Öneri Uzun süredir oynamıyordum geri döndüm, çok fazla yenilik var. Nereden Başlamalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve OPTİSYEN tarafından 17 Mart 2023 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. OPTİSYEN

OPTİSYEN User

Uzun süredir oynamıyorum. Çok fazla yenilik ve yeni malzeme gelmiş. Nereden başlayıp ne yapmam gerekiyor?
    Eski oyun ortamını özlediniz ve aklınızda bu sorular mı var? Haydi o zaman başlayalım okumaya. 5 maddede sizlere neyiniz eksik ve nereden başlamanız gerek onu anlatacağım.

1. İlk önce oyundaki en güçlü lazer olan promethus (pro) lazerini fullemek lazım.
      Gemi ve droitlerle 38 adet ilk etapta yeterli olur. İleride petle birlikte toplam 56 tane yapmanız gerekecek. Bu lazeri fullemek için bol miktarda runisk ve yeşil anahtar lazım. Anahtarı zeta kapısından temin edeceğiz. Rinusk ise BL haritasında impulse yaratıklarını keserek temin edeceğiz. (Tanıdığınız güçlü oyuncu varsa attend kesin birlikte daha hızlı olur)
      Bu işlem epey uğraştırıcı olacak. 10.000'den fazla impulse yaratığı kesmeniz gerekecek. 1 ay gibi bir süreyi bu işe harcayacaksınız. Tanıdığıniz güçlü oyuncular varsa atend keserek 1 haftanızı alır.
    2. İkinci etapta ful spartan droitlere sahip olmalısınız. Bu droitler için havoc herkül ve bölünme kristaline ihtiyacınız var.
      Pro lazer için uğraşırken bol kapı yapacağınız için bir miktar kristal birikir. Eksik kalırsa seri hades kapısı yaparak hızlıca kristal kasabilirsiniz.
    3. Üçüncü etapta bo3 kalkanlar ve yeni roketatarlar geliyor.
      Bo3 kalkanlar için chromin etkinliği zamanında bol miktarda zeta yapmalısınız. Gelen anahtarları harcayarak gerekli donanım parçalarını elde edebilirsiniz veya uridium ile alabilirsiniz. Chromin ise zeta kapısından iyi miktarda düşüyor. Katlayıcı paket alarak chromin kazanmanızı hızlandırabilirsiniz.
      Yeni roketatarlardan bence en kullanışlısı hydra. Yüksek oranda dp ve kalkan desteği veriyor. Roket atarlar için gerekli parçaları elde etmenin yolu şu şekilde: sürekli sevkiyattan r serisi robotları göndermelisiniz. Etkinlik zamanları bir kaç savaş bileti anahtarınızı feda ederek gerekli malzemeleri hızlıca temin edebilirsiniz. Uber korsan yaratıklarını seri şekilde kesebilirsiniz. Günlük haftalık görevleri yapabilirsiniz. Yine bölünme kristali elde etmek için kapı yapmalısınız.
    4. Dördüncü etapta plus gemi ve modüller geliyor. Plus gemi almak için etkinliklerden bol miktarda iac almalısınız. IAC elde etmek için etkinlik dışında yeni 5-4 korsan haritasındaki boss yaratığı kesebilir. BL gözcüleri denilen yaratıkları takip edebilir veya eternal kapısı yapabilirsiniz. Ek olarak diamentrion denilen hammaddeye ihtiyacınız olacak. Bu hamadde çeşitli görev-etkinliklerden bir miktar elde edinilenilir fakat bunun madeni yine kapılardır. Bazı kapılar iyi miktarda diamentrion vermektedir. Ayrıca yine sevkiyatta r serisi robotlar diamentrion verebiliyor. Plus gemisi almadan önce mutlaka modül çıkarmaya gayret edin. Elinizdeki modüle göre plus gemisi almanız çok daha mantıklı olacaktır. Gelelim modül konusuna... tamamen şans işi yeri gelince insanı sevinçten havalara uçuran yeri gelince kısmetine sövdüren bir durum bu modül çıkartma durumu. Hızlıca modül çıkartmanın en iyi yolu etkinliklerdir. Etkinlik anahtarlarıyla daha öncelikli herhangi bir ihtiyacınız yoksa modül almalısınız. Eternal kapısı yaparak gelen parçalarla mpdül veren kutulardan açabilirsiniz. Etkinlik zamanlarında birleştire gelen modulleri açabilirsiniz. Astral kapı yaparak modül elde edebilirsiniz. Etkinlik sıralamalarında yüksek sıralamaya oynayarak modül elde edebilirsiniz.
    5. Beşinci sırada geliştirmeyi ekledim ama siz bunu elinizde imkan oldukça yapın. Geliştirmenin üç aşaması var. 13 levele kadar 16 levele kadar 20 levele kadar.
    • 13 level geliştirme için sadece eir denilen parçaya ihtiyacınız var. Bu parça karantina kapısı, galaksi kapıları, etkinlikler, sevkiyat r serisi robotlardan elde edinilebilir.
    • 16 level için hem eir hem oil'e ihtiyacınız vardır. Oil karantina kapısı ve etkinliklerden elde edinilebilir. 5-4 boss yaratığı ve BL gözcüleri bu malzemeden düşürebilir.
    • 20 level... bunu yazmayacağım hiç uğraşmayın bence 16 yeter :D ama hem oil hem eir hem de iac lazımdır. 2 saat kapı yaparak 5 adet elde ettiğimiz malzemeden her bir malzemenin 20. seviye yükseltmesi için 600 adet gereklidir. Uğraşmayın yapamazsınız.
    • Geliştirmelerde öncelik droitler -> lazerler -> roketatarlar -> kalkanlar şeklinde olmalıdır.

Altıncı etapta geriye sadece bol miktarda cephane ve keyfinize bağlı rütbe kasmak kalıyor.​
    Tek başınıza bunları yapmak yıllar sürebilir. Klanlar veya arkadaşlarınız ile birlikte oynarsanız eski sistemin ful gemisi sayılan geminizi yeni sisteme göre fullemek bir kaç ay sürecektir. Oynama süreniz ve oyun bilginiz ile belki 3-4 ayda bile on numara geminiz olur.

Kilit isim ve itemler için forumda ayrıca arama yapmanız gerekebilir. Aklıma gelen önemli ve okunması gereken ekipmanlar şunlardır:
    Promethus Lazer - Caucasus Lazer
    Spartan - Hermes - Cerberus Droit
    IAC - EIR - OIL
    Plus gemiler (Diamention)
    Bo3 Kalkanı ve Pet Lazeri ( Chromin )
    Pet Yüvsit Sistemi
    Sabit Modül ve Kararsız Modüller
    Karantina Kapısı
    Eternal Kapısı
    5-2 Korsan Görevleri
    100lük Görevler
    BL Görevleri
    Savaş Bileti ve Sezon Bileti

Benim aklıma gelenler ve 4 aylık süreçte yaptıklarım bunlardı. Benzer durumda olup veya daha bilgili olan arkadaşların yorumlarda fikir belirtmesi oyuna dönen arkadaşlar için çok faydalı olur.

2. Caucasus lazerin + etkisi ne halendaha çözemedim ve pet yüvsit sistemini çözemedim bende 100lük görevlerde zaten ekip gerektiren görevler oldugunu için tek tabanca yapamıyorum

3. _Blade_

_Blade_ Guest

Merhaba,

Caucasus lazerleri +%15 yaratıklara karşı(PvE) hasar bonusu vermektedir.

pet yuvsit ise petinizdeki yuvsit yuvalarını açtığınızda ve yuvsit yuvalarına bir ekipman taktığınızda ve petiniz aktifken yuvsit seviyesi yükselmeye başlayacaktır, yuvsit seviyesine göre petinize bazı bonuslar elde edebilirsiniz bunlar aşağıdaki gibidir;
    Isı SeviyesiBonusSoğutma Gecikmesi
    1+%5 NPC Hasarı12 saat
    2+%5 Darbe Puanı
    +%5 NPC Hasarı
    24 saat
    3+%5 Kalkan delme
    +%5 Darbe Puanı
    24 saat
    4+%5 NPC Hasarı
    +%5 PvP Hasarı
    +%5 Kaçınma
    Etkin Isı Yuvaları
    15 dakika
    5+%5 NPC Hasarı
    +%15 PvP Hasarı
    +%10 Lazer İsabeti
    +%10 Darbe Puanı
    Etkin Isı Yuvaları
    5 dakika
    İyi forumlar.

Son düzenlenen: 21 Mart 2023
    ALUCARD-BeRsErK bunu beğendi.
  4. OPTİSYEN

OPTİSYEN User

Petin yüvsit seviyesi 4 ve 5 olunca yüvsit lazer slotları açılıyor. Hasarı inanılmaz artıyor.
    Yüvsit sistemi sayesinde lazerleriniz iyi ise bl haritasındaki yaratıklara sadece petiniz 300K'dan fazla vurabiliyor.

Caucasus ise daha sakin bir harita olan 5-4 gümüş korsanlardan elde ediliyor. Vuruşu promethus ile birebir aynı. Sadece %15 npc hasarı veriyor. Caucasus kasmanın bir diğer artısı gümüş korsan haritası bl haritasından daha iyi uri veriyor.

Klanlar çok önemli mutlaka bir klan veya arkadaş bul. Görev ve kasılmalarda çok iyi olur. TR1'de isen ben bazen chate yardıma ihtiyacı olan var mı yazıyorum. Yardımcı olabilirim.

Son düzenlenen: 20 Mart 2023
  5. Nasıl yani tam set modum?
    Gemide full lazere mi yoksa gemi+diroitlere full lazere mi?

6. klanlara girmek aşırı riskli büyük klanların geneli program kullanan ekiplerle dolu araya kaynamak istemiyorum

7. _Blade_

_Blade_ Guest

Dün yanlış bilgi vermişim tam set olarak değil her bir lazerin bonusu %15 (örneğin lazerin ham hasarı 200 ise NPClere 230 hasar verecek). LF3 gibi düşünebiliriz fakat LF3den farklı olarak Prometheus lazerleri gibi 5 saniyede bir hasar bonusu vermektedir. Fakat elde etmesi zor bir lazer olduğu için ve BL haritalarında bir avantajı olmadığı için genelde çok fazla tercih edilmemektedir.

İyi forumlar.

8. OPTİSYEN

OPTİSYEN User

Temiz ve adil bir oyun hareketi başlatıldığını gören, duyan eski oyuncuların geri geldiğinde okuması için UP diyelim

9. konuyu güzel özetlemişşin lakin bazı yerlere iznin olursa eleştiri yapmak isitiyorum..

1-bölünme kristali spartanlar ve hydra için kilit noktası..bunları da elde etmek aşırı zor..hades için grup gerek onun içinde klan gerek..klana girmek içinde güçlü bir gemi gerek..güçlü olmayan yani elit olmayan bir gemiyle klana girmek çok zordur..22 seviye full+full elit bir gemim oduğu halde beni bile ilk 10 klana kabul etmeyen kibirli insanlar var bu oyunda..bende o yüzden free takılıyorum....o yüzden bölünme kristalini elde etmek çok zor oluyor.oyuna yeni dönen tam elit olmayan arkadaşları düşünemiyorum bile..tavsiyem etkinliklerdeki bölünme kristallerini kaçırmasınlar.damlaya damlaya göl olur..

2-b03 kalkanlarına o kadar öncelik vermelerine gerek yok...300-400 k vuran bir gemiye hiç bir kalkan dayanamaz..önceliklerden çıkartırsanız oyunun gidişatına bırakırsanız daha rahat elde edersiniz...

onun haricinde dediklerinin hepsine yüzde yüz katılıyorum....iyi oyunlar..

10. OPTİSYEN

OPTİSYEN User

Teşekkürler. Bölünme kristali evet büyük sıkıntı :)

11. Bölünme kristali cidden sorun, ya abg yapıp yavaş yavaş kasacaksın ki çok zaman alıyor ortalama 250 kapı dönmen gerek ya da lambda veya kuiper döneceksin bunlar da uridium olarak çok masraflı, 2400 bölünme için ortalama 80 kuiper dönmen lazım bu da en iyi ihtimalle 4milyon uri demek.

12. titans___

titans___ User

Oyun cimrileşti Giriş Takviminde bazı ödüller gitti, Oil de Bölünme Kristali de lazım ben 2 inci hydra alcakdım da dedim Oil az boşver ve neden alcadım trenler ban gelsede tutucu ile adam Pet Tamiri Açıp yine yükleniyor Pusat Plus ile benim Pet Tamiri O Kadar Çabuk Başlamıyor bende dayanamaıyorum ve daha doğrusu bu futbol etkinliğinde PVP de Space kup dı heralde ödül olarak yüksek vuruş vuranlara ödül veriyor ona girip ödül almak için amaçlıyorum da Many Many tarzı oyun da oyuncu sömürülüyor da nereye kadar millet neden bota saldırdı bir kere bataklığı çürütmek lazım diye bir tabir var sorunların kenarından dolaşılıyor , botçular da insan kolayı varken neden uğraşsın ki insanlar diye savunmak da olmaz da CEZA lar çok çok hafif 3 gün ban aç gemiyi bundan yüz bulunuyor da cezayı boıt kullanmayanlar çekiyor 3ayda bir değerli madenleri almak için bir PVP tarzı kapışma olsa botlara ve üst seviye gelişenlere kalıcak yeni başlıyanlara karşı rütbe değil de 10 pro lazeri olanlar girse mi tabi geliştirilebilir de uygulancağını sanmam benzeri bir şeyin de bu benim görüşüm beğenirsiniz doğru blursunuz bulmassınız.