Geri bildirim Toplama Zamanı Etkinliği ve Yeni Gemiler Geri bildirim.

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve OĞUZKHAN tarafından 23 Mart 2017 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. ÇORBACI

ÇORBACI User

Sonunda oyuna adalet gelmiş tüm bug yapanlar banlanmış.

2. gemim 10 seviye ve benden 3-2 ye gitmemi isteyen bir görev var umarım bunuda düzeltirler yoksa bu etkinlik belli bir kısıma hitap edecek

kadir7751 bunu beğendi.
  3. ya birisi su zıkım olan etkinlik ilerleme cubugumu penceresimi ne b. se bi soylesin nereden goruyoz onu kac saattir bakıyorum foruma kimse bise yazmamıs sorun bende heralde ben bulamıyorum "etkinlik ilerleme penceresi"

4. Merhaba ,

Resim üzerinde gösterdiğim yerden takip edebilirsiniz.

İyi forumlar.

5. inş cezada kalıcı olursunuz yarın tutupda cok agır oldu ban kalsında tp şeref silmeyelım demeyın baska bısey ıstemıyoruz

6. JUPlTER

JUPlTER Guest

Merhaba,

Merkez cezayı direk verdi ve bu konuda supporta dahil oyuncular yazsa kimsenin müdahele etme yetkisi yoktur.

İyi forumlar.

7. floppy43

floppy43 User

kardeşim veya bayan isen ablacım lütfen şu oyun yöneticileriyle yani kısacası Adminlerle iletişime geçin ve onlara deyin ki şu Global Amerika 2 Serverindeki yumurtalardan ve yumurtaların içinden çıkan yaratıklardan artık I.OİL çıkarılabilsin benim herhangi bir eksiğim yok sadece I.OİL eksiğim var buda yaratıklardan HİÇ ÇIKMIYOR lütfen bu hatayı düzeltin ve bu yaratıklardan yani I.OİL yaratıklardan çıkarılabilsin dünden beri 1 tane bile çıkmadı bu kadarda olmaz ki ama

8. JUPlTER

JUPlTER Guest

Merhaba,

Amerika sunucusuna biz müdahele edemeyiz ulaşamayız.Herkes kendi bölümünden sorumlu ve yetkili.

Oradaki İngiliz foruma giriş yaparak sıkıntınızı dile getirebilirsiniz.Sizinle aynı sıkıntıları yaşayanlar var mı takip edebilirsiniz..

Dünden beri çıkmaması tuhaf,yüzdelikleri düşük ancak hiç çıkmaması bir sorun olabilir.

Supporta da yazarak durumu bildiriniz incelensin.

İyi forumlar.

9. floppy43

floppy43 User

Lütfen şu Global Ameraka 2 serverine bi kaç tane TÜRK adminlerinden atayın

10. JUPlTER

JUPlTER Guest

Merhaba,

Malesef biz atayamayız,bunun için ileri derece ingilizce bilen kişilerin oradaki sunucuda oynayıp ekibe katılma başvurusunu kendisinin yapması gerekir.:)

Çeviriden faydalanarak oradaki forumda sorunuzu sorabilirsiniz.

İyi forumlar.

11. floppy43

floppy43 User

çeviriye gerek yok ingilizceyi biliyorum zaten :D bende diyorum ben bunlara supportan yazıyorum yazıyorum ne için cevap vermiyorlar diye hep merak ediyordum :D dedim aceba bizim adminler mi cevap vermiyor veya vermek istemiyor diye hep merak etmişimdir :D şimdi anlaşıldı şimdi derhal sorunu ileticem kendilerine Teşekkürler :D

JUPlTER bunu beğendi.
  12. JUPlTER

JUPlTER Guest

Merhaba,

Rica ederim,İngilizce de bildiğinize göre sorun yok :)Umarız oradan aradığınız çözümü bulabilirsiniz.Size keyifli oyunlar dilerim.

İyi forumlar.

13. floppy43

floppy43 User

Teşekkür Ederim :D ;)

JUPlTER bunu beğendi.
  14. -romentus-

-romentus- User

Darkorbit yönetiminin yaptığı banlama tam bir dengesizlik örneğidir.

Hani aşçıya yemek tuzsuz olmuş dersiniz aşçı bu eleştirinizi dikkate alıp bir sonraki yemeği şap gibi yapar ve her iki yemekte zehir gibi olur ya işte yapılan banlamalar da aynen bu olaya benziyor ve oyunu zehir ediyor.

İlk banlama milyonlarca rsb-75, kutu anahtarı ve gg enerjileri ile x4, tp, şp kasan oyuncular için yetersizdi ve çoğu oyuncu tespit edilemediğinden ceza bile almadığı için çok fazla tepki gördü.

Bu 2. banlama ise birden fazla yapılabilen görev için çok abartılı oldu. Üstelik görevden elde edilebilen tek şey de montajdaki gemi için gerekli kaynak olunca.

Banlama tabiki olmalıydı ama cezalar tam tersi olmalıydı yani kasılan milyonlarca rsb-75 silinmeli, kutu anahtarları alınmalı ekstra gg enerjileri sıfırlanmalı, gemiler de en az 1 ay gibi bir süre kapatılmalıydı.

Buna benzer cezalar aylardır pvpde kutu toplayan gemiler, low kapısını istismar edenler ve milyonlarca seprom besleyen oyuncular için de uygulanmalıydı. İşte o zaman verilmek istenen "bug kullanırsanız, ceza alırsınız" mesajı yerine tam olarak ulaşırdı.

Şu an verilen mesaj ise tam olarak şudur: "Bug kullanır ve ancak yakalanacak kadar şansızsanız ceza alırsınız"

Son düzenlenen: 25 Mart 2017
    ►º»kubi«º◄ bunu beğendi.
  15. Duck▲

Duck▲ User

beyler şu UCB-100 5.000 – %70'i çıkartmayı başaran var mı?
    şahsen ben scarp ve mcb-50den başka birşey çıkartamadım

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 25 Mart 2017
  16. hitacdan düşüyor

17. ÇORBACI

ÇORBACI User

Ben demin hitactan sadece 1 tane kutu alabildim ondada 5000 ucb verdi

18. "Yönetim" denilen ekibi kutlarım.... kendi topuklarına sıktıkları bir karar daha aldıkları için :)

Yasaklanan gemilere bakıyorumda, sıralama gemileri, generaller, tümgeneraller, kurmaylar, albaylar hep havada uçuşuyor. Bu insanlar oldukları yeri korumak ya da istedikleri yere ulaşmak adına sürekli maddi harcama yapan kişiler. Öyle 5 liraya katlayıcı çekip pvp'ye atan kişiler hiç değiller. Zaten öyle bu rütbelerin korunması hayal. Sen şimdi kalkıp kapı dönmek adına çatır çatır para harcayan kişilerin tecrübe ve şereflerini %25 keserek onlardan tekrar bu oyuna para harcamalarını mı istiyorsun? Artık bulundukları yere ve istedikleri yere %25 daha da uzak kalan kişiler oyuna normal birer gemi olarak devam edecektir eminim. Bu tür üst rütbeli gemilerin ceza aldığını gören klan arkadaşları ise artık güven sarsılması yaşayarak oyunu maddiyatsız bir şekilde götürmeye bakacaklardır. Yani ne tarafa dönerseniz dönün BigPoint çok ciddi bir gelirden vazgeçti.

Uzun vadeli olarak ise 2017 son çeyrek ve 2018 ilk çeyreğinde yapmaya planladıkları geliştirmeler için maddi birikimleri varsa yapar, sonra ki aylarda maddi sıkıntı çeken bu şirket küçülmeye giderek işten çıkarmalara başlar. Bünyesinde olan bazı oyunları geçmişte kapattığı gibi yine bazı oyunları kapatmaya giderek ayakta durmaya çalışır. Eğer şu an hazırda bir birikimleri yoksa en fazla 5 ay sonra maddi sıkıntılar patlak verir ve eklemek istedikleri yenilikler sonsuza kadar bile ertelenebilir.

Peki %25 Tecrübe ve Şeref puanlarını kesmekten vazgeçelerse ne olur? Rütbelileri ve klanlarını kazanırlar ancak ceza almayan diğer oyuncuların maddi harcamalarını kaybederler.

Özel olarak sayın Bigpoint;

- Sen oyunculara değil, kendine bir ceza verdin.

Bot banlamalarından sonra ki en ciddi konudur bu.

Bu ikinci darbeye nasıl dayanacaklarını açıkçası çok merak ediyorum.

melek34841 bunu beğendi.
  19. yani diyorsun ki para yatıran oyuncuları banlama. haksızlıkları görmezden gel. para yatırmayanlarında banlanıp banlanmaması önemli değil. zaten bu zamana kadar söylediğiniz gibi yapılıyodu. paralı oyuncuları sürekli bir kayırmaca vardı. kusura bakmayın bayım para yatırıyorlar diye banlanmama hakkına sahip değiller. bigpoint oyuncuları öyle arsız alıştırmışki bug kullanmak normalleşmiş ceza alıncada oyuncular hak iddia edebilir hale gelmiş. hemsuçlular hem güçlüler.

20. Çarpıtmayın söylediklerimi. Ben " para harcayanları yasaklama / yasaklama yaptığın rütbeliler artık para harcamaz " demiyorum. %25 Şeref ve Tecrübesini keserek artık bu insanlardan tekrar rütbe ve sıralama için para harcamalarını bekleme diyorum. İkisi arasında dağlar kadar fark var. Şeref ve Tecrübenin olaya dahil edilmesi son derece saçma. Yasaklama elbette olacak. Ancak yine de siz anlamak istediğiniz gibi anlayabilirsiniz. Ne de olsa ben anladıklarınızdan değil söylediklerimden sorumluyum..

melek34841 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.