yeni laptop aldim iceri girin

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve HYDRA tarafından 30 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. ekran kartı işlemcinin üstünde. söylenenlere bakma ortalama oyunları oynarsın ama gerçek bir ekran kartının yerini asla tutmaz tabi ki. bazı laptoplarda ekran kartı değiştiriliyor. biraz araştır. ekran kartları zaten bulunuyor. eğer yapılıyorsa mutlaka yap
    ekran kartının hafıza miktarı kadar önemli değil. işlemci hızı ram tipi vb. daha önemli. ancak yinede söyliyim 512 mb. birde abi ekran kartının bir önemi yok darkorbitte ben onboard la oynuyorum 384 mb :) windows 7.9 dan 1 verdi onboard a. işlemcisi belli değil

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 30 Haziran 2014
  2. HYDRA

HYDRA User

Thedarkman benim ekran kartinda intel hd 4000 nin yaninda birde paylasimli yaziyor eger onum yaninda bir kart slotu daha varsa saglam bir ekran karti alip keyfime bakarim eger yoksa yapcak bisey yok hafizasinin ram a gore degistini soliyolar

3. kardeşim benim uzmanlık alanım nerdeyse. Bunu her zaman söyleyecem "EKRAN KARTINDA RAMİN ÖNEMİ YOK!!!!" agp x4 ekran kartında ddr1 ramle 20 gb ekran karti rami olsun, 1 gb gddr5 ramli 1ghz işlemcili bir ekran kartıyla yarışamaz.

aslında o üstündeki ekran kartı değil daha çok grafik hızlandırıcı :) bazı laptoplarda kart girişi oluyor bir araştır dene derim ben. en azından güzel bir mobility ekran kartı yada iyi bir nvidia takarsan çok işine yarar

4. HYDRA

HYDRA User

Tamam benden iyi bilirsin senin gibi bi uzmani bulmusken soyloyim bu pcnin sistemi ***** ve ****** 2013 sorunsuz yeter mi

5. dediğim gibi üzerindeki grafik hızlandırıcı gibi :) işlemcin yeniyse grafik hızlandırıcıda iyidir. ******** i rahatlıkla oynarsın ******** 13 den emin değilim. benim ekran kartım da paylaşımlı toplamda 2.7 gb olabiliyor ama rami çok kıstığından birşey ifade etmiyor.

6. HYDRA

HYDRA User

Aslimda bu laptopu almam benim cahillogim bu 4000 hd nin otun oynamak icin ideal olmadigini laptopu aldiktan sonra ogrendim yoksa ayni fiyata dha iyi bir laptop alabilecgimden eminim artik kaderim laptopun slotuna kaldi

7. biraz baktım pes 13 de uyarı veriyomuş yoksay diyince oynuyomuş falan filan. sana tavsiyem komik gelebilir ama kadiköyde falan laptopu satıp, masaüstü bir bilgisayar almanı şiddetle tavsiye ederim çünkü birde şöyle birşey var i5 kullanan masaüstüyle i7 kullanan laptop aynı değildir masaüstü çok daha iyidr

eğer oluyosa bu şekilde olmalı kartlar

8. HYDRA

HYDRA User

Istanbulda oturmuyorum ve lise ye gidiyorum unicersitede lazim olacagi icin laptop aldim bide biraz oyun icin artik is isden gecti darkorbbit oynayabilirim iyi yani var eski kulusturden iyidir

9. darkorbitte bir sıkıntı olmaz. onun dışında oyunları denemen lazım. bu arada bios dan video ramini arttırmayı dene biraz işe yarar.

10. _DODGE_

_DODGE_ User

Belleği önemli degil mi ? Serhan senin kafan mı guzel ekran kartı son derece önemlidir bellekte dahil...

Ekran kartının belleği yeterli degilse bak nasil kazıla kazıla oynatsın oyunlari...

11. bu işte bir sıkıntı var 2100 tllik laptopta 2 tane ekran kartı olması lazım (mantıken) bi o hd graphics 4000 bide normal kart herhangi bir oyuna girerken esas kart aktif olmalı. laptopun üstünde sağ alt köşede mouse ın oralarda etiketler oluyo orada ekran kartıyla alakalı birşey olmadığından eminmisin ATI yada Nvidia

12. HYDRA

HYDRA User

Artik laptopu carsamba gunu test ederim zaten amacim *********** gibi super sistem isriyen oyunlar degil cevaplar icn tesekkur ederim yardimci oldun

13. abi bir bildiğim varki bunu söyleyebiliyorum :) bellek kesinlikle önemli değil benim ekran kartım DayZ i ultra da sıfır kasmayla alıyor ve ekran kartım 1 gb gddr5 800 mhz işlemcili powercolor hd7850 kullanıyorum.

çoğu oyunu ultrada oynuyorum video kaydı falan da yapıyorum en ufak kasma yok.

14. _DODGE_

_DODGE_ User

1 gb dark icin yeterli ben diger oyunlar icinde konuşuyorum ******* ****** gibi o ekran karti bu oyunlarda anca lowda 20 fps alırsın ;)

Bellek önemlidir islemci yanında önemlidir...

15. HYDRA

HYDRA User

Ttnet in isi bizi kaziklamak iste laptopun ozellikleri googleden toshiba c55 a ttnet kampanya diye aratarak bulabilirsn

16. HYDRA

HYDRA User

Benim suan ******** gibi oyunlarda gozum yok ******* oynayabilirsem sevincem

17. tamam işte ****** oynanıyo ********* ü ultrada bitireli 1-2 gün oldu. prophet nanitlerle birleşti tam artist oldu adam yolda yürürken görünmez oldu :D

18. Bende amd ekran kartı + intel hd 4000 var. Genelde hd 4000 kullanıyorum ama cubi, adam kesme gibi konularda cok yetersiz kalıyor donmaya başlıyor. Ana ekran kartının intel hd 4000 olması bir avantaj sağlarmı bilemem ancak bende kasıyor o yuzden amd ekran kartını kullanıyorum.

19. HYDRA

HYDRA User

Beowful keske o amd ben de de olsa

20. darkorbit ram + işlemci oyunu. ekran kartının çok bi önemi yok

şimdi bak bi tavsiyem var sana. o laptop toplamda 16gb ram destekliyo üzerinde 4 var biraz para verip rami 8e yada 12ye yükselt böylece paylaşımlıda sıkıntı çıkmasın en azından

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.