Öneri XT10 ve Kararsız Modül Denge Değişikliği

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve SivriSinekSoktu tarafından 18 Haziran 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Ne düşünüyorsunuz?

1. Evet, Kesinlikle yapılmalı.

70,0%
  2. Hayır

30,0%
  1. Arkadaşlar Merhaba

XT10 vb. kararsız modüllerin sağlamış olduğu özellikler sınırlandırılsın. Oran ve özellikler tamamen şansa dayalı şekilde elde ediliyor. Kimine ilk seferinde iyi modül gelirken, kiminede 10'larca kez kötü geliyor. Bu yüzden oyuncular arasında ciddi uçuruma sebebiyet verdiğini düşünüyorum.

Oyuncuların birbirlerini yakalayabilmesi için fikrim var;

Özellikler
    En Fazla Faydalanılabilir Değer(Orcusx2 olsun, olmasın)
    Tecrübe Puanı
    %60
    Şeref Puanı
    %60
    Darbe Puanı
    %50
    Kalkan Puanı
    %50
    NPC Hasar Puanı
    %50
    Farklı Franksiyon Hasar Puanı
    %40
    Hasar Puanı
    %30
    İsabet Şansı
    %20
    Kalkan Delme
    %20
    Hız
    %15
    Gemiye yerleştirilen yükseltme modüllerinin sağlamış olduğu oranın toplamı(orcus x2 farketmeksizin) yukarıda belirtilen oranın üstünde olsa dahi yalnızca belirtilen oran geçerli olacak. Böylelikle oyuncuların özelliklerinin denk düşmesi ve özelliklerde birbirlerini yakalamaları daha mümkün olacak.(Özellikle büyük sorun haline gelen Hız ve Kalkan Delme özelliklerinin %1-2'lik farklar ile avantaj sağlamasının önüne geçilebilecek.)

Ayrıca belirlenen sınırla birlikte bug ile aynı özellikten çok fazla kez yararlanabilmenin önüne geçilmiş olacak.

Yorum Yapmayı Unutmayın...

Son düzenlenen: 19 Haziran 2021
  2. XT10 konusunda çok şansım

Para verip orcus aldım, 4 etkinliktir bir tane hasar modülü düşüremedim bir tane bile %10'na bile raziyim

Arkadaşım orcus satin aldı sonra tek kırmızı XT10'a %15 hasar çıkardı hemde genel hasar ben aylardır 4 etkinliktir orcusa tüm kırmızı modülleri almama rağmen hasar modülü düşüremiyorum

Para verip aldığım gemiyi de kullanamıyorum

Hele bu etkinlikte aldığım 2 kırmızı modül de çöptü bırak orcusu cente bile çıkmadı phönix ve yamato phönix nedir ya??

Ciddi anlamda saçmalık sanırım ya oyun benimle dalga geçiyor yada oyun benim iyi bir modüllerim olsun istemiyor. Ben buna bağlıyorum

Son bir etkinlik daha XT10 açarım eğer onda da hasar düşmezse orcusa oyunu bırakıcam oyunun da isteği belki budur

Bu artık şansızlığıda aşıyor

4 etkinliktir modül kasacam diye ne oil, ne eir, ne hızlandırıcı hiçbirini almıyorum aldığım tüm anahtarlar hepsi modüllere gidiyor ama elde ettiğin bir şeyde yok sonuç hüsran yazık ne diyim ki

Fikrine katılıyorum, ben bu konuda çok şansızım.

3. Ben oyunu bıraktım bile. Belki ileride düzelirse oyuna tekrar başlamayı düşünebilirim. Kararsız modüllerin insafına kaldığımız sürece oyun oynayabilmemiz mümkün olmayacak.

Dontforgetme bunu beğendi.
  4. Bunlar sanırım x2 hali boyle bir nerfe gerek yok.
    modul den orcus için %50 çıkmıyor ki x2 ile %100 olsun belli bir max değer var

Ama bu meta çok can sıkıcı çunku herkes şanslı değil

%20 şeref ile 6 ay boyunca %60 tan fazlası olan adamlara karşı rütbemi korudum .

Kalkan delmesiz cephane zararına girdim 4 ay boyunca çıkmadı.

Hız mödülüm hala yok .

hasar modulum %13 uzerine çıkmadı x2 hali %26 yapıyor.(geliştirmesi olmayan %50 hasara ulaşmış gemiye full geliştirme ile zor duruyorum .)

olumlu oy verdim ama çözüm bu değil onun yerine herkese adil bir şans oranı getirsinler tüm gemilerin aynı şansa sahip olduğuna pek inanmıyorum .
    Stabilize sistemindeki kararsız parça kazanma sistemi düzenlenmeli

ek olarak çoğu oyuncu kalkan delmenin sadece npcler için geçerl olması gerektiğin düşünüyor .

Dontforgetme bunu beğendi.
  5. Bu dengelemeye gerçekten ihtiyaç var. Şuan mevcut şekilde yukarıda her bir özelliğe vermiş olduğum oranların üzerine min. %5, max. %20 üzerine çıkılabiliyor. Bu sınırın üzerindeki oranların gemiye herhangi etkisi olmayacak.

Örneğin;3 XT10 kararsız modülünün her birinden %12'den orcus'da %72 şeref yapıyor. Bu sistemle beraber %12 iptal olup %60'dan fazla yararlanılamayacak.

Son düzenlenen: 19 Haziran 2021
  6. smoonrise

smoonrise User

Oyumu olumlu verdim .
    Bu tablo büyük ihtimalle bu hali ile kabul görmez ve değişiklikler olur merkez tarafından ama mutlaka modül ve orcus x2 özelliklerinin bir düzenlemeye ihtiyacı var bu öneride bir adım bir teşebbüs olarak gördüğümden olumlu karşıladım umarım merkez tarafından dikkate alınır ve oyuncu istekleri önemsenir dengeleme olur .

7. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Konunuzu bölüm kurallarına uygun olarak açtığınız için teşekkür ederim, şu andan itibaren konunuz arkadaşlarımızdan destek aldığı sürece bizler de raporlarımıza ekleyerek sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız. Ayrıca konunuz an itibari ile Güncelleme ve Fikir Havuzu İndex konusuna da eklenmiş bulunmaktadır. :)

İyi forumlar.

8. DraydiBoy

DraydiBoy User

adminim o İndeks olmasın

ilgili bölüm 2. dakikanın 8. saniyesi

9. YARGU

YARGU Guest

Olsun mu? :) :D

DraydiBoy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş