Yeni başladım ne yapmam lazım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve mrteren1453 tarafından 30 Nisan 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. oyuna yeni başladım biraz oynadım kendi çapımda kasılmaya çalıştım 12lvl e kadar kastım dronlardan aldım 2 tane iris diğerleri flax zaten irislerin lvl i düşük bu dornların hepsine lazer satın aldım SLL-02 den ve gemide lazer alabileceğim yerde kalmadı ama şuan hasarım çok az zeta kapısı felan açmayı önerenler vardı ama sanırım ben açsam bile yapamam o kapıyı daha 5-1 deki küçük canavarlara ölüyorum yani görevlerde yapamayacağım kadar zorlaştı denebilir uri de yok zaten 2.4k kayda değer bir kredi de yok 1.8m yani şuan kalakaldım oynamak istiyorum ama yapabileceğim kasılabileceğim bir yol bulamıyorum zeta kapısını açmak da çok uzun sürecek zaten 100 paladium toplayana kadar 2 kere patlatıyorlar en az ayrıca gemim de çok iyi değil açık artırmadan aldığım G-Veteran hasarım 4k larda felan 3x veya 2x mermim de yok ne kredi kasmak için ne bir canavarı farmlayabiliyorum ne görev yapabiliyorum ne de zeta kapısını açmaya çalışabiliyorum muhtemelen çoğu kişi kapı aç der diye tahmin ediyorum zeta kapısının 29 parçasını buldum fakat zeta kapısını kasıp açsamda hatta yapabilsem bile ordan ne ödül geleceğini yada nasıl hasarımın artacağını da bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim

ve son olarak şunu belirtmek isterim vereceğiniz önerilerdeki bazı kelimeleri açıklarsanız güzel olur yoksa muhtemelen anlayamam
    tr 3 de oynuyorum ve sanırsam mavi şirketteyim

Son düzenlenen: 1 May 2021
  2. Merhaba,

Buradaki konuyu incelerseniz nasıl ne şekilde ilerleyeceğinizi anlarsınız. Oyun içerisinde bilmediğiniz her şey için İndex kısmına bakabilirsiniz.

İyi Forumlar.

3. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Şimdi ilk olarak İris'leri uridium ile almazsan daha iyi olur. Açık arttırmada şu anda kaçtan gidiyor bilmiyorum ama uridium kasman zor. Bir şekilde iris işini zamana yayıp kredi kasarak zamanla açık arttırmadan almaya çalışabilirsin. Yani işin özü bana göre açık arttırmadan kredi ile alınabilecek şeylere uridium harcamaman daha iyidir.

Kalkan durumun ne bilmiyorum ama her iki konfigürasyonu da iyi ayarlaman lazım. Yani kasarken kullancağın konfigürasyon ayrı gerektiğinde kaçarken kullanacağın konfigürasyon ayrı olması lazım. Birisinde vuruş yüksek olmalı diğerinde de kalkan gücün ve hız olması kaçman için iyi olacaktır.

Dron dediklerin sanırım droit dediğimiz flax ve iris vb şeyler. Onlar sen kastıkça kendiliğinden 6 seviyeye kadar çıkıyor. Bunun dışında öğe geliştirme diye bir şey var. Oradan uridium ile geliştirebilirsin ama şu aşamada sana ekstradan maliyet çıkartır. Gemi olarak hasar arttıran gemi veya tasarım seçmen yararlı olabilir. Böylece biraz da olsa verdiğin hasar artmış olur. Mesela açık attırmadan Goliath Enforcer alabilirsen %5 ekstra hasar artışı olacaktır.

Şu aşamada Zeta açmaya uğraşma derim. Çünkü korsan haritalarında Palladium toplayıp onları Galaksi Enerjisine çevirmen oldukça seni zorlar. Zeta kapısını açmış olsan da bitirme olasılığın oldukça düşük. Palladium toplayabilmek için5-1'den daha 5-2'ye geçmen lazım oradan da 5-3'e geçmen lazım. 5-3'te hadi palladium topladın onları dönüştürmek için 5-2'deki orta kısımda bulunan ada gibi yere gitmen lazım. 2-3 gemi olsa birisini 5-2'de bıraksan diğeri ile 5-3 gidip Palladium toplamaya çalışsan da bu da seni yine zorlayacaktır.

Mecburen daha alt haritalarda görev yaparak veya kasılarak bir şeyler yapman gerekiyor. Yol oldukça uzunnnnnnnnnn diyebilirim. :)

Bu arada hangi server'da ve şirkette oynuyorsun ? Yani buradan aynı server ve şirkette oynayanlardan yardım etmek isteyen olabilir.

Son olarak yazdıklarımdan takıldığın veya sormak istediğin ifade varsa sorabilirsin onu ayrıca açıklarım.

4. [rüya]

[rüya] User

fm nin attığı linki incele orada tüm bilgiler var..hangi serverdesin belki yardımız dokunur.

5. tr 3

tr 3 de oynuyorum mavi şirket varya sanırım ondayım

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 2 May 2021
  6. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Anladım yani TR2 - TR3 birleşince şimdi tek TR3 olarak devam eden serverdasın. Şirketin de mavi dediğin EIC = Earth Industries Corporation
    Şimdi forumda TR2-TR3 server'ında ve EIC şirketinde oynayan yardım etmek isteyen varsa konuya yazar. :)

Yazdıklarımdan takıldığın bir yer var mı ? Ayrıca gelecek diğer yorum ve önerileri de bekleyebilirsin. :)

7. [rüya]

[rüya] User

maalesef serverimiz uymuyor.

8. takıldığım yer irisleri alacak kadar kredi bulsam ki açık artırmada 50milyona satılıyor genelde bütün flaxları iris yapsam ne kadar gücüm artar bu arada benim 2 tane konfigrasyonum hazır yani 1.sinde hız 2. de kalkan odaklı ikisinde de lazerler aynı ama dükkanda kredi ile alabildiklerimin en iyilerini almaya çalıştım benim asıl merak ettiğim husus şu gemide lazer yeri kalmadı droitlerde de hepsinde SLL-02 lazer var hadi diyelim hepsinde lf3 gibi bir lazer olsa hasarım 4k dan max 7k ya felan çıksa adamlar 100k felan vuruyor yani imkansız değilmi o kadar lazer yeri yok ve bu kadar kapasiteye o güçte vurabilmeyi sağlayacak lazer de yok aslında biraz araştırmıştım argeleri felan zeta kapısını yapsam da 2 arge toplasam dahi yetenek ağacında darbeyi artıran 1 tane skill var 5k artırıyor hasarı 2 kere yükseltilebiliyormuş 10k hasar ordan gelse benim max çıkabileceğim hasar 17k + diyelimki o goliath enforcer ı alsam %5 artsa yine 18k yı geçemez hiçbir şekilde hasar ayrıca canımda zaten 384k yani o yönden de kötüyüm daha doğrusu şuan oyun bilgim yetmiyor nasıl hassarın artacağına dair bir fikrim yok açıklarsanız sevinirim

peki aynı serverda olsaydık nasıl yardım edecektiniz mesela bir boss mu yada herhangi bir görevde mi söylerseniz eğer bende kendi serverımda bulabilirsem birilerinden yardım isterim yada güçlenince daha da kasılmak için o yolları izlerim

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 2 May 2021
  9. [rüya]

[rüya] User

evet klana alıp kredi yardımı olabilir görevlerine yardım olur görev olmasa bile bosları grupsuz sana kesip kredi ve uri desteği olur.

10. anladım teşekkürler

11. Zan-zun

Zan-zun User

bana sorarsan baslamadan birak derim :DDD gemi full yapmak icin dunya para harcaman gerek hadi onu yaptin kimle savasan botlarimi kesecen :DD bu soruyu 5 yil once sorsan direk sunu yap bunu yap klana gir gelisirsin derdim ama oyunun icine ettiler iyi oyunlar

12. knk oyuna yeni başlamışsın tr 4 geçersen sana klanca yardım ederiz mmo yum

13. yani yeni başladım ama uğraştım baya 12 lvl a kasana kadar az gibi gelebilir fakat o kadar görev yaptım yani o görevleri birdaha yapacak olmak biraz uğraştırıcı

14. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Şimdi açık olmak gerekirse şak diye olmuyor maalesef. Yani zamanla olacak şeyler bunlar. Bu zamanda öyle az bir zaman değil. :)

Flax tek slot iris , apis , zeus çift slotludur. Yani 2 lazer , 2 kalkan veya 1 lazer 1 kalkan koyma imkanın olur. Böylece vuruş veya kalkan konusunda avantajın olur.

Şu anda en iyi kalkan B0-3 ve en iyi lazer de Prometheus ama bunlara ulaşmak o kadar kolay değil. Bunların bir de uridium vs ile geliştirilmesi var. Vuruşu ve kalkanı arttıran epey şey var. Gemi/Tasarım özellikleri , Arge , Uçuş Düzenleri , Seprom besleme , Hasar arttıran Destekler var. Yani say say bitmez. :) :D

Bu arada skylab işini ne yaptın bilmiyorum ama umarım hatalı geliştirmeye başlamamışsındır.

İlk olarak Temel Modülü , sonrasında Depo Modülünü sonra Solar Modülü geliştirmen gerekiyor.

Temel modülü 3
    Depo ve Solar modülü 2
    Prometium , Endurium ve Terbium toplayıcılarını 1

Şeklinde bir denge yakalayıp kademeli şekilde

Temel modülü 4
    Depo ve Solar modülü 3
    Prometium , Endurium ve Terbium toplayıcılarını 2

Temel modülü 5
    Depo ve Solar modülü 4
    Prometium , Endurium ve Terbium toplayıcılarını 3

gibi ilerlemen iyi ocaktır.

Bu arada sağ taraftakilere hemen başlamamanı tavsiye ederim.
    1. Temel 7
    2. Depo ve Solar 6
    3. Toplayıcılar 5
    4. Prometid ve Duranium Rafinerisi 4
    5. Promerium ve Xeno 3
    6. Seprom 2
    Bu şekilde 7,6,5,4,3,2 şekilde yapabilirsin. Veya daha farklı bir yol izleyebilirsin.

O 100 , 200 , 300k vs olaylarına hemen ulaşman zor. Yukarda bir yerde yazmıştım. :) Hemen olmuyor böyle şeyler. :D Ayrıca cephane türleri de etki ediyor. Mesela en düşüğü LCB-10 yani x1 sonrasında MCB-25 yani x2 , MCB-50 yani x3 , UCB-100 yani x4 , RSB-75 yani x5 ve SAB-50 yani x6 ama bu hasar vermez saldırdığın kişinin kalkanından belli oranda sana çeker.

Mesela x1 cephanesi ile 5k diyelim , x2 ile 10 , x3 ile 15 , x4 ile 20 gibi katlanıyor. Bire bir hasar değil sadece mantığı anlatmaya çalıştım. Gelişmişliğe göre ve diğer hasarı arttıran etkenlerle yüksek hasarlara ulaşabilirsin.

Sonradan başka cephaneler çıktı. Değişik hasarlara sahip roket türleri filan var. Yani burada herşeyi anlatmaya kalksak çok uzun sürer. Açıklamalar/Sözlük bölümündeki konuları uygun oldukça incelemeni tavsiye ederim.

Forumda illa TR3'te oynayan vardır ama işte konuyu görmesi lazım ve tabi ki yardımcı olmak istemesi gerekiyor. :)

Zan-zun bunu beğendi.