X-8 Atlama CPU

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve ateistkeci tarafından 17 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

X-8 haritasına atlama CPU

 1. Evet gelmeli

  86,0%
 2. Hayır gelmemeli

  14,0%
 1. ateistkeci

  ateistkeci User

  Oyunda ana haritaya/üsse atlama CPU var ancak bu bizi sadece X-1 haritasına götürüyor ama şirketlerin üsleri sadece X-1 haritasında değil X-8 haritasında da var. Acaba X-8 haritasına da atlamak için bir atlama CPU olsa nasıl olurdu? Siz ne düşünüyorsunuz gelmeli midir :)
   
  Luminous bunu beğendi.
 2. Aery

  Aery Guest

  Merhaba,

  Konunuzu bölüm kurallarına uygun olarak açtığınız için teşekkür ederim. Konunuzu Index bölümüne taşıdım diğer oyuncularda dilerlerse bu konu üzerinden fikirlerini beyan edebilirler ^_^

  İyi forumlar.
   
  ateistkeci bunu beğendi.
 3. Aliens

  Aliens User

  Mantıklı, destekliyorum. :) Ama Ana Üs x-8 değil. :) Sebebi Madde Dönüştürücüsü Portallarından tutun da başlangıcın orası olmasına kadar tam anlamıyla en önemli haritadır. :)
   
 4. ateistkeci

  ateistkeci User

  Yâni yarı üs denilebilir :p sonuçta 4-4'ten itibaren patladığımız anda bizi X-8 haritasına yollamaya başlıyor oyun :p
   
 5. Daha iyi fikriniz varsa konu açabilirsiniz, arkadaşın konusunu kirletmeyin!
   
 6. Themis.

  Themis. Guest

  Merhaba,

  Forum içerisinde diğer kullanıcılara karşı uslubunuza dikkat ediniz. Fikirlerinizi daha uygun bir uslupla dile getirmeniz hepimiz için daha iyi olacaktır


  İyi forumlar.
   
 7. Arkadaşınızı savunmanız güzel ama ben sadece fikrimi söyledim. Olumsuz eleştirilere dayanamıyor musunuz? Konu açmamak en iyisi.

  Ben sadece fikrimi belirttim. Sizin CM'leriniz "Kapat Çeneni!" diye konuşan birisini olumlu karşılıyor ve ceza vermiyor. Benim kurduğum cümle tertemiz. Size rahatsızlık mı veriyorum acaba?
   
  Grandmaster. ve wiset bunu beğendi.
 8. Themis.

  Themis. Guest

  Merhaba,

  Öncelikle mesajlarınızı birleştirdim alt alta yazmak (flood) yasaktır. Bunun yerine sol altta bulunan ''Düzenle'' seçeneğini kullanabilirsiniz.
  Mesajlarınız uslup ile ilgili sıkıntılar içermektedir. Ayrıca tartışma oluşturabilecek mesaj içerikleri yazmaktasınız, kurallar gereği bu yasaktır. Yazdığınız mesajlar bizleri değil diğer kullanıcılarımızı olumsuz etkilemekte ve kalplerini kırabilcek niteliktedir ve doğal olarakta bizler bunu istememekteyiz.

  Bahsettiğiniz konu hakkında sohbette /report komutunu kullanarak sizlerde uygun olmayan mesajları rapor edebilirsiniz. Arkadaşlarımızın olumlu karşılayacağını sanmıyorum.

  Sizleri daha öncede bu uslup konusunda uyarmıştım. Bu son uyarım lütfen bundan sonra forum içerisindeki uslubunuza dikkat ediniz. Ve ayrıca yine kurallar gereği konu içeriğini dağıtacak mesajlar yasaktır.

  İyi forumlar.
   
  Deleted member 268334 bunu beğendi.
 9. Bu bir eleştri değil. Konu içeriği ile alakalı en ufak bir şey söylememişsiniz. Modlar sizi daha önce de uyarmış, buraya tek geliş amacınız sorun çıkarmak.
  Bence silin mesajları ikimize de ceza verin yoksa bu tartışma uzar. Ha ceza alacak bir şey yaptığımı düşünmüyorum ama bazılarına uslüp öğretmek için kendimi öne atmakta da sakınca görmüyorum.
   
 10. Themis.

  Themis. Guest

  Merhaba,

  Gerekli cezai işlem uygulanmıştır. Mesaj silme işlemini gerektircek bir davranış yoktur. Lütfen bu mesajımdan sonra konuyu dağıtacak mesajlar atmayınız.

  İyi forumlar.
   
 11. Ben de konu dağıldı mı için mesaj silmenizi tavsiye etmiştim zaten. Neyse mod olarak karar mercii sizsiniz.
   
  Themis. bunu beğendi.
 12. wiset

  wiset User

  Bence çok gereksiz bir öneri. Hiç gerek yok yani, çok nasıl diyim, çok saçma yani. Hatta bu öneri öyle ki, bu öneriyi yapmak için oyunu hiç bilmemek lazım. Öyle ama bak.
  Şimdi biz atlama cpu'yu niye kullanıyoruz? x-1e atlamak için. Sebep? Genelde kapı için. E gardaşum X-8de kapı yokki, bir oyuncu niye durup dururken X-8'e atlamak istesin? Atlama cpunun bir başka amacı kesilmeden üst haritalardan alt haritalara geçmek. bunun için de yine x-8 atlamaya gerek yok.
  Ayrıca alt haritadan üst haritaya geçmeyi istiyorsak ileri düzey atlama cpu kullanıyoruz. Eğer atlama cpu X-8 modeli gelirse o zaman ileri düzey atlama cpu çok bi işe yaramaz. atlama cpu'yla oyuncular x-8e geçer ordan nere istiyorsa gider.
  Kulağa hoş geliyor ama cıks, olmamış. :p
   
 13. Aliens

  Aliens User

  Üst evrende de BL ve bazı etkinlik portalları oluyor. Artık oyunun en sık kullanılan yerleri BL.
   
  Saldırı-Hattı ve ateistkeci bunu beğendi.
 14. wiset

  wiset User

  İleri düzey atlama cpu ne işe yarıyor?
   
 15. ateistkeci

  ateistkeci User

  Eğer elit bir gemi değilsen elinde pek olmayabiliyor ve bence fazlasıyla değerli (Elimde sadece 160 tanecik var :D)
   
 16. Aliens

  Aliens User

  O CPU ile x-1'e de atlayabilirsiniz mevzu bahis kapıysa.
   
 17. wiset

  wiset User

  Elinde atlama kuponu azaldı diye cpu öneriyorsun. öyle keyfe keder iş mi olur? Bende zibilyon tane atlama kuponu var. Aslına bakarsak normal atlama cpu'ya bile gerek yok. onun tek pratik faydası kaçarken tek tuşla atlıyorsun. yoksa ona da gerek yok aslında. cpu slotu zaten yetmiyor, bir de üstüne ekliyon. ondan önemlisi önce tüm gemilere +2 slot.

  Demekki ileri düzey cpu zaten her işi görüyor. Atlama cpu düşmandan kaçarken lazım, yoksa zaten ileri düzey her işi görüyor. zibilyon tane var, kapı yaparken geliyor, kutulardan geliyor, görevlerden geliyor, yağmur gibi atlama kuponu geliyor. her yere ayrı ayrı keyfe göre atlama cpu gelirse ne olacak bu kadar kupon?
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 23 Şubat 2020
 18. Aliens

  Aliens User

  Bir fikri beğenmeyebilirsiniz ama kimsenin fikrini bu üslupla eleştiremezsiniz; lütfen kendinizi ve kullanmış olduğunuz kelimeleri bilin.
   
  ateistkeci bunu beğendi.
 19. ateistkeci

  ateistkeci User

  Sen olayı çok yanlış anlamışsın :) ben düşünürken aklıma böyle bir fikir geldi ve paylaşmak istedim diğer oyuncularında fikrini almak için sonuçta burası Güncelleme ve Fikir Havuzu bende kendi fikrimi paylaştım :)
   
 20. Siz de cpuları verimli yerleştiremediğiniz için +2 slot önermişsiniz. Bana gayet yetiyor cpu slotu. Her cpu her gemi için değil. Ayrıca bazıları da gereksiz.
   
  Grandmaster. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş