xxl-vega kimdir? Oyuna nasıl başladım?

Konusu 'Kim kimdir? Oyuncu' forumundadır ve xxl-vega tarafından 7 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. xxl-vega

xxl-vega User

Merhaba :) Adım Barış. 14 yaşındayım. 18 Nisanda inşallah 15 yaşıma gireceğim. Bursa'da oturuyorum. Osmangazi ilçesindeyim.

Kumral tenli, yeşil gözlüyüm. Hırslı, sinirli, açıksözlü biriyim.
    Rock müziği çok severim. Atatürk hastasıyım ki bu şu anki imzamdan anlaşılıyordur herhalde.

Başlangıç :

2006-2007 gibi başladım bu oyuna. Ama toplasan bu oyunu 1,5 - 2 sene falan oynamışımdır. Bu oyunda yapılan hemen her değişikliği biliyorum. Yani her zaman diliminde, her senede oynadım bu oyunu. Zamanı geldi ani sinirden bıraktım oyunu, zamanı geldi oyunun azizliğine uğrayarak bıraktım oyunu. Ama her ne kadar bırakmaya çalışsam da tekrar başladım aynen şimdi olduğu gibi :rolleyes:

Sağ tarafta görünen reklamlardaki oyunun görüntüleri dikkatimi çekti. Ben de oyuna girdim. "Aylık 10.000 € bonus ikramiye kazan!" yazısını görünce çok heyecanlandım ve oyuna kaydoldum. Kaydolurken eski oyuncular belki hatırlar: Şirketlerin üzerine gidince şirketlere ait konuşma çıkardı. Mars'ın "mars mining opereyşıns" , Venüs'ün "venüs resoys unlimişıns" Dünya'nın "ört indistrus korpereyşın" idi. Dikkatimi en çok çeken Venüs ile Mars idi. Fakat ben o zamanki mantığım ile Dünya'yı seçmiştim.

Çok zevkli buldum oyunu ve oynamaya başladım. Defcom, yamato gibi gemilerde oynadım başlarda. İlk hedefim bigboy almaktı ve o zamanlar oyunun abisi bigboy idi. Hatta bigboyu bırak, nostromo yu almak bile çok büyük bir marifet idi. Zaman zaman yeni hesaplar açarak farklı şirketlerde oyunculuk yaptım.

Eskiden benim hatırladığım Türkiye 1 ve Türkiye 2 sunucusu vardı. Şimdi maşallah 6 tane Türkiye sunucusu var.

Şuanki gemim goliaht. Bu oyuna hiç para harcamadım. Hep kendim, oyun tabiri ile "kasılarak" buralara kadar geldim.
    "xxl-vega nedir?" diye sorarsanız "büyük vega" anlamına getirmeye çalıştım küçükken :D ama sadece forumda kullanıyorum bu ismi.

İyi oyunlar :)

2. Merhaba ,

Yeni foruma hoşgeldiniz :D Keyifli vakit geçirmeniz dileklerimle :)

İyi forumlar.

3. xxl-vega

xxl-vega User

Teşekkürler modum :) Size de keyifli vakitler geçirmeniz dileğim ile. İyi forumlar.

4. 2006da oyun var mıydı bazıları 2007de test server vardı dıyor internettende araştırdığımdada 2008 diyor ?

5. FENOMEN

FENOMEN User

Yeni foruma hoş geldiniz. Hoş vakit geçirmeniz dileği ile :)

6. xxl-vega

xxl-vega User

2006 nın sonları ile 2007 nin ortaları arasında başladığımı biliyorum. Eski arayüz vardı.
    Beta mıydı? %97 değildi diye hatırlıyorum.
    Oyuna başladığımda test server miydi? Normal bir oyundu. Test sv hatırlamıyorum.

Teşekkürler. Size de... Bu arada eski forumda mesaj onayı falan bir şey vardı. O hala var mı???

7. Bu yeni forumda da bizle olman çok güzel yavaş yavaş örgütleniyor eski forumcular :D

Ve çok haklısın eskiden Bigboy abi , Goliath hayaldi :D Şansıma bigboy alabilmiştim o zamanlar ... :) Aah ne güzel günlerdi o seslerde azcık hoşuma giderdi tabii o zamanlar en sevdiğim renkten yola çıkarak VRU oldum :D

Neyse ... sürekli aktif ol ve benim imza dükkanıma uğramayı unutma :)

8. xxl-vega

xxl-vega User

ah o eski müzik... youtube ta "darkorbit old client music" isimli oyunun en eski şarkısı var.
    peki uğrarım :)

9. Aliens

Aliens User

Çok aşırı geç kalınmış bir hoşgeldiniz! :D
    Aslında farketmeden isminizie bir yıldızın adını vermişsiniz. :) Lir Takımyıldızı'ında bulunan Vega Yıldızının ismini almışsınız. :) Antik bir yıldız. :)
    Kökeni de Arapçadaki vakî (düşen) kelimesinden latince ile gelmiştir. :) Neyse, bu kadar bilimsellik yeterli. :D Evet, eski şirket tanıtımı seslendirmeleri vardı. En çok hoşuma giden VRU Tanıtımıydı. :) Hey gidi günler... Umarım uzun süre daha birlikte hoş ve güzel sohbetlerimiz olur...

10. xxl-vega

xxl-vega User

Güzel bir bilgi öğrenmiş oldum :) O zamanlar vega alınması güç olduğu için koymuşum işte :p Umarım güzel sohbetlerimiz olur, iyi oyunlar :)