Üniversite sinavi

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve nonono20 tarafından 26 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. nonono20

nonono20 User

Arkadaslar selamlar,

Bu sene benim için ikinci senem,

Esit agirliktan hazirlaniyorum.

Pdr-Psikoloji-Hukuk üçlüsünden birini hedefliyorum.

Kazanmis arkadaslarin tavsiyelerini bekliyorum. Hazir oyuna cok vakit ayirirken oyunda Cok lag olmasi oyuna ara vermemi kolaylastiriyor.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

hopEEE ve STARFORCE93(D!T) bunu beğendi.
  2. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,

Mezun olarak bir sene daha üniversite sınavına hazırlanmış biri olarak sesleniyorum size, sakın ama sakın rehavete kapılmayın. Çünkü ''ben bunu nasıl olsa biliyorum'' dediğiniz an maalesef ki geçen senenin üzerine pek bir şey koyamıyorsunuz. Eğitim öğretim hayatınız boyunca başarılar ...

İyi forumlar.

nonono20 bunu beğendi.
  3. Kesinlikle hukuk tavsiye ederim. Ben de iktisat mezunuyum. Şuan Adalet bölümü 2. sınıfım bende bu sene DGS ile Hukuka geçmeye çalışacağım. Birde hayalleriniz ne ise peşinden gidin.

nonono20 bunu beğendi.
  4. oyuna bir yıl ara ver sonra unide sabahlara kadar kapı yapar oyun oynarsın çalış puanı çıkar yeter istedigini o zaman seçersin

kyk internetinden yazıyorum

nonono20 bunu beğendi.
  5. hopEEE

hopEEE User

Diğer dersleri bilmem ama matematik hakkında şunu söyleyebilirim ki kesinlikle test mantığını ve ezberi terket.Biraz sorgula gördüğün bir formülün ,işlemin ispatlarını hayatında belki hiç kullanmayacak olsan da bulmaya çalış bulamadıysan araştır.

.Paradoks. bunu beğendi.
  6. Labirent

Labirent Guest

Merhaba

Sizin kendinizi iyi hissedeceğiniz işi seçmenizi öneriyorum her insan farklı işi seçer unutmayın seçtiğiniz bölüm aynı zamanda hayatınızın belki sonuna kadar yapacağınız iş olacak hayatınızda başarılar :)

iyi forumlar

nonono20 bunu beğendi.
  7. xxNamikaze

xxNamikaze User

Hukuk zordur kazanması zordur okuması daha zordur. Ben uluslararası ilişkiler okuyorum. 4. dönemde 4 tane hukuk dersim kaldı :D
    Öte yandan psikoloji tavsiye ederdim ama en son psikolog ünvanını ancak yüksek lisans yapanlar alabiliyor tarzında bir düzenleme gelmişti veya konuşuluyordu, yani psikoloji de sallantıda. PDR tavsiye ederim.

8. oyuna ara sıra yarım saat bir saat girebileceksin ileriki haytında niye diye sor çünkü hayat boyu bir devir daim işin olacak. uni sınanı bitecek unide çalışacaksın o bitecek iş hayatın başlıycak. bu iş uni sınavıyla bitmiyor geç oldu ama bende öğrendim acı gerçeklerle nasıl oluyor dersen uni sınavı çok kolay bi kere özellikle ygs lys lisede gördüğün konulardan ibaret. unide göreceğin ders ve konuların yanında bir hiç hangi bölüm olursa olsun. unide derselerine belli düzenlerle çalışman lazım bir sınavı bir günde çalışamıyorsun uniden mezun oluncada iş hayatın başlıyor dolayısıyla süre gelen bi tekrarlılık içine girmiş oluyorsun. artık büyümüş oluyorsun ve hayata dair daha büyük sorumlulukların olacak.

9. Konu taaa kasımdan ama bişeyler yazayım. Belki okuyan faydası olan olur...

Ben kendi hikayemi yazayım oyunu direkt bırak derim. 1 Yılın sonucunda hayatının bütününü etkileyecek bir sınav var. Ben Lise sonda darkorbiti büyük anlamda bırakmıştım. Yan hesaplar vardı onlarda çok takılmazdım. Ama daha çok *** oynardık *** derslere temelim vardı zaten iyi bir lisede yurtta okuyordum. Çalışma konusunda vakit ve imkan vardı.

Oyunları sınava kadar bıraktım. *** düşmeyi göze aldım, facebook twitter kapattım. (çok msj geliyordu, oyunla işgili şeyler) , darkorbit vs Online oyunlarla ilgili (ağırlık darkorbit) bir forumda SMOD idim bıraktım.

Düzenli bir çalışma programına başladım. 3 saat etüt + yatmadan 1 saat daha çalışma , okulda hergün 1-2 saat boş ders var. Programa uygun denemeler vs hedefime ulaştım hukuk okuyorum. Şu an 4. sınıfım halen face twit insta vs yok sınavdan sonra donuk hesapları açma ihtiyacı duymadım. Sonradan düzenli çalışma alışkanlığı kazandım. Alttan ders olmadan 3.45ort nasip olursa hedef 3.5ort ile hukuk fakultesinden mezun olmayı hedefliyorum. Hakimlik Savcılık sımavlarına çalışıyorum.

Oyun bugün var seneyede olucak 3-4 sene sonra belki darkorbit olmaz adı değişir. Ama sonradan üniversite okumak çoğumuz için çok zor. Ona göre bazı şeylerden feragat etmeyi bilmek gerek.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 12 Şubat 2019