Duyuru Yeni Grup Gemileri (Keşif-Saldırı-Savunma-Tank-Destek-NPC)

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve Aliens tarafından 7 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Bu güncelleme oyuna gelmeli mi?

1. Evet

65,6%
  2. Hayır

34,4%
  1. Aliens

Aliens User

DarkOrbit'te gemiler hep tekil avantaja sahip. Bir Spearhead-Aegis-Citadel ile bir şeyleri değiştirmek istediler ama tam anlamıyla grup ruhuna uyan gemiler yok. Bu eksikliği giderebilmek adına yeni gemiler tasarladım; umarım beğenirsiniz.

KEŞİF SINIFI:
    Yüksek Hız, düşük DP, orta Hasar.
    Saldırı ve Tank sınıfına karşı dayanıksızdırlar.

Destek ve Keşif türü ana hedefleridir.
    Keşif, grup ve bireysel kamuflaj, özellik yansıtma gibi birkaç eşsiz becerileri vardır.

SALDIRI SINIFI:
    Orta Hız, düşük DP, yüksek Hasar.
    Savunma sınıfına karşı dirençsizdir.
    Keşif ve Tank gemilerine karşı gelişmiş teknolojiler kullanır.
    Kritik Hasar, Dalgalandırma ve Tahrip gibi yetenekleri vardır.

SAVUNMA SINIFI:
    Düşük Hız, Yüksek DP, Düşük Hasar.
    Tank sınıfı zaafıdır.
    Saldırı sınıfı üzerinde çok etkilidir.
    Koruma Kalkanı, Yansıtma ve Set gibi yüksek teknoloji kullanırlar.

TANK SINIFI:

Çok Düşük Hız, Ultra-Yüksek DP, orta Hasar.
    Saldırı ve Destek gemilerine karşı orta seviye dirençsizdirler.
    Keşif, Savunma ve Destek gemilerine +karşı saldırı gücü kullanırlar.
    Körleştirme, Mayınlama ve Grup hasarı gibi güçlü özelliklere sahiptirler.

Ares:
    Ares; düşük hızına rağmen olağanüstü kalkan ve gövde kuvveti, düşük hasarına rağmen grubunun savaş becerilerini en üst seviyeye taşıyan ağır tank sınıfı gemidir.

İstatistikleri:
    HP: 1.200.000
    Nano Gövde: 1.200.000
    Roketatar Yuvası: 3 Adet
    Lazer yuvası: 5
    Jeneratör Yuvası: 30 (Sadece Kalkan Jeneratörü konulabilir!)
    Hız: 250
    NOT: Bu geminin hızı oldukça düşüktür ve yükseltilemez!

Beceriler:

Laser Orientation:
    Ares bu yeteneği açtığında 1.000 birim içerisindeki tüm dost gemilerinin ateşi kendine yönlenir ve bu hasara %20 hasar bonusu eklenip Ares kullanıcısının seçtiği hedefe 800 birim uzaklığa kadar ateş edilir.
    Süre: 15 saniye
    Yeniden yükleme: 280 saniye
    Dezavantajı: Ares bu yeteneği açtığında her türlü korumadan mahrum bırakılır ve Insta-EMP-01 gibi özel mühimmatları kullanamaz. Ayrıca yetenek aktif kullanımında saniye başı 75.000 DP kaybeder.

Overclock:
    Ares bu yeteneği ile 1.500 birim içerisindeki tüm grup üyelerinin verdiği hasarı 30 saniye için %40 arttırır; diğer yandan tüm üyelerin kalkanı maksimum değerden saniye başı %1 düşer.
    Etki: 30 saniye
    Yükleme: 300 saniye

Minelayer:

Minelayer; savaşların kullanımı zor ama seyrini değiştiren mayınlara farklı bir kullanım şekli sunan ve böylece savaş stratejilerinin vazgeçilmezi olacak yeni bir tank sınıfı gemidir.

İstatistikler:
    HP: 400.000
    Nano Gövde: 400.000
    Roketatar Yuvası: 1 Adet
    Lazer Yuvası: 8
    Jeneratör Yuvası: 20
    Hız: 100

Beceriler:
    Scanning:
    Minelayer bu yeteneği ile 1.500 birim içerisindeki tüm mayınların grup üyeleri üzerinde patlamasına engel olan bir arıza alanı oluşturur. Diğer yandan yetenek sonu azami kalkan değerinin %30'unu kaybeder.
    Etki: 15 saniye
    Yükleme: 200 saniye

Mines:
    Minelayer bu yetenek ile seçtiği türde mayınları ard arda 10 kere bırakır ve bu mayınlar geminin çevresinde onunla birlikte hareket halinde kalır. Bu mayınların hasar (SLM mayınının yavaşlatma süresi %50, EMP mayınının menzili %100 artar) oranı %10 artar. Grubun bu mayınları aktif edemez ve patladığında hasar almaz.
    Etki: Tüm mayınlar patlayana veya sıfırlayana kadar (kalan mayınlar envantere geri gönderilir)
    Yükleme: 400 saniye

Cosmos:
    Cosmos; grubu güçlü hasarlar karşısında dinamik şekilde koruyan ve aynı zamanda düşmanlarının gözlerini kamaştıran muhteşem bir tank sınıfı gemidir.

İstatistikler:
    HP: 750.000
    Nano Gövde: 750.000
    Roketatar Yuvası: 2
    Lazer Yuvası: 10
    Jeneratör Yuvası: 15
    Hız: 150

Beceriler:
    Cosmic Ray:
    Cosmos bu yetenek ile grup üyeleri hariç tüm üyelerin ekranlarını 5 saniye karartır ve ses efeklerinin duyulmasını engeller. Diğer yandan grup üyelerinin hasarını etki süresince %30 azaltır.
    Etki: 5 saniye
    Yükleme: 350 saniye

Gamma Ray Burst:
    Cosmos bu yetenek ile kendi etrafında yarıçapı 750 birim bir radyasyonlu bölge oluşturur ve bu 25 saniye sürer. Bu alanda tüm rakipler saniye başı azami DP miktarından %2 kaybeder. Bu kaybedilen miktarın toplamı tüm grup üyelerin için DP bonusuna çevrilir ve tamir işlemi gerçekleşir. Diğer yandan bu yetenek tüm grubun kalkanlarını %70 oranında zayıflatır.
    Etki: 25 saniye
    Yükleme: 450 saniye

DESTEK SINIFI:
    NPC SINIFI:

Düşük Hız, Yüksek DP, Yüksek PvE-Düşük PvP Hasarı.
    Tüm yeni gemilere karşı dirençsizdirler.
    Alan Hasarı, Kalkan Pasifleştirme ve Çağrı Sinyali gibi işlevsel PvE bonusları bulunmaktadır.

Tüm özelliklere JAM-X etki etmektedir.
    Üç gemi için ortak özellik: Yeteneklerinin hiçbirisi NPC'ler ve İstasyonlar için geçerli değildir!
    Göründüğü gibi gemiler tamamen PvP için tasarlanmıştır. Ve değişik savaş stratejileri oluşturabilecek türden taktik gemileridir.
    NOT: HER GRUPTA SADECE BİR YENİ GEMİ OLABİLİR!

Son düzenlenen: 17 Nisan 2020
    JohnShepard bunu beğendi.
  2. Ageis oyunda kullanılıyor ama Citadel ve Sperhead kullanan pek görmedim grupta. Onlara da bir yama getirilebilir.

3. Emegine saglik ancak sperhead cidatel agies guncellenmesi daha uygun

4. Perseus.

Perseus. Guest

Merhaba,

Konunuzu kurallara uygun bir şekilde açtığınız için teşekkürler. Artık, konunuz diğer üyelerimizden destek aldıkça biz de haftalık raporlarımıza ekleyerek size destek olacağız. Ayrıca konunuz Güncelleme ve Fikir Havuzu İndex konusuna da eklenmiş bulunmaktadır.

İyi forumlar.

5. Hem avantajı hem dezavantajı olan yeteneklerin olmasını sevdim , ama yeterince pvp gemisi var , yeni çıkacak olan gemide pvp gemisi , artık pve odaklı yeteneği olan bir gemi lazım diye düşünüyorum

6. Aegis 2016'da öldü ruhuna bir fatiha :)

Ne kadar buff yapın desekte kimse adam akıllı bir şey getirmedi şu gemiye :/

7. Ageis neden ölsün ki ben haritalarda kullanan görüyorum ve ben de arada kullanıyorum, iş gören bir gemi.

8. bozo.ccn

bozo.ccn User

Diğer gemileri yükseltmek veya yeni gemileri çıkartmak yerine bunları öldüren (kullanılmaz hale getiren) gemilerin özelliklerini düşürmek daha mantıklı olabilir .

Makinist.57 bunu beğendi.

9. Ares tamamen Citadel ve spearhead kopyası olmuş biraz bonuslar aşırı fazla ancak cosmos ve minelayer'ı sevdim.

Ares'i şöyle yapabilirsin mesela hani tanklamak yerine milletin kalkanını hızlıca doldursun ve gruba ciddi kalkan desteği sağlayan absorbelerini arttıran bir gemi olabilirdi ? Citadel zaten bu iş için kullanılmakta olan bir gemi ? Ancak kalkanlar savaşta çok çabuk bitmekte Aegis'e benzer ancak kalkan ağırlığı olan bir gemi olsa çok daha rahat olabilir... Yani yarı citadel yarı Aegis olan bir gemiden bahsediyorum can basmayacak kalkan bassın inan bana aşırı zevkli olur savaşlar.

Son dönemlerde zaten 2-3 atışa gidiyor millet alt + f4 yapıyor oyuna :D

10. Ares gemisindeki laser orientation özelliği belli bir süre açık kalması yerine devamlı açılıp kapanabilmeli sonuçta gerçekten büyük bir negatif etkisi var ve 15 saniye boyunca aralıksız olarak bu hasarı alması yanlış bir kullanımda bekleme süresiyle beraber aşırı bir cezalandırma olacaktır. Mesela düşünün düşman gemisi geliyor tam menzile girecekken bir anlık geri çekiliyor ve yetenekten kurtuluyor Ares'in tekrar aynı yeteneği kullanmasına 280 saniye var ve bu sürede tanklık namına bir durum söz konusu değil kimse ona ateş açmayacaktır ve bu 15 saniye boyunca kendisine 1.125.000 hasar vermiş olacak yani 15 saniyenin bitiminde güve ile çok rahat silinebilecektir bunun yerine anlık aktifleştirilip kapatılabilen bir yetenek olursa çok daha işlevsel kullanılabilir hatta tüm bir savaşın kendi etrafında dönmesini sağlayabilir. Belki de yeteneği siz de istendiğinde kapatılabilir olarak düşünmüşsünüzdür ancak konuda buna dair bir şey göremediğim için belirtmek istedim.(Yetenek her açıldığında 300.000 DP kaybeder açık kaldığı süre boyunca her saniye 50.000 DP kaybeder.)
    Ayrıca sadece Tank sınıfı değil Hasar ve Destek sınıfları üzerinde de bir kaç gemi tasarlarsanız konu çok daha fazla ilgi görecektir.

11. Oyun son 4 5 senedir tamamen hıza çalışıyor. Ilk başta cerrah çıkardılar, sonra pusat geldi, ondan sonra cyborgla hız ve lazer artışı oldu, şimdi tyrannos cent ile hız daha da artırıldı. Hızlar bu kadar yükselmişken 150 200 hızlı gemiler patlamaktan oteye gidemez maalesef. Ayrıca benim görüşüm şuan bu grup gemileri gayet iyi. Spearhead pek işe yaramasa da aegis citadel hala is görüyor. Aegisin üstü hammerclaw de geldi zaten. Ha ama şu olabilir hammerclawin hızı artirilabilir. En azindan goliathla ayni hiza gelirse daha adil olur bence. Bu şekilde hammerclaw sadece grubunh yaşatıyor;)

12. Aliens

Aliens User

Konu güncel. Konuya yakında 3 adet Saldırı, 3 adet Savunma, 3 adet Keşif ve 3 adette PvE gemisi eklenecektir. :)

Luminous bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş