Öneri Yeni Başlayanlar İçin Değişiklik Önerisi

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve RAMMFİRE tarafından 13 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce fikir uygulanmalı mı ?

1. Evet, uygulanmalı..

100,0%
  2. Hayır, uygulanmamalı..

oy sayısı 0
    0,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. RAMMFİRE

RAMMFİRE User

Merhaba sevgili arkadaşlar ;

Bildiğiniz gibi Darkorbit Altın çağını 2008 - 2010 arası yaşadı ve düşüşe geçti. Şu anda gelinebilecek en dip noktada.

Eskidende hatırlayacağınız üzere her hafta yeni bir server açılırdı ve oyunlarda kalabalıktan haritada kris arardık. Şimdi ise uzun zamandır server açılmıyor hatta birleştirmeye gidiliyor. Haritalarda ise 6 kris aynı anda boş bekliyor.

Oyunu bırakanlar olduğu gibi yeni başlayanlarda yok. Bu durumdan dolayı boşluk hakim oyuna.

Bildiğiniz gibi eskiden oyunda 31 LF3, 31 BO2 8 İris olduğunuzda ve Goli aldığınızda full olurdunuz. Bundan sonrası artık elit mermi ve savaşlar hatta en eğlencelisi klan savaşlarına kalırdı.

Ama yeni gelen özelliklerle, LF4, 9. ve 10. Droit, Arge, Geliştirme, özel cephaneler ( Ema vb. ), yeni gelecek olan silahlar, tasarımlar, özelleştirmeler ( Droit Dizaynı ), Pet, Havoc ve Hercules..

Bunlar artık olmazsa maalesef oyunu oynamak zorlaşıyor. Bunlara sahip olanlarla yeni başlamış insanları tabiri caizse " çerez " gibi yok edebiliyorsunuz..

Bundan dolayı yeni başlayan insanları düşünmek adına bazı düzeltmeler önereceğim. Yapılan bütün iyi / kötü yorumları okuyup benim yazdığım eksikleri sizin yazdığınız doğrular ile düzelticem. Ondan dolayı önerilerinizi de bekliyorum..

1. Önerme : Silahlar ;

Oyunda artık LF3 almak neredeyse çok basit. Özellikle ihalede basılan miktarı görme ve ihalede sizden çok teklif verenler olunca paranızın geri gelmesi ile ve oyunun artık nasıl oynandığı tam anlamıyla çoğu insanlar tarafından çözüldüğü için 10.000 Uridyum kasmak çok basit hale geldi ( geçmişe göre ). Bundan dolayı LF3 fiyatı 10.000 Uridyum yerine bundan sonra 5.000 Uridyum olsun. Yeni başlayan insanlar daha basit alsın ve gelişmek basit olduğundan oyuna olan ilerleme istekleri artsın.

2. Önerme : Cephane ;

Bilindiği gibi daha öncesindede açılan bir konuda MCB-25 olarak adlandırılan x2 lazer mermisi kredi ile satılması. Bu çok önemli bir etken olur. Hem yeni başlayanların daha rahat yaratık kesmesi için hemde daha hızlı ilerlemelerine neden olur. Ne kadardan satılacağını ben burda yazmak istemiyorum. En uygunu Darkorbit veya Bigpoint yönetiminin belirlemesine karar verdim.

3. Önerme : Level Ödülleri ;

Arkadaşlar oyuna yeni başlayan insanlar üzerinde yaptığım bazı izlenimlerde, oyunda eğer hızlı ilerlerse oyuna devam ettiği ama oyunda çok zorlanırsa oyunu bıraktığı olmuştur. Bundan sonra 10 Levele kadar Level ödülü verilebilir. Ödüllemeler ise şöyle olabilir ;

1. Level --> 2. Level : 3 LF3, 3 BO2, 100 Promerium

2. Level --> 3. Level : 1 LF3, 3 BO2, 3.000 Uridyum, 100.000 Kredi

3. Level --> 4. Level : 4 G3N - 7900 Hızlandırıcı, 200.000 Kredi

4. Level --> 5. Level : 1 Flax Droidi, 200.000 Kredi

5. Level --> 6. Level : 3 LF3, 1 LF2, 1 BO2, 100.000 Kredi

6. Level --> 7. Level : 1 LF3, 4.000 Uridyum, 2 Flax Droidi

7. Level --> 8. Level : 6 G3N - 7900 Hızlandırıcı, 100.000 Kredi

8. Level --> 9. Level : 1 LF3, 2 BO2, 4.000 Uridyum

9. Level --> 10. Level : 1 Flax Droidi, 3 LF2, 10 Araştırma Dosyası

10. Level --> 11. Level : 1 LF3, 1 BO2, 3.000 Uridyum ve 10 Ganimet Anahtarı

11. Level --> 12. Level : 1 Vengeance, 2 Haftalık VİP ( Şu anda başlangıç görevlerinde veriliyor ), 6.000 Uridyum, 10 Tamir Kuponu ve 20 Araştırma Dosyası

Yeni başlayan bir oyuncu 12 Level olduğunda sistem tarafından toplam bu ekipmanlar verilmiş oluyor;

10 LF3, 4 LF2, 10 BO2, 10 G3N - 7900 Hızlandırıcı, 4 Flax Droidi, 18.000 Uridyum, 700.000 Kredi, 30 Araştırma Dosyası, 10 Ganimet Anahtarı, 10 Tamir Kuponu, 2 Haftalık VİP, 1 Vengeance ve 100 Promerium

Arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum. Oylama yaparsanız sevinirim. Yorumlarınızıda bekliyorum.

Sevgiler, saygılar..

Son düzenlenen: 5 Nisan 2017
  2. Bu konuya destek gelmemesi kötü olmuş. Özellikle oyundaki seviye sisteminin hiçbir mantığı yok, bu mantıksızlık giderilmeli.

3. RAMMFİRE

RAMMFİRE User

Gerçekten yanıtınız için çok teşekkür ederim. Çok uğraşmıştım yazmak için ama maalesef gerekli ilgi bulunamadı. İlk kim yorum atacak diye bekliyordum =)

Arkadaşalar lütfen bu konu sadece yeni başlayanları değil aynı zamanda bizleri de ilgilendiriyor. Daha çok oyuncu bizim şu anda oynayanlarında daha çok zevk almasını sağlayacak =)

Güncel..

4. Yeni başlayan arkadaşlar için bu içerikler (Payment le elde edilenler hariç) biraz daha artırılabilir.

5. RAMMFİRE

RAMMFİRE User

Eğer gelen ilgi artsa zaten bende öyle yapmayı düşünüyorum, oyunun geldiği noktasa ancak boş serverlerde bu ekipmanlar işe yarayabilir. Ama oyuncu sayısı fazla olan serverlerde her hangi bir işe yaramaz =)

Sayılarda güncelleme yaptım. 10 Levele değil 12 Level olana kadar ekipman alınabilcek ve alınan ekipmanlar arttırıldı.

Son düzenlenen: 5 Nisan 2017
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.