Uridium Harcama Önerisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve mete210 tarafından 29 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. mete210

mete210 User

Merhabalar. Finallerden ve okulda pc-labda geçen zamanlarda biraz keyif almak için tekrardan Darkorbit'e başladım. 61k uri ve 220m credits sahibiyim. Farm seven biri olarak savaştan ziyade kısa vadede hesabımın güç olarak geliştiğini görmek istiyorum. Amacım açıkçası hesabımın gelişimini [ki kesinlikle oyunun çoğunluğunu oluşturan elit-lere yaklaşma gibi bir niyetim yok. (şimdilik :p)] gördükçe keyif almak. Tallondur odur budur kesen, kapı yapan mütevazı bir hesap işimi görecektir. Hatta bu yüzden vengeance kullanıyorum topuk mekanizması goliathlara karşı hayatımı kurtarabiliyor :D . Açık arttırmadan iris lf-3 ve bo2 tamamlama niyetindeyim ama uridium nereye harcanır fikrim yok. PET'i birleştirmeden alacağım sadece h-nca denen parçadan 1 eksik kaldı. 2 adet kodu girdim ve 61 yeşil anahtar ile 30 günlük premiuma da sahibim. Velhasıl kelam kısa bir yol haritası ve önerileriniz beni çok mutlu edecektir.
    Oynadığım server TR-5 ve VRU şirketindeyim. Serverin durumu hakkında bilgi sahibi olan kişiler de ayrıca bilgi verirse minnettar olurum.
    Herkese iyi akşamlar ve mutlu seneler diliyorum :)
    *Hesapta 2 lf-4 var ve bundan daha güçlü toplar da var sanıyorum. Kolayca alınabilecek birkaç "elit" parça dışında açık arttırma ile yapılacak bir hesap da az çok keyif verir diye inanıyorum inşallah yanılmıyorumdur.

2. ateistkeci

ateistkeci User

Uridium ile kapı yaparken işine yarayacak Güve uçuş düzenini(%20 kalkan delme, %20 fazladan can ama kalkanının bitiriyor), NPC kesmek için vb. Burgu uçuş düzenini(%20 lazer hasarı ama kalkan %25 azalır ve hız %5 azalır) ve Kalp uçuş düzeni(%20 fazladan can ve kalkan ama lazer %5 az hasar verir) alabilirsin :)

Ayrıca hafta sonları Zeta kapısını açmak için de kullanabilirsin böylece hızlı bir ilerleme sağlayabilirsin,

Anahtarlarını da Zeus günlerinde açarsan senin için fazlasıyla yararlı olacaktır diye düşünüyorum :)

mete210 bunu beğendi.
  3. mete210

mete210 User

Cevabınız için teşekkür ederim. Benim aklımda uriyi günlüğe basmak vardı zira 0 arge şu an. Lakin anladığım kadarıyla kapı yaparsam da az çok bir günlük dosyası gelirim olacak gibi. Bu kapılar için nasıl bir gemi iş görür sizce ?

4. ateistkeci

ateistkeci User

Zeta kapısını Pazar günleri yaparsan Galaksi Kapıları Çifte Kazanç günü olduğu için 100 günlük dosyası ve 50 anahtar alarak çok daha hızlı gelişebilirsin :)

mete210 bunu beğendi.
  5. Aery

Aery Guest

Merhaba,

Geminizi geliştirmek için size yapmanız gerekenleri sırasıyla anlatacağım.

Öncelikle geminizi 8 iris ve 22 B02 28 Lf3 yapmanızı tavsiye ederim. Bunu ticaret ve birleştir vasıtası ile yaparsanız fazla zarar etmiş
    olmazsınız ve bunları yaparken bir yandan skylabınızı geliştirin. Belirtiğim seviyeden sonra size Zeta Kapısını yapmanızı öneririm.
    Zeta kapısını eğer paladium toplayarak yapacaksanız, 5-3 Haritasına gidip, yaklaşık 1500- 1600 gg toplamanız gerekmektedir.

2 kapı açacak kadar gg kasıp, pazar günleri olan x2 etkinliğinde kapıları yapmanızı tavsiye ederim. Bu sayede 1 kapıdan 48 bin uridium 50 yeşil ganimet anahtarı, 100 günlük dosyası ve 25.000 x4 kazanacaksınız. Açtığınız 2 zeta kapısından kazandığınız toplam 96.000 uridium ve 100 tane yeşil ganimet anahtarını, zeus gününde harcamınızı öneririm. Bu şekilde hem zeus parçası hem apis parçası hemde lf4 kazanabileceksiniz. Ayrıca petiniz yoksa bunun için gerekli parçaları da bu şekilde bedavaya elde edebilirsiniz.

Bu aşamadan sonra petinizi 8 lv yapmanızı öneriyorum. Petiniz 8 lv olduktan sonra dükkandan 3 seviye kamikaze modülu ve oto ham madde toplama modülünü ( Palladium ve Kutu toplarken size yardımcı olması için ) almanızı tavsiye ederim. Bu şekilde petiniz, size hem savaşırken hem kasılırken oldukça fayda sağlayacaktır. Alacağınız bu faydayı protokollerle arttırabilirsiniz. Örneğin radar protokolü almanız petinizin daha uzaktaki kutuyu toplayabilmesini sağlar. Daha sonra eğer yoksa Venom Gemisini almanızı öneririm. Bu sayede tasarımın verdiği hasar bonusu ve yeteneği ile kapıları daha rahat yapabileceksiniz.

Daha sonra 10 tane havoc oluncaya kadar zeta kapısını yapmaya devam etmelisiniz. Artık geminizde petiniz olduğundan daha hızlı kasılabilir ve GG için daha rahat paladium toplayabilirsiniz. Bu şekilde kapıdan aldığınız ganimet anahtarlarını zeus gününde açmalısınız. Çünkü Havoclarınızı tamamlayana kadar bir yandan apis ve zeus içinde parça toplamış olacaksınız. Aldığınız günlük dosyalarıyla da argenizi geliştiriniz.

Haricinde dirot düzenlerini almanızda sizin için oldukça önemli. Öncelikli olarak Burgu ve Güve düzeni almanız, savaşırken ve kapı yaparken size azınmayacak düzeyde fayda sağlayacaktır.

Apis ve zeus için 35-36 parçaya ulaştıktan sonra droiti inşa etmenizi öneririm. Bu rakamdan sonra aldığınız parçalar dirotin maliyetini pek fazla düşürmeyecektir. Havoclardan sonra ise aynı şekilde hercülleri tamamlamak için Kappa Kapısını yapmalısınız. Artık geminiz bu aşamadan sonra belli bir seviyeye ulaşmıştır, kapıyı yaparken eski kadar zorlanmayacaksınız.

Hercüllerden sonra geliştirme ve rütbe yönünden kendinizi geliştirmeniz için Hades Kapısını yapmanızı öneririm. Geminizin bu aşamalara ulaştıktan sonra eksik olduğunu düşündüğünüz kısmı kendiniz belirleyebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca bütün bunları bir klana dahil olarak yapabilirsiniz. Bu şekilde daha kolay ve hızlı gelişebilirsiniz.

İyi forumlar.

mete210, Minerva ve .Paradoks. bunu beğendi.
  6. mete210

mete210 User

Bu güzel ve açıklayıcı, rehber tadındaki cevap için çok teşekkür ediyorum. Skylab fena durumda değil ve irisleri kısa zamanda tamamlayacağım inşallah. İşim uzun gibi :))

Minerva bunu beğendi.
  7. .maxpayne

.maxpayne User

güve kapı da çok faydalı mı alınması kesinlikle gereklim i acaba

8. Baya faydalı Yaratıkların kalkanı yarılanmadan patlatabiliyorsun.

9. Özellikle Zeta'da çok faydalı ama Epsilon'da o kadar da faydalı değil.