Unity

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve MIT tarafından 3 Ocak 2024 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Unity isteyen

1. Evet

89,4%
  2. Hayir

10,6%
  1. MIT

MIT User

2020'de Unity'ye tasinacak diye duyuru yapmistiniz, 2024 oldu hala hic bir sey paylasmadiniz bu konuyla ilgili, artik yeter, yapmanizi beklemiyorum ama artik bir aciklama yapin ki biz'de bilelim.

2. NONRING

NONRING User

Unity için ciddi bütçe lazım ve teknik ekibin iyi olması lazım seafight'da bunu yaptılar ama darkorbitde neden halen daha erteleniyor bilmiyorum.

3. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Bilgi geldiği zaman forumda paylaşılır - duyurusu yapılır şeklinde cevaplar gelecektir.
    Seafight dışında bildiğim kadarıyla Farmerama'da unity'e geçmişti. :) Bir de zamanında BSGO yani Battlestar Galactica Online oyunu doğrudan unity player'dı. Fakat epey bir zaman önce oyunu bitirdiler.

4. fenrir58

fenrir58 User

unity e geçmek botlarla dolu geliri az bir oyunda en başından beri zor hatta imkansızdı. sadece pve server ilk çıktığı 1-2 aylık süreçte bir umutlanmıştım açıkçası gelecek kaynakları unity için ayıracaklarını varsayıyordum. ama neresinden bakarsak bakalım ölü yatırım. oyuncu kitlesi halihazırda en az %80 oranda toksik insan kaynıyor türk-yabancı ayırt etmiyorum kesinlikle.. yani yeni baştan bir oyun hazırlansa mevcut oyuncuların geçiş yapacağı, herkesin herkesi tanıdığı yeni oyunculara yer olmayan bir oyun olmaya devam edecek. yeni başlamış oyuncuları bile isteye oyundan soğutmaya çalışan insanlar var etkinliklerde/bl de bilmem nerde rakip olarak gördüğü için. yine benzer oranda bir oyuncu kitlesi de oyuna vip almayı bile masraf/israf olarak görüp asla destek olmuyor. gidiyor paladium topluyor 2 sene (neden ve nasıl başarıyor asla ama asla bir fikrim yok). ya en son 2 yıl önce bırakmıştım oyunu döndüğümde cubikon görevlerimi kanser eden adını unutamadığım nick karşımda hala aynı haritada cubi dönüyor. hafta sonu içi farketmiyor 2 yıldır ara vermediğine yemin edebilirim ama kanıtlayamam. oyun destek olunacak neyi var demesin kimse, server masrafları var en basitinden. fps/lag sorunlarını yaşama sebebimizin maddi kaynak ayrılmaması olduğu kesin en azından. ayrıca, 6 liralık paketler alarak (20 cent falan yapıyor) en az 100k$ maaliyeti olan işi beklemek adil değil gibi. 1 liraya bile paket satılıyordu hala var mı dikkat etmedim de. ben oyunun kapanmamasına şaşırıyorum bazen gerçekten :)

5. Valla Türkiye, Avrupa Birliğine geçecek ama Darkorbit unitye geçmeyecek gibi duruyor... :(

6. Darkorbit yakın bir tarihe kadar geçmez ise oyunu kapatırlar muhtemelen. Gidişat onu gösteriyor. Flashplayer zaten kullanılmıyor artık, güncel Windows sistemlerde kullanınca sorun ve güvenlik zaafiyetlerine neden oluyor. Unity'nin gelmesi elzemdir.

7. smoonrise

smoonrise User

U N İ T Y
    yunan mitolojisindeki bir tanrı değilmiydi yada yarım tanrı veya 3/4 tanrı :p:D ben öyle duydum sanki mitolojik bir varsayım , hani orada bir köy var ama ne gitmek mümkün nede görmek misali :);):rolleyes:

kaptan34 bunu beğendi.
  8. .Hakan.

.Hakan. Guest

Merhaba,

Unity geçişi hakkında bir haber olursa mutlaka aktarırız.
    Benim de çok merak ettiğim bir konu bu. :rolleyes:
    Konuyu raporladım.

Teşekkür ederiz.

İyi forumlar. :)

9. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

*

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 15 Ocak 2024
  10. _evissaM_

_evissaM_ User

*

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 15 Ocak 2024
  11. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam,

Umarım mesajınıza gelecek cevabı da biliyorsunuzdur. :p

Mesajınızı uygun görmediğim için sansürlüyorum.
    Lütfen yazdıklarınıza dikkat ediniz. :)
    Gelen mesajı okumak, değerlendirmek bizim işimiz. Kesinlikle sizin değil. ;)
    Oyun hakkında asılsız yorumlar yapmanıza izin veremem.

İyi forumlar diliyorum.

Size de merhaba,

Lütfen kendinize böyle yakıştırmalar yapmayın.
    Mesajınızı düzenledim.
    Lütfen bu tür mesajlara devam etmeyiniz.
    Görüş bildirmiyorsunuz, oyunu kötüleyip başka oyunlardan bahsediyorsunuz.

Lütfen tekrar etmeyin.
    Son uyarımı yaptım sizlere.

İyi forumlar.

12. _evissaM_

_evissaM_ User

Simdi duzeltilecek noktalari olabilir kural/kaide koyucular sizlersiniz bir postun yayin tasarrufuda sizlerin elinde fakat o mesajimda acik olarak bir oyun reklami yapilmadi, acik olarak insanlari gidin su oyunu oynayin denmedi, orada bahsettigim burada bir cok kisinin Unity'yi bir kurtulus olarak gormesinden kaynakli cok umide kapilmamalarini anlatmakti -ki o mesajdan aksi bir yorum cikarmak buyuk basari olur.
    Oyunu kotulemeye gelince; ilgili mesajin neresinde nasil kotulemisim bunu bana anlatabilir misiniz lutfen, cunku ben orada bir kotuleme gormedim, amacim oyunu kotulemekte degil.
    Egir oturup dogru konusalim bu oyunun problemleri var sizler nasilki oyun/sirket arasinda elci gorevi yaparak oyunu daha iyi hale getirmeye calisiyorsaniz, nasilki oyunculara daha mutlu etmeye calisiyorsaniz bizde oyuncu olarak derdigimiz acik acik anlatmaya calisiyoruz.

Mecburen buradan yaziyorum, PM/DM goremedim bulamadim cunku veya o ozellik kapali.

13. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam,

Gerekli uyarıyı yaptım arkadaşlar.
    İyi niyet göstergesi olarak da size sadece uyarıda bulundum. :)
    Lütfen bundan sonra dikkatli olunuz.

İyi forumlar.

14. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Benim için farketmez. :)

Peki. Gelen mesajı okuyup değerlendirip bizimle de paylaşırsınız umarım. :) Bizler forum kullanıcısı olarak düşüncelerimizi yazıyoruz. Fakat oyunla ilgili iyi şeyler yazılınca sorun yok olumsuz şeyler yazılınca sansür , ban vb şeyler. :)

Forum kültürü yok maalesef. Forum kuralları var ve gayet uygun yazılsa bile mutlaka işlem yapılıyor. :) :D

Bu arada dediğim gibi :) umarım unity ile ilgili bilgi isteğinize gelen cevabı tarafsız ve doğru şekilde paylaşabilirsiniz. :) :D Keşke yazdığımdan farklı cevap gelse diyeceğim. :D

Marwitz ve _evissaM_ bunu beğendi.
  15. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam,

Gerekli uyarıyı yapmama rağmen hala aynı tutum ve davranışları sergilediğiniz için hesabınıza işlem yapıyorum.
    Duyuruları dışarıdan da olsa mutlaka takip edin.

Oyun hakkında iyi bir gelecek görmüyorsanız, lütfen oynamayın. (Oynadığınızdan şüpheliyim.)
    Forumu kullanmak istiyorsanız da kurallara uygun olarak kullanmalısınız.
    Kıyamet alametlerinizi başka yerde dile getirirsiniz artık. ;)

İyi geceler.

Dontforgetme bunu beğendi.
  16. oben

oben User

daha çok yenisiniz sanırım ilk işleminiz.

17. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam,

İlkler unutulmaz. :)

İyi forumlar. :p

18. oben

oben User

evet unutulmaz tahmin ettiğim kişiyseniz çok ilginç geliyor bana yaşananlar.

19. .Hakan.

.Hakan. Guest

Merhaba,

Tahmin ettiğiniz kişi kim?
    Cevabını ona göre vereyim. :)

İyi forumlar.

20. oben

oben User

ben dodge diye düşünüyorum.