Duyuru Windows 7 Artık Mezarda

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 26 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Hepinize merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere windows 7'nin artık neden kullanılmayacağını söyleyeceğim.

2015 yılında microsoft yeni windows 10 işletim sistemini geliştirdi aslında herkes windows 9 beklemekteydi fakat forumlardan sızan haberler ile kısa sürede 10 u firima resmen doğruladı.

Windows xp , vista , ve 7 artık gelecek senelerde ki programları çalıştıramayabilir çünkü yama güncellemeleri durduruldu. Yani siz bir kaç sene sonra OPERA , Google chrome gibi yazılımların yükseltmesini alamayabilirsiniz. Yakın gelecekte bir çok güvenlik tehditi bu sistemlere yönelmiş olacak çünkü bu sistemleri korumak için Anti virüsler bir kaç sene sonra yükseltme yapamayacak gelişmiş siber saldırıları , virüs türlerini , trojen ve daha çok zararlı yazılımları engelleyemeyecekler.

Eğer büyük bir firimasanız bu Xp , Vista ve 7'nin güncellemelerini belli bir bedel karşılığında alabilirsiniz aynı şeyi normal kullanıcılarda yapabilir.

WİNDOWS 10:

Windows 10 türünün tek örneği olması bekleniyor çünkü eski sürümler yani xp , vista ve 7 de çalışan uygulumaları çalıştırabilmekte ve yeni bir çok ekleme yapılmıştır.

Yeni Masaüstü , Hızlı erişebilirlik , yeni retro ve normal windows arayüzü entegre edilmiş (dediğim çıktı :p) , Windows edge (Explorer'ın seviye atlamış hali sanırım bu sefer GC' a yaklaşabilecek :) )

CORTANA:

Bu bizim sanal asistanımız planlarımızı bize hatırlatmak , Sabah bizi uyandırmak ve daha fazlası için hazır olacak !

Bu sistem normal bilgisayarlar için yapay zekaya giriş teknolojisi denilebilir.

Windows 10 Fiyat:

W10 Home versiyonu yani normal kullanıcı versiyonu Türkiyede 430 Tl civarında.

W10 Pro versiyonu ise bu server ve büyük işletmeler için kullanılan versiyon 530 tl civarında.

Güle Güle Windows 7

Artık yavaş yavaş W7 sahneden çekiliyor ve anılarımızda yaşamaya devam edecek bir işletim sistemi olmak için hazırlanıyor.

Benim Düşüncem:

Aslında xp benim için ilk başlarda kraldı grafik ve güvenlik konusunda 0 almış bir işletim sistemi olmasına rağmen iyiydi. Vistanın en çok yeni Aero grafik motoru efektlerini sevmiştim ki şu an W7 de kullanılan aero arayüz grafik motorunun gelişmiş versiyonudur vistada en sevmediğim şeyse saçma sapan hatalar yapmasıydı.

Windows 7 ilk çıktığında kimse beğenmemişti fakat yamalar ile kullanılabilen en iyi işletim sistemi olarak tanınmıştı çünkü W7 efsaneydi hatası azdı güvenlik konusunda diğer sürümlerden daha iyiydi.

W8 ve 8.1 ise bana göre çöp neden derseniz bu sürümler sadece W10 için atlama sürümleriydi yani az kullansanız görürsünüz ne kadar dandik olduğunu kendi kendine drvier hatası veriyor saçma bir şekilde tüm ayarlarınızı değiştiriyor.

W10' u arkadaşımın bilgisayarında inceleme fırsatı buldum gayet güzel hızlı bir işletim sistemi çok ağır değil XBOX ve Windows store da ki uygulamaları indirebilirsiniz. 2 gb ram , genium işlemcide ve onboard ekran kartında gayet stabil çalışıyor.

Bana kalırsa W10 , W7 ve W8' lerin karışımı ile meydana gelmiş bir işletim sistemi :) w7 de ki ağırlığı yok etmişler diyebilirim ilerleyen zamanlarda w10 u daha iyi inceleyebileceğiz.

Ha bu arada eski bir windows kullanmaktaysanız bildirim köşesinde bu windows ikonuna tıklayarak yükseltme aktivasyonu aktif edebilirsiniz

Görselde görüldüğü gibi yükseltme için bilgileri girebilirsiniz ki ben girdim böyle bir ekran çıkmakta :) sizden istediği bilgileri girmeniz yeterlidir.

Fakat w10 sürümünüz ne zaman kullanıma hazır olur orası muamma bazılarına ertesi gün gelir bazılarına 3 hafta sonra...

Bir sonra ki yazıma kadar sağlıcak ile kalın :)

2. Bilgilendirici bir yazı. Emeğe saygı :)
    Sen daha indirmedin mi?

3. Ben hala bekliyorum :D sonda ki masaüstü görüntüsü bana ait.

4. Ordan anladım :D
    Windows update baktığında güncelleme başarısız yazısı filan varmı?

5. Yok beklemede deniliyor.

6. Darion26

Darion26 User

Bence geçilmesi gereken bir sistem arayüz falan gayet güzel olmuş :p şahsen hayatım boyunca w7 ultimate (tam hatırlamıyorum) kullandım ama arayüz ve grafikler gayet güzel. tek sıkıntı (rastladığım kadarıyla) arama çubuğunda istediğinizi bulması zor oluyor. yeni çıkan arama motoru ise çok hoşuma gitti web üzerinde çeşitli notlar bırakmak güzel oluyor :) beklemek sorun değil. duduğum kadarıyla dalgalar halinde pc lere dağıtılıyormuş.

7. Tm öyle bir hata olsaydı şimdiye yüklerdin W10u.
    (Bende o hata olmuştu onun çözümünü bulunca indirdim :))

8. kardşe bende o ikon çıkmıyor çıkınca yukseltcemde nasıl çıkartıırm fln kısayol yokmu :D

9. Şimdi fark ettim windows bt klasörü gelmiş fakat çalıştırayım dedim saçma bir hata verdi çözemedim bu durumu o_O

10. kursat_822

kursat_822 User

guzel bı paylasım bu arada ben hala w7 pro :D

11. Bu hata düzelmezse ben home basic e devam edecem :D

12. Güncellemeler açık değilse gözükmez.

13. kursat_822

kursat_822 User

eskıler candır olmez kalbımızde yasar vede pc mızde :D

14. Hatanın kodu var mı?

15. Darion26

Darion26 User

internette biraz araştır çözümünü bulursun win10 fix gibi bişi adı adam kendi yayınlamış

16. nasıl açıçam :D

17. Windows update gir sol kenarda ayarlar olacak ordan yap.

18. [​IMG]
    ayarlarda bu var :D

19. kod yok

W10 yüklemesi başarısız yeniden başlatıp deneyin diyor yaptık gene olmadı :D

20. Tm açıkmış zaten :D
    Foto atabilme ihtimalin varmı?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.