VIP Fiyatı

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve Chronzon tarafından 27 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Vip fiyatı 12 tl olsun mu ?

1. Evet

97,9%
  2. Hayır

2,1%
  1. Chronzon

Chronzon User

Vip fiyatının 12 tl gibi fiyata tekrar düşmesi vip alımlarını arttıracağını düşünüyorum. Bu konuda düşüncelerinizi ve moderatörlerinde fikirlerini almak istiyorum.

2. Eğer Türk Lirası tekrardan değer kazanırsa bu dediğiniz mümkün çünkü başından beri VIP her zaman aynı paraya satılıyor değişen şey Türk lirasının değeri. Oyuncuların isteği ile malesef yapımcılar böyle bir değişime gidemezler. VIP 12 lira olursa bu avrupa ülkelerinde oynayan oyuncular 1.5 euro gibi bir fiyata satın alacaklardır. Böyle bir durumda oyunun kazanacağı toplam para 1 sunucunun bile bakımına yetmeyecektir.

Son düzenlenen: 27 Şubat 2019
  3. Labirent

Labirent Guest

Merhaba,

Fikrinizin diğer üyelerden destek alması durumunda bunu merkeze ileteceğiz.

İyi forumlar

4. V*A*Y*N*E1

V*A*Y*N*E1 User

bu oyunda vip reel hayatta sigara gibi birşey isterse 50tl olsun yinede alırız vipsiz oyun mu oynanır bütün gün tamiri beklemekte geçiyor kastığın uriyi pet tamirine veriyorsun filan oynama daha iyi :)

5. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Hep bu hikaye :D Türkiye dışındaki ülkeler her zaman bizden daha uygun fiyata alıyorlardı. Bu durum yeni birşey değil. Ülkelere göre kıyaslarsak 2 euro veya 3 dolara alanlar 2 ya da 3 TL gibi bir fiyata alıyorlar. Kur vs. tamam ama son karar verecek olan şirkettir. Eğer isteseler 18 TL yerine en az yarı fiyatına satabilirler. Böylece genel olarak satış oranları daha fazla olur. Sunucu masrafı demişsin fakat bu tür masraflar Türkiye'de daha yüksek Almanya'da filan bize göre daha düşük.
    Bu tarz düşünce yanlış ama kitlelere anlatmak zor. Sigara demişsin fakat o sonuç olarak bir takım hammadde alınarak ve fabrikalarda işlenerek satılan birşey ama sanal ortamdaki bir oyun bu tür çok fazla maliyeti olmayan bir sektör. Bir takım masraflar olabilir ama sigara örneğinde olduğu kadar değil.

Her neyse yine çok yazdım ama pek bir işe yaramayacak. :D

RAMMFİRE bunu beğendi.
  6. Başka bir oyundan örnek vereceğim oyun Türk lirası o acayip düşüşü yaşadığı sırada tam bu oyun yeni bir oyun paketini duyurdu ve satışa sundu ancak bu kura uygun fiyatlara göre ayarlamadı ve türk lirası ile satın alımda euro ve dolara göre neredeyse 30-40 dolarlık bir indirim sağladı. Bu durum bir çok yabancı forumda yayılınca şirket beklenenin çok altında bir kar elde ettiği için o an üzerinde çalıştıkları projeyi ertelemek zorunda kaldı. Aynı olayı Darkorbit yapacak olursa eğer o da aynı hüsranı yaşayacaktır oyunda sevmediğim bir çok şey olmasına rağmen fiyatlar bunlardan biri değil çünkü eğer bütçeme uygun değilse almıyorum ve olay burada kapanmış oluyor benim için. Asıl sorun hiçbir şeyden memnun olmadığı halde hala oyuna binlerce liralık harcama yapan oyuncularda bana kalırsa oyunun bu pay to win anlayışından çıkarmak yine oyuncuların elindeyken oyuncuların bizi sömürmeyin demesi gerekirken bizi sömürün ama daha az sömürün tarzında çözümler üretmesi. Yine başka bir oyundan örnek vereceğim bu oyunda da aşırı derecede pay to win öğeleri mevcuttu. Ancak oyuncular oyunun bu tutumunu toplu olarak boykot ettiler büyük bir çoğunluk tüm satın alımlarını durdurdu hatta bir çoğu ürün memnuniyetsizliği sebepleriyle aldıkları şeyleri hukuki yollarla geri istedi ve şirket bir çok düzenlemeyle oyundaki pay to win öğelerini kaldırmak zorunda kaldı.

Chronzon ve FlamesLordTR bunu beğendi.
  7. Chronzon

Chronzon User

Bu olasılık güzel ama uygulanması ütopik belli başlı şeyler çıkabilir vipe özellikten ama tamamen çıkmasının imkanı yok diye düşünüyorum

8. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Kurallar gereği isim yazılamıyor o oyun kaç senelik vs. bilmiyorum ama her oyunda o dediklerin olmaz. Hadi diyelim ki haklısın. Peki dolar fırladı - yükseldi diye zam yapılan şeyler dolar düşünce niye indirilmiyor ? Düşünce veya oyun satış politikalarından kaynaklanıyor. Yani isteseler daha uygun fiyata satabilirler. :)

9. Sen eğer fiyatı uygun bulmuyorsan alma herkes bu şekilde yapsın böyle bir durumda mecburen fiyat düşer hatta fiyat düştükten sonra bile hala bazı şeyler sana uymuyorsa ben bu özellikler için para mı vereceğim yani de ve oyuna para verme ister istemez oyundan pay to win öğeleri silinmeye başlayacaktır silinmese bile sonra ki gelecek güncelemelerde pay to win öğeleri daha az hissedilir olacaktır önemli olan bireysel olarak bile olsa bir duruş sergilemek diye düşünüyorum.
    Bu konuda haklısın fiyat düzenlenmesi yapılmalı ama tek yapılması gereken şey fiyat düzenlemesi değil. Tamamen paraya bağlıbir oynanış tarzı değişmeli.

10. açıkça ben vip kullanmıyorum şuan ki fiyatı çok geliyor bana eğer 12 tl gibi fiyat olsaydı alırdım

11. Chronzon

Chronzon User

Evet zaten almıyacam daha, belki bir kere daha alırım o da yazın ama o da bir şarta bağlı Darkorbit oyunu indirmeli cliente geçerse. Çünkü oyunun geleceği önemli eğer para veriyorsan. adobe 2020'de flash desteğini sonlandırıyor, şurada da ne kaldı 2020ye.

12. Premium ayrıcalıklar ülke piyasasına göre fiyatlandırılmalı. Şu an ki fiyatlar çok pahalı geliyor öğrenci olarak. Bu oyunu oynayan yaş ortalaması da öğrencilere denktir. Bu nedenle indirim günleri düzenlenebilir VİP Katlayıcı için.Veya 5 günlük, 10 günlük paketler satılabilir

13. Bir saattir bunu anlatmaya çalışıyorum ancak pek okumamışsın sanırım her ülkeye ayrı bir fiyatlandırma yapmaları mümkün değil. türkler şu kadardan satalım almanlara şu kadardan gibi bir durumu malesef hiç bir oyun yapamaz istediğiniz şey mantıksız bunun yerine ben bu oyundaki vip özelliklerin bu paraya değmediğini düşünüyorum zaten oyunda bedava bir şekilde verilmesi gereken şeylere ben para ödemeyeceğim diyeceğiniz yerde bunlar böyle kalsın ama ucuzlasın diyorsunuz.

14. Chev

Chev User

Kardeşim kur mur bilmem ne beni ilgilendirmez. Burası Döviz ile ilgili ekonomik bir alan mı ? Değil. Burada fiyatlar kesinlikle tekrar düzeltilebilir lakin kimse bundan hoşnut değil ise. Tepki gösterilmediği sürece bu adamlar oturup da indirim mevzusunu zaten asla açmayacaktır , mantıksızdır da. Bir şikayet bir memnuniyetsizlik şarttır.Aksi takdirde , sonuçsuz. Dolayısıyla , bizim burada tepki göstermemiz , çatur çutur para veren bireylerin bizleri de düşünüp buna tepki göstermesini beklerim , yaparlarsa kesinlike takdir ederim.Olay kısaca bundan ibarettir.

15. Bahsedilen konu ekonomik bir konu olduğu için mecburen kurdu dövizdi bu konulara giriliyor.

16. V*A*Y*N*E1

V*A*Y*N*E1 User

her ay nelere ne kadar para harcıyorsunuz bir vipe 18tl vermek mi zorunuza gidiyor fiyat gayet makul ayrıca vipi özellikleri normalde olması gerekenler değildir bir ayrıcalığı olması gerekiyor adı üstünde VİP daha hızlı tamir beleş tamir gemi pet için hızlı roket oto zenginleştirme ambar boyutu ayrıcalıkları var sonuçta burası beleş ekmek kuyruğu değil çarkın dönmesi lazım ve bu ayrıcalıklar herkese değil sadece parayı verenlere tanınması normal bir durumdar her şeyde kendinizi düşünüyorsunuzda burada çalışan insanlar ne yiyecek herşey bedava olsun oh ne güzel kimseyi zorlayan yok istemeyen almasın fiyatı fazlamı geldi sana alma kardeşim zorla aldıran yok gereksiz edebiyat yapmayın vip fiyatı makuldur gereksiz konu.

17. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Bu konuya hâlinden , oyun maliyetinden ve VIP fiyatından memnun olan kişilerde yazmış :) çok ilginç bir oyuncu kitlemiz var gerçekten. :D

Senelerdir bigpoint'in özellikle Türkiye serverlarından yani bizlerden en çok parayı kazandıklarını anlamayanlar mı var demeden geçemiyorum. :)

Bu şekilde devam edin :) bir kaç ay sonra dolar kurundaki dalgalanmalardan dolayı diyerek yine zam yaparlarsa hiç şaşırmayın. Ne çok para harcamayı seven bir oyuncu kitlemiz varmış :) insan bazen hayret ediyor. :D

Şu anda 18 TL yakında 28 TL derken 38 , 50 vs. diye gidecek ve eminim yine çıkıp fiyat çok uygun hatta 100 TL olsa bile alırız diye yazanlar olacak. :) :D Çünkü kendisi alabiliyorsa başkasını düşünemeyen , bencil vs. bir kitle maalesef mevcut. Server birleşimi kötü gidişi bir süre unutturur. Fakat Türkiye koşullarında oyunun maliyetine ve diğer sorunlarına dayanamayanlar oyunu bırakmaya başlayınca haritalar boşalıp manuel oyuncular azalıp otomatikler kaldığı zaman foruma dert yanmaya başlarsınız. :)

Bu oyunu bu hale getiren gün geçtikçe maliyetli ve bu maliyetlerin artması ayrıca bundan dolayı oyuncuların illegal yönlere kaymasını tetikleyen sistemdir. Bir oyunun maliyeti ne kadar yüksek olursa ve bu yükselme devamlı artarsa gün gelir kimse kalmaz. :D

Forumda şu bedava bu bedava olsun diyen pek yok ama fiyatlar uygun bir yere çekilsin ya da VIP fiyatı düşürülsün gibi şeyler deniyor. Bu tür şeyler mesela VIP için bedava olsun denmiyor 18 TL yerine 9-10 TL olsun deniyor.

Döviz kurları vs. diyecekler vardır. Peki döviz arttı yani euro-dolar değer kazandı diye zam yapılıyorda indiği zaman neden fiyatlara bu yansımıyor ?

Neyse yine boş yere bir sürü şey yazdım ve bir çok kişi/oyuncu vs. anlamayacak.. :) :D

spLaTT^^, RAMMFİRE ve KOMA..SE..BIRA bunu beğendi.
  18. V*A*Y*N*E1

V*A*Y*N*E1 User

her gün sigaraya para bulabiliyorlar ama bende öğrenciyim maddi sıkıntım benimde var ama bu zevk için oynanan bir oyun ve zevk almak istiyorsan 18tl ki hiçbirşey kimseyi zorlayacak bir miktar değil ilerde artabilir normaldir zamanındada böyle değildi ama o zaman liseye giden bir çocuktum şimdi üniliyim 50tl olunca işimde gücümde olucam zorlayacak bir miktar değil aylık bazda

19. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Dediğim gibi anlamayanlardan biri çıkmış :) Senin mantığınla bir yerde çay , kahve içmeye , birşeyler yemeye de para bulanlar mevcut. :D Dolmuşa , metroya , vapura binmek içinde para bulanlar vardır. :D

Zevk için oynanan bir oyun olabilir fakat genel oyuncu kitlesinin % kaçı oyundan zevk alıyor ayrı konu :) O zaman senin mantığına göre daha az maliyeti olan oyunlar zevk için veya eğlenmek için oynanmıyor anlaşılan. :) Çünkü daha az maliyetli bir çok oyun var. :)

Burada en azından ben VIP fiyatı dahil genel olarak oyun maliyetinin Türkiye koşullarına göre daha uygun bir yere çekilmesini düşünüyorum ve destekliyorum. Bu benim VIP veya diğer şeyleri alamadığım için değil genel oyuncu kitlesinin azalmaması ve mümkünse maliyeti uygun yere çekilirse yeni oyuncu gelebilir düşüncesiyledir.

Ama işte senin gibi düşünenler sayesinde senelerdir daha kötüye gidiyor. Oyundan zevk almak demişsin ya hani :) imkan olsa her oynayan oyuncunun fikrini alsak oyundaki geçmişlerine bağlı olarak 4-5-6 belki 7-8 sene öncesini isteyen çok kişi çıkar. DarkOrbit 7-8 sene önce daha eğlenceli ve zevkliydi. Çünkü bu kadar maliyetli değildi ve ayrıca o zamanlar olan oyunculuk bir başkaydı. Bir kere aynı şirkette olma mantığı farklıydı , aynı klanda olmak , arkadaş olmak şimdiye göre çok daha iyiydi. Oyundan asıl zevk o zamanlar alınıyordu. Kaç senelik oyuncusun bilmiyorum belki bahsettiğim dönemleri yaşamadın.

Ayrıca sık sık oyunda yaşanan sorunlar , sıkıntılar vb. şeyler de oyundan zevk almak yerine daha fazla sinir , strese neden oluyor. :)

Hep dediğim gibi yine birşey anlamayacaksınız eminim. ;) :cool:

Son düzenlenen: 4 Mart 2019
  20. V*A*Y*N*E1

V*A*Y*N*E1 User

2004-2005 yıllarıydı galiba başladığım dönemler full iris gemim bile olmamıştı o zamanın şartları çok daha kötü özlenecek bir yanları yok tamir 500uri gemi alınca 500uriyi nasıl kasıcam diye dert yanıyorduk x-2den ötesine gidemiyorduk portalın ucundan ayrılamıyorduk irisi geçtim lf3 ü bile zor bela 4-5tane kasmıştım açık artırmada verilen fiyatlar gözükmüyordu milyonlarca kredimizi heba ettik hiç bir şey anlamıyorduk oynadığımızdan şuan ne olursa olsun gemini dizebilip düşmandan kaçman mümkün çünkü o zamana kıyasla şuan herşeye erişim daha kolay yani o zamanları özleyenler bu çektiğimiz çileyi çektirenlerden başkaları olamaz fiyata dönersek sadece bir gün oynayacağımı bilmeme rağmen vip çekmişliğim var evet zevk alıyorum bu oyundan almasam oynamam zaten lf3 ve iris fullemenin kolaylaştığı dönemlerde yeni serverlera geçerek sıfırdan gemi diziyordum evet zevk alıyorum bir oyunu oynuyorsan para kazanmıyorsan eğer zevk aldığın için oynuyorsundur yoksa gününün 4-5saatini harcamazsın diye düşünüyorum ve aynı sigara ve alkol(yazımı yasakmı bilmiyorum yasaksa affola) gibi zevk alıyorsan verdiğin paraya acımazsın herkesin maddi durumu iyi değil demişsiniz evinde bilgisayarı interneti olan veya internet kafeye giderek darkorbit oynayabiliyorsa bir insan 18tl da vipe verebilir lisede haftalık 30lira harçlığımdan ayırıp vip çekebiliyordum ben sabah akşam çalışıp evine ekmek götürmeye çabalayan bir insan oturupta oyun oynamaz diye düşünüyorum ki kendi sülalemdede var böyle durumda olan insanlar ve hiçbir online oyun oynadıklarına şahit olmadım eğer oyun oynayabiliyorsa pekte durumu zorda değildir diye düşünüyorum ekmek yağ almaktan bahsetmiyoruz sonuçta bu oyundan daha az maliyetli bir oyunada rastlayamadım ben ki buradaki vipin ekstra bir özelliği yok öyle şaşalı anlatılacak bir yanı yok ve indirim paketi ve vipten başka alınabilecek bir şey yok fiyatlarıda 6-18 tl bir çok oyunda özellikle strateji oyunlarında kaleni yükseltmek için tonlarca para vermen gerekiyor eğer vermezsen verenler asker kasıp seni alaşağı ediyor ve burda öyle bir durumda bulunmuyor 2kere patlarsın başka mapte kasılmaya gidersin oynadığım bütün oyunlara kıyasen darkorbit en çok zevk verenidir çünkü 1 ayda 80tl verip gemini fulledikten sonra sadece ayda 18tl vererek hayatta kalabileceğin ve oynayabileceğin bir oyun her ay 150tl veripte bir gecede boşaltılan kalem daha çok sinir bozucu benim için ben hiç bir zaman rüyamda hangarımın soyulduğunu görüpte uyandığımı hatırlamıyorum bi para veriyorsun ve kaybetme endişesine kapılıyorsun elbet burada öyle bir sorunda yok ne kastıysan elinin altında duruyor kaybetme ihtimalin yok paran çöpe gitmez yani insanların zevkleri farklıdır olabilir ama en ideal ucuz oyun darkorbittir ben maliyeti olmayan oyunlar zevk verir gibi bir ifade kullanmadım zevk aldığım için veriyorum dedim maliyeti az ya da çok olsun keyif alıyorsam veririm dedim sonuçta 3 günlük dünya keyfinize bakın

Sayfayı Paylaş