''USTA NİŞANCI'' Başlığı

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve Dontforgetme tarafından 22 Temmuz 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Oyunda bana birden bire ''Usta nişancı'' Başlığı geldi fakat nereden geldi ni icin geldiği anlayıp çözemedim ünvanlarım kısmında da gözükmüyor?? Bu başlık hakkında bilgisi olan var mı? Şimdiden teşekkür ederim

2. Ana sayfa / sıralama / en iyi kullanıcılar / ünvan görünümü(sağ taraftan seçilecek) / aşağı kaydır orada görürsün Usta Nişancı ünvanını.
    Geçici ünvan. Ya yaratık kesmişindir ya da gemi kesmişindir o şekilde sana geçer. Sen kesilene ya da uzun süre oyuna girmeyinceye kadar sende kalır.

3. Teşekkür ederim cevabın icin oyunda 7/24 gemi öldürüyorum pvp ağırlıklı oynuyorum sanırım o yüzden geldi şimdi senden öğrendim cevabın icin teşekkürler

Acaba bu başlık hakkında Bir S.S.S varmıdır

4. Rica ederim.
    S.S.S var ama içeriğinin güncellenmesi lazım resimler gözükmüyor mesela. Link veremiyorum ama şuradan bulabilirsin sanırım (minerva açmış 20 nisan 2020 de
    S.S.S. : Başlıklar/Ünvanlar

şöyle;

Başlık/Ünvan üyeye verilen bir nişan ve takdirdir.Başlık/Ünvan a sahip olmak üyeler arasında ayrıca bir prestijdir.

İki türlü ünvan varıdır;

• GEÇİCİ BAŞLIKLAR.

• KALICI ÜNVANLAR.
    &
    NOT:Kalıcı ünvanlar da ilk resimde gözükenler , (başarılar-->ünvan) bölümünden seçilmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir durum, geçici başlık üzerinizdeyken , başarılar kısmında başka ünvan seçerseniz geçici başlık sizden gider!

Geçici başlıklar:Bu ünvanları almak için ünvanı taşıyan NPC veya OYUNCUYU imha etmeniz gerekir.Ünvanı aldıktan sonra dikkat etmelisiniz başkaları da sizden almak isteyecektir.Toplam 18 adet geçici başlık vardır. Her sunucuda hepsinden birer tane geçici başlık bulunmaktadır ve har başlığı bir kişi taşıyabilir.

Geçici başlıkların listesini (Ana sayfa-->Şeref salonu-->Ünvan Görünümü) bölümlerini takip ederek bulabilirsiniz.

Bu listede hangi oyuncuda ne kadar süre durduğunu ve başlığın o anda hangi oyuncuda bulunduğunu görebilirsiniz.

Başlıkların üzerine tıkladığınızda 8 kişilik sıralama tablosu vardır. Burada başlığı en uzun süre imha olmadan taşıyan oyuncular vardır.Eğer başlık sizdeyse güncel yazan yerde sizin isminiz yazar zaman bölümünde de sizde kaldığı süre gözükür. 8. sıradaki oyuncunun süresini geçerseniz 8. kişilik sıralama tablosuna isminiz yazılır.

SORU/CEVAP

S: Başlığı nerede bulurum?
    C: Geçici başlıklar bir oyuncuda ise ünvan görünümü listesinde , güncel yazan yerde hangi oyuncuda olduğu yazar. Başlık bir oyuncuda değilse ''verilmedi'' olarak yazar. Bunun anlamı başlığın sunucudaki herhangi bir haritada bir NPC nin üzerinde olduğu anlamına gelir. Bu durumda başlığı aramanız gerekiyor.

S: Başlığı nasıl alırım?
    C: Başlığı almak için taşıyan oyuncu veya npc yi imha etmelisiniz ve imha olmamalısınız. Başlığı alırken rakip oyuncu yada kestiğiniz npc ye aynı anda patlarsanız başlık sizde kalmaz sisteme geri gider.

S: Başlığı kaybedebilirmiyim?
    C: Geçici başlıkları kaybedebilirsiniz. Belirttiğimiz gibi npc veya bir oyuncu tarafından imha edilirsen, başlığı kaybedersin. Başlık, seni imha eden npc veya oyuncuya geçer.

Oyundan çıkış yapıp, 48 saat boyunca gemin aktif/online olmazsa başlığı kaybedersiniz.Geminizin aktif/online olması demek sadece oyuna giriş yapma anlamında değildir.Yaratık/düşman kesmeniz gerekmektedir,sadece portallarda beklemek veya dolaşmakla online olunmuş sayılmaz.

48 saat boyunca geminiz saldırıya korumalı bölge olan portal yada hangarda kalırsa başlığı gene kaybedersiniz.Başlık sistemde bir uzaylıya gider.Unutmayınız saldırıya korumalı bölgelerde beklediğiniz zaman, başlık süresine ve online sayıldığınız süreye işlememektedir.

Geminiz bir nedenden ötürü banlandığı zaman 48 saat içinde açılmazsa gene başlık bir uzaylıya verilir.

S: X-1 Haritasında bekleme başlık süresine işler mi?
    C: Evet x-1 haritası sınırlı olarak saldırıya korumalı PvP moduna alınmıştır geminizi tam SKB sayılan hangar ve portalda tutmadığınız ve haritada gezerek yaratık kestiğiniz süre başlık görünümündeki sürenize ve online sürenize işler.

S: Galaxy Gates de patlarsam başlık gider mi?
    C: Evet gider.Patladığınız yaratığa geçer

S: Başlık varken ikinci bir başlığı aynı gemiye alabilirmiyim?
    C: Hayır alamazsınız.Eğer başlığınız varken başka başlıklı bir gemiyi/NPC yi keserseniz yeni başlık size geçer,ancak sizdeki eski başlık sistemede bir yaratığa verilir.

Kalıcı Ünvanlar: Oyunda yaptıklarınızın bazılarını başarılarla ödüllendirilir. Bu başarılardan bazıları ise Ünvan olarak kullanabiliriz. Bir çok çeşit ünvan vardır. Bunlardan, kazandıklarınızı istediğiniz gibi seçip kullanabilirsiniz.

Ünvanlar 5 bölümden kazanılabilir. Bunlar;
    • Yetenek başarıları
    • Genel başarılar
    • Aktivite başarıları
    • Etkinlikler
    • PvP başarıları
    Başarılardan hangilerinin ünvan olduğunu anlamak kolay. Ünvan olarak kazanılacak başarının resminin üzerinde yıldız bulunur.

Etkinlik bölümünde bir çok ünvan bulunmaktadır. Ve bunlardan bazıları her sunucuda 1 oyuncuya yada her şirkette 1 oyuncuya verilmektedir. Etkinlik bölümünde yeni etkinlikler yapıldığında, başarılar ve ünvanlar oluşturulabilir. Başarının yanında onu kazanmak için yapmanız gerekenler yazmaktadır.

Ünvanların oyundaki görünüş yeri, Oyuncu isminin üzeridir.

Ek olarak Ünvan görünümü listesinde bulunanlar;
    Etkinlik başlıklarıdır. Bunları başarılar bölümündeki ünvan kısmında kullanabilirsiniz.

TR|SUBUTAY bunu beğendi.
  5. TR|SUBUTAY

TR|SUBUTAY Board Administrator Team Darkorbit

Merhaba,

Cevap için teşekkür ederiz. Anlaşılan kırılan resimleri tekrar güncellememiz gerekecek. :)

Türkiye Takımı!

6. _SOLTO_

_SOLTO_ User

kırılan resimlerden ziyade ünvanlarda güncellendi ama çok saçma bir şekilde güncellendi.
    48 saat koruma geldi.48 saatin sonunda olmayan günlük görevleri bitir başlık sende kalsın geldi!
    bu 48 saati ve görevleri anlıyamıyorum.düzeltilecek dendi ama hala düzelme!
    48 saat güven altındaki başlık patlamadığım halde kapı yaparken gitti!
    bu ne saçmalık demeden kendimi alamadım.supporta yaz diyeceksiniz belki ama dedim ya çok saçma bir sistem oluşmuş artık supportta yetişemiyor bu saçmalıklara çünkü bana 48 saat güvendesin diyor 2 -3 saat sonra alıyor merak ediyorum birine vermek için mi aldılar master of the orbit başlığını?