Yeni başlayanlar için bir rehber

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve ateistkeci tarafından 11 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. ateistkeci

  ateistkeci User

  Selamlar,

  Yeni başlayanlar kısmında bir süre önce rehber tarzında bir konu vardı ancak sanırım silindi onu göremiyorum bu nedenle bende kendi tecrübelerim ve forumda bir çok konuda gördüğüm önemli şeyleri bir çeşit rehber yaparak tek yerde toplamak istedim :)

  Oyuna başladınız geminiz Liberator olacaktır, ilk görevlerinizi yapmak için başlangıç için uygun bir gemidir. Oyunun başlangıç görevlerini yaparak bir miktar Credits, Uridium, LF-3 lazeri kazanacaksınız. Bunlar bir kenarda kalsın şimdi, geminiz Liberator ve başlangıç için ideal olsa da sizi fazla götürmeyecektir. Elinizde ki Credits ile açık arttırma kısmından kendinize Leonov almanızı tavsiye ediyorum. Açık arttırmadan 10.000 Credits karşılığında alabilirsiniz :)

  [​IMG]

  Leonov gemisi kendi haritalarınızda (x-1 ve x-4 haritaları arasında) sizlere ekstra özellikler sağlayacaktır.

  Geminiz artık tamam, şimdi ise lazer ve jeneratör işlerimize gelelim.

  Geminizin hızı kendi haritalarınızda 380 olacaktır, en iyi hız jeneratörü size ekstra 10 hız sağlıyor. 2 tane hız jeneratörü ve 4 tane kalkan koymanız size kendi haritalarınızda rahat olmanızı sağlayacaktır.

  Şimdi gelelim lazerlerimize. Görevlerden size bir kaç tane LF-3 lazeri vermiş olması gerekiyor, ancak geminizde hala boş yerler var değil mi? Bunlar SLL-02 lazeri ile dolduralım şimdilik, Credits ile alabileceğiniz en iyi lazerdir.


  [​IMG]

  Şimdi geminiz var, lazerleriniz ve jeneratörlerinizi de taktınız ancak bir eksik var şu anda değil mi? Droidler!

  Oyunda 4 çeşit Droid mevcuttur. Bunlar;

  • Flax (1 Slotlu droid)
  • İris (2 Slotlu droid)
  • Apis (2 Slotlu droid)
  • Zeus (2 Slotlu droid)
  Bu droidleri nasıl elde edebiliriz? Flax droidi başlangıçta görevleri yaparak 1 tane alabilirsiniz, veya dükkandan Credits karşılığında alabilirsiniz.

  İris droidini birleştir kısmından, dükkandan Uridium ile veya açık arttırma kısmından Credits ile alınabilir.

  İris birleştirmek;

  [​IMG]

  Apis ve Zeus droidlerini ise sadece birleştir kısmından parçalarını Uridium ile satın alarak veya yeşil ganimet kutularından çıkartarak birleştirebilirsiniz.

  Örnek Apis birleştirmek;

  [​IMG]

  Şimdi Droidlerinizi aldığınıza göre droidleriniz için uçuş düzeni lazım değil mi? Dükkanda Droidler kısmında bir çok droid uçuş düzeni mevcut, hepsinin artı ve eksi yönleri vardır. Kendinize uygun olanı seçin :)

  Artık droidleriniz, lazerleriniz ve jeneratörlerinizi tamamladığınıza göre seviyenizi arttırarak daha fazla haritaya açılma zamanı geldi değil mi? Kullandığınız gemiye bağlı olarak oyunda 2 tane tecrübe modülü mevcuttur. Leonov ile oynuyorsanız +%20 tecrübe modülünü almanızı öneriyorum. Bunları dükkandan ekstralar kısmından Credits karşılığında alabilirsiniz.

  Tecrübe modülleri;

  [​IMG]

  Tecrübe modüllerinizi taktınız, görevlerinizi yapıyorsunuz ve artık gelişmeye başladınız. Geminiz Flaxlı bir gemi ise Credits toplayarak açık arttırmadan İris droidini almanızı öneriyorum.

  Bir diğer önemli kısım Skylab!

  Skylab sizin için madenleri toplayan ve birleştiren, başlangıçta Credits toplamak için bulunmaz bir nimettir.

  Skylab'ı ziyaret ettiğiniz zaman hepsinin gri renkte olduğunu fark edeceksiniz. Hepsini sırayla açmanızı ve en az 10 seviye olana kadar hepsini sırayla geliştirmenizi öneriyorum. Ancak şöyle bir nokta var;

  Daima grupların birbirlerinden en az 1 seviye üstte olmasına dikkat edin. Nasıl yani? Örneğin Prometium-Enderium-Terbium grubunun daima Prometid-Duranium grubundan bir seviye üst olması gerekir. Aynı şekilde Prometid-Duranim grubu da Promerium-Xenomit grubundan 1 seviye üst olması gerekir. Seprom rafinesi ise bunların hepsinden alt seviye de olmalıdır.

  Aynı zamanda Depo, Solar ve Temel modüllerde tüm gruplardan en az 2 seviye yukarıda olmalıdır ki rahat ve sorunsuz bir Skylab olsun.

  Aradan uzunca zaman geçti, fazlasıyla Credits ve seviye kastınız. Geminiz artık sizin için artık yetersiz gelmeye başladı. Size önerim açık arttırma kısmından Goliath gemisini almanız. Ancak ek özellikleri olan G-Enforcer(+%5 ekstra hasar), G-Veteran(+%10 tecrübe puanı), G-Bastion(+%10 kalkan) ve G-Exalted(+%10 Şeref puanı) almanız sizin için çok daha iyi olacaktır.

  Ayrıca bu gemilerin dışında özel yetenekleri olan bir kaç gemi de mevcut, bunları birleştir kısmından parçalarını toplayarak birleştirebilirsiniz.

  Örnek bir gemi birleştirmesi(Solace)
  [​IMG]

  Bu parçaları marketten Uridium ile, birleştirden alarak veya yeşil ganimet anahtarı ile kutulardan çıkartarak biriktirebilirsiniz.

  Bu gemilerden birisini aldınız şimdi boş yerleri nasıl dolduracaksınız? Açık arttırmadan LF-3 lazeri alma zamanımız geldi. Buradan LF-3 lazerimizi sürekli olarak alarak gemimize donatalım ve hasarımızı olabildiğince arttıralım. Aynı şekilde kalkan ve hız jeneratörlerini de buradan alarak Uridium harcamaktan kaçınmamız bizim için iyi olacaktır.

  Unutmadan geminize ekstraları da açık arttırmadan almanız fazlasıyla önemli bir şekilde Uridium tasarrufu etmenizi sağlayacaktır.

  Artık geminiz daha iyi bir hale geldi. Hasarınız yüksek, seviyeniz 15'e kadar geldi, droidlerinizi İris yapmaya başladınız ama bir eksik var;

  Bir numaralı yardımcımız olan PET'imiz!

  PET'i birleştir kısmından veya dükkandan Uridium karşılığında alabiliriz. PET'imiz başta sadece koruma moduna sahip olacaktır. Dükkandan alacağınız modüller ve protokoller ile ona ekstra özellikler kazandırabilirsiniz. PET için en önemli önerim 3. seviye modül ve protokolleri açana kadar sadece koruma modunu kullanmanız ve sadece lazer slotlarını açmanız olacaktır.

  Geminiz güçlendi iyi bir yere geldi ve artık kapı yapma zamanı!

  Galaksi kapıları yeri dikkatinizi çekti değil mi? Orada galaksinin uzak noktalarına uzanan kapıları açarak güzel ödüller kazanabilirsiniz. Bunun içinde isterseniz Uridium ile isterseniz 5-3 haritasında Palladium toplayabilirsiniz. Benim önerim 5-3 haritasında Palladium toplamanız olacaktır.

  Palladium topladık ve 5-2 haritasında onları enerjiye çevirdik, peki nasıl kullanmamız gerekiyor? En iyi verim alacağımız şekil de yani Phoenix gemisinde kullancağız. Galaksi kapılarında enerji kullanırken Nano gövdesi geliyor ve bu bizim parça gelme ihtimalimizi etkiliyor, eğer Phoenix gemisinin nano gövdesini fullerseniz Phoenix gemisindeyken bir daha nano gövde gelmeyecektir.

  Bahsettiğim Nano gövde kısmı:
  [​IMG]

  Peki hangi kapıyı açacaksınız? Önerim Zeta kapısından başlamanız olacaktır. Kapıyı açması zor olsa bile en kolay kapıdır ve ödülü de fazlasıyla bereketlidir. Kapınızı yaparken Pazar günü bitirmenizi ve Galaksi Kapıları Çifte Ödül Günü etkinliğinden yararlanarak fazladan ödül almanızı öneririm.

  Artık 17 seviyeye geldiniz ve Black Light haritası açıldı.

  BL haritası açılınca bize Prometheus lazeri gibi çok güçlü bir silah kazanma fırsatı doğuyor.

  İlk 10 Prometheus lazerimizi görevleri sırayla yaparak toplayabiliriz, ancak sonrasında kendi elimizle birleştirmeye başlayacağız.

  BL haritası açılana kadar hatta açtıktan sonra da sürekli olarak Zeta kapısı dönmenizi öneriyorum. Pazar günleri yaptığınız zaman size 50 tane yeşil ganimet anahtarı verecektir, bunları Zeus gününde açarak Apis ve Zeus droidlerine parça ve LF-4 lazerini kolayca toplayabilirsiniz.  Kendi tecrübelerim ve forumda gördüklerimi birleştirerek bu rehberi yazdım. Umarım yeni başlayanlara yararlı bir rehber konu olacaktır, yetkililer de umarım rehberimi uygun bulup başa sabitlerler ve herkes kolayca görebilir. :)
   
  Son düzenlenen: 4 Ocak 2020
 2. -Star-

  -Star- User

  Emek vermişsin, ellerine sağlık. Bizden geçti artık ama yeni başlayanlara faydası dokunur.
   
  ateistkeci bunu beğendi.
 3. emeklerine saglık umarım oyuncular faydalanır
   
  ateistkeci bunu beğendi.
 4. ateistkeci

  ateistkeci User

  Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için :)
   
  yılmazbey47 bunu beğendi.
 5. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

  Merhaba,

  Emekleriniz için teşekkür ederim. Bu güzel rehberiniz yeni başlayan oyuncular için büyük bir destek olacaktır.

  İyi forumlar.
   
  ateistkeci bunu beğendi.
 6. Emeğinize sağlık.
   
  ateistkeci bunu beğendi.
 7. Çok teşekkür ederim yararlı bir rehber oldu :)
   
 8. ICEZA

  ICEZA User

  cok tşk ederim :)
   
  ateistkeci bunu beğendi.
 9. IZuZuI

  IZuZuI User

  en iyi lazer hangisi 10 12 yıl önce oynuyordum çok değişmiş lf4 prometheus var galiba prometheus kasıcaz ama lf4 dahamı iyi kapıdan düşüyormuş lf4 gününde lf4 ünde türleri var fazlasıyla karışık olmuş :)
   
 10. ateistkeci

  ateistkeci User

  Prometheus ve gelişmiş LF-4'ler(LF-4 Magma Sondası/HP/Yansıma Sondası) şu an en iyiler
   
 11. SAVlTAR

  SAVlTAR User

  yeşil anahtarları falanca gün açın enerjileri falanca gün kullanın olaylarından da bahsedebilir misin. birde günlük giriş ödülleri var sanırım bana frost mimesis vereceklerdi ama geç başladığım için kaçırdım :) bir de şu birleştirme sekmesi var ne bilim mukosa topluyorsun scrap topluyorsun onu düz npc keserek mi topluyorsun amele gibi bir de bu kapıları tekrar tekrar inşa etmen gerekiyormuş. birleştirme sekmesinde başka cihazlar da var gemi yapmak için uridium kasıp bunları alıp birleştirmem mi gerekiyor. yoksa sandıklardan da çıkıyorlar mı
   
 12. ateistkeci

  ateistkeci User

  Yeşil ganimet anahtarlarını kesinlikle Zeus gününde açmak faydalı olacaktır. LF-4, Apis/Zues parçaları gibi değerli ve ihtiyacın olan her şeyi o günde elde edebilirsin.

  Galaksi kapıları enerjilerini hangi günlerde kullandığın pek fark etmeyecektir ancak basarken Phoenix gemisine geçmen yararlı olacaktır, Nano gövdesini(Sarı can) doldurduktan sonra bir daha gelmeyecektir ve böylece kapı için parça düşürme şansın artacaktır :)

  Birleştir kısmında Scrap, Mucosum, Prizmatium gibi maddelerin hangi NPC'lerden düştüğü yanlarında bulunan ünlem işaretlerinde yazıyor,
  Örnek Scrap ve Mucosum:

  Scrap
  [​IMG]

  Mucosum

  [​IMG]

  Ayrıca bu maddeler hakkında oyunun Wiki sayfasından veya forumda konu açarak oyunculardan da detaylı bilgi alabilirsin :)

  Birleştirme sayfasında bulunan ve özellikle gemi yaparken işimize yarayan cihazları yeşil ganimet anahtarı kutu açarak çok rahat kasabilirsin 50 kutudan bile 5-6 tane net düşürüyor karışık olarak, Uridiumu geminin diğer önemli ihtiyaçları için ayırabilirsin bu şekilde.

  Ayrıca dediğin gibi şimdi konuya birleştir kısmını da ekleyeceğim, teşekkür ederim :)


  Düzenlemeyi ve eklemeyi yaptım :)
   
  Son düzenlenen: 4 Ocak 2020
  Vercrank ve Minerva bunu beğendi.
 13. Vercrank

  Vercrank User

  Detaylı ve açıklayıcı bir rehber olmuş. Bilmediğim bir iki tane hususları da sayende hem bu rehberden hem de discord üzerinden özel mesaj ile yardımcı olman sayesinde öğrendim. Ellerine sağlık, teşekkür ederim. :)
   
  ateistkeci bunu beğendi.
 14. ateistkeci

  ateistkeci User

  Teşekkür ederim yorumun için :p
   
 15. Alon3Gr4nd

  Alon3Gr4nd User

  @ateistkeci buralara bir güncelleme gelse güzel olmaz mııı ? hem yeni eklenen şeyler oldu hem de biraz daha ayrıntıya inilse çok daha güzel olur sanki. bana şimdiye kadar baya yardımcı oldu(teşekkür ederim bunun için) ama daha da olabilir sanki.
   
 16. ateistkeci

  ateistkeci User

  Yarın bir güncelleyeyim bakıpta neler ekleyebilirim falan bakarım :)
   
  militaryship-3 bunu beğendi.
 17. Olley konu için teşekkürler , evet bizden geçti artık doğru , ama yeni başlayanlar için çok iyi olacak eline sağlık