Öneri Yeni Görev Türleri

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve JohnShepard tarafından 21 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Hangi görev daha eğlenceli olur?

 1. Savunma görevi

  51,5%
 2. Bilgi Sızdırma görevi

  42,4%
 3. Kapı görevleri

  63,6%
 4. Kazı görevi

  36,4%
 5. Kurtarma görevi

  42,4%
 6. Konvoy görevi

  39,4%
Birden fazla oy kullanılabilir.
 1. Darkorbit çok fazla göreve sahip ancak her biri birbirinin aynısı sadece sayılar ve öldürülmesi gereken NPC'lerin adı değişiyor. Peki ne tarz görevler eklenebilir oyuna?
  Açıkçası görevleri diğer RPG oyunlarından esinlenerek yazacağım yani yaratıcılık katmaktan ziyade olanı Darkorbit'e entegre çabası olacak biraz.

  Savunma görevleri
  Bu görevlerde yanımıza bir başka dost NPC eklenebilir ve bu NPCyi bir yerden bir yere götürmemiz istenebilir. Ya da sabit bir NPCnin üstüne belli sayıda düşman gönderilebilir ve bizim onu savunmamız istenebilir.

  Bilgi Sızdırma görevleri
  Bu görevlerde düşman haritalarına giderek onların görev üssüne girerek oradaki bilgileri çalmaya çalışabiliriz. Çalma işlemiyse görev üssüne yaklaştığımızda otomatik olarak başlar 10 saniye boyunca görev üssünün menzilinde kalarak görev tamamlanabilir ancak Koruma NPCleri tarafından hasara uğruyorsak sayaç sıfırlanır koruma NPClerine gelecek olursak aynı Vortex of Terror Kapısında olduğu gibi sadece önündeki koni şeklindeki alanı tarayan bu NPClerin eğer taramasına yakalanırsanız size saldırmaya başlarlar ve geri sayımı aktifleştirirler eğer geri sayımdan önce bilgiyi çalamazsak görev başarısız olur.

  Kapı görevleri
  Normal kapıların aksine bu kapılar görev alındığında kendiliğinden aktif hale gelir Aynı Skoll kapısında olduğu gibi ve bu kapıları tamamlamak için bir gruba ihtiyaç duyulur. Labirentimsi bu kapılarda bizi bekleyen NPCleri öldürüp Boss dalgasına ulaşmaya çalışırız. Daha önce açtığım Yeni kapı ve Boss özellikleri konusundaki tarzda özelliklere sahip Bosslarla savaşarak kendimizi kanıtlayabiliriz. Ayrıca kapılar içinde ekstra savunma bilgi sızdırma kazı gibi görevler de eklenebilir yani Kapı görevleri tek bir görevden ziyade birden fazla görevi içinde barındırabilir.

  Kazı görevleri
  Bu görevlerde ise aynı istasyon ele geçirir gibi mini astroitlerin üstüne kazı aletleri koyarak bu astroitleri kazabiliriz ancak kazı aleti sürekli enerji harcar ve enerji kapsülleriyle beslenmelidir. Enerji kapsülleriyse haritadaki yaratıklarsan sağlanır her seferinde tek bir enerji kapsülü taşınabilir enerji kapsülleri sizi %30 oranında yavaşlatır ve kapsülü taşırken saldırı gerçekleştiremezsiniz saldırı başlattığınızda enerji kapsülü saldırı başlattığınız yerde düşer ve tekrardan toplanması gerekir.

  Kurtarma görevleri
  Bu görevlerde hem savunma hem de bilgi sızdırma görevlerini bir arada yapmamız gerekir. Görev alındığında aktif hale gelecek bir üsten önce bilgi sızdırmada olduğu gibi koruma NPClerini atlatmalı sonrasındaysa yanımıza verilen gemiyi sağ salim bir şekilde portala götürmeliyiz.

  Konvoy görevleri
  Bu görevlerde Hitac etkinliğinde olduğu gibi bir portaldan bir portala gitmekte olan bir NPC topluluğunu durdurmaya çalışmaktayız eğer bir portaldan diğer portala gidebilirlerse eğer görev başarısız olur.

  Görev üssünde yapılması gereken değişiklikler
  Görev üssündeki görevler sadece tek bir kişiden yani şirketten alınıyor ancak oyuna hikaye olarak katkı sağlamak adına ve hangi görev sonrası hangi görev açılmakta daha kolay anlamak adına birden fazla karakter sekmesi olmalı ve bu karakterlerden görevleri almalıyız. Bu karakterler ise diğer görevleri tamamladıkça görev sekmesine eklenebilirler. Mesela bir kurtarma görevinde kurtardığımız esir düşmüş general yeni bir görev serisi sunabilir. Ya da bir kazı sırasında bulduğumuz verici sayesinde bir başka kazıcıyla tanışıp onun macerasına ortak olduğumuz bir görev serisine atılabiliriz.

  Görev Ödülleri
  Oyuna eklenecek görevler zorluğuna göre birleştir hammaddelerini ya da direkt hardwarelerini verebilir. Böylece gelişim de daha kolay bir hale gelecektir.
   
  Son düzenlenen: 1 Ocak 2019
 2. Manitu

  Manitu Guest

  Merhaba,

  Açıkçası bunca gelen görevden sonra tekrar yeni görevler gelir mi bilmiyorum fakat konunuz arkadaşlarımızdan destek aldığı sürece bizler de raporlarımıza ekleyerek sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız.

  İyi forumlar.
   
  JohnShepard bunu beğendi.
 3. Aslında ben yeni görevden ziyade tamamen yeni bir görev sistemine geçilmesi taraftarıyım bu yüzden gelen yeni görevler bir şey ifade etmiyor tabii yeni görevler eklendiği için bu sistemden vazgeçmelerine rahat bir 2 yıl var gibi düşünüyorum
   
 4. Prophecy

  Prophecy User

  Güzel fikir
   
  JohnShepard bunu beğendi.
 5. DaglıAcS

  DaglıAcS User

  Güncel
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 28 Nisan 2019
 6. Güncel.
   

Sayfayı Paylaş