Test Sunucularının Süresi Uzatılmalı

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 15 Ağustos 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce?

1. Evet

91,2%
  2. Hayır

8,8%
  1. Öncellikle selamlar,

Bu Darkorbitte yıllardır olan bir şey bu durumdan aşırı derecede rahatsız oluyorum. Test sunucuları neden maksimum 3 gün aktif oluyor? Yani biz özellikleri 2-3 günde nasıl test edebiliriz? İnsanların işi gücü var her dakika bu oyuna vakit harcayamazlar. Benim mesela önemli işlerim vardı ve oyundan uzaktaydım şimdi geldim gördüm ki 6 gün önce test sunucusu yapılmış ve bitmiş

Benim önerim ise bir test sunucusu açılacağı zaman bir şey test edileceği zaman bu sunucu süresinin en azından 1-2 hafta şeklinde olması gerektiği. Çünkü kısıtlı bir sürede az bir feedback ulaşıyor.

İnsanlar özellikleri tam test edemeyebilir ve sizde buna göre az geri bildirim alıyorsunuz bu yüzden oyuna her zaman eklenen şeyler eksik veya sıkıntılı olabiliyor açıkları raporlama için en az 1 hafta gibi bir süre gerekiyor ki hatalar vs iyice gözlemlenebilsin. Bana kalsa bu sunucu 7/24 açık kalsın derim ancak BP politikaları ne yazık ki farklı.

Test sunucularının 2 haftaya yakın bir sürede açık kalması gerekiyor bir yenilik geleceği zaman.

Son düzenlenen: 24 Kasım 2021
  2. lEfe

lEfe User

Çok doğru

3. TK1JD

TK1JD User

TEST sunucu demek, bir oyunda ki bütün her şeyi önceden test edip ona göre oyuna kendinize göre bir profil oluşturup başlamak ve oyunu alışmak için yapılan bir sistemdir. Test server 7/24/365 gün açık kalması gereken bir sunucudur. Sadece bu sunucu da , oyunda ki katmanlar ele alınmaz ve kapatılır. Bu oyundan bahsediyor isek ; oyuncu patlaması kapatılacak ve geri de ki her şey test açık kalacaktır. Bir oyuncu hasar alabilir ve darbe puanı düşebilir lakin, oyuncuyu bir oyuncu patlatamaz. Günlük puan değerleri 24 saat süre içerisin de sıfırlanır, sadece profil düzey kaydı silinmez. TEST SUNUCUSU dediğimiz budur.

4. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Bizler de bu düşüncenize katılmaktayız. Oyunda TEST Serveri açık kalmalı uzun bir süre ve feedback daha düzenli oluşmalı ama bazı oyuncular TEST Serverini normal serverden daha ciddiye aldığı için sorunlarda yaşanmaktaydı geçmişte. :)

Konunuz eğer yeterli desteği alırsa gerekli düzenlemelerle birlikte İndeks Sistemine ekleyeceğiz ve raporlamaları yapacağız.

İyi Forumlar.

5. DraydiBoy

DraydiBoy User

aynen ya 3 gün yetmiyor tüm general yapıcam hesabı bir türlü yapamadım gitti arada hep 200 k fark kalıyor adam iyi kasıyor ütteki

İşin özü arkandayım daha fazla açık kalmalı

6. Onun çözümü basit:

TP ve ŞP her gece yarısından intibaren herkesin belli bir sayıya tekrar geri çekilebilir ve payment ürünlerin tamamen payback yani geri ödemeli olarak verilebilir olmalı. Çünkü adı üstünde bu bir test sunucusu. Oyuncuların burada derece, skor yapmasının pek bir anlamı yok. Payment ürün satın alındığı zaman siz bunu belli bir süre kullanabileceksiniz bu yüzden paymentte para verilmesinede gerek yok bence hatta herkese tüm payment ürünler bedava verilebilir ve ödeme ekranı bile getirilmesine bile gerek kalmaz.

Adı üzerinde "Test sunucusu" bigpoint bu konuda elini taşın altına koyarsa bunun gibi sorunlarda ortadan kalkacaktır.

7. Kendince tanımlamışsın illa böyle olacak diye birsey yok. 7/24 acılması mümkün değil. Ancak haftada 1 24 saat boyunca açabileceklerini düşünüyorum.

Ciddiye almak derken sıralama oynayan ve savaşan oyunlardan bahsediyorsunuz. Bu neden sorun olsun ki. Yenilikleri ve etkinlikleri test edip geri bildirim yaptıktan sonra herkes canının istediği gibi oyunu oynayabilir. Belki savaş konusunda savaşmak istemeyen oyunlara rahatsızlık veriliyor olabilir. Bununda çözümünü son test sunucusunda pve özelliğini getirdiklerinden gidermiş oldular. Siralama ve rütbeye gelirsek yine dedigim gibi 1-2 ayda bir açılan sunucudan herkes istediği gibi oynamakta özgür olmalı. Sıralama ve rütbeye oynamanın zararı yok. Üstelik oyunculardan cok adminler sıralama takıntılı. Kendine panelden tp seref verip sıralama rütbe alan adminler hiç mi yok.

8. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

TEST Serverinin amacı oyunlara gelen yenilikleri önceden görerek kısa süreli bir deneme yapmaktır buna bağlı olarak gördükleri olumlu ve olumsuz fikirleri bildirmektir. Birçok online platformda açık konuşmak gerekirse sürekli açık bir test bölümü yoktur. Hatta serveri önceden açarak test ettirenler bile yoktur baktığımızda.

Oyunu istediğiniz gibi oynamak için Serverler mevcuttur. Buraları deneyebilirsiniz. :)

İyi Forumlar.

9. Oyunu istediğimiz gibi oynamak diğer sunucularda ne kadar mümkün? Bazı klanlar ve gruplar haritaları bildiğiniz parsellemişler, program yardımıyla sıralama kastıkları yetmiyormuş gibi savaşıda program ile yapıyorlar. Önceden otomatik tutucu ve rsb karıştırıcı kullanıyorlardı. Bunda level atlamayı başardılar. Artık grupça kezerek savasan botlar var.

Sunucular var ama oynamak pek mümkün değil. Oynayabilmemiz için yönetimin oyunu düzeltmesi gerekir. Bunla beraber ülke takımlarınında yetkilerinin arttırılması gerekir. Saydığım bu sebeplerden ve oyuna gelen gereksiz, lüzumsuz yeniliklerden ötürü oyunu yaklaşık 1 yıl kadar önce bıraktım. Yalnızca 1-2 ayda bir test sunucu açtıklarında orada oynuyorum. Onunda sebebi hem oyundaki gelişmelerden geri kalmamak(Gelecekte oyun düzelirse tekrar başlarsam oyuna yabancı kalmamak için) hemde savaşmak, arkadaşlarla birşeyler yapmak. Test sunucusunda dahi arkadaş ortamı oluşturduk. 1-2 ayda bir açılan sunucuda olsa bunu orda başarabildik.

Yukarıda bahsettiğim durumlar hakkında forumda defalarca kez konu açıldı ve hatta kendimde konu açtım. Ancak aylar, yıllar geçmesine rağmen çözüme kavuşmuyor. Burdaki konuda sapmamak için bu mesajıma cevap vermeyebilirsiniz. Sonuç olarak vereceğiniz cevabıda az çok ben ve diğer oyuncularda biliyor.

10. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Kesinlikle bu durumdan tüm takımlar olarak rahatsız durumdayız. Şu toplu program kullanan oyuncular için gerekli yaptırımı bekliyoruz.

Ah bir yetkimiz artsa istisnasız neler yapacağımızı anlatamaz yaşatırız. :)

Teşekkürler. :)

İyi Forumlar.

xeccex bunu beğendi.
  11. oceanus-5

oceanus-5 User

eskiden ayda bir kez test serveri açılırdı onuda bıraktılar ..

12. DraydiBoy

DraydiBoy User

Evet ya açılmalı rütbeden düşücez

YARGU bunu beğendi.
  13. Güncel

yılmazcan47 bunu beğendi.
  14. Aklıma gelmişken eklemek istediğim bir konu var. Bazı etkinliklerde zaman sınırlaması geliyor (10:00-14:00 / 19:00-23:00 gibi) Ben bazı dönemler sabah 8 akşam 8 çalışıyorum ve eve gelip pc nin başına geçmem akşam 9-9.5 u buluyor e kalan zamanda yetmiyor. Öyle yapacaklarına etkinlikte saat sınırlamasını kaldırıp hesaplara soğuma süresi koyulsun. Örneğin 4 saatten sonra ödül vs. vermesin. Saat uygulamasıda kalkması lazım bence. Benim ne zaman oyuna girip oynayacağımı sınırlandırmamalılar.

15. DraydiBoy

DraydiBoy User

Güncel açılmalı rütbeden düştük kesin generale 200 k fark kalmıştı

16. haklısın bence oyuncular deneyebilsin en azından adminler deneyebilse daha duzgun olur saimon ve ekibi etkinlikleri denerken hep sorunlu getiriyor.
    adminler sıfır yetki ile dolanıyor sinir bozucu bu durum bişi yapın diyoruz yetkim yok diyor :D

17. 1 hafta idealdir.

7/24 açık dursa kimse oyun oynamaz ki herkes test serverde takılır her şer bol bol var diye :D

1 haftada çok sayıda geri dönüş olur diye düşünüyorum.

18. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Evet geliştirici ekipten ziyade takım tarafından da bir süre denenmeli gelecek etkinlikler ve yenilikler, bundan öncesinde özellikle ilk 5'li gemiler çıktığında denemeler serbest ve uzun soluklu oluyordu ama her güzel şeyin olduğu gibi bununda sonu geldi. :)

Belki bunu doğrudan teklif olarak sunabiliriz, Takım Liderime ileteceğim bu konuyu eğer uygun görürse bir fezleke hazırlayabiliriz. :)

İyi Uçuşlar!

yılmazcan47 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş