Öneri tarayıcı

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve MAK1453 tarafından 3 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Aynı sıkıntı bendede var önbellek dolmasından kaynaklı olabilir oyundayken f tuşuna basıp sağ üstten mem(memory)i takip et 1gb olduktan sonra yapıyorsa önbellek dolmasından dolayı oluyordur ve maalesef o kadar aramama rağmen bir çözüm bulamadım kendimce bir çözüm geliştirdim memory 1gb olduğu zaman oyunu kapatıp açmak eğer kapıdaysanda küçük haritada bir yere tıklayıp çarpıdan kapat aç yapabilirsin

MAK1453 bunu beğendi.
  2. MAK1453

MAK1453 User

arkadaşlar çok sağolun katıldığınız için. evet arkadaşında bashettiği gibi aynen öyle oluyor. bu sorunuda az önce kapıda fark ettim açık tuttum fps baktım ki 1000 üzerine çıkıyor dediğin gibi (memory) direk donma kasma da olmuyor .1000 küsür oluyor ve ilk donma zaten o atmış olduğum beyaz ünlem sayfa oluşuyor inanın mübalasız söylüyorum ekran yaratıkdan ve oyuncudan geçilmesin saniyelik kasma yapmıyor. arkadaşın dediği gibi yapıyoruz oda sıkıntı yaşatıyor her haritada işede yaramıyor.bazen yenileme gecikme olduğundan kapıya yetişemiyorsun ) ama çözümü olmalı gerek güncellemler gerekse donanım bi problem yok emininm. ince bi ayar internetlede ilgili problemim yok 12 mgbt hız ve kontrol ettim yine saniyelik kopma yok. yani kanımca ya bizim ram da sorun var (emin değilim) ya da tarayıcıdan kaynaklanıyor. bu memorylede ilgili araştırma yapmak lazım ya da bunun sorunu nasıl çözeriz arkadaşlar.

Son düzenlenen: 5 Aralık 2015
  3. KAMİKAZE

KAMİKAZE User

dediğim gibi,aynı sorunu ben de yaşıyorum.eğer çözüm bulursan ben de bilmek isterim.

4. MAK1453

MAK1453 User

inş. tabii. bu konunun açıldığı günden beri arıyorum ön belliği senin yazını okumadan biraz evvelinde fark ettim. yavaş yavaş yaklaşıyoruz ) yalnız zeta yapmaktayım şuan zetadan daha çok ön bellek doldu mu dolmadı ona konsantreyim oyunun içerisinde oyun. oyunun bir parçası olsa gerçekten zevkli olurmuş dalgalar ön bellek dolmadan bitecek )

KAMİKAZE bunu beğendi.
  5. Büyük ihtimalle tarayıcı veya flash sorunu. Son sürümde sorun varsa bir önceki sürümü yüklemeyi deneyin.
    Bide flashı tamamen kaldırmayı dene. Bilgisayarda kalmayacak şekilde ;)

6. MAK1453

MAK1453 User

flas player dan kaynaklanmıyor. tarayıcıdan muhtemelen ön belleği depolamıyor gibi ön bellek bu şekilde dolmaması lazım bunu engelleyici ne yapabiliriz sorunu bulduk çözüm arıyoruz modum oyun esnasında ön belleği temizliyerek 100 MB kadar temizliyor bu da 5-10 dk daha kapıda durmamıza yarıyor ancak halen kalıcı çözüm bulamadık.

7. Önbelleği engelleyen bir ayar seçtiniz mi? Mozilla kullanıyorsanız onda öyle bir ayar var.

8. MAK1453

MAK1453 User

modum sadece maxthon kullanıyoruz. sorunda bu tarayıcıda. oyunda 35-45 dk arası kalabiliyorsun çıkmaz isen güpecen gidiyorsun. önceden de belli etmiyor.hiç sorun yaşamıyorsun sanıyorsun ama birden beyaz ekran işte kapanıyor kapıdaysan iş dahada zorlaşıyor.bu da oyun ekranından f ye bastığımzıda memory nin 1000 küsür olduğunda görülüyor.(ön bellek) sizin dediğiniz gibi bir ayar göremedim henüz bakıyoruz. ve performasn bakımından oyunda neredeyse kusursuza yakın bir verim alıyorum.

9. Bu arada ben mod değilim :)
    O ayar maxthonda yok. Sadece mozillada var.

10. KAMİKAZE

KAMİKAZE User

ekran üzerinde sağ tıklayarak flash player ayar ekranını aç ve yerel depolama bölümünden çubuğu en sağa yani sınırsız getir.bir de böyle dene.her çerez temizliğinden sonra bunu yap.çünkü eski haline dönüyor.

11. MAK1453

MAK1453 User

oyun ekranını kastediyorsan o nedendir bilmiyorum olmuyor bende. bu arada sen çözdün mü yoksa bu söylediğin geçici için mi

12. 3D kullanıyorsan flash ayarlarının açılmaması normaldir. 2Dye geçip ekrana sağ tıklayıp ayarlarda deneyiniz.

13. KAMİKAZE

KAMİKAZE User

oyun değil,örneğin hangar saysasında hareketli resmin üzerinde yap.ben şu anda bu şekilde yapıyorum ve sorun yok.

14. MAK1453

MAK1453 User

evet hangar sayfasında oluyor. ancak tekrar sorma seçeneğini tıkladığımda yok' a düşüyor limit. o şseçeneği seçemiyorum. gerçi seçsekde tamam diyemiyorum sayfayı yenilemem gerekiyor giderebilmem için.sende de böyle mi ve her girişte tekrarlıyor musun ! bu işlemi.

15. KAMİKAZE

KAMİKAZE User

sınırsız a kadar getir bırak,sayfayı yenilediğinde öyle kalır.çerezleri temizlediğinde tekrar uygula.bende de bu şekilde.

16. MAK1453

MAK1453 User

kesin çözüm olmadı ama katkısı oldu bellek aşağıya düşmeye başladı biraz daha süresi uzadı kapılarda işe yarar. ama dolmaya devam ediyor.

17. arkadaslar bosuna nefesınızı tuketmeyın bu darkorbıtın sucu bu kadar cok uygulamayı flashplayere yukledıgı ıcın tarayıcı ve flashplayer remı dolduruyor buna ılaveten sunucudan kaynaklanan kasılmalarda oldumu 20 dakıkadan fazla oyunda normal oynayamazsınız..supporta da yazmayın klasık 8 senedır aynı cevabı verıyorlar...DARKORBIT nıye bu kadar bol odullu aktıvıte yapıyor sanıyorsunuz daha az paraya cok kalıtelı sunumları olan oyunlara kacıyor mıllet arastırın goreceksınız..Kısacası care yok ya ıdare et ya terk et durumu yasanıyor DARKORBIT ındırmelı oyunlara bakıp gelısmek ıstıyor ama flashsplayer uzerınden bu mumkun degıl..

18. -UZMAN-

-UZMAN- User

Merhaba,

Bu darkorbitin sorunu ise neden bütün oyuncular yaşamıyor? Bende oyun oynayan birisiyim hiçbir zaman böyle bir sorunla karşılaşmadım. Arkadaşımızın sorununa destek olacaksanız bilgi verin bu şekildeki konuşmalar ona yardımcı olmaz. Bu sorununda bir çözümü mutlaka vardır.

İyi Forumlar.

19. KAMİKAZE

KAMİKAZE User

kardeşim,bir süre bu şekilde dene.ben maxthon tarayıcıda şu an bu şekilde sorun yaşamıyorum.dediğim gibi ccleaner ile günlük temizlik yap,sonra flash ayarını tekrar sınırsız yap ve devam et.inşallah faydası olur.geri dönüş yaparsan sevinirim.

20. MAK1453

MAK1453 User

sağolasın kardeşim bu şekilde devam edicem başka alternatif yok ama zaman olarak 5-10 dk daha geç doluyor bi süre böyle devam edelim bakalım başka bir yol bulabilir miyiz veya düzelme olur mu bakalım.

KAMİKAZE bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.