Uzay boş mu sahiden

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve *-MR.YADEC-=)* tarafından 20 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Merhaba sayın adminlerim ve saygı değer oyuncu kardeşlerim, abilerim, sevgili ablalarım. Gününüz aydın, öğle aranız up uzuuun, akşamınız huzurlu olsun.
    Bugün fiziksel olarak sıcak suda arınırken zihnimin derinliklerinde öteleme etkisi yaratan bir soru belirdi. Sizlerle bunu paylaşmaz isem kendimi çok pişman ederim. Şu kış akşamı yalnızlığın soğukluğunu iliklerinizde hissederken hiç düşündünüz mü, bu ufak ve muazzam yıldızlararası güneş komşuluğunda var olan güneş sistemimiz içerisinden neden Darkorbit e şirket olarak ikinci üçüncü ve dördüncü gezegenler seçilmiş olabilir ? Merkür neden gözardı edilmiş olabilir ???? ki Merkürün gözardı edilemeyecek kadar kuvvetli ve bir o kadarda çekici karşı koyulması imkansız bir manyetik alan etkisi var iken...
    Peki ya neden ışınlanma süresi 10 saniyedir bu oyunda ? Hiç uydusu olmayan venüs haritalarından, iki uydusunun birinin ismi yunancada "dehşet" olan mars a gitmem 10 saniyeyken neden iki gezegenin arasında kalan dünya göz ardı edilmiştir ? İki gezegen arası ışınlanma 10 saniye tek gezegen mesafesi ışınlanma 10 saniyedir, kısacası dehşete düştüğüm durum tamda bu dur!
    Biz ki insanoğlu, gözlemlenebilir evrenin yarıçapını dahi bilir iken bir venüs haritasından nasıl olurda alpha isimli bir yere ışınlanabiliriz ?? Aklım almıyor doğrusu. Bu da yetmezmiş gibi uzayın derinliklerinde "terror" diye isimli bir yer var edip, keşfetmek için can atan bu uzay pilotlarımızı birde bu "terror" denilen yere kendi ellerimiz ile yolluyoruz. Sonrada kendi kendimize diyoruz ki "Neden terror isimli kapı zordur, neden geçemiyorum, niye patlıyorum sürekli, neden bana çok vuruyor bu uzaylılar..."
    Sevdiremiyoruz işte kendimizi... Mahvediyoruz herşeyi, uzayda hayatlarımıza sevgi üstüne sevgi katmak var iken biz gidip varlığımızı hastalık saçan yeşil cephanelere verip sadece beynimizin ufacık bir kısmına doyum hissiyatını tattırabiliyoruz ve bununlada yetiniyoruz ! Bu vesileylede uzay çöplüğünde kaybolup gidiyoruz. Gelin bu zaman denen kavramı sevgi ve aşk ile dolduralım, biz eğer ki uzayda bir nokta kadarsak, kalbimiz bu noktadan daha küçüktür ve küçük şeyleri daha küçük şeyler ile doldurabiliriz. Mesela "sevgilerle", sizede saygılarla dostlarım...

2. ۰V۰

۰V۰ User

3. [​IMG]

♥ Sevgilerle ♥​

4. Yükselişe erdim , saygılar , sizi tanımak güzeldi

5. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir konumdayım, ne desem bilemedim, sizide tanımak güzeldi efenim.

6. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

-Aşağıdaki cümle doğrudur.
    -Yukarıdaki cümle yanlıştır

7. Kendi kendiniz ile çelişiyor gibi görünüyorsunuz o_O

8. sen uzayda bir nokta değil atom kadar bile yer kaplamıyorsun. noktayı gözünle görürsün.peki partikülleri nedecen.ve bide partikülleri oluşturan şeyin ne olduğunu da bilmediğine göre. nokta kadar yer işgal edemezsin uzayda.madem bir nokta kadar yerin yok aşkı nedecen sevgiyi nedecen. bu bizim lehçeyle alakalı yazı yazma şekli.

9. Ben partikülden bahsetmiyorum, partikülden bahseden sizsiniz ve partikül ile alakalı bir konudan bahsetmedim yazımda. Milyarlarca atomdan oluşan bir varlığa atom kadar bile yer kaplamıyorsun demek kendi dediğinle çelişmek gibidir. Yada siz atomun kapladığı yeri bilmiyorsunuz ki noktayıda oluşturan milyonlarca atom vardır. O yüzden size tavsiyem şu dur ki görünene göre değil varolana göre yorum yapın.
    Eklemek isterim ki Adem Havva' ya eğer sevgi ile bakmasaydı biz buralarda hiç varolmazdık, o yüzden yaptığın ve yapacağın herşeyi sevgi ile yap :)

10. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Bu kadar geniş bir ortamda tek olmamız imkansız. Sıralama olarak küçükten büyüğe net olarak bilmiyorum ama çok katmanlı bir yapı mevcut ve daha %5'i yapar mı bilmem ay ve Mars'a ulaşıldı yanılmıyorsam. Daha farklı gezegen vb yerlerde yaşam vardır. Yanılmıyorsam Kur'anda da farklı yaşamlar olduğuna dair bir takım bilgiler vardı. :)

StarShippain bunu beğendi.
  11. Ayda olsun marsta olsun yaşam var ama bakteri olarak var şuan bildiğimiz kadarıyla bizim gibi kanlı canlı varlıklar henüz keşfedilmedi

12. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Ismimle çelişmem gerek ;)

Minerva bunu beğendi.
  13. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Keşfedilmemiş olmaları olmadıkları anlamına gelmez. Bana kalırsa bir yerlerde bazı yaşam formları mutlaka vardır. :)

14. Uzaylıların varlığına inanmıyorum fakat henüz kendi gezegenimizde o kadar çok keşfedilmemiş canlı varki, eğer oralarda varsada içinde bulunduğumuz yüzyılda ortaya çıkarabileceklerini sanmıyorum :)

15. Quenn

Quenn User

eğer azıcık bişey akılları varsa insanlardan uzak dururlar :D seninde belirttiğin gibi sevgi ile yaklaşmıyor insanoğlu hep sömürge ve dolayısıyla savaş peşinde (shock)
    ben şirket olarak isimlerde plütonu görmek istiyorum ya en çok :) o kadar dışlanmış ki :(yeri geldi gezegenlikten men edildi:mad::( cüce müce ama orda bi plüton var uzaktaa o plüton bizim plutonumuzduuur :p [​IMG]

ateistkeci bunu beğendi.
  16. arkadaşım sen cidden bunları mı düşündün , umarım ışnlanırken donanımı yolda düşürmezsin buna şükredebilirsin

17. Aliens

Aliens User

Şimdi neden 3 gezegenin seçilmiş olabileceğini size açıklayayım: Dünya bildiğiniz üzere üzerinde yaşamın olduğu 'bilinen' tek gezegen. Venüs ise yaşamın doğal şartlarda var olmasının imkansız olduğu bir gezegen ancak; üzerinde kolonileşmeye ve madenciliğe gelecekte elverişli olabileceği düşünülen bir gezegen. Çünkü son derece kalın bir atmosfere sahip; güçlü bir manyetosferi bulunmakta ve kütleçekim kuvveti dünyaya benzer. Mars zaten yaşam kalıntıları ve su aranan bir gezegen. Ve yüksek demir rezervleri için de bulunmaz bir nimet. Merkür ise her koşulda yaşam için olumsuz. Sebebi; kendi ekseni etrafında Venüs gibi çok yavaş dönmesi ama burada Venüs'ten bir farkı var: Güneş'e çok yakın. Bir diğer olay manyetosferi güçlü olsa da güneşe ve dolayısıyla Heliosfer'e olan yakınlığı sebebiyle yüklü parçacık saldırısı altında ki bu tüm teknolojik cihazların çökmesine sebep olur. Oyun bir yerde gezegenleri seçerken yaşam ve madenciliğe uygun olan üçünü seçmiş.

Gelelim sıçrama işlemine: O geri sayım olayı atlama işleminin arasındaki mesafeden değil; donanımın enerjiyle yüklenmesi ve dolayısıyla çalışmayı neticelendirme süresi olabilir. Şuda unutulmamalı: 3 şirketin tüm haritaları kendi ana gezegenlerine yakın değil. Arkaplanlar bazı ipuçları veriyor. Mesela Mars Şirketinin 1-5 haritasında bir Yengeç Bulutsusu görünmekte. Ama Yengeç Bulutsusu Dünya'dan -dolayısıyla da Mars'tan- 6.523 Işık Yılı uzakta. Gördüğünüz gibi şirketler korkunç boyutlarda dağınık sisteme sahip görünüyor.

Terör kısmına da gelelim: İnsan oğlu tarihi boyunca kan ve savaşı hep sevmiştir. Gladyatör Turnuvalarını düşünün. Ölümüne bir mücadele var ve insanlar bunları yapmışlar. Şirket pilotları da bir nevi şirketlerin kölesi gibiler ki görev metinleri hep kirli işleri pilotlara yaptırıldığını kanıtlar nitelikte izlerle dolu. Anlayacağınız ufak bir algı operasyonuyla modern zamanın Gladyatör Turnuvası/Savaşı sırf eğlence veya yenilikler için bir sömürü ortamına müsait.

Umarım sorularınıza az da olsa tatmin edici cevaplar verebilmişimdir.

18. Öhöm öhöm bu konuları benim konumda tartışmakmı cık cık cık acı biber sürerim :p

""Merkür ise her koşulda yaşam için olumsuz. Sebebi; kendi ekseni etrafında Venüs gibi çok yavaş dönmesi"" >> Merkür en hızlı dönen neyden bahsediyorsun ?

""Ve yüksek demir rezervleri için de bulunmaz bir nimet."" >> Ona bakılırsa elmastan oluşan gezegenlerde var neden demir ?

""Venüs ise yaşamın doğal şartlarda var olmasının imkansız olduğu bir gezegen ancak; üzerinde kolonileşmeye ve madenciliğe gelecekte elverişli olabileceği düşünülen bir gezegen."" >> Madem bu kadar aksiyon arıyorsun neden bu kadaaaaaar sıcakmı sıcak bir gezegen üzerinde kolonileşmek isteyesin ?

""...kütleçekim kuvveti dünyaya benzer. "" >> Satürnün daha çok benziyor sanki, bu birini açıklasada diğerini açıklayamaz...

""Mars zaten yaşam kalıntıları ve su aranan bir gezegen."" >> Biz suyu bulalı çok oldu hemide sıvı halde :p

""Bir diğer olay manyetosferi güçlü olsa da güneşe ve dolayısıyla Heliosfer'e olan yakınlığı sebebiyle yüklü parçacık saldırısı altında ki bu tüm teknolojik cihazların çökmesine sebep olur."" >> Manyetik alan bakımından çok çekici bir gezegen evet, bu karşı koyulmaz çekiciliğe zaten yazımda yer vermiştim :p

""Gelelim sıçrama işlemine...."" >> Bunuda pek tutturamamışsın, uzaydaki mesafeye ışık yılı dersek, 10 ışık yılı mesafe ile 20 ışık yılı mesafeyi aynı anda katetmekten bahsediyorum...

""Terör kısmına da gelelim"" >> *** olası insanoğlu...

:cool:

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 11 Ocak 2020
    Quenn bunu beğendi.