Tekrardan ve yeniden başlayacağım için tavsiyeye ihtiyacım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve wooody3411 tarafından 9 Kasım 2023 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. wooody3411

wooody3411 User

Selamlar.
    Yaklaşık 3-4 hafta kadar önce bir 10 yıllık aradan sonra tekrar başladım. O zaman çocukluk dönemi çok bilmiyorken şimdi iyice unutmuşum. Direkt girdim 15 levele kastım parayla goliath falan aldım. Forumda falan takıla takıla doğru bazı şeyler öğrendim. 3-4 haftalık kasma sonucunda herkesin önerisiyle yaptığım yanlışları da görerek tekrar başlayacağım şu an kastığım hesabı bırakarak. O yüzden tam bir öneri listesine ihtiyacım var.

1-> Hangi sunucuda + sektörüde başlamamı önerirsiniz
    2-> 400-500TL bütçe ayırdım neler almamı önerirsiniz (daha da fazla harcayabilirim ama kendim kasılmak ve güçlenmek istiyorum amacım pve oynayıp güçlenmemi görmek olacak :) )
    3-> Pro lazer görevleri için 7. seviyede görev katlayıcı alıp onun süresi bitmeden hemen 17 level olmam söylendi. 7'ye kasıp paymentla sanırım bu paketi + premium alıp devam edeceğim diye anladım.

Bunlar haricinde genel önerileriniz varsa (gemi önerisidir vs.) açığım.

NOT = Bir önceki konumda önerileri olan abilerim yanlış anlamasın herkesin deneyimi ayrı diye bir konu daha açmak istedim.

Teşekkürler iyi oyunlar.

2. ZAG0RRR

ZAG0RRR User

Diğeri konuna da buradan cevap vermiş olayım.
    Sunucu da sektör de tamamen sana kalmış. Örneğin ben PvE sunucusunda başlayabilirsin ama eğer bu oyunu uzun süreli oynamayı düşünüyor isen bence PvP başlamadan daha mantıklı, PvP içinde kalabalık veya çok kalabalık olmayan sunucuları tercihine göre seçebilirsin. Her ikisininde avantajları ve dezavantajları var. Örneğin kalabalık sunucularda görevler için birilerini bulmak kolay olur ama sunucu kalabalık olduğu için görev npclerini bulman zorlaşabilir, örneğin invoke, mind bu npcleri kalabalık sunucularda bulman birazcık zor, diyelim ki çok kalabalık olmayan sunucuyu seçtin bu sefer de görevleri yapabileceğin insanları bulmak zor olacak. Aynı şey şirketler içinde geçerli, oyunun klan kısmından şirketlere tıklar isen hangi şirkette daha çok oyuncu var görebilirsin ona göre seçim yapabilirsin, ancak dediğim avantaj ve dezavantajlar şirketler içinde geçerli olduğunu unutma.
    Örneğin benim tercihim kalabalık bir sunucuda kalabalık bir şirketten yana, ha şirketi uri karşılığın da istediğin zaman değiştirebilirsin ama rütbe atlaman için gerekli olan şeref puanı yarıya iner.
    Bir önce ki konuna da yazdım o kadar paralara bile gerek yok. Oyunda bir yerden sonra ihtiyacın olan şeyler VIP ve Uridium indirimi, bunlarda kapı yapmak marketten birseyler alırken daha uyguna almak için gerekli. Geri kalan herseyi oyun içerisinden alabilirsin (etkinlik zamanlarında). Görev katlayıcı 6-8 level arasında geliyor ama kesin gelecek diye birsey yok bazen gelmeyebiliyor, gelmediğinde yeniden hesap açman gerekebilir.
    Gemi önerisi diye bir şey yok tamamen oynanis ile alakalı ama BL görevleri için (Pro lazer) canı fazla ve birazcık hızlı gemi olması tercihtir çünkü X-BL haritasında birileri ile kasılacak isen canının fazla olması avantajına olur bunun içinde açık arttırmadan Goliath alabilirsin ki 100k Krediye rahatça alırsın diye tahmin ediyorum.

Ayrica bu kadar gözünde büyütecek birsey yok 2 günde gemin kasilabilecek hale gelir öncelikle hangi sunucu da başlamak istediğine karar ver.

3. wooody3411

wooody3411 User

Çok teşekkür ederim bir sunuculara bakayım :)