Tutucu Programı Kullananlara Karşı Öneri

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve dj_bomfunk tarafından 14 Ocak 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

katılıyor musunuz ?

1. evet

77,8%
  2. hayır

22,2%
  1. dj_bomfunk

dj_bomfunk User

Herkese iyi oyunlar.

Öncelikle bu fikrimi bile gemim ban alır korkusuyla içi boş bir yan hesabımdan paylaşma gereksinimi duyduran darkorbit ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.

Bilinmesini isterim ki amacım tutucuların engellenmesidir.

Aklıma gelen bu fikri sizlerle paylaşıyorum belki bir baba yiğit böyle bir programı yazar yada hiç sanmam ama darkorbit ekibi buna benzer bir şey yapar;

Ücretsiz tutucu savar programı algoritması ;

Ana fikir : programı kullananlar ve programı kullanmayanlar olmak üzere 2 sınıf kullanıcı profili olacak.

Tamamı ile ücretsiz olacak bu programı kullanan oyuncular sadece programı indirip programın aktif olduğu anda ki kullanıcı listesi dışındakilere karşı tutucu aktif olacak.
    böylece ücretsiz olan bu program dışındaki tüm tutucu programı kullanan ve ücretsiz programı aktif olmayan oyunculara karşı tutucu programı aktif olacak. yani seve seve ya bu programı kullanıp tutucudan kendilerini koruyacak tüm oyuncular ve tutucu programı kullananlar oyunu normal olarak oynayacaklar yada paralı programlar kullananlar oyunda karşılaşacağı oyuncuların da tutucu programı olduğunu bilecek ve eşitlik sağlanacak.

ayrıca bunun program olarak değil bir fikir olarak darkorbit ekibi de yapabilir aynı counter strike 16 da ki sxe programı gibi

belki ayrı bir program değil bunu oyunun içinde yapabilirler ama sanmıyorum

oyunu artık makinelerle oynamaktan bıktık.

hiç kimse yenileceğini bile bile bilgisayarla satranç oynamak istemez.
    kendini geliştirmek dışında ki bu sadece satranca özel bir durum

Son düzenlenen: 14 Ocak 2021
    Mineral bunu beğendi.
  2. *mhmtaykn*

*mhmtaykn* User

Bence tüm program ve bug yapanların kanıt sunulanarak süresiz ban cezası vermelidir. Yada 1 yıl hesap askıda kalmalıdır.
    Oyunda online kullanıcı kalmadı. Artık herkes programa bağlı oynuyor. Eğer böyle devam ettikçe oyun en kısa zamanda biter.
    Biteceği gün belli PANDEMİ bitince bu oyunda kapanır.
    Hiç kimse sözümü unutmasın.

3. smoonrise

smoonrise User

Ben oyumu Hayır olarak verdim .

İlk olarak başka hesap ile forum girmek yeterli olmaz IP den asıl hesaba ulaşabilirler bu forum ve chat için böyle bilgin olsun dostum , bu tutucular maalesef en zor ban alanlar oluyor geçmişte aynısı olsu büyük banlamaya kadar kutu toplayan ile yaratık kesenleri ara ar banladılar sonra tümden ban yedi o program . Günümüzde de aynı durum var gibi tarif tekerürden ibarettir sözünden yola çıkarak bize sıkıntılı bir dönem yaşatıp sonrasında zaten kutu toplayan yaratık kesen kapı yapan bu program ile entegre olan tutucu kamufle görme vs. ciddi ve kalıcı cezalar verilince temiz bir oyuna geçiş sağlanacaktır diye düşünüyorum en azından umuyorum .
    Senin fikrin iyi niyetli olsa bile özendirici ve karışık bir uygulama olacak diye düşündüm olumsuz oy verdim maalesef .

4. dj_bomfunk

dj_bomfunk User

internet kafeden giriyorum diyelim benden başka oynayan oyuncuların hesaplarını mı banlayacaklar bilip bilmeden
    bu kadar mı zekisin dostum :|

ciddi ve kalıcı cezalar verilmiyor maalesef bizde çözüm üretiyoruz. bunu zaten sadece darkorbit yapsın diye bir beklentim yok ama böyle sorunlara çözümler sunularak bir yerlere varılabilir çiçeklerden şeker ala ala güzel bir çözüm üretilir sonrasında. bu da o misal.

programa teşvik ettirici olabilir ama işin sonucu tutucu programı kullandırmamak. ben zaten bu işin yazılımını bilsem darkorbit e bırakmaz kendim yapardım.

yani tutucuyu bile yapsam kullanmayacak bir oyuncuyum.

daha niye bu oyunu oynuyoruz o zaman? oyunda zevkli olan oyuncuların gerçek yeteneklerinin diğer oyuncularla rekabet etmesidir.

ama darkorbit bunu bize sağlamadığı sürece biz elimizden gelen çözüme gitmemiz gerekli diye düşünüyorum.

sen belki 7 24 hesabı bo ta atıp kasan tayfadan olabilirsin savaşmayıp. önce bi gemin fullensin savaşmaya başla sonra dersin ben daha niye fulledim ki gemiyi adam tık tık işaretliyor.

adamlar grupça tutucu kullanıyor komander kimi tutarsa anında diğerleri de onu tutuyor komander sıkmaya başladığında hepsi birden sıkmaya başlıyor.

sen daha durumun vahamiyetinin farkında değilsin dostum

ve ayrıca bunları video alıp supporta atıyoruz sonuç ; bir hiç

daha ne yapmamı bekliyorsunuz ?

Son düzenlenen: 15 Ocak 2021
    VELİBİNALİ ve tryhardD bunu beğendi.
  5. smoonrise

smoonrise User

Zeka kadar uslup adap lazım diye düşünüyorum ...
    Herkez aynı fikir düşüncede olmak zorunda değil bunuda medeni bir şekilde karşılamasını bilmeli herkezin sorun çözüm yolu aynı olmaz.

6. Merhaba,

Konunuzu bölüm kurallarına uygun olarak tekrar açtığınız için teşekkür ederim, şu andan itibaren konunuz arkadaşlarımızdan destek aldığı sürece bizler de raporlarımıza ekleyerek sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız. Ayrıca konunuz an itibari ile Güncelleme ve Fikir Havuzu İndex konusuna da eklenmiş bulunmaktadır. :)

İyi forumlar.

-

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 30 Ocak 2021
  7. hmztsc

hmztsc User

güzel bir fikir

8. dj_bomfunk

dj_bomfunk User

Teşekkür ederim modum. Unity ne zaman çıkacak bilmiyoruz. İnşAllah bu yada buna benzer bir yöntemle unity çıkana kadar tutucuları engellemiş oluruz.

9. oben

oben User

yani do tutucu kullananları bitirmek istedide bitiremedi sende çözüm buldun öylemi bilip bilmeden
    bu kadar mı zekisin dostum :|

VELİBİNALİ bunu beğendi.
  10. dj_bomfunk

dj_bomfunk User

dostum ordakilerde senin benim gibi fikri olan insanlar. akıl akıldan üstündür bilemezsin.
    zeki dediğin darkorbit bo tlar için çember yaptı bo tlar aşıyor bize de savaşırken açılıyor. biraz zeka lüffen :| :D

11. Atışmaya gerek yok göz var nizam var.kimler ne kullaniyor oyucuların coğu farkında.ama ne yazıkkı birileri kullandiklarinin aciğa ciktiğinda bile kilifini hazirlamis gözünü minareye dikmiştir.Yillar önce oyunun en gelişmiş uyeliği bendeyken beni vsye davet eden bir kac kademe asagisi olan eski klan baskanim olan birinin asil amacinin bana tutucu reklami yaptigini gordum vssinde dolayli olarak.yil 2014 .aradan 7 yil gecmis once pete ates eden bu program halen bir cogunda var.o vsden sonra oyunda alimi kestim.basit alimlar haric.suan ve o yillardada o oyuncunun oynadigi tum klanlarda bu program kullaniliyyor .bunlari kesmenin tek yolu var o programi acmalarina firsat vermeden tek atip kesmek baska sekilde imkansiz.isin en tuhaf yanı ise edep ve terbiye bilirkişiliğindede sürekli diğer oyuncularada yön vermeye çalişmalari.Bu tiplerin kesilmesi namus meselesi oluyor.kesince her alanda saldiriyorlar ve sonra darkorbit edep kurulu başkani oluyorlar cok garip oysa edepsizligi her alanda kendileri uapiyor olmaaina ragmen.kufur ble etmelerine rağmen defalarca gercek hesap ve ozeellikle ekipce yan hesaptan farkli klanlardan...yani kisaca o tiplerle savasmayin .gerekirse klansiz oynayin derim.bu tiplerle savasmayin kazanin.

Son düzenlenen: 24 Ocak 2021

Sayfayı Paylaş