Tek Başına Cubikon Kesimi

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve CavcavınFedaisi tarafından 29 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Merhaba bir sorum olacak oyunda biraz noobum ve cubikonu tek başıma kesmeye kalktığımda cubikona hem hasar çıkartamıyorum hem de gemim fazlası ile zarar alıyor 8 tane irisim 3 tane lf4 üm pet ve irislerle beraber 25 tane de lf3 üm var fakat şunu merak ediyorum , eğer gemim cyborg olsaydı ve 25 kararsız LF-4, 5 hiperplazmoid LF-4 lü gemim olsaydı cubikonu tek başıma kesebilir miydim argelerim şuanda kutu toplama argesi o yüzden de hasarım düşük kalıyor olabilir mi daha henüz 7 arge puanı verebildim çünkü kendimi nasıl güçlendireceğim konusunda bilgim yok çok fazla konudan konuya atlamış gibi oldum fakat yardımcı olursanız sevinirim şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim ^^

2. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Geminizin şu anki durumu ile tek başına Cubikon imha etmeniz çok zor. Bahsi geçen Yıldız Yol Bulucu paketini almanız Cubikon imha etmeyi biraz kolaylaştırabilir, lakin yinede zorluk çekebilirsiniz. Size tavsiyem Kristallon imha ederek Uridium kasmanız ve hafta sonu gelen galaksi kapısı indirimi ile birlikte Zeta kapısını açmanızdır. Açtığınız bu kapıyı mutlaka Pazar günü Galaksi Kapıları Çifte Ödül Gününde bitirin. Bu sayede Uridium, UCB-100 ve EİR hariç tüm öğeleri 2 kat kazanacaksınızdır. Zeta kapısından 100 günlük dosya (Ar-Ge için çok yararlı olacaktır), 50 yeşil ganimet anahtarı vb öğeleri kazanacaksınızdır. Kazandığınız Yeşil ganimet anahtarlarını Zeus gününde açın, bu sayede hem Apis, hemde Zeus droidi için parça kazanmış (LF-4'de çıkabilir tabi ki de) olacaksınızdır. Zeus günün ne zaman olduğunu Takvimden takip edebilirsiniz. Zeta kapısından hasarınızı artırmanıza yardımcı olan bir istatiksel droit tasarımı Havoc kazanabilirsiniz. Tüm droitlerinizi bu tasarım ile donattığınızda droitlerinizde taktığınız lazelerin hasarı %10 artacaktır.

Aklınıza takılan bir soru olursa sormaktan çekinmeyiniz.

İyi forumlar.

Minerva bunu beğendi.
  3. Merhaba öncelikle cevabınız için teşekkür ederim bahsettiğim paket aslında gezgin paketiydi ve satın aldım gezgin paketini şuanda gemim daha güçlü oldu çünkü fazlasıyla lf4 edindim ve cyborg gemisine sahip oldum ama asıl güç kaynağı lf4 ler tabi ki , şuan da bir adet zeta kapısı açtım ve pazar günü dediğiniz gibi yapacağım , bir zeta kapısı açmak için aşağı yukarı ne kadar uri harcamam gerekiyor ve bu aşamadan sonra zeta haricinde gemimin hasarını ve dayanıklılığını arttırmak için nasıl bir yol izlemem gerekli.Bir de kafamda bir soru var 8 seviye petim var ve 141k uriye sahibim bu uriler ile pala toplamak için modül ve protokol mü almam daha karlı olur yoksa bu uri ile yeni bir zeta açmaya çalışmak mı

4. ateistkeci

ateistkeci User

Bir zeta açmak ortalama 1.500-2000 gg harcıyor 150k uri falan ediyorum sanırım bu da

5. Regulus

Regulus Guest

Merhabalar,

@ateistkeci oyuncumuzun vermiş olduğu bilgi için teşekkür ederim.

Kapı parçalarını çıkartma faktörü tamamen şansa bağlıdır. Fakat yine aşağı yukarı oyuncumuzun bahsettiği düzlemde ilerlediğini düşünmekteyim. İndirim Avantaj Paketini satın alarak Galaxy Kapılarını Cumatesi ve Pazar günleri daha ucuza açabilirsiniz. Neden Cumartesi ve Pazar günleri derseniz, haftasonları kapılar indirime girmektedir ve bir çok Galaxy Kapısı etkinliklerinden faydalanabilirsiniz. Bunların neler olduğunu Takvim'den takip edebilirsiniz. Zeta kapılarından çıkacak Havoc droit tasarımlarını bütün droitlerinize yerleştirdiğinizde geminiz %10 daha fazla hasara sahip olacaktır. Havoç Ve Hercules S.S.S isimli konudan daha detaylı inceleyebilirsiniz. Geminin hasarını arttırmak için en önemli iki faktör Droitlerin ve Lazerlerin geliştirmeleridir. Ben önce droitlerinizin seviyesini yükseltmenizi tavsiye ederim. Zaman ve maliyet açısından daha iyi olduğunu düşünmekteyim. Geminin dayanıklılığını arttırmak için de kalkanları geliştirmenizi tavsiye ederim. Kalkan puanları,
    hasar verme gibi konular söz konusu olunca atlanamayacak bir nokta vardır ki o da Yetenek Ağacı'dır. Ar-Ge puanlarını Günlük dosyaları birleştirerek edinebilirsin. Bu konuda Pilot Profili Hakkında S.S.S isimli konuyu okumanız size önemli ölçüde fayda sağlayacaktır. Ayrıca ben olsam kapılara odaklanırdım. Çünkü kapılar petin sağlayacağı avantajlardan daha fazla şeyler veriyor :)

İyi forumlar.

6. Zeta kapısını Palladium toplayarak aç. Günde 6K Palladium toplarsan, haftada 1 Zeta rahatlıkla açabilirsin ki 1-2 gün boşluğun olur. O zaman da Kristallon dönebilirsin. Uridium ile P.E.T "3. Seviye Hammadde Toplama Modülü" alabilirsin. Bence ondan önce "Kamikaze Modülü" alman lazım. Uridium biriktirdiğinde "Dükkan İndirimi" satın alırsın ve "Uçuş Düzeni" dizebilirsin.

Ne kadar süre "Zeta" yapacağım diye soracak olursan, "24 Arge" olana kadar dönmeni tavsiye ediyorum. Bu sayede hem lazer hasarın artacak, hem de kalkan gücün iyi bir şekilde yükselecektir! Ondan sonra "Kappa" dönerek Hercules tamamlayabilirsin. "10 Havoc" tamamladıktan sonra yine de Zeta yap. Kappa o kadar iyi ödül vermiyor. Zeta sayesinde LF-4 ve diğer eksiklerini rahatlıkla tamamlayacaksın. Eksiklerin tamamlandıktan sonra doğru "Kappa" kapısına!

1- Kalp Uçuş Düzeni
    2- Güve veya Burgu Uçuş Düzeni
    3- Elmas Uçuş Düzeni

Bunlar tavsiyemdir.

7. Thriller

Thriller User

Eger illa tek basina cubikon kesmek istiyorsan solace ve yeni gemi yukseltme modullerini al argeni en az 15 yap ki npclere yuzde 15 fazla vurma argesini ac gemiyede biraz seprom at skylabtan yengec ve burgu ucus duzenleriyle birlikte cubikonu tek basina kesebilecegini dusunuyorum tabi yeterli sab cephanen oldugunu varsayarak

8. Mr.User

Mr.User User

Videodaki 3 yıldızlı gemide LF-4 yok . Dolayısıyla senin gemin daha güçlü.

9. Şuan da burgu ve güve uçuş düzenlerine sahibim bununla birlikte aldığım gezginden 3 seviye kamikaze verdi bana ve elimdeki 140k uriyi az önce 2.zeta için harcadım 99/111 de kaldı bundan sonraki süreçte yatırımımı zetaya yapacağım fakat pala toplama olayını nasıl daha hızlı yapabilirim
    evet gemim daha güçlü ama herhalde o geminin içerisindekilerin seviyesi kalkanları droitleri benden güçlü olsa gerek ^^ ben oyunda biraz noobum da bir de o etmen var :D

Aslında olay illa tek kesmem değil yanlız oynadığım için bir ekibim yok ve birisine muhtaç kalıyorum genelde kesmek için bu yüzden tek başıma kesecek kıvama kelmek istiyorum, yeni gemi yükseltme modüllerini nasıl alacağım ve solaceyi zetadan çıkan anahtarla açtığım kutulardan parçalarını toplayınca açacağım aynı şekilde zetadan gelecek dosya ile de argelerimi yavaş yavaş yükseltmeyi hedefliyorum burgu ve güve var hesabımda cephane de kapı yaptıkça artar herhalde

10. wasddsaw

wasddsaw User

Diğer çoğu oyuncu genel gelişme ile ilgili ipuçları vermiş, ben konuda kalayım. Tek başına cubi kesmek için 11-12k sıkman lazım x1'le. Cubinin kalkanına sab sıkarak ful kalkanla cubinin kalkanını bitirebilirsin. Gerisinde ise x4 sıkarak kesebilirsin, solace varsa yeteneği ile yapabileceğine inanıyorum. Yoksa kesinlikle solace sahibi ol, çünkü yüzde 15 npc hasarı modülü var(gerçi o modül sende yoksa bu akşam son almak için, etkinlik bitiyor).

11. eskiden cubikon kesmek meşakatli işti ama şimdi lf4 lazlerin her çeşidi her türü var artı promethius lazeri de dahil çok üstün güçlü lazer cephanleride mevcut ozamanlar seprom olayı yoktu o yüzden çok zor kesiyorduk ama şuan ki mevcut durumda lazerine seprom atarak vuruş darbe kalkan güçlendiricileri alarak şuanki mevcut geminle bile rahat kesersin venomun yada sayborgun varsa tek konfide 4 kalkan gerisi lazer takarak sab çekerek ve yetenek atarak cubikonu en fazla 1 dk içinde kesersin ha bir şey daha eskiden pette yoktu oda sana artı

12. Abi naptın ;D

13. onu anca zeta dan sonra gelecek anahtarlarla kutu açtığımda parçaların şans eseri çıkması ile yapabilirim ki parçaları toplayınca alacağım mutlaka çünkü oyunda şuan her yerde solace görüyorum , modülleri ve söylediğin modülü şuanda gördüm ve oturup onun için npc kesmeye başlayacağım o modülü görmemiştim teşekkür ederim :D

Yeni bir oyuncu olduğum için eskiyi bilmiyorum tabi :D oyunu bilmek te önemli tabi bilgi eksiğim de olduğundan zorluk yaşıyorum ve dediğiniz deneyeceğim teşekkür ederim yorumunuz için ^^

.Paradoks. bunu beğendi.
  14. Enerji transferini açarsanız ve elmas uçuş düzenine geçerseniz cubikonu kesebilirsiniz ama uzun sürer. Seprom da atabilirseniz lazere daha kolay olur.

15. Eski

Eski User

Ahh ah! Cubinin binaya benzediği zamanlar. Arkadaşlarla aramızda ''bina yıkmak'' derdik cubi kesmeye.