Kutlama wiseturk kimdir?

Konusu 'Kim kimdir? Oyuncu' forumundadır ve wiset tarafından 1 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. wiset

wiset User

Oyuncu ismim wiseturk TR4de oynuyorum. Oyunda bir kaç aydır burdayım. Onun eskisinde "menzildışı" ismiyle TR1de çok eski dönemlerde oynadım. Bayaa bi eski ama. Efsanevi SalavatGetir'in bir çok operasyonunda vengeance'ımla casus, mayıncı ve portaldan kaçırtmayıcı :D olarak bulundum. Oyundaki büyüklerden biriyim. Bununla beraber oyunu çok ciddiye de almıyorum, oyun sonuçta. TR1 hesabının ismini de şifresini de unuttum zaten isimler o ara tuhaf harflerle yazılıyordu, bir yazdığını bir daha yazamazsın. Bu yeni hesap. 20 seviye orta sınıfın biraz altı bir gemiyle sıfırdan tırmalıyorum.

Düz dünyacıyım aynı zamanda. Uzaya inanmıyorum. Uzaya inanmıyorsan burda ne işin var diyeceksiniz de, oyun sonuçta. Melek rolünde şeytanlarla savaşıyor da olabilirdik, öyle bir şey olabilir mi gerçekten?

Umarım ileride bir gün bigpoint firması "darkdome" isimli bir oyun yapar. O zaman oyun benim açımdan daha gerçekçi olur. :p

Son düzenlenen: 1 Şubat 2020
    ateistkeci bunu beğendi.
  2. hoşgeldin aynı serverde ve şirkete oynadıgımıza sevindim :D

wiset bunu beğendi.
  3. wiset

wiset User

hoşbuldum. ismin yabancı gelmedi. :)

4. eskiyim ondan olabilir :) 30 aşkın hesap fulledim

wiset bunu beğendi.
  5. wiset

wiset User

Şimdi oldu. :D

6. [​IMG]

7. Quenn

Quenn User

Öncelikle hoşgeldin :)
    uzayın tam olarak neyine inanmadığını anlayamadım biraz daha açar mısın?
    Sonuçta dünyadan başka gökyüzüne baktığın zaman güneşi, ayı falanda görebiliyorsun yıldızları es geçiyorum en bariz uzayda gözükenleri örnek verdim :)

8. Viraaa

Viraaa User

duz dunya ne demek yaf.anlamadim valla...gece gunduz oluyor.mevsimler oluyor...senin demek istedigin hep düzlükmü yani?bunu demek istosan eger gece ve gunduzun nasil olustugunu bana anlatmalisin:)

Quenn bunu beğendi.
  9. hedefim

hedefim User

Dostum benim düz dünya teorilerini o kadar araştırdım o kadar araştırdım ki gecemi gündüzüme kattım. Bu işlere meraklıyımdır . Düz dünya teorileri ilgimi çekmişti ve mantıklı gelmişti araştırmak istedim ve araştırdıkça fikrim dahada belli hale geldi bende düz dünyaya inanmaya başlamıştım yavaş yavaş. Ama bir yandan da şu şekilde bakmak istedim bunlar adı üstünde teori , peki çürütüldü mü ?
    Bilirsin elbet mevsimlerin oluşumunu geceyi gündüzü , güneş ve ay daha yakın dairesel şekilde dünya üzerinde dönüyorlar bunların hepsi çok mantıklı gelmişti (açıklamalarıyla beraber) .
    Ama bu teorileri iyice araştırıp en diplerine inmeye başladığımda teorilerin hepsi teker teker çürüyor ve her ne kadar inanmak istemesemde NASA nın paylaştığı görüntüler gerçek bir hale bürünüyordu .
    Teoriler mantıklı görünse de kafamda şu sorular vardı . Elbet araştırdıysan bilirsin Antartika kıtasının sonrası boşluk ve amerikan askerleri tarafından giriş yasak. Evet bunu da araştırdım ve giriş yasağı falan yok araştırma için gidebiliyorsun hatta antartikaya (Parasını verirsen elbet :) )
    Uzaya gönderilen o roketler SpaceX vs. toz olup dağılıcak mı gerçekten ? Bunlar akıl işi değil gerçekten sadece olaylara tarafsız şekilde bakıp tekrardan araştırmanı öneriyorum ki bu söylediklerin için yarın birgün utanmayasın . Dediğim gibi bende o yollardan geçtim ve arkadaşlarımla hararetli bir şekilde tartışıyordum onlar da bana gülüp dalga geçiyorlardı. Gerçekten araştırıp konunun en uç noktasına inip yanıldığımı görünce kendimden bende utanmaya başladım . Aynı olayları senin de yaşamaman dileğiyle bol araştırmalar ve en yakın zamanda gerçeği kendi gözlerinle görmen dileğiyle sağlıcakla...

Quenn bunu beğendi.
  10. Dünya yuvarlaktır düz değildir, zamanında nasadan vs bağımsız kişisel uydulardan dünyayı izliyordum, ISS den canlı yayınlar var orda da yuvarlak olduğu gözükür, inanmaz isen canlı youtube a felix space jump yaz adamın dümdüz atlayışını görürsün :) SpaceX in gönderdiği roketler son teknoloji adamların bir roket gönderme maliyeti 10-15 bin dolar çünkü roketler geri iniş yapıyor artık malzeme harcanmıyor birden fazla kez kullanılabiliyor... O roketler gidiyorda gelmiyor gibi düşünme

11. hedefim

hedefim User

Dostum ben düzdür demedim . Arkadaş düzdür demiş ona karşılık bende kendimle ilgili yorumumu kattım . Ayrıca dediğin şeyler çok basit çürütülebilecek şeyler. Düz dünya işi göründüğü kadar basit bir olay değil işin içine girdiğinde çıkamıyorsun . Düz dünyacıların kanıtlayamayacağı nadir şeylerden biri dünyanın düz olup ; ay , güneş vs. neden yuvarlak olduğu veya bir uçağın dümdüz gidip aynı yere tekrar gelmesi . Düz dünya teorileri uçak olayıyla çürütüldü zaten . Eğer dünya arkadaşın dediği gibi düz olsaydı uçakların uçuş planı çok farklı olacaktı . Düşünsene dümdüz gidip geliyorsun . Bende buralara geldikten sonra bağımı koparttım düz dünya ilişkisiyle.

12. Dünyanın düz olduğuna inanan birisine; Washington'da kalkıp İsrail'e veya San Francisco'dan kalkıp İstanbul'a gitmek isteyen bir yolcu uçağının, (kendi inandığı düz dünya haritasına göre) dümdüz gitmesi gerekirken; neden kuzeyden yani Grönland ve İzlanda üzerinden dolaşarak yolunu (kendi düz dünya haritasına göre) 1,5-2 misli uzatıp yay şeklinde bir rota çizdiğini sorsanız izah edemez. Yada hiç uzaya gitmeden de; sadece bir boylam üzerinde kuzey güney doğrultusunda hareket edip, yıldız haritalarından herhangi bir yıldızı baz alıp, yıldızın ufka göre olan açısını ve dünya üzerinde ki konuma göre ölçerek de dünyanın yuvarlak olduğunun anlaşılabileceğini anlatamazsınız. Hiç uzaya gitmeden sadece dünyadan yıldızların konum, hareket ve uzaklığını hesap ederek, dünyanın yuvarlak olduğunu ispatlamanın başka yolları da var... Fakat bu sefer de düz dünyacılar; uzayda ki yıldızların veya tepsi şeklinde ki dünyanın dönüş hızının ışıktan bile daha hızlı olduğunu iddia etmeye çalışacaktır. Veya bu durum işlerine gelmediği için ışığın o kadar hızlı olmadığını ve bu konuda da kandırıldığımızı iddia edeceklerdir :) Veya bu dünyacılara; "isterseniz yürüyün veya bir uçak veya bir gemi ile istediğiniz yönde hiç sağa sola sapmadan devam edin, başladığınız yere dönersiniz" deseniz yapmaz. Çünkü bunu yapmak yerine oturduğu yerden hiç kalkmadan dünyanın düz olduğuna inanmayı ve kendilerini kandırmaya devam etmeyi daha çok severler. Hatta dünyanın düz olduğuna inanan bu insanlara şöyle basit bir deney yapmasını söyleyin: Malzemeler: - 1 adet 5-6 cm çapında, 0,5-1 cm kalınlığında disk şeklinde mıknatıs (düz dünyayı temsil ediyor) - 1 adet 0,5 cm çapında demir bilye (düz dünya üzerinde ki canlı veya cansız herhangi bir nesneyi temsil ediyor) Yapılışı: Bilyeyi disk şeklinde olan mıknatısın üzerine bırakın (bilye mıknatısın tam ortasına gider) ve bilyenin neden sürekli olarak diskin ortasına doğru hareket edip orada sabit kaldığını ve kendi düz dünyalarının üzerinde ki cisimlerin neden böyle davranmadığını sorun... Büyük ihtimalle bunun açıklamasını yapamayacak ve yer çekiminin ne olduğunu, nasıl çalıştığını, dünyaya nasıl şekil verdiğini de izah edemeyeceklerdir... Sadece dünyaya değil, bildiğimiz evrene şekil veren şeyin, çekim gücü olduğunu kabul etmek istemeyecektir...

13. hedefim

hedefim User

Aynı şekilde yerçekimini yok sayıp ,maddelerin yoğunluğuna göre aşağıya veya yukarıya eğilim gösterdiğini iddaa eden düz dünyacıların; yerçekimi olmadan yoğunluğun hiçbirşekilde etkisinin olmadığını ve herşeyin nötr halde askıda kaldığını bilmemesi de bir garip doğrusu :)

Schadenfreude bunu beğendi.
  14. RobinKudin

RobinKudin User

Darkorbitte dünya yuvarlak gözüküyor o yüzden kesin yuvarlaktır.

15. Panama kanalı bile düz dünyayı çürütmeye yeter :)

RobinKudin ve Quenn bunu beğendi.
  16. Quenn

Quenn User

Düz dünyayı düşünenler acaba tek tarafını mı kullanıyor düzlemin yoksa alt kısmınıda kullanıyor mu :D kullanmıyorlarsa büyük israf cık cık cık :D

17. hedefim

hedefim User

Düz dünyacılar dediğim gibi basit bir yapı değil gerçekten kafa kurcalıyorlar . Youtube'dan düşünen insan kanalından izlersen videolarını biraz demek istediğimi anlarsın. Ama her teorisi çürütülüyor , kanıtlanabilir yanı yok . NASA'nın uzaydan çektiği binlerce dünya fotoğrafını (İnsan gözünün algılayamayacağı spectrumlar dahil) birleştirip üstünde düzenlemeler yaparak güzel gözüksün diye gerçeğe yakın olan bu fotoğrafı : -Üstündeki bulutlardan aynıları var FOTOŞOKKKK- diye ,araştırmadan , NASA'nın o fotoğrafı paylaşırken neyi yazdıklarını okumadan video çekip insanların kafasını karıştıran bir topluluk sadece . Dünyanın şekli belli başlı araştırmalarla %100 biçimde kanıtlandı da bu insanlar farklılık arıyor ve uğraşılacak insanlar değiller gerçekten hiçbirşeyi görmüyor sadece kendi bildiklerini görüyorlar .
    Mevlana'nın sevdiğim bir sözü vardır : ''Bir delil ile 40 alimi yendim ; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.''

RobinKudin bunu beğendi.
  18. wiset

wiset User

Neyi izah edemez ya, hepsini izah ediyoruz. Açın bir düz dünya forumuna girin ya da google da aratın. Hepsinde de küreselistler arkasına bile bakmadan kaçıyor. link verirdim ama link yasak. en basitinden shangaiden kalkıp tayvana giden uçakların neden her seferinde z harfi şeklinde rota çizdiğini açıp bir hava yolu izleme sitesinden bakıp görün, ön yargılarınızı aşın!

Gelin eğriyi düzleştirelim! :)

Aah ahh, bilmeden bildiğini zannedenlerden daha cahili yoktur. the flat earth society forumuna gelin kapışın benle. ehehehe. Burda bu işler olmaz, burası yeri değil. google'da aratın, ismi daha uzun olan site. wise bulun, konu açın, konularımı takip edin, "Quantum Zeta Forward Level Flat Earth Science by FE Prof. Wise" olarak googleda aratırsanız, bilgi sahibi olun. burada değil, mekanında tartışın.
    Çünkü kendi yerimiz hariç mesela böyle ortamlarda moderasyon genelde küreselizm dinine mensup oldukları için hobi olarak bile bizi banlıyorlar sırf işkence olsun diye. *** Neyse. Görüşemezsek mekanımız belli, beklerim.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 25 Mart 2020
    Schadenfreude bunu beğendi.
  19. RobinKudin

RobinKudin User

Dünya düz değil :p

20. Quenn

Quenn User

aklınız fikriniz zikriniz bu olmuş garip, bu kadar neden takılıyorsunuzki salın biraz :)
    üslup ve uyarılara aldırmadığınızdan ban yiyorsunuzdur tavsiyem fikriniz ne olursa olsun ban hak edecek davranışta bulunmayın ..

ateistkeci bunu beğendi.