tuşlar basmıyor

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve ₭öŦüMĒĿĒ₭09 tarafından 5 Nisan 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. slotlarımı ve pet açma kapama tuşu dahil hiçbir tuş basmıyor veyahut fare ile üzerine basamıyorum şu an eternal kapısını kalple dönüyorum hiçbir tuş basmıyor ve petimde açılmıyor
    fare ile bassa okeyim ama oda basmıyor

2. joetly

joetly User

aynı sorunmudur bilemem ancak (mouse ile basabiliyordum çünkü) bir ara tüm tuşlar çalışmaz hale geliyordu bende de. ama uzunca bir süredir böyle birşey olmuyor onu da belirteyim.

neyse sorunu şu şekil çözüyordum. ayarlardan varsayılan ayarlara geri dön diyordum. ve doğal olarak oyundan atıyor ve tekrar açtığımda 3D seçip tekrar giriyordum oyuna. ama kapı içerisinde bunu yapamayabilirsin. en azından köşeye gönderene kadar bu şekil devam edip köşeye gönderdikten sonra ayarlar bölümüne tıklayıp varsayılan ayarlara geri dön ve tekrar oyuna gir. bir ihtimal düzelebilir.

3. seikosha

seikosha User

Merhaba dostum

Bir süre önce aynı problemi yaşadım. Oyun ayarları kısmına girdiğimde klavye bölümüne baktığımda bütün tuş atamalarının sıfırlandığını görmüştüm. Oradan dilediğim gibi 1-9 arasında sayı atadım klavyeden cephaneleri vs kontrol edebileceğim araç çubuğuna daha sonra kaydedip yeniden oyuna girdiğimde bu sorunu yaşamadım. Bir kontrol et istersen aynısı sende de olmuş olabilir. İyi oyunlar

4. SonArzum

SonArzum User

Merhaba,

Ayarlarınızı kontrol edip ss atar mısınız?

İyi forumlar.

5. BUKANN

BUKANN User

gemin oto taramasına takıldığı için sistemler kilitlenmiş, kapıda patlayıp tekrar oyuna bağlandığında çıkan kırmızı veya siyah kutuları toplaman lazım ki sistemler açılsın ve oyuna devam edebilesin.

kapıda aynı dalgada takılıp, normalde insanın bitirmesi gerekenden çok uzun süre boyunca o dalgayı geçemeyip aynı hareketleri sergileyip durursan bu durumla karşılaşırsın.

6. oben

oben User

atma recai din kardeşiyiz icat çıkartmayın sırf cevap vereyim diye iş uydurma.
    bu durum bu kapıda çıktığı günden berli ara ara oluşmakta lazer atışını tamamen bırakıp yani saldırı iptal oldu yazını görüp uzaklaşarak konfi değiş ve basmayı dene bazan uzun sürüyor ama basıyor ayrıca port atlayınca diğer bölüme geçtiğinde yada hangara geri döndüğünde düzeliyor.

7. BUKANN

BUKANN User

üslubunu düzelt, atmıyorum, adım recai değil, din kardeşi olduğumuz kanısına nasıl vardın, din kardeşi olduğun ülkelerden şimdiye kadar sırtından vurmaları dışında ne fayda gördün ki din kardeşi olmak bir şeyi değiştirir sanıyorsun? son olarak geçen hafta din kardeşimiz dediğin filistine israile saldırdıkları için kınama gönderdik ve bunu terör eylemi saydık haberin var mı?

altı üstü oyun oynuyoruz onu bile dine bağlıyorsun. konu benim için kapanmıştır.

bahsedilen sorunun sebebi önceki mesajda aynen belirttiğim gibidir. kapıda patlayıp x-8deki üssünde doğup oyunun oto taramasındaki kutuları toplayınca kilidin çözülecek. vvvv

8. arkadaşın verdiği cevap doğru ctrl tuşu kapıyı bitirdim tek basn tuş oydu öyle bitirdim x 8 de doğrulama çıktı kapının içinde doğrulama gelmedi ama tuşları iptal etti saçma bir sebeb fazladan lazer israfı ve zaman

ayarlarım düzgündü sıfırlayıp denedim bende ondan kaynaklı zannedip ama kapı içinde doğrulama verip göstermediği için bug ta kaldı bununla alakalı napılabilir bilmiyorum elimde video kaydım var saçma bir bug isterseniz mail üzerinden iletişime geçerseniz videoyu atarım

3d denedim onu herşeyi denedim klavyedir falandır ama sonuç elde var sıfır oldu

ama şu an farklı bir sıkıntım var npc kutusu toplamada bunla alakalı bir problemim var
    4147 Duranium
    937 Prometid
    2074 Xenomit
    518 Promerium
    Ambar Dolu!!
    Ham madde topladın:
    382 Terbium
    1385 Endurim

şimdi bu kutuda kalan prometid nerede terbium geri kalanı nerde isterseniz fotoğraflı kanıtta atarım ben sarı taş kasacam diye uğraşıyorum ama böyle bir hata var eternal kapısındayım ice meteroid canlısı kestiğimde

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 7 Nisan 2022
    BUKANN bunu beğendi.
  9. Merhaba,

Sebebi ambarınızın yeteri kadar olmadığından. Belirli bir kısmını alıp kalanını alamıyorsunuz eğer hammadde zenginleştirip aynı çöpü tekar toplarsanız geri kalan malzemeleri de alabilirsiniz.

İyi Forumlar.

10. evet sizin dediğinizi yapıyorum kalan malzemeler gelmiyor ama benimle mail üzerinden iletişime geçermisiniz rica etsem size videolu şekilde atıyım

11. BUKANN

BUKANN User

bu bug uzun süredir var hocam

arkadaşın bahsettiği prometium değil prometid pembe renkli olan (promerium üretirken kullanılan)

çöpü topluyorsunuz ambarınız almıyor sonra vip ile otomatik zenginleştiriyorsunuz ambarda yer açılıyor.
    ohh yer açıldı kalanı da alayım da düzgün şekilde zenginleşsin dediğinizde çöpte kalan prometidi vermiyor, onun yerine direkt terbiumdan toplamaya başlıyorsunuz sonra duraniumlar elinizde patlıyor.

eğer çöpü tek seferde alamıyorsanız sonra zenginleştirme yapıp ambarda yer açsanız bile bir daha gemi çöpü düzgün şekilde toplayamıyor.

özellikle petle toplarsanız veya hammadde güçlendiriniz varsa daha sık oluyor.

artık credi'nin bir değeri kalmadığı için çöpü almıyor insanlar o yüzden uzun süredir olan bir bug ama kimse dile getirmemişti.

mecburen çözümü çöp toplamamakta buluyorum, skylabdan sarı taşı uridyumla gönderip besliyorum

12. kapı dönüyorum gelen çöp beni yarı yarıya idare ediyor ama böyle olunca elimde patlıyor herşey

13. Merhaba,

Support A videolu şekilde iletebilirseniz oradan görüşme sağlanacaktır.
    Bildiriminiz için teşekkürler iletiyorum.

İyi Forumlar.

BUKANN bunu beğendi.
  14. oben

oben User

öyle birşey yok kardeşim kapılarda doğrulama kodu kaldırıldı seni x8 e attığı anda doğrulama kodu geldiği kapının içindede gelip görüntülenemediği anlamına gelmez..diğer kapılardada durum aynı kapının içinde doğrulama kodu gelmediği için x1 haritasına atıldığın anda doğrulama kodu geliyor tuşların çalışıyor olsada bu geliyor sana kapı içinde sormadığı için hangarda soruyor.

15. BUKANN

BUKANN User

var canım var. bu sorunu yaşayan en az 10 kişi biliyorum. arkadaş da doğru olduğunu teyit etmiş sen neyi inkar ediyorsun?

ülkede artık bir soruna yok diyerek olmadığına inanmak moda olmuş. ondan sonra bütün ülke ben ekonomistim diye geziyor.

senin bahsettiğin normal galaksi kapılarında geçerli.
    ebgde özellikle sab mermisi kullanan oyuncularda ve özellikle uber kristallon dalgasında bu sorun oluşabilir. çok zorlu bölüm olduğu için dalga bir türlü geçilemiyor sonra gemi taramaya giriyor ve her şey kilitleniyor. arkadaşın dediği gibi sadece ctrl tuşu çalışır.

bilmediğini kabul etmek bir erdemdir.

16. Merhaba,

Konu içeriğinde tartışma ortamı oluşturmayalım lütfen konuyu gereksiz yere kilitlettirmek ve sizin ceza almanız hoş olmaz arkadaşlar.

İyi forumlar.

BUKANN bunu beğendi.
  17. arkadaşın dediği doğru kapıda doğrulama yeri gelmedi ama tuşları inaktif etti petide ha N/A

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 12 Nisan 2022
    Amiral34 ve BUKANN bunu beğendi.