Windows XP Desteği Nisan 2014'te Bitiyor.

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve •Kıyamet• tarafından 1 Mart 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. [​IMG]

Windows XP Desteği Sona Eriyor.
    12 yılın ardından Windows XP için teknik destek 8 Nisan 2014 tarihinde sona eriyor. Windows XP desteğinin sona ermesi, kaynaklarımızı size en iyi ve en yeni bilgisayar deneyimini sunmak üzere kullanmamıza yardımcı olacak.

Bu, XP kullanıcıları için ne anlama gelir?
    Desteğin sona ermesi artık yazılım güncellemeleri yayınlamayacağımız anlamına gelir. Bu güncellemeler bilgisayarınızın güvende kalmasına ve güvenilir bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Güncellemeler olmadan bilgisayarınız zararlı virüslerin, casus yazılımların ve diğer kötü amaçlı yazılımların tehditlerine açık hale gelebilir, bu da veri kaybı ve düşük performans ile sonuçlanabilir.
    Bilgisayarınız çalışmaya devam edecek olsa bile güvenlik ve destek sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunu önlemenize yardımcı olmak isteriz.

2. _DODGE_

_DODGE_ User

keşke bitmeseydi evde tarihi eser bir p4 işlemcili bir pc var onun için çok kötü oldu :D

3. Merhaba ,

Tamamen kullanılmaz hale gelmiyor ki sadece yama , güncelleme yada güvenlik kapatmaları olmayacak. En son olarak neler olmuşsa öyle kalacak. Windows güncellemeleri oluyordu hani indiriliyordu onlar olmayacak. :) Bir de unutmadan sanırım bazı yada bir çok program çalışmayacak. :D

XP yine kullanılabilir olacak ama dediğim gibi iyileştirme ve güvenlik yamaları çıkmayacak. Önceden Windows 98 varken'de böyle olmuştu. Şimdi XP için oluyor bakalım işletim sistemini değiştirmek gerekecek. :D

İyi forumlar.

4. _DODGE_

_DODGE_ User

Güncelleme olmadan bir isletim sistemi zaten çöp sayılır

5. Merhaba ,

Zaten amaç devre dışı bırakmak. :) XP kullanmaya devam edenleri bıraktırıp başka işletim sistemi kurmalarını sağlamak için yapılıyor. :D

İyi forumlar.

6. _DODGE_

_DODGE_ User

Xp nin ne günahı vardı modum :D o açılırken şerit çubuklarını izlemek çok eğlenciliydi hata verince donk diye uyarı sesi vardı çok hoşuma giderdi ahh oda tarih oluyor desenize :D

7. yok okadarda onemlı deyıl vırus programın ıyıyse win guncellemesı okadar da onemlı deyıl benım pc ye format attıgım gıbı kalıyor guncelleme yaptırmıyorum hıc bır sorunda yok bu arada yerı gelmısken ısletım sıstemlerının bence en ıyısı xp win 7 ve 8 den daha iyi

8. _DODGE_

_DODGE_ User

Win7 daha iyi fakat az ram yese xp ile yarışır performans konusunda xp daha az işlem harcıyor daha az bellek harcıyor

ama win 7 yener :)

9. win 7 yener muhtemelen bundan sonra zaten oksuz kaldı xp ne yapsın :p

10. _DODGE_

_DODGE_ User

sadece performans harcamasından ve açılış hızından kaybediyor xp ye göre biraz daha hantal bir işletim sistemi win 7

11. win 7 her açıdan daha iyi xp den şahsen bende xpden 2 kat daha hızlı açılıyor :) win 8 de açılma süresi 2 saniye :D

12. Merhaba ,

Şöyle bir baktım da nereden nereye gelmişiz. :D :)

Windows 3.1
    Windows 95
    Windows 98
    Windows XP

Kullandım kendi bilgisayarlarımda. :D Sağda solda bir çok işletim sistemi kullandım. :)

1- Vista
    2- Windows 7
    3- Windows 8

Acaba hangisini kullansam ? :D

İyi forumlar.

13. _DODGE_

_DODGE_ User

hocam win 9 çıkıyor onun arayüzü win7 ile aynı olacak yani win 9 win 7 nin geliştirilmiş win 8 de olan şeyler olmayacakmış :D win 9 böyle ise ben kullanırım

14. win 9 telefonlara geliyor abim sakin :)
    modum özet geçeyim:
    Vista = Çöp. Microsoftun yaptığı bir hata idi.
    Win7 = Güzel. Microsoft kendini vista için affettirmeyi başardı.
    Win8 = Masaüstü bilgisayarlar için çöp, laptop için olabilir, tablet için de olmazsa olmazdır. Microsoft, tablet ve telefonlarda çığır açtı.

15. _DODGE_

_DODGE_ User

Yok yani masaüstü ve laptoplar içinde win 9 çıkacak sadece telefonlarda metro arayüzü olacak fakat pclerde olmayacak

16. microsoft yalan söyledi demek win8 son oyun diyodu :mad:

17. _DODGE_

_DODGE_ User

Ya bu aralar şirketler ne söyleyeceklerini bilemiyorlar :D yeni dünya düzeninin parçası bunlar :D :D :D [​IMG] [​IMG] [​IMG]

18. :D:D:D:D

19. Merhaba ,

Sağlık olsun yapacak birşey yok önümüzdeki maç'lara bakacağız. :D :D

İyi forumlar.

20. MACOS VEYA LİNUX (PARDUS) daa gzel:D

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.