Yaratık Soğuma Problemi

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve (¯`»[ŚŢ.ÐяèaмèŖ]«´¯) tarafından 21 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Dün akşam 6 civarı çok fazla yaratık kestiğim için gemi soğumaya girdi. Bezdiğim bir durum artık ama yapacak birşey yok eyvallah dedim. Bilgisayarı kapattım ve şu an saat sabah 6:40 yine açıp oyuna girip bi yaratık keseyim dedim, hala az uridium veriyor. Şu soğuma için illa oyunda mı durmam gerekiyor bir net bilgi verir misiniz?

2. Hep aynı haritada mıydın ? Yanlış hatırlamıyorsam ben pazar günü yaklaşık 10 saat oynadım . Spaceball da vardı sanırsam , yani bazen spaceball'a gittim , bazen hitac döndüm , bazen 4-5 takıldım , bazen cubikon döndüm , bazen BL haritalarında takıldım . Soğumaya filan girmedim . Daha önce de bu denli uzun oturumlar halinde oynadığım oldu , ama o zamanlarda sürekli aktiftim ( aynı haritada 1 saat kalmak yeterince bayıyor ) , yine soğumaya girmemiştim .
    Ben soğuma sistemi hakkında bilgiye sahip değilim ama bence aynı haritada uzun süre kalıp sürekli NPC kesenler daha çok soğumaya giriyor , ara ara harita değişikliği ve PvP yapmak gerekli diye düşünüyorum .

3. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Soğumadan çıkabilmeniz için hep oyunda durmamanız gerekmektedir. Bu sistemin asıl amacı da oyuncuların biraz mola vermesi gerektiğini düşünülmesidir. Harita değiştirip bir süre boyunca npc kesmezseniz geminiz soğumadan çıkacaktır. Fakat npc kesmeye devam ederseniz soğuma süreniz uzayacaktır.

İyi forumlar.

4. SiYaHPiLoT

SiYaHPiLoT User

%50 tp şeref çekip 100 lük görevleri yapmaya çalışıyoruz haliyle aynı haritada 1000 tane falan yaratık kesiyoruz oyun da bunu cezalandırıp soğumaya sokuyor. Cidden mantık ile hiçbir açıklaması olmayan bir oyunu oynamaktayız.

5. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Fazla hızlı şekilde fazla yaratık kesmeniz sonucunda soğuma sistemi devreye girmektedir. Bot kullanıcılarının fazla miktarlarda kasılmasını önlemek için getirilmiş bir sistemdir. Mantığını bu şekilde anlayabilirsiniz.

İyi forumlar.

6. Oyundan çıktım yok, gidip kutu topladım yok. Başka haritada yaratık kestim yok. Bu soğuma sisteminin gerçekten istenilen amaçtan ziyade oyuncuları bezdirme gibi tatlı bir yönü de var.

Edit: Oyundan en az 9 saatten fazla çıktım. Akşam 9 gibi uyuyorum sabah 6 gibi konuyu açtım zaten gördüğünüz üzere. En azından bu lanetten nasıl kurtulacağımızı, ne kadar sürede kurtulacağımızı söylerseniz müteşekkir olurum

7. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Ne yazık ki bu konu hakkında net bir şey söyleyemeyeceğim çünkü bizler de kesin bir süre bilmiyoruz. Soğumaya girmiş ve sonrasında gemileri soğumadan çıkmış oyuncu arkadaşlarımızın kendi tecrübelerinden sizleri yönlendirmeleri daha yaklaşık bir süre belirlemenizde yardımcı olacaktır. Forum üzerinden Azalan getiri veya soğuma sistemi diye aratırsanız da çıkacak sonuçlar sizde bir fikir uyandırabilir.

İyi forumlar.

8. tryhardD

tryhardD User

Mantık basit ama şunu unutuyorsunuz: O malum oyuncular zaten emek harcamadan kasıyor az veya çok kasılması önemli değil... ama bu sistem eliyle kasılana etki ettiğinde harcadığı emeğe hakaret babında oluyor ve tam tersi düşüncelere yol açıyor ( elle kasılmayı değil başka yollarla kasılmayı teşvik ediyor ) . En azından ben böyle anlıyorum...

9. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Oyunun soğuma sistemi oyuncunun bot veya eliyle kasılmasına bakmamaktadır. Belirli süre içinde kesilen yaratığa bakmaktadır. Ayrıca oyun hiçbir şekilde bot kullanımına teşvik etmemektedir. Yanlış anlamanız umarım düzelmiştir aksi takdirde böyle bir cümle kurduğunuzda hesabınıza gerekli cezai işlem uygulanmak zorunda kalacaktır.

İyi forumlar

10. tryhardD

tryhardD User

Yani benim yazdığımdan buna nasıl vardığınızı merak ediyorum ama, niyetleri o demedim ben sadece şu anki uygulamada böyle anlaşılıyor diyorum. Yazdığım şeyden tam olarak eminim ama daha da açarak yazayım bari: Bu sistemde botlara zarar verdiği düşünülüyor olsa da günde 2-3 saat vakti olan oyunculara verdiği zarar botlara verdiğinden daha fazla ( botlar 200 bin uridium alacağına 150 bin alıyor ama 3 saat kasılan bazı oyuncular direkt zarara ( alınan gerçek zamanlı destekleri de hesaba katın lütfen ) uğrayıp üstüne de oyundan soğutuluyor bundan dolayı insanlarda bu düşünceyi uyandırıyor lütfen sistemin botlara daha çok zarar verdiğini gösteren bir durum açıklayın ben de o zaman fikrimi değiştireyim... hala yazdıklarımın bota özendirdiğini düşünüyorsanız lütfen banlayın ki buraya yazmamın hiç bir mana ifade etmediğini anlayayım ve foruma girme zahmetinde bulunmayayım...
    ve ayrıca banlayacaksanız hangi giş kuralının hangi maddesine dayanarak yaptığınızı da lütfen belirtin...

11. Bu defa farklı bir haritaya geçtim ve yarın sabaha kadar oyuna girmeyeceğim. Bakalım bitecek mi bu oyuncuyu oyundan soğutma işlemi. Bu sistem ile yeni başlayan oyuncular nasıl kasılıyor çok merak ediyorum. Dediğim dedik bir tavır sergilemekten ziyade oyuncu yanlısı bir tutum sergilerseniz kazanan yine siz olursunuz sayın hypnos :)

12. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Sizi banlayacağım diye tehdit manasında söylemedim. Oyunun bota teşvik ettiğini belirttiğiniz için uyardım. Mesajınızı açınca da bunu kast etmediğinizi anladım. Fakat bu sistem merkez tarafından getirilmektedir. Bizim herhangi bir müdahalemiz bulunmamaktadır. Fakat şikayetlerinizi ve esnetilmesi gerektiği düşüncesini raporlarımıza ekleyeceğim.
    Dediğim dedik gibi bir tavır sergilemiyorum yanlış anlaşılmış olmalıyım. Fakat bizim de yetkilerimiz çerçevesinde yapacaklarımız kısıtlı ve bu konuda size yardımcı olmaya çalışıyorum kendi bilgilerimce. Ayrıca bizler de oyuncularız ve aynı sorunları bizler de yaşıyoruz. Yani sizlerin şikayetçi olduğu çoğu durumdan bizler de aynı sorunları yaşıyoruz.

İyi forumlar.

13. Açıkçası bu yol botçuları caydırmıyor çünkü botçular yaratık kesmiyor gidip palladium topluyorlar 5-3'ün çoğu bot gemilerle kaynıyor. Tek tip x-6 da cubikon kesenler var onlarda zaten cubikon bırakmıyor sayelerinde cubi dönemez oldum.

Diyelim benim korsan görevlerim var ve bunları kesmek çok uzun sürüyor yada uber görevim olsun bu durumda soğumaya gireceksem ne anladım ben bu işten ? Botçuları yasaklamak mı istiyorsunuz yapacağınız iş basit gidip indirilebilir cliente anti-hack koruması getireceksiniz easy anti cheat ile anlaşacaksınız , browserdan oyunu oynanabilir olmaktan çıkaracaksınız bu kadar basit.

Açıkçası bunun bence etkili bir sistem olduğunu düşünmüyorum amaç botçuları caydırmaksa. Mola verdirmek isteniyorsa chatten uyarı geçebilirsiniz neden oyuncuyu cezalandırıyorsunuz ki anlamıyorum ?

14. Tamamen katılıyorum. Hele mola kısmına iki defa imza atarım :)

15. UCB

UCB User

2-3 tane hileyi yıllardır kapatamazlar emek veren insanında hakkına girerler soguma diye sistemin hatasını sanırım biz emek veren oyunculara kesiyolar cezayı

16. Evet, Dün akşam 8 bu sabah 8 oyuna girmedim yine. Gemiyi farklı haritada bıraktım. Hâlâ soğuma geçmemiş. Sayın yetkililer 3. gün oldu. Bu yaratık soğuma işleminden nasıl kurtulacağız? Cidden canım sıkıldı artık.

Pvp haritasında kutu toplayayım dedim bi saatte 500 600 uri ancak çıktı kutulardan, hem gemimle hem pet ile topladım. Pette de kutu içeriğini arttıran protokollerden var. Soğuma geçmedi.

Gemi keseyim biraz dedim, soğuma yine geçmedi.

2 Gündür sadece kontrol etmek için 4-5 yaratık ancak kestim, soğuma hala geçmedi.

Bu Azalan Getiri sistemini düzgün bir şekilde açıklasanız çok iyi olacak. Merkez ekip zahmet etsin de oyuncuya birşeyler izah etsin. Suistimal edilecek bir yanı yok, bot kullanan adam yine kullanıyor. Ben sadece Cubikon, korsan haritası veya İnvok'da kasılmak zorunda mıyım? Geri kalan nerde kasılırsam kasılayım soğumaya giriyor gemi. Günde kaç saat oynadığımı düşünüyorsa (Ki uzaktan yakından alakası yok, ama sözde botları engellemek) oyuna uyarı çıkarsınlar gidip 2 saat yaratık kesen oyuncuyu azalan getiriye sokmasınlar. Bezdik artık vallahi yeter.

Edit: Yaklaşık olarak toplamda 3gün gibi bir süre geçti ama hâlâ tamamen geçmiş değil. Yine bir tane yaratık kesip kapattım oyunu. Yarın sabah yine yazacağım

Son düzenlenen: 22 Ağustos 2020
  17. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Kesin bir soğuma yöntemi belirtilmemiştir. Galaksi kapılarına yönelebilirsiniz. PvE odaklı olmaktansa PvP odaklanmanız sürecin daha hızlı aşılmasına yardımcı olacağını düşünüyorum. Belirtmek isterim ki "gerçek bir oyuncudan" azalan getiriye yönelik şikayetler minimal düzeydedir. Düşüne biliyormusunuz; günde 8 saat aynı haritada hiç farklı işlem yapmadan tek bir PvE odaklı oyun oynandığını? Oyunun amacı PvP değil mi? Umarım açıklayıcı olmuştur. Konunuza gerekli cevap verildiğini düşünüyorsanız kilitlenmesini talep edebilirsiniz.

İyi Forumlar.