Yama Notları – Ekim 2015

Konusu 'Geliştirme Blogu' forumundadır ve .*GöKMeN*. tarafından 13 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. .*GöKMeN*.

  .*GöKMeN*. Guest

  Selam Pilotlar!

  Özgürlükler ve olaylar hakkında pek çok duyuru yayınlıyoruz ama oyunu geliştirmek için neler yaptığımızı her zaman göremediğinizi de biliyoruz. Bu aylık yama notları sayesinde sizi bu konuda daha fazla bilgilendirebileceğiz.
  Ekim ayında şu özellikleri, olayları, geliştirmeleri ve hata düzeltmelerini uyguladık:

  Etkinlikler

  · Cadılar Bayramı
  Cadılar Bayramı etkinliği bu yıl 19 Ekim tarihinde başladı ve 2 hafta sürmesi bekleniyordu. Popülerliği ve topluluğun geri bildirimlerine yönelik yaptığımız bazı değişiklikler nedeniyle etkinlik yarım hafta uzadı. Etkinliğin içinde bazı görevler ve son derece zorlu olan, ancak efsanevi droid tasarımlarını ve cephaneleri ödül olarak sunan "Terör Tüneli" galaksi kapısı yer aldı.

  · Açık Test Sunucusu:
  Kuiper Kapısı TestiTest sunucuları oyuncuların olası sorunları tespit etmesi ve oyun hakkında geribildirimde bulunabilmesi için yeni Kuiper galaksi kapılarını test etmesi için açıldı.

  · Futbol Bonusu
  Euro 2016 elemelerini geçenlere meşhur futbol bonusu sunuldu ve oyuncular, takımlarının bir maç sırasında attığı her gol için Uridium kazandı.

  · Almanya'nın Birleşme Bayramı (yalnız DE)
  Tüm Alman sunucularında Almanya'nın Birleşme Gününü kutlamak için geleneksel hale gelen, özel bonus kutularını ve ek etkinlik oyunlarını içeren bir günlük bir etkinlik.

  · Kolomb Bayramı (yalnız ES)
  12 Ekim 2015 günü Kolomb Bayramını kutlamak için tüm İspanyol sunucularında havai fişekler, ülke bonus kutuları ve etkinlik oyunları sunuldu.

  · Cumhuriyet Bayramı (yalnız TR)
  Normal bayram etkinliklerinin yanı sıra Hezarfen gemi tasarımı ve Destek indirimi de tüm Türk kanallarında Cumhuriyet Bayramını kutlamak için sunuldu.

  Hata düzeltmeleri
  · İnternet sitesi

  · Başarılar
  · Alpha P.E.T öldürüldüğünde bununla ilgili "Büyük Hayvan Avcısı" başarısı etkinleşmiyordu. Bu hata düzeltildi ve eksik başarılar etkilenen hesaplara kaydedildi.
  · “Şahin”: Bu Başarı sadece LoW kapısında Century Falcon öldürüldüğünde verilecek. Açıklama güncellendi.

  · Oyun İstemcisi


  · UBA

  · Oyuncular UBA'da takılıp kalıyordu. Bu hatanın sebebini bulduk ve ortadan kaldırdık.
  · Artık UBA sırasında sohbetin açılması mümkün değil. İlgili kısayol tuşu artık çalışmayacak.
  · Yapılandırma: Gemi yapılandırması değiştirildikten sonra kalkan noktaları düzgün güncellenmiyordu. Bu durum düzeltildi.

  · P.E.T. Etkinliği

  · P.E.T. Kapısı
  · Bir oyuncunun zor görevi kabul etmesi halinde kolay ve zor P.E.T. Kapısına erişilebiliyordu, ancak sadece zor kapının etkinleştirilmiş olması gerekiyordu.Bu davranış değiştirildi.
  · Son dalgada Alpha P.E.T tarafından öldürüp tekrar kapıya atladığınızda Alpha P.E.T artık kullanılamıyordu ve kapı bitiyordu.

  · Droidler:Ayarlarda 'droidleri göster' özelliği kapatıldığında Apis droidi "A" yerine "B" olarak gösteriliyordu.Bu durum düzeltildi.

  · Ganimet Kutuları:Toplama geri sayımı oyuncu tarafından iptal edildikten sonra artık gösterilmeyecek.

  · Cadılar Bayramı Etkinliği

  · Görev İstismarı Düzeltmesi:Oyuncuların 8 oyunculu bir gruptayken kapıya atlaması halinde "Çatlaklardan Kaçanlar" Cadılar Bayramı etkinlik görevinin hızla bitirilmesi mümkün oluyordu.Bu durum düzeltildi ve geçersiz süreler kaldırıldı.
  · Görev Hatası:"Başka bir evrenden" Cadılar Bayramı görevi, oyuncular bir grupta olduğunda Şeytan Droidi NPC'lerinin ölümlerini sayıyordu.Bu durum düzeltildi.

  İyileştirmeler

  · UBA:Oyuncuların cevher güncellemelerini daha düşük seviyedeki oyuncularla eşleşmelerini sağlayacak şekilde kullanabilmelerine imkân veren bir istismar bulduk.Bu istismarı ortadan kaldırdık.Nano Gövdesi ve Cevher Güncellemeleri artık Ultimate Battle Arena'da sunulmuyor ve modül skoru hesabında dikkate alınmıyor.

  Lokalizasyon

  · P.E.T. etkinliği:
  o Tutarsız çeviriler uyarlandı.
  o Görev Kontrolü:Bir P.E.T. etkinlik görevi eksikti ancak daha sonra eklendi.
  Ayrıca bir dizi ek kod hatası düzeltmesi, metin düzeltmesi ve başka iyileştirmeler gerçekleştirdik.


  Saygılarımızla,
  DarkOrbit Ekibi
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 13 Kasım 2015
  pokemonTr6 ve NEII bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş