TR3 Chat Durumu

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ÖKKEŞİMM tarafından 8 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. terbiyesizin birisi milletin anasına bacına nasıl küfürler ediyor milletin telefon numarasını ifşalıyor bu bilmem kimin annesi isteyenler arasın falan diyerek kaç kere şikayet ettim hala bir şey yok ne kadar zamanda bir banlamalar yapılıyor bu adamın 2 veya 3 hesabı banlasanızda aynen devam ediyor buna bir hal çare yok mu chati kullanamıyoruz

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 8 Aralık 2019
  2. ateistkeci

ateistkeci User

Bende TR2-3 sunucusunda oynuyorum ve sohbet gerçekten berbat durumda,

Bazen açıp bakıyorum ve sadece izliyorum herkes birbirine sallıyor falan yapabileceğimiz tek şey /report yazarak o kişileri CM'e bildirmek, sonra da CM'in gerekeni yapmasını beklemek sanırım.

Bu mesajı yazdıktan sonra sohbeti açtım ve açar açmaz karşıma çıkan bir mesaj:

[Forumda Küfürlü Resim Paylaşılması Yasaktır!]

Sorunun sadece TR2-3 ile sınırlı olmadığını ve genel bir sorun olduğunu düşünüyorum. Umarım CM'ler gereken düzenlemeyi yaparlar demekten başka bir şey gelmiyor elimden :p

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 8 Aralık 2019
  3. ben de öyle bekliyorum hatta birisi şahsen bana küfür etti onun hakkında elimden gelen hukuki sürecide sürdüreceğim millet oyun oynamaya çalışırken oradan küfür sallamak neymiş görsün bir gününü bakalım bir daha küfür edebilecek mi ceza aldıktan sonra

4. ateistkeci

ateistkeci User

Yukarıda ki mesajımda düzenleme yaptım göreceksindir, bu kişiler sohbet banı alsalar bile 1 hafta en fazla oluyor sonrasında ise tekrar aynı şekilde devam ediyorlar.

Hatta bazen bu kişiler report edilmedikleri takdirde ban bile yemiyorlar, gerçekten bir düzenleme gelmesi gerekiyor bence.

5. Tamamda kardeşim bu gün 30 kişi sövüyordu 30 kişiyi report etmekle uğraşırken kapıdan zaman kaybediyorum x2 günü bugün ve her dakikam önemli ki zaten bu yüzden oyuncuyum ve onlar admin cm vs onların yapması gerken şeyi ben yaparsam oyuncu olmuş olmam tamam eyw yardımcı olmalıyız ama 30 kişiyi de report edemem arkadaş bir çözüm bulsunlar sürekli öğlen saatlerinde küfürleşiyorlar.

Ya küfür etmenini bile bir dozu var hadi çok sinirlenmişsindir ve o an karaktersiz olursun aile bireylerini katarsın falan ama öyle bir detaya giriyorlarki ben okurken sinir krizi geçiriyorum birde söylediği adam nasıldır siz düşünün

6. ateistkeci

ateistkeci User

Yani kelime filtresi getirmişler boşluktur, araya nokta koymasıdır gibi gibi bir çok şekilde o filtre sorununu çözüyorlar.

Bir kere büyük harf ile yazmaktan dolayı 1 saat sohbet banı almıştım, insanların her türlü değerine küfür eden insanlar ceza almıyor genellikle.

Sohbet konusunda yetkililerden bir açıklama bekliyoruz artık ne yapalım.

7. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Chat ortamında yapılan kural ihlallerini, özellikle chat görevlilerinin online olmadığı zamanlarda report sistemini kullanarak rapor etmeniz gerekiyor. Bu şekilde bu kişilere karşı gerekli işlemler yapılabilecektir.

Bu kişilere gerekli cezanın uygulandığından %100 emin olabilirsiniz. Sohbet kurallarının ağır ihlali durumunda 1 hafta değil, daha uzun süreli cezalar uygulanmaktadır.

Chat görevlileri de bir insan ve 7/24 bilgisayar karşısında olup bir ekrandaki yazıları okuyamazlar. Onlarında dinlenmesi gerek. Bu nedenle chatte görevlilerin olmadığı zamanlar bu kişileri rapor etmenizi istiyoruz.

Acaba bu dediğinizi kantılayacak bir deliliniz mevcut mu? Chat üzeirnden küfür eden hangi kişi report edildiği halde görevli bu reportları incelediğinde ceza almamış?

Bu kişilerin sürekli yeni yan hesaplar ile benzer nickname'ler ile chat'e geldiğini hiç düşündünüz mü?

İyi forumlar.

8. ateistkeci

ateistkeci User

Report edilenlerin ceza aldığını zaten görüyorum ancak çoğu kişi report sisteminin farkında değil ve report etmiyor bu nedenle ceza almayan kişiler var ve bu can sıkıcı hale gelebiliyor bir süre sonra

9. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Denetleeycek bir görevli olmadığı zamanlar bu kişilerin bildirilmesin oyunculardan rica ediyoruz. Ama eğer bu kişiler report edilmezse cezadan kaçabilirler.

Nasıl gerçek hayatta bir suç işelndiğinde polise durumu bildiriyorsak, report sistemi ile de chat ortamında edilen kural ihlalerin bildirmemiz gerekiyor ki, ceza uyulanabilsin.

İyi forumlar.

ateistkeci bunu beğendi.
  10. benim isyanım size yani kontrol eden moderatörlere değil isyanım takıma yeterince görevli alınmamasına üst mevkilere,eskiden Cm ler vardı chatte şuan kimse yok ve orda belirttiğim gibi 30 kişiyi report etmeye yetişemiyoruz biz de hele ki böyle yoğun bir kasılma gününde.
    Görevliler yokken report ediyorum sürekli eyw ama görevliler çoğu zaman yok çok fazla görevli eksiği var gibi duruyor.

11. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Chat moderatörleri sohbette oyuncuların çok aktif konuştuğu zamanlarda genellikle sohbete mesaj atmazlar. Varlıklarını hissedemiyor olmanızın bir sebebi bu olabilir. Bunun haricinde görevlilerin yokluğunda /report sisteminin kullanılması oldukça önemli, özellikle de genel sohbet harici kısımların chat loglarının görünülmediği düşünüldüğünde.
    Bütün bunlara ek olarak DarkOrbit Türkiye Ekibi olarak her zaman yeni moderatörlere ihtiyacımız olduğu da bir gerçek. Bu nedenle elini taşın altına koyarak bu ekibin bir parçası olmak isteyen kişiler buradan başvurularını başvuru kriterlerine uyacak şekilde iletebilirler.

İyi forumlar.

Ataaa bunu beğendi.