Öneri Tasarım yapma programı

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ●»LØØПIξ•TЦПξ$™«● tarafından 26 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Bugün değişik bir önerim olacak ;

Gemilerimizin tasarımlarını beğenmediğimiz oluyor. Peki özelleştirseydik nasıl olurdu ?

Diyorum ki , Dark Orbit bir modding ekibi ile anlaşma yapıp tasarım yapma ile ilgili bir mod programı kursa nasıl olur ?

Bu sadece görüntüye işleyecek yine aldığınız tasarımın bonusu üzerinizde kalacak. Fakat görüntüde değişiklik olacak.

Ayrıca düşmanın hangi tasarımı kullandığını bilmediğiniz için de taktiksel avantajı olacak.

---------------------------------------------------------------------

Hala anlamadınız mı ?

Mesela diyelim ki geminizi böyle birşey yapmak istiyorsunuz ;

Bunu o mod programı aracılığı ile oyuna ekleyerek geminizi güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Bu mod programı özel tasarımlara etki etmeyecek (Örneğin : Hezarfen , Şirket Tasarımları , Futbol Tasarımları , Centaur , Saturn vs.)

Son düzenlenen: 26 Ocak 2015
    X_!-S-U-P-E-R-!_ bunu beğendi.
  2. Bence harika bir fikir, +1

3. KARANLIK

KARANLIK User

Merhabalar

Lütfen başka bir oyuna örnek olacak kısımları siliniz aksi takdirde konuyu kilitlemek zorunda kalacağız.

İyi forumlar

4. Oyun 50 kat daha fazla kasmaz mı diye içimden geçirdim...

5. Bi an için karşımda bi pazarlamacı var sandım :) sunum harika fakat fikir pekte güzel değil :)

6. Bu sadece görüntüye işleyecek. Yani ha Goliath'ına Enforcer alıyorsun ha o modu oyuna ekliyorsun aynı şey. Değişen bir durum yok.

Ama neden güzel değil ? Açıklayıcı olun :D

Aynı zamanda filmlerde görmüşsünüzdür hatta TopGun izlemiş olan bilir bazı uzman pilotlar uçaklarına özel dövmeler filan yaptırır. Mesela A10 Timinin uçaklarına yapılan Köpekbalığı ağzını bilmeyen yoktur.

DarkOrbit'te de bu şekil uzay gemilerimizi özelleştirmek iyi olmaz mıydı ?

7. kasar kardeş millet zaten zarzor oynuyor fikrin guzel ama zamanı degil daha bugun ana sayfa çoktu tr5 te tr1 oynanmaz halde

8. Tabii ki hemen eklenecek diye bir şey yok. TR Goliath ve Vengeance ve benim Kademeli Ödeme fikrim hemen gerçekleşmedi ama sonunda eklendi oyuna.

Bu arada neden kasacağını düşünüyorsunuz anlamadım ?

9. Geminin üzerine logo veya çizgi şekiller rengini değiştirebilsek güzel olurdu.

Fakat tasarımlara uygulanmamalı sadece kendimize özgü tasarım olsun yani bonusu olmayan sırf görüntü amaçlı olsun.

10. Allah aşkına konuyu okudun mu :D

Sadece görüntüye işleyecek zaten bu. Ama sonuçta bir bonusu da olmalı yoksa kimse istemez bu yeniliği. Sen Aegis'ine hem şöyle güzel bir dövme yapıp hem de %5 vurmak istemez misin ? Elbette istersin :D

11. %5 lik elit tasarımı var fakat süreyi kısıyor diye kullanmıyorum.

Konunu okudum fakat %5 bile olsa oyunun dengesini bozabilir mesela %5 vuruş %5 kalkan %5 dp artışı gibi seçenekler olsa ve sadece 1 tanesini seçebilsek o zaman olurdu.

ama sadece hasar olmaz. yani tek tasarımda tek bonus verilecek bu 3 bonus içinden birini seçsek daha iyi olur...

12. Ya anlamadın -_-

Senin Bastion'un mu var ? Ona bile ekleyebilirsin. Yani hangi tasarıma sahipsen ona eklersin bu sana kalmış. Mesela Goliath Exalted'ın var ona modding programı ile yaptığın tasarımı ekledin felan. Exalted'ının özelliği duruyor gene sadece görünüm değişiyor. Ekstra bir şey yok.

İlle de anlatacağım.

Diyelim ki modding sayfası böyle bir şey ;

.....
    -aegis.txd
    -aegis.dff
    -aegisaction1
    -aegisaction2
    -aegisaction3 ....

Aegis txd ve dff olanlar gemi görünümü ile alaklı action olanlar yetenek.

Sende de Aegis için yapacağın modlar var sendeki modlarla bu kodları ''replace'' yani yer değiştireceksin (Sen bunları biliyorsun sana bunları neden anlatıyorum ki :D Ah DODGE ahhhh)

Sonra da diyelim ki can şamandırası bıraktın replace ettiğin dosyanın görüntüsü orada görünecek. Gemin de replace ettiğin dosyadaki görünüme kavuşacak. Ek hasar yok , ek can yok , ek hiç bir şey yok. Sadece görünüm.

Ama bu tasarımlara işleyecek yani sende Elite tasarımı var. %5 hasar veriyor. O sende kalacak. Yani tasarımın getirdiği ek bir bonus yok. Sen normal goli alsan da aynıı Venom goli alsan da aynı :D

13. Aklıma gelmedi değil :D ama konu açmaya erindim +1

14. Kafam durdu bir an...

%5 muhabbeti açılınca... ben zannetim ki düz goliath görünümüne şekil verip bonus eklenecek... :D

tamam tamam oldu.

15. Sonundaaaaa :D :D

Aklımıza gelse bile bu işi nasıl yapacağımız meçhul dü. Benim de aklıma çok kez geldi ama oyuna eklense olmaz anasayfa yüklenmesi daha uzun sürer texture client'ların da yükleneceğini ve her texture dosyasının 100 MB civarı olacağını düşünürsek bayağı fazla olur. Çünkü çok kişi kaydedecek bu tasarımları.

En iyisi bilgisayara yüklenen ekstra bir programla bu işi halletmek. Bilgilerin hepsi PC de depolanıyor ve aynı zamanda Dark Orbit oyununa etki ediyor böylece sitede kasma sorunu olmuyor.

16. pc de depolanıyorda veriyi alması için yine interneti kullanacak buda kasmaya sebebiyet verebilir :D

bilgiler yoksa oyuna nasıl işlenecek ? :D ışınlanacak mı ? :D

17. Eeee ama ille ki bir kasma olacak :D Sonuçta bir veri yükleniyor kasmayacak da ne olacak :) Gerçi sistem gereksinimleri karşılayan PC'de oyun kasmaz hiç bir türlü ...

18. Pc de kasmaz oyunda kasar serverlar zaten oyunu zor kaldırıyor.

Herkesin texturesini yüklemeye çalışır.

Hem ayrıca bu program olursa DO bunu kesinlikle parayla satar ;)

beleşe vermez.

19. Bi kere dediğin gibi sadece görünüş pekte önemli değil ve taktiksel bakımdanda güzel değil adam vegayı goliatha çevirse ben bunu goli diye algılasam vs atıp elit harcadıktan sonra şimşek açsa ve kaçsa bu üzücü bi durum :( :) :) yada aegis bi anda can atsa yada bi anda spectrum açsa gibi o yüzden fikir kötü. :)

20. kardeş adam diyor ki kendi gemimizin üzerine dövmeler felan yapalım diyor sen hiç araba yarışı oyunları oynamadın mı onlar gibi hani arabaların üzerine şekiller felan yapılırya onun gibi...

vega goliye felan dönüşmeyecek.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.