yeni etkinliik sonda lag

Konusu 'Teknik Etkinlik Konuları' forumundadır ve (C*)ZALOĞLU(C*)T.C tarafından 21 Mart 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. sonda bir an lag çöküyor 5 kere öyle patladım bırakıyorum oyunu .
    her oyunda lag yok darkorbit gibi

Son düzenlenen: 21 Mart 2019
    RealSosyete bunu beğendi.
  2. allahını peygamberini seviyorsan burak oynu kardeş lütfen .. Allah'ın adını verdim bak .

FlamesLordTR bunu beğendi.
  3. aynen bunlar bizimle alay ediyor o kadar malzeme harca sonra çöpe at kapıyı

ASLAN_DARBESİ ve RealSosyete bunu beğendi.
  4. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Haftalardır lag sorunu ile karşılaşmadım desem doğru olur. Ve yine etkinlik kapısını 2 kez yaptım ve hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Sizden buradaki konuda belirttildiği gibi bir video kaydı alarak, support ekibine göndermenizi rica edeceğim. Bu sayede sorunun neden kaynaklandığı bulunarak, çözülebilir.

Lütfen etkinlik ile ilgili geri bildirimlerinizi buradaki konuya yazınız.

İyi forumlar.

5. 1Zackho

1Zackho User

sayın adminim sizde geri bildiriminizi belirtseniz sizin düşüncelerinizi merak ediyoruz etkinlikle ilgili

6. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Etkinlik çok yüksek miktarda cephane harcatıyor sıralamaya girmek isteyen kişilere. Son bölüm söylendiği gibi zor değil. Belkide en kolay bölümü kapının, mantığını anladıktan sonra.

İyi forumlar.

7. 1Zackho

1Zackho User

ben sıralamaya oynamayı bıraktım ancak ikinci yapışımda 180k x2 harcadım hiçbir kazanımım olmadı yani siz memnunmusunuz etkinliklikten plutus deneyleri daha kazançlıydı

8. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Bu etkinlik bireysel olarak zorlu bir hedef için yapılan bir musabaka, zor hedefler iyidir bence ;)

Iyi forumlar.

9. 1Zackho

1Zackho User

Şimdi benim yanlışım varsa düzeltin sizin yazdığınızdan anladığım elit gemiler için yapılmış bir etkinlik bu öyle mi ? :)

10. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Yanlış anlamışsınız, bireysel olarak kendi sınırlarını zorlamak ve bu kapıyı en kısa sürede tamamlayarak sıralamaya grimek isteyen üyeler olması gayet normal. Bu üyelerde genellikle UFE (FULL+FULL) kişiler.

Geminiz UFE (FULL+FULL) değilse de kapıyı biraz daha fazla zaman harcayarak rahatlıkla yapabilirsiniz.

İyi forumlar.

11. 1Zackho

1Zackho User

Yani diyorsunuz ki biz bu gibi etkinliklerde özel ödüllerin sadece full elit oyuncuların almasını istiyoruz peki ona diyecek birşey yok ancak birazda full olmayan oyuncularınızı da düşünün lütfen, adamlar zaten full elit ne yapacaklar 2.5m uridiumu zayıf gemiye sahip oyuncuların çok işine yarıyacak bu ödülleri ne yazıkki darkorbitin hiçbir etkinliğinde zayıf oyuncular elde edememekte ve zaman + cephane zararına uğramaktadır bir önceki plutus deneyleri etkinliği ile bizlere umut verilmiş ancak yeniden büyük bir hüsrana uğramış olduk ne yazıkki darkorbit yönetimininde sadece full elit gemileri düşündüğü de böylece ortaya çıkmış oluyor. Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim bir daha böyle etkinliklerle karşılaşmamak temennisiyle kolay gelsin.

12. [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Evet arkadaşlar olmayan lag donma bu :D, internetimi değiştirerek yaptım sonuç değişmedi kablo ile bağlandım yine ki biliyorsunuz kablolu internet suan yeryüzündeki tüm wifilerden daha hızlı ve düşük pingli bağlantı sağlamaktadır :D :D telefonun netine girdim yine aynı sonuc evin netine giridm yine aynı kabloyla yine aynı bu mu olmayan lag ????????? D:

13. dün ben 47 dkkada tek hakla yaptığım kapıyı bugün 2saat 45 dkkada 5 hakla yapamadım şimdi bunlar derki sizde lag var sizin nette sorun var diye

FlamesLordTR bunu beğendi.
  14. iyide etkinlik oluyor hep full olanlar için diğer full olmuyan kişilere neden gelmiyor ben herşeyi geçiyorum lag dan dolayı son kapıda yeniden başladığı için çook elit çok zorluyor 1 kişi dahi lag hakkında bilgi göndermiştir neden birşey yapılmıyor her etkinlikte aynı sorunlar buglar çıkıyor dün yapamadım lag geldi bu gün 1 hak kaldı zorla yaptım 1 lag daha gelseydi kapı gidiccekti 500 k hasar alıyoz insta atıyom işlemiyor patlıyoruz bu etkinlikmi şimdi ++++++ taktikleri biliyorum lagdan dolayı taktik olsa ne yazar en azından patlatığımız npcler patlasın

15. mod sen ful+fulden bahsediyosunda ozaman oyun sorumluları bazı zatlara oyunu peşkeşmi çekiyor da dün 45 dkkada tek hakla yaptığım kapıyı bugün 2 saat 45 dkkada 5 hakla bitiremeden kapı patladı sizin kodamanlarda böyle sorun yok dimi onlar burda hiç demezler oyunda lag var diye çünkü bunu yapan tr adminleri başka serverlerde lag mag yok nie

16. kardeşim her oyunu oynuyorum Darkorbiti daha çok oynuyorum ama en laglı darkorbit işlerini düzgün yapmıyorlar ben bu güne kadar maderatör lerden bir şikayet gelmedi foruma lag olsada birşey kimse söylemez

17. BETERBÖCEK

BETERBÖCEK Guest

Merhabalar,

Dediklerinizi lütfen bir gözden geçirin ve kullandığınız yazım şeklinde sivrilme yerine daha ılımlı olun. Unutmayın; keskin sirke küpüne zarar.

Biz TR görevlilerinin LAG meydana getirebilmemiz için öncelikle oyunun doğrudan yönetim paneli veya ara yüzüne erişimimiz olmalı. Ama bizlerin bırakın LAG yapmayı, oyuna ufacık bir müdahale yetkimiz dahi yok. Bu konuları sadece merkez dediğimiz Hamburg Ofisi yapabilir ki hiç bir akıl sahibi para kazandığı bir şeyi bilerek yavaşlatarak kullanıcı kaçırmak istemez. Oyundaki engellenemez donmalarının sebebi sistem değil yazılımsal. Ve ne yazık ki DO ekibi birden fazla değişti ve oyunu ilk yapan ekibin geleceğin kod mimarisini düşünerek değil daha eski moda şekilde yazılım yapması sebebiyle o yıllar içinde sorun olmasa da zamanla oyunda çözümü neredeyse imkansıza dönen LAG meydana getirdi. Ama şuan arkada defalarca uygulanan iyileştirmelerle bunun önüne geçilmeye emin adımlarla başlandı ve devamda etmeye niyetliler.

Ayrıca: Bende bugün bu kapıyı yaptım ve Grafikler Full olmasına rağmen ufacık bir gecikme yaşamadım. İnanın bir sorunla karşılaşsam her şekilde sizleri savunurum. Ama gerçekten bunu tüm içtenliğimle söylüyorum, gelen iki etkinlikte de kasma hariç bir LAG görmedim.

İyi forumlar dilerim...

.Paradoks. bunu beğendi.
  18. Atkafası

Atkafası User

Yeni etkinliğin son bölümünde ben de lagla karşılaştım, hatta 3 kere lagdan dolayı patladım warheade. Oyun max ayarlardayken 30 fps alıyorum, etkinlikte fps drop yaşamamak için en düşük ayarlara çektim. 50 52 fps civarında oynadım(daha yukarı çıkmadı, sanırım tarayıcı oyunu olduğundan). İnternetim sabit 25 mbps, etkinliği gece yaptığım için internetimde herhangi bir sorun da yoktu. Etkinliğin başlarından beri ara ara laglar girdiği için haritanın uzak köşelerine tıkladığım oldu, hatta bir keresinde kapıdan atladıktan sonra oyun o kadar kastı ki bir anda ağır konfimdeki kalkanın tamamen eridiğini gördüm etrafım da sarılmıştı. GB2 ve TR1de hesabım var, GB2de hiç bir lag sorununa rastlamadığım halde TR1de denk geldiğim çok oldu. Bu durumu yaşamamanız olmadığı anlamına da gelmez. Oyun eski bir tarayıcı oyunu sonuçta, bu nedenle de lag olması kaçınılmaz. İndirilebilir bir uygulaması olsa lag olayı eminim ki azalırdı.

Bu arada belirtmeliyim ki etkinlik gerçekten güzel düşünülmüştü. 5 hakkımın 3ünde lagdan ölmesem şu an bu yazıyı yazmak yerine etkinliği yapıyor olurdum.

19. burdaki sorun mini haritadan kaynaklıdır. mini haritadan tıkladığınız anda mini harita hareket ediyor fakat gemi sabit kalıyor. bu çok karşılaşılan bir durumdur. size önerim mini haritada gitmek istediğiniz yere en az 3 kere basmanız. Yoksa hasar almaya devam edersiniz.

20. buna mini harita sorunu denmıyor dostum cunku mini haritada bir sorun yok suan oyunda saat 20den beri donma ve lag var herkeste var buna da ping sorunu denıyor

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.