Geri bildirim Verilen Ceza Hakkında

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve *F*U*R*K*A*N*™ tarafından 26 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Neden yalnızca galaksi enerjisi yapan hesaplar ceza aldı? Osmium ve seprom bugu yapanlarda vardı. Hatta birleştir bugu yapanlar vardı.

Ayrıca daha öncede söyledim verilen ceza yetersiz. Yapılan galaksinin silinmesi ve beraberinde bugla kazanılan tecrübe, şeref, oyun öğelerininde silinmesi söyleniyor. Galaksi silinebilir ama diğer içeriklerin silinceğinden pek emin değilim. Zaten N/A'dan banlı hesapların herhangi tecrübe ve şeref kaybı olup olmadığını görebileceğiz. Yani söylendiği gibi silinmezse oyuncular bunun farkında olabilecek.

Öğelerin silinmesinin ve enerjilerinin silinmesinin dışında 1 hafta sizcede hafif bir ceza değilmi? Bug kullanmanın pushing ihlalinden verilen cezadan daha ağır ceza gerektirmesi gerekirken pushingde verilen ceza dahi verilmedi. Bu tür kararlar buglara karşı net bir tavır koymak yerine oyuncuları buglara teşvik etmekten başka birşeye yaramıyor.

Min. %30 tecrübe ve şeref kaybı ile birlikte %50 ucb-100 ve rsb-75 silinmesi. Ayrıca min. 1-3 ay kadar hesap kapatılması bence en doğru karar olur. Bu şekilde cezalar verilirse caydırıcı olur

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 26 Temmuz 2020
  2. okan

okan User

olmaz ki reis sen napıyosun o zaman üçgenin üst katmanlarında bug kullananlar da var onların da zararına

3. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Uygun görülen cezai işlemin yetersiz olduğunun farkındayız, gerekli raporlama işlemleri yapılmıştır. Diğer belirtmiş olduğunuz bugları yapan oyuncular hakkında ki incelemeler devam etmektedir. Gerekli cezai işlemler uygulandıktan sonra Forum Kanalı üzerinden duyuru yapılacaktır. Sayfa ismi paylaştığınızdan dolayı gerekli düzenleme yapılmıştır.

İyi Forumlar.

Luminous bunu beğendi.
  4. ℓαηeт

ℓαηeт User

seprom bug enerji bug botlar kim ceza aliyorki :DDD oyuna bak gulunecek hale geldi .DDD nasil islerine geliyorsa oyle islme yapiyor adamlar .DD

5. smoonrise

smoonrise User

Çift haneli buglar vardı 10 küsür yani bilinen onlarda bekliyoruz bakalım herbiri için tek tek 1 hafta ceza vermeyi hesapladı sanırım merkez :) almanyada böyle demekki taksitli işler :) herkez hazır kıta bekliyor banlamanın devamında ne yapacaklar diye , sadece gg açığına verip bırakırlarsa itirazlar devam eder zaten bu hali ile 1 hafta ceza bile birçok kişinin bende dahil sabrını zorluyor ama sanki her birine tek tek ceza verecek gibi bir hava verdi merkez bakalım görelim . TR ekibide burada sorumluluk almalı mesela 1 hafta ceza aldım tp şp çekmiştim ne olacak diyecek kadar duruma gelmiş oyuncuların olduğunu merkeze iletmesi lazım en üst seviyede.
    işleri zor görecez bakalım 2008den beri loglar elimizde diyorlar kaç tane bug ban cezası verilecek , ayrıca ceza verilenlerin de sayısı verilmesi lazım bilinmeli eskiden ban alan hesap sayısı verilirdi .
    Kendi adıma pusuya yattım izliyorum bakalım napacaklar tüm buglar için itiraz edicem .

6. hesap kapatma cezası ve ciddi bir bug yapıldığı için tp şp kesintisi konusunda neden bir acıklama yapılmadı henüz ?? @.Paradoks.

7. evet hala bekliyoruz şeref tp kesintisi cezasının açıklanmasını aa yoksa yapılmayacakmı yani gene göz boyamalık bir ceza ile geçiştirilecekmi:/

8. Viraaa

Viraaa User

kimse kusura bakmasin bu cezalar caydirici degil.bu adamlara caydirici cezalar verilmedigi surece hicbisey olmaz.yine yaparlar yine yaparlar.hangi kafa yapisi bu cezalari veriyor anlam vermek cok zor.sanki dalga geciyorlar.kusura bakmayin modlar.lafim size degil bu dandik cezalari verenlere.yeter artik yeter biktirdilar.

9. yazık buradaki adminler bile cezanın yetersiz olduğunu söylüyor ama demekki üst yçnetim onlarıda umursamıyor cidden yazık böle bi oyunda neden çalışırlarki

KayıpRuh1453 bunu beğendi.
  10. Vakti zamanında bot kullananlara verilen sınırsız ban Cezasına bakıyorsun bir de şu cezalara, resmen şaka gibi.

11. adminler bile diyor yetersiz diye ama üst yetkililer oyuncu kaybetmemek adına umursamıyor.

12. bence hesapları silinmeli yada şeref-arge tamamen sıfırlanmalı -10m de uri

tryhardD bunu beğendi.
  13. bug cu botçu cart curtu hiçbirşeyi onaylamıyorum ve desteklemiyorum ama onları fixlemek yerine hesap kapatılırsa :)
    mali açıdan zarar etcek darkorbit maplerde neden oyuncu yok diyip gezicez
    buyuk banlamalardan sonra darkorbit hep oyuncu kaybeti maddi olarakta kaybetti :D

14. Viraaa

Viraaa User

emek hirsizlari ile oynamaktansa uc bes kisiyle oynamak daha mantikli.zaten oyun oynadiklari yok cogunun.oto oto oto.

15. TanrıEru

TanrıEru Guest

dünya üzerindeki en saçma bakış açısından biri olabilir bu bot banlamasının herhangi bir şekilde oyuncu kaybı yaptıracağına inanmıyorum ben mindfire gibi yaratık var oyunda şuanda o yaratığı dönmeyenler veya kovalamayanlar kullandıkları programlara güveniyorlar banlama yapılırsa herkes hızlı ve seri şekilde uridium kasma yolu olan mindfire ye yönelecek bot biter oyun biter bakış açısı saçmalık açıkcası :D

16. fixlenmeli dedim bot kapanırsa oyun biter demedim hesaplar kapanırsa oyun biter dedim :) duzgun oku

:)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 29 Temmuz 2020
  17. TanrıEru

TanrıEru Guest

fikrim değişmeyecek hala saçmalık :D bot kullanan hesaplar bot kullandıkları için kapanacaklar sonuçta çok fazla banlama yapıldı herhangi birinde bir oyuncunun oyunu bıraktığına şahit olmadım açıkcası

#DaffyDuck bunu beğendi.
  18. Themis.

Themis. Guest

Merhaba,

@ℓαηeт Öncelikle lütfen forum içerisinde uslup kurallarına uyunuz, her ne kadar bizce de yetersiz bir ceza olsada bug kullanan kişiler sonuç olarak bir ceza aldılar. Cezanın daha caydırıcı olması adına raporlamalar yapılmıştır.
    Oyuna gelen bir çok yenilik Ülke Takımlarının raporlaması ve önerisi sonucunda (Yani sizlerin talepleri) oluşmaktadır. Bazı durumların olmaması yada bir takım önerilerin gerçekleşmemesi umursanmadığı anlamına gelmemektedir. Lütfen bu gibi düşüncelerden kaçınınız. Durum ile ilgili bir bilgi geldiği taktirde forum üzerinden duyurusu yapılacaktır.

GİŞ Kurallarına aykırı olan her hesap ceza alacaktır. Lütfen bu süreç içerisinde biraz daha sabırlı olunuz.

İyi forumlar.