Öneri Yeni Başlayan Oyuncular İçin Şirket Kutuları!

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve Aliens tarafından 30 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce Olmalı mı? ( Lütfen tarafsızca yeni başlayanların gözünden bakarak oyunuzu kullanın. )

1. Evet.

oy sayısı 28
    75,7%
  2. Hayır.

oy sayısı 2
    5,4%
  3. Geliştirilmeli.

oy sayısı 7
    18,9%
  1. Aliens

Aliens User

Merhaba arkadaşlar. =)

Uzun bir aranın ardından yine bir fikirle karşınızdayım. :)

Yeni başlayanlar için bir çok konu açıldı ama bu tarz bir konunun açıldığını sanmıyorum, o yüzden lafı fazla uzatmadan konuya geçiyorum. :)

Yeni başlayanlar biliyorsunuz DarkOrbit'in en büyük sorunlarından biri. Oyunda gelişmek zor ve onlar için karlı bir gelişme yolu ne yazık ki yok. Hal böyle olunca gelen oyuncular ya gelişemeyeceği izleniminden yada imkansızlıktan oyunu bırakıyor.

Bende onlar için bu fikri ortaya attım: Şirket Bonus Kutuları!

Soru: Ne anlama geliyor bu kutular?
    Cevap: Her şirketin x-1 haritasına daimi özel bonus kutuları eklenecek. Bu kutuların rengi şirketinin rengi ve logosu da şirket logosu olacak. Bu kutuları hiçbir P.E.T. 10 toplayamayacak. Zaten bu haritada ödül almak için level sınırı olduğu için yüksek level oyuncular da yararlanamayacak. Başka şirket oyuncuları bu haritada ödül alabiliyorlar o yüzden şu kısıtlamanın olması gerekli; Şirket Kutularını ilgili şirket pilotları harici yabancı pilotlar TOPLAYAMAZ! O yüzden bu eklenti sadece yeni başlayanlara destek amaçlıdır. Onlara oyunu sevdirecek ve gelişimlerini sağlayabilecekleri bir yeniliktir.

Soru: Peki bunlara Katlayıcı Paketi ve Ar-Ge etki ediyor mu?
    Cevap: Katlayıcı Paketi eder ama Ar-Ge etmez. Zaten yeni başlayan birinin Ar-Ge'si olmadığı için bir sıkıntı oluşturmaz ama Katlayıcı Paketi her daim alınabildiği için etkili olacak.

Soru: İçeriği nedir?
    Cevap: İçeriği epey tatmin edici.

İçerik & Yüzdeleri:

250-500-1000 Uridium-%10 ihtimal
    25.000-50.000-100.000 Credits-%10 ihtimal
    250-500-1000 MCB-50 Lazer Cephanesi-%10 ihtimal
    250-500-1000 MCB-25 Lazer Cephanesi-%10 ihtimal
    250-500-1000 SAB-50 Lazer Cephanesi-%10 ihtimal
    2-5-10 Ekstra Enerji-%10 ihtimal
    1 Adet rast gele gemi ( Elit gemiler hariç. )-%7 ( Aynı gemi çıkarsa onun yerine 25.000 Credits verilir. )
    100-250-500 PLT-2021 Roket-%3 ihtimal
    250-500-1000 ECO-10 Roket-%3 ihtimal
    250-500-1000 SAR-01 Roket-%3 ihtimal
    5 Adet Günlük Dosyası-%3 ihtimal
    1 Adet LF-3 Lazer Topu-%3 ihtimal
    1 Adet Pet Protokol ( Seviye 1 )-%3 ihtimal
    1 Adet Pet Modül ( Seviye 1 )-%3 ihtimal
    1 Adet herhangi bir CPU-%3 ihtimal (Sadece Credi ile alınanları kapsar.)
    1 Adet G3N-7900 Hız Jeneratörü-%3 ihtimal
    1 Adet SG3N-BO2 Kalkan Jeneratörü-%3 ihtimal
    100-200-400 Adet Seprom-%1 ihtimal ( Depo dolu olsa dahi verilir. )
    1 Adet Pet-%1 ihtimal ( Tekrar çıkarsa onun yerine 500 Uridium verilir. )
    1 Adet Flax Diroidi-%1 ihtimal (Droitler 8 adet olursa onun yerine 50.000 Credits verilir. )

Kutuların Görselleri:

MMO

EIC

VRU

Dediğim gibi sömürüye uygun değil. Bunda da günlük 250 toplama sınırı var ve kişi level atlamasa dahi 30 gün içinde toplama izni sonlanır. 30 gün içinde level atlarsa sorun değil, toplamaya devam edebilir. Ayrıca kutular SADECE X-1 HARİTALARINDA OLACAKTIR!

Çıkan malzemeler değerli fakat yeni başlayan birine artık ciddi bir destek olunmalı. Ben başlarken bunlar yoktu, olmasın denilmemeli. Şahsen benim gelişme zamanlarımda da yoktu ama artık olması şart.

Oy ve görüşlerinizi bekliyorum. :)

Son düzenlenen: 24 Şubat 2018
  2. GREED

GREED User

Her ne kadar 1 k uri çıktığını okuyunca elimi ısırsam da eğer böyle bir şey yapmazlarsa oyunda oyuncu kalmayacak lordakiumla vs atacak kalanlar o yüzden olsun abaklım +1 :)

3. Aliens

Aliens User

Şöyle düşün, o yeni başlayan birine ne kadar faydalı olur. :) Oyuncular bollaşabilir. Teşekkür ederim. :)

GREED bunu beğendi.
  4. oranlar biraz daha düzeltilmeli düzeltilirse +1 şuanki haline olumlu bakmıyorum

5. kaos*06

kaos*06 User

iyide adam atar otomatiğe level yükseltmeden topla babam topla topla babam topla..oooh ne güzel istanbul..botculara ekmek kapısı..yeni başlayanın argesi olmazmışta arge yapamazmışşne argesi kardeşim adam katlayıcıyla günde 500 bin uri toplar ne argesi..

6. anakin5555

anakin5555 User

süper :D

ÈrroR_™ bunu beğendi.
  7. -1

Neden dersen uridium miktari cok fazla adam tum gun kutuya birakir katlayicida ceker bot kasar.

Dipnot bazi recorderlar ekranda ki pixel nesnelere tiklamakda ve bunlar yine bann yememekte yani gemiylede toplatabilirler.

Nerden biliyorsun dersen bir cok ts de bulundum.

anakin5555 bunu beğendi.
  8. Aliens

Aliens User

Güncel. :)

9. DraydiBoy

DraydiBoy User

Konu için çok kararsız kaldım açıkcası fakat yeni gelişenler için gerçekten ama gerçekten mükkemel bir konu. Bir 10-15 dk düşünmekten sonra olması gerektiği ağır bastı :p

10. gelsin ! yeni oyuncuların çoğu oyunu bırakıyor gelişemiyorum diye

11. Aliens

Aliens User

Destekleriniz için teşekkür ediyorum. Umarım yeni başlayanlar için epey yararlı olur. Zira giderek kan kaybediyoruz.

12. gokhang28

gokhang28 User

mantıklı

13. Aliens

Aliens User

Güncel mi yapsak, ne yapsak? :rolleyes:

JohnShepard bunu beğendi.
  14. Basit bir matematik yapacak olursak her gün 250 kutu toplayan bir oyuncu 4. günde 1000 kutu toplar %3 ihtimalle lf3 ve B02 kalkanı alabiliyor yani 4. günde 30 tane lf3 30 tane B02 alır bu da başlangıç seviyesi bir gemiyi dizmek için yeter de artar bile geriye kalan 26 gündeyse sadece sistemi suistimal etmiş olur neden 30 gün verdiğini de anlıyorum her oyuncu devamlı online olamıyor kimisi haftada 1 gün girebiliyor oyuna ancak her gün girip sınır sayıda kutu toplayabilen 30 günün sonunda şansı yaver giderse arge puanlarını bile fulleyebilir bunun yerine 30 gün sınırını kaldırıp kutuya bir ödül daha eklenmeli oda her kutu açıldığında sabit 427 tecrübe puanı vermesi böylece 750 tane kutu topladığında 7.seviye olacaktır 7. seviyeden sonraysa kutular toplanamaz hale gelsin böylece 7/24 oyunda olabilen oyuncu da haftada 1 saat oynayan oyuncu da eşit şekilde bu kutu sisteminden yararlanabilir ve tecrübe puanı da hem güzel bir ödül hem de çok daha güzel bir kısıtlama yöntemi olur gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra gelmesinde bir sıkıntı olmaz açıkçası güzel bir fikir. Ayrıca çoğu konunuzu da takip etmekteyim oyunu ileri götürmeye çabalıyorsunuz yeni konularınızı bekliyoruz

Son düzenlenen: 16 Ocak 2019
    Quenn ve .Paradoks. bunu beğendi.
  15. Benim görüşüm olumsuz eğer böyle birşey olursa full elit hesabımı bırakırım zaten seprom sorunu var ona seprım kasıp 2. Bir hesap açıp onu full + full yaparım bu kutularla seviye 1 gemiyi hemde bence planaksız birşey gemiye seviye aldırmadan full hız full kalkan full lf3 yapmak üstğne bide gelen kredilerle beraber skylab basarım kredi kasar irisleri fullerim npc kesmektense böyle 10-20 kat hızlı gelişirim abartısız söylüyorum gg den hiç bahsetmiyorum tüm kapıları açarım yedekleri de dahil sonrasında deli gibi cephane kasarım pet seviye almasına gerek yok içini dizer güçlendirme indirimini beklerim kalkanları irisleri fullerim sonra 17 seviye ye hızlıca kasar 10 tane pro lazeri alırım bu sırada tabi havoclar fullenir biriken 10 10 gg lerle neyse daha yazardımda vazgeçtim eline emeğine düşüncene sağlık kardeşim :)

16. geliştirirsen örnegin 250 şirket kutusu topla diye örev olarak gelse
    lf3 yerine l4 koyulabilir zaten artık istemedigimiz kadar lf4 birikiyor gemilerde.. flax yerine iris

görev odulu ise leonov ve biraz elit roket olabilir

Sayfayı Paylaş