Duyuru Teori ! Botçular Neden Bann Almıyor ?

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 18 May 2016 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Merhabalar arkadaşlar uzun zamandır olan bu botçularla mücadelemi bilirsiniz ama artık umursamamaktayım neden umursamadığımıda artık yazıda belirteceğim:

Darkorbitde diğer online oyunlardan farksız fakat şöyle bir sorun var ki oyunda çok fazla açık var bunun sorumlusuda web tarayıcı , flash tabanlı olmasıdır ve dilinin javascript olması. Javascript hile , macro ve bot çıkarmak oldukça kolaydır. Ayrıca okuldada flash görmekteyim darkorbitin nasıl oluştuğuna şahit oldum diyebilirim ufak bir labirent oyunu yaptık dürüst olmak gerekirse ben bu oyunda ki hataları düzeltene kadar 10 dakika bir süre geçmiştir. Javascript derlenmiş bir dildir ve buda kolay olmasını sağlamakta.

Flash oyunlarda botları algılamak hileleri algılamak zordur çünkü flashın yapısında zaten otomatik hamleler yapma olayı vardır.
    Ayrıca şunuda belirteyim bu gün Valve veya EA gibi firimaların çıkardığı oyunlarda hile yapanlar çok çabuk bann yemekte bunun sebebide oyunları indirilebilir olmasından kaynaklı ve bu oyunların içinde bir anti-hacksheild gömülü olmasından dolayıdır.

Bu oyunları 2. şekilde korunaklı olmasının sebebi serverlerde hareketler incelenebiliyor buda hile yapan kişiyi etkisiz hale getirmek için etkili bir yöntem (kill cam , admin panel vs)

Darkorbit maalesef ki bir web tarayicisi platform oyunudur buda onu hileler için daha elverişli yapmaktadir çünkü web browserlar istenildiği gibi modifiye edilmektedir yani bu tür şeyler ile oynamak basittir en kolay örnek Maxthon tarayıcısı içinde internet explorer ve google chrome motoru bulunmakta yani melezdir.

Teorilerime geleyim:

1) Darkorbit indirmeli olunması bekleniyor çünkü hacksheild sistemi gelecektir arkada program çalıştıranlar yakalanabilecektir.

2) Darkorbit üzerinde botları algılaya bir sistem var yada yok varsa bile o kadar iyi değil bu yüzdende bannlama yapmıyorlar çünkü zamanında bot bannlama sistemi herkesi bannlamıştı kullanan kullanmayan fark etmeksizin supportun başı çok ağrımıştı.

3) Darkorbit botçular üzerinden kâr elde ediyor bunu neden mi düşünüyorum ? Son gelen payment dükkanında ki zamlar buna kanıttır.

4) Bazı adminler (ad vermek istemiyorum) gizli gizli klanlara yardım etmektedir yani 2009da bir adminin klana yardim ettigi ortaya cikti ve hala bunun davasi suruyor.bunun gibi dusunun yanlız bu ortaya çıkarsada davalık olur o adminler riskli is yapiyorlar.

Bende canım sıkılınca bot avına çıkıyorum görevlerimi yapıyorum işte bu yüzden umursamıyorum :)

Teorilerim ve düşüncelerim bu kadardır.

Saygılar :)

Son düzenlenen: 19 May 2016
    ÈrroR_™ bunu beğendi.
  2. şu anda da hackshield tarzı bir sistem yapılabilir ama bir tarayıcı olmasına rağmen yeteri kadar kasıyor oyun. böyle bir sistemi zor ama entegre etmeyi başarabilseler bile oyun oynanmaz duruma gelir. indirmeli bir sistem demek yani hackshield ı o şekilde gömmek demek, oyunu tamamen en baştan yazmak, site ve oyunu ayırmak anlamına gelir ki bu, bu saatten sonra imkansız. neden baştan yazmak gerekir? indirilse bile sadece kaynak dosyalar indirilebilir yine flash ile çalışacak ve yine makrolar gayet rahat çalışabilecek, dediğim gibi flash ın üstüne hackshield imkansız çünkü flash player dediğin yapı işlemcinin tek çekirdeğini kullanabiliyor halen yani tarayıcıdan farksız olacaktır kasma konusunda... flash player ın ekran kartlarıylada büyük problemleri her zaman olduğu aşikar. dediğim gibi o işler geçti be gülüm. artı makroları en baba hackshield bile engelleyemez, burada büyük bir gafa imza attığımı düşünebilirsin lakin kısa ve net donanımsal makrolar var ;)

3. Oyun bence baştan yazılıyor yada modernize edilecek drakensang idi galiba bigpoint oyunu hem web browser hemde indirmeliydi.

Hacksheildler macroları algılar tabi bunun için sağlam olması şart.

2. Olarak flash icin hacksheild cikarilmasi zor dedigin gibi ama bence oyun icin yeni bir grafik motoru gelistiriliyor olabilir mi ?

Yada unity felan ? Hesaplar yine aynı fakat motor tamamen bastan yazilacak.

4. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

cok guzel aciklamissin,ama oyunu bastan yazmak cok zaman almaz mi :) emek + maaliyet. oyuzden sanmam yapilcagini.hatalarin bile duzeltilmesi gunler aliyor.low acigi seprom vs de orneklerini gorduk.

D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R bunu beğendi.
  5. Yada hibrit bir sistem geliştirilebilir :)

Darkorbitin indirmesi 2009'dan beri konusulmakta bence uzun suredir calisilmakta.

ÈrroR_™ bunu beğendi.
  6. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

isin teknik yonunu bilen sizsiniz ,anlayacagimiz dilden aciklamissiniz :)umarim gerceklesir.:)

7. Rehber

Rehber Guest

Merhaba,

Arkadaşlar siz yazmaktan bıkmadınız,bizde cevap vermeye bıkmayacağız.

Oyunda illegal yollardan geçinenler eninde sonunda banlanıyor.

Tarama sistemi merkez tarafından sürekli kullanılmakta.

Banlamaları sadece merkez yapmaktadır.

Sizlerin yapacağı şeyler arasında;oyunda gördüğünüz aksaklıkları,illegal yollardan kazanç sağlayanları bir video çekerek Supporta iletmenizdir.

Forum üzerinden bazı şeylere müdahale etme gibi bir şansımız bulunmuyor.

Sizlerin Forumda belirttiklerinizi yetkililerimiz gerekli yerlere her hafta bir rapor dahilinde iletmektedirler.

Darkorbiti el emeğiyle oynamaya devam.

Keyifli Forumlar.

ÈrroR_™ bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.