Unity

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve MIT tarafından 3 Ocak 2024 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Unity isteyen

1. Evet

89,4%
  2. Hayir

10,6%
  1. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam,

Bahsettiğiniz kişiyi tahmin etmiştim. Discord üzerinden de aynı mesajı aldım çünkü.
    Ben o değilim.

İyi forumlar. :)

oben bunu beğendi.
  2. MIT

MIT User

DarkOrbit ekibi, bu konuyu ciddiye almadığınız için üzgünüm, en azından bir yöneticiden DarkOrbit'i başka bir oyun platformuna taşıma sürecinde olup olmadığınıza dair bir mesaj beklerdim, umursamıyor musunuz veya durum tam olarak nedir? Dükkanın fiyatlarını değiştiriyorsunuz ama iş olumlu bir etki yaratacak şekilde oyunu değiştirmeye gelince sizi görmüyorum. Oyuncuları ve Unity'ye giden limanı umursamıyorsanız, bunu söyleyin. DarkOrbit'i Unity'ye taşıma fikri ortaya çıktı ve şimdi yıllardır bu konuda hiçbir şey duymadık. FlashPlayer yaşlanıyor ve yaşlanıyor, artık güncelleme almayan bir platform, bir istismar kullanılabilir hale gelirse düzeltilemez, bu kelimenin tam anlamıyla tüm oyuncularınız için bir risktir. Umursamıyorsanız, sadece söyleyin.

3. BOSSSSS

BOSSSSS User

oyunun kontrolu tamamen gitmiş kendiniz oyun içindeki durumu goruyorsunuz işte onune gecemıyorlar 1 yıldır ban dalgası olusturuyorlar ama nafıle açık açık hıle kullanan herkes oyunda hiçbir ceza almıyor nasıl ban dalgası yapıyorlar anlamıyoruz oyuncular haykırıyor ama bir sonuç yok o yuzden çok dusunmeyın akısına bırakın salın gıtsın yöneticiler düşünmüyor ise siz niye düşünüyorsunuz demekki şirket sahipleri de bu oyuna yatırım yapmak istemiyor artık

4. Yoo bu tarayıcı gayet tatlı ve hoş çalışıyor herhangi ekstra birşeye gerek yok gayet kaliteli.

5. Kaliteli dediğin şeyi anlatayım. Flash Player yıllar önce kalktı artık hiçbir sisteme güncelleme gelmiyor ve desteklenmiyor. Kasma, donma, bağlantı sorunlarına neden oluyor. Biz 200 üzeri FPS'le ve kasmayan oyun oynamak istiyoruz.

6. Alakam yoktur. Moderatör olmaya ne vaktim var ne zamanım var. Oyunu bile çok seyrek oynuyorum aslında genel anlamda bilgisayar oyunlarını. Boş vaktim pek yok.

7. smoonrise

smoonrise User

Konu bir yunan mitolojisi olan UNİTTiY olunca sana bir sorun sorayım dedim :D şimdi bu gerçekleşirse tabi güneş batıdan doğmadan önce ;):) fps artışı olacak ve işlemci ekran kartı gücüne bağlı olarak farklı fpsler alınacak aynı şekilde monitör olarak 144 165 180 240 olanlar ona göre tazemele hızı alacak peki bu oyuna etkisi tam olarak ne olur kasma donma lag vçs dışında hz artışı erken görme erken tepki verme olarak oluyor bazı oyunlarda buradaki etkisi ne olarak yansıyacak ? erken portal atlaması erken işaret alma v.s gibi sayılacak etkisi olacak mı yoksa oynayış olarak kasma donma lag olmaması ile sınırlı mı kalacak etkisi ?

8. Öncelikle şunu belirteyim, unity flash playerlar için aslında emülatör gibi çalışabiliyor bu ne demek? Aslında yaptığı şey sanal makine gibi davranmak, oyun aslında hala flash tabanlı ancak güncel sistemlerle doğrudan flash ile iletişim kurmuyor unity burada köprü görevi görüyor tüm espiri bu. He ancak unity motoruyla tamamen sıfırdan yaparlarsa durum bambaşka olur ancak ben bunun pek mümkün olduğunu sanmıyorum.

Ancak emülatörlerin bir farkı var sanal makinelerden, emülatörler genellikle o sisteme ait donanımda çalıştırılan yazılımın sanki o sisteme uygunmuş gibi bir davranış sergilemesine neden olur. Ne demek istiyorum?

Sanal makineler genellikle alt bilgisayar olarak tabir edebiliriz, fiziksel veya yazılımsal tüm işlemleri siz aynı bilgisayar içinde farklı bilgisayar varmış gibi tüm her şeyi çalıştırabiliyorsunuz, emülatörler ise köprü gibidir, sanal makineye benzer ancak yaptığı şey tamamen CPU, ram veya diğer birimlerin ve yazılımın davranışlarını sanki 20 sene önce olan bir bilgisayarda taklit etmeye dayalı e biz bunu sanal makinede zaten yapabiliyoruz diyebilirsiniz ancak sanal makineler doğrudan bir makine çalıştırır gibi davranırlar yani aslında donanımın ciddi bir kısmını aslında kullanırlar ve bu aslında bize performans kaybı olarak geri döner bu nedenle sunucu sistemlerinde çok fazla çekirdek ve ram bulunur SAS, NAS gibi teknolojilerin kullanılmasının sebebi dağıtık sanal sunucularda performans, güvenlik veya veri bütünlüğünü sağlayabilmektir.

Emülatörlerin böyle bir şeye ihtiyacı olmadığı için sadece yazılımı güncel donanımlarda daha makul seviyede çalıştıracak şekilde çalıştırmasından sanal makineler gibi çalışmazlar.

Emülatör şeklinde yaparlarsa unitye geçseler bile teorik olarak flash player aslında unity içinde çalışacağı için bu durumun daha kötü olma ihtimali var veya düzelmeme ihtimali var. Aslında birazda buna yoruyorum ben geçişin uzamasının çünkü yapılan iş baya ciddi. Aslında yapılması gereken basit oyun motorunu tamamen unity yapsalar emülatör gibi kullanmasalar sorun kökten çözülür ama burada maliyet ve zaman giriyor :D ve bilin bakalım BP'de hangileri eksik? :D

9. smoonrise

smoonrise User

Bir ihtimal monitör değiştirme olabilir bende 2 el alıcam gibi karşı taraf fiyatı düşürürse geri dönecek , dedi eğer tazeleme değeri büyük etki edecek ise bazı oyunlardaki gibi başka bakayım monitör ben 27 2k 165hz baktım sana sorma sebebim ondan , aslında çılgınlık yapıp 31.5 inc bakayım diyorum ama sonra vazgeçiyorum neyse bakalım ilerde ne olacak ona göre haraket ederiz saolaın yazdıkların için . :D;)

10. Yani şöyle diyeyim çok kesin bir şey diyemem. Oyunun nasıl unitye taşınacağını bilmiyoruz, eğer sıfırdan unity ile yaparlarsa yenileme hızı vs etki eder ama flash player emülatör şeklinde yine çalışacaksa istersen 200hz 4k ekran al yine değişen bir durum olmayacak oyun için. Zaten flash için 60hz bir ekran fazlası ile yeterli flashın desteklediği azami fps değeri 60 çoğu oyunda işlemciyi çok yormaması için kısıtlama var.

smoonrise bunu beğendi.
  11. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Neyse. Zaman geçtiği için geriye dönük yazmayacağım. :)
    Eğer dediğin gibi emülatör şeklinde olacak olsaydı sanırım şimdiye kadar geçilirdi. Yani bu durumda normal olarak unity geçilecek gibi bir anlam çıkıyor. Fakat şirket gerçekten geçmeyi düşünüyor mu düşünmüyor mu işte asıl mesele bu. :) :D

Ölmek ya da ölmemek işte bütün mesele bu gibi oldu. :D