Öneri Yeni Nesil Teknoloji: Akıllı Nanoçipler

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve WolfWar tarafından 27 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce Nanoçip Sistemi Oyuna Eklenmeli Mi ?

1. EVET

oy sayısı 48
    69,6%
  2. HAYIR

oy sayısı 15
    21,7%
  3. GELİŞTİRİLMELİ (Nasıl ?)

oy sayısı 6
    8,7%
  1. WolfWar

WolfWar User

Merhabalar,

Öncelikle konuya girmeden söylemeliyim ben bu konuyu 1-2 yıldır açmayı düşünüyordum fakat derslerimden dolayı açamıyordum. Yazın derseniz başka işlerim vardı :D

Ve ben bu konuyu açıyorsam üzerinde çok büyük emeği geçen (eskiler bilir) @-UZMAN- modumuza çok teşekkür ediyorum. Gerek fikirin geliştirilmesi gerekse resimler konusunda neredeyse herşeyi o yaptıda denebilir :D

Fikir şu:

Başlıktanda anlaşılacağı gibi oyuna nanoçip sistemi gelicek ve bu nanoçipler bazı temel şeylerimizi geliştiricek. İlk nanoçipimizden başlayim.

Hasar Nanoçipi:

Bu nanoçip gemimizin lazer hasarını %0.20 arttırır. Yuvaya sadece 10 adet eklenebilir.

Kalkan Nanoçipi:

Bu nanoçip gemimizin kalkan puanını %0.50 oranında arttırır. Yuvaya sadece 10 adet eklenebilir.

Darbe Puanı Nanoçipi:

Bu nanoçip gemimizin darbe puanını %0.60 oranında arttırır. Yuvaya sadece 10 adet eklenebilir.

Zırh Delici Nanoçipi:

Bu nanoçip gemimizin lazer hasarına ek zırh delici özellik verir (lazer hasarının belli bir oranını kalkan yok sayılarak direk darbe puanına verir). %0.4 ek zırh delme verir. Yuvaya sadece 5 adet eklenebilir.

Absorbe Edici ve Yansıtıcı Nanoçip:

Bu nanoçip alınan hasarın belli bir miktarını emer ve emdiği hasarın bir miktarını rakibe geri yansıtır (Rakibin lazer hasarının belli bir orandaki hasarını emerek emilen hasarın belli bir miktarını rakibe hasar olarak gönderir). %1.33 düşman lazer hasarını emer ve bu %1.33 lük emdiği hasarın %0.70 ini rakibe hasar olarak verir (yani rakibin lazeri kendisini vurur :D). Yuvaya sadece 3 adet eklenebilir.
    (Yüksek hasar verirken bir kez daha düşünün kendi canınızı yakmayın :D)

Çipler bittiğine göre sıra yuvalarını tanıtmakta. :)

Bu çipler 10 tane hasar, 10 tane kalkan, 10 tane darbe puanı, 5 tane zırh (kalkan) delici ve 3 tanede absorbe edici ve yansıtıcı olmak üzere 38 yuvalık bir çip anakartına takılır. [​IMG]

Nanoçip Yuvaları Nasıl ve Ne Şekilde Aktif Edilir:

Bu çip yuvalarının kilitleri sizin seviyenize göre açılır. Çip yuvaları 5. seviyede aktif olur ve her seviyede 1 hasar, 1 kalkan 1 darbe puanı çipi yuvası açılır. Zırh delici çipinin açılma seviyesi ise 10. seviyede başlar ve her seviyede 1 yuva açılır. Büyük çip yuvaları (Absorbe Edici ve Yansıtıcı Çip Yuvası) ise tüm çip yuvaları açıldığında açılır. Tüm çip yuvalarının açılması 15. seviyede tamamlanır. Fakat burada bahsettiğim açılma kilidinin kalkmasıdır yuvanın tamamem açılması değildir. Küçük çip yuvalarının kilitleri kaldırıldıktan sonra her yuva 5.000 uridium ile çip takılmaya tamamen hazır hale gelir. (Sonuçta bu çip yuvalarını açmak için uğraşan bilim adamlarınında maaşa ihticayı var :D) Büyük çip yuvaları ise küçük çip yuvaları gibi uridium ile açılmaz. Büyük çip yuvaları tüm çip yuvalarını açtıktan sonra ve 15. seviyeye ulaşılınca size verilen 3 görev ile açılır. (Her yuva için bir görev :D)

Görevler:

Bilgi Erdemliktir: Bu görev sizden 50 tane sibelon, 10 tane uber kristallon, 70 tane devolarium, 100 tane kristallin, 35 tane boss sibelonit, 15 tane lordakium kesmeniz istenicektir, 400 tane kargo kutusu (hangi npc ve geminin olursa olsun fark etmez), tüm hammaddelerden (montaj hammedeleri yoktur, paladium dahildir) 1000 adet toplamanız istenicektir ve iki düşman şirketinizdende 10 tane (toplamda 20 tane) kişi patlatmanız istenicektir.

Bilgi Tecrübedir: Bu görev sizden 100 tane lordakium, 250 tane sibelon, 60 tane boss sibelon, 95 tane sibelonit, 40 tane uber sibelonit, 20 tane uber devolarium, 50 tane uber kristallin kesmeniz istenicektir, 700 tane avantaj kutusu, tüm hammaddelerden (montaj hammedeleri yoktur, paladium dahildir) 2000 adet toplamanız istenicektir ve iki düşman şirkettende 25 tane (toplamda 50 tane) kişi patlatmanız istenicektir.

Bilgi Sonsuzdur: Bu görev sizden 600 tane interceptor, 150 tane annihilator, 270 tane barracuda, 320 tane saboteur, 85 tane battleray, 70 tane boss kristallon, 250 tane kristallon, 1000 tane StreuneR, 400 tane Boss StreuneR, 40 tane Uber StreuneR, 330 tane Boss Kristallin, 200 tane saimon, 60 tane Uber Mordon, 180 tane mordon, 700 tane kargo kutusu (hangi npc ve geminin olursa olsun fark etmez), 1500 tane avantaj kutusu, tüm hammaddelerden (montaj hammedeleri yoktur, paladium dahildir) 3000 adet toplamanız istenicektir ve iki düşman şirketinizden 50 tane (toplamda 100 tane) kişi patlatmanız istenicektir.

Nanoçipler Nasıl Elde Edilir:

Öncelikle söylemeliyim hiçbirşey emek verilmeden elde edilmez :)

Nanoçipler hiçbir şekilde credi, uridium ile alınamaz sadece görevlerle elde edilirler.

Bu görevler neler mi ?

Nanoçip Görevleri:

Hasar Nanoçip Görevi 1

Hasar Nanoçip Görevi 2

Hasar Nanoçip Görevi 3

Hasar Nanoçip Görevi 4

Hasar Nanoçip Görevi 5

Hasar Nanoçip Görevi 6

Hasar Nanoçip Görevi 7

Hasar Nanoçip Görevi 8

Hasar Nanoçip Görevi 9

Hasar Nanoçip Görevi 10

---------------------------------------------------------------

Kalkan Nanoçip Görevi 1

Kalkan Nanoçip Görevi 2

Kalkan Nanoçip Görevi 3

Kalkan Nanoçip Görevi 4

Kalkan Nanoçip Görevi 5

Kalkan Nanoçip Görevi 6

Kalkan Nanoçip Görevi 7

Kalkan Nanoçip Görevi 8

Kalkan Nanoçip Görevi 9

Kalkan Nanoçip Görevi 10

Darbe Puanı Nanoçip Görevi 1

Darbe Puanı Nanoçip Görevi 2

Darbe Puanı Nanoçip Görevi 3

Darbe Puanı Nanoçip Görevi 4

Darbe Puanı Nanoçip Görevi 5

Darbe Puanı Nanoçip Görevi 6

Darbe Puanı Nanoçip Görevi 7

Darbe Puanı Nanoçip Görevi 8

Darbe Puanı Nanoçip Görevi 9

Darbe Puanı Nanoçip Görevi 10

Zırh Delici Nanoçip Görevi 1

Zırh Delici Nanoçip Görevi 2

Zırh Delici Nanoçip Görevi 3

Zırh Delici Nanoçip Görevi 4

Zırh Delici Nanoçip Görevi 5

Absorbe Edici ve Yansıtıcı Nanoçip Görevi 1

Absorbe Edici ve Yansıtıcı Nanoçip Görevi 2

Absorbe Edici ve Yansıtıcı Nanoçip Görevi 3

(Görevlerin içeriklerini hala düşünüyorum aklıma geldikçe yazacağım, sizlerin fikirleri varsa duymaktan mutluluk duyarım :))

Düşünceniz ne şekilde olursa olsun yazmaktan çekinmeyin. Şimdiden oy veren vermeyen yorum yapan yapmayan herkese teşekkür ederim :)

Son düzenlenen: 26 Aralık 2018
  2. BETERBÖCEK

BETERBÖCEK Guest

Merhabalar,

Tek kelimeyle Müthiş!

Çok beğendim ve derhal raporuma ekleyeceğim...

Gerçekten oranlar ne aşırı nede yetersiz, çok dengeli ve yeni bir uğraş olacaktır.

Elinize emeğinize sağlık, yeni fikirlerinizi dört gözle bekliyorum! :D:p

İyi forumlar dilerim...

WolfWar bunu beğendi.
  3. TinyKnight

TinyKnight User

+1 ama geliştirilebilir.

Nanoçiplerde bazı oynamalar olması mantıklı olabilir.Zırh delme ve absorbe nanoçipinin değerleri değişebilir.(Öncelikli olarak zırh delme düşürülmeli, absorbe çipinde ise yansıtma özelliği bulunmamalı ki halka biraz formunu kaybetsin değil mi)
    Nanoçipleri elde edeceğimiz bir yol göremedim ben.3 Ana Nanoçip Gövesi görevlerindeki düşman öldürme görevleri yerine ekstradan uğraştırıcı görevler getirilirse daha iyi olabilir.(Düşman görevlerindeki bug sıkıntısı ileriki zamanlardada yaşanabilir ve bazı boş diye tabir ettiğimiz serverlerde oyunculara zorluk çıkarabilir.Uğraştırıcı derken; 1000,2000,3000 hammadde toplama ve 250,500,750 adet kargo kutusu toplama gibi görevler getirilebilir ki haritalardaki yoğunluğu arttırıcağı için dahada zor bir hal alır.)

Son düzenlenen: 28 Ekim 2016
    WolfWar bunu beğendi.
  4. Darion26

Darion26 User

Neden olmasın.. :cool::rolleyes:

WolfWar bunu beğendi.
  5. GÖÇEBE

GÖÇEBE Guest

Merhaba,

Anladığım kadarıyla bir oyundan yeterli miktarda kopya çekmişsiniz :D Şimdi benim sorularım var:

1. Bu çipler nerede olacak?
    2. Bu çipler için bir şey alacak mıyız?(Örneğin çip yardımcısı alın gibi bir şey mi olacak?)
    3. Şimdi biz bunları seviyeye göre açarsak, güçlü ile güçsüz arasındaki uçurum artmaz mı?
    4. Zırh delme demişsiniz, peki bu zırh delme dediğiniz şey, kalkan emilimini azaltmak mı(güve gibi) ?
    İyi forumlar.

WolfWar bunu beğendi.
  6. Rehber

Rehber Guest

Merhaba,

Güzel bir çalışma olmuş,Adminlerimiz gerekli yerlere ileteceklerdir.

Çalışmalarınızın devamını dilerim.

Keyifli Forumlar.

WolfWar bunu beğendi.
  7. anakin5555

anakin5555 User

emeğe sağlık süper :D +1

ÈrroR_™ ve WolfWar bunu beğendi.
  8. WolfWar

WolfWar User

Desteğiniz için çok teşekkür ederim modum :)
    Öncelikle desteğin için çok teşekkür ederim :) Tavsiyelerine gelecek olursam zırh delme fazla görünüyor olabilir fakat onunda zaten önlemini aldım (darbe puanı nanoçipinin değeri fazla olduğu için zırh delmenin çok sorun yaratacağını sanmıyorum). Yansıtmaya gelirsek yansıtma zaten fazla değil çünkü %2.33 ün %1.00 yani şöyle bir hesap yapalım atıyorum düşmanın biri bize 100.000 hasar vuruyor, %2.33 bu hasarın sadece 2.330 hasarını emiyor ve bu 2.330 ün sadece %1.00 (23.3) ünü rakibe hasar olarak veriyor :D Yani 23.3 hasar çok sıkıntı çıkarmaz. Diğer tavsiyen olan nanoçiplerin nasıl elde edileceğini yazmayı unutmuşum hatırlatman için teşekkür ederim (gecenin 2 sinde konuyu açınca böyle oluyor :D). Ayrıyeten 3 ana nanoçipin görevleri fazlasıyla uğraştırıcı sanıyordum sen dahada uğraştırsın diyorsun peki o zaman tavsiyeni kesinlikle konuma ekliyeceğim :)
    Desteğin için çok teşekkür ederim :)
    Öncelikle tam kopya sayılmasada evet biraz fikir aldım diyebiliriz :D

Cevap 1: Çiplerin nasıl elde edileceğini yazmayı unutmuşum :D (birazdan ekliyeceğim)
    Cevap 2: Şuanlık aklıma birşey gelmedi ama tavsiyeniz varsa merakla bekliyorum :)
    Cevap 3: Dediğiniz benimde aklıma geldi ve bende o yüzden son çipin açılma seviyesini en fazla 15. seviye olarak ayarladım ki darkorbitte 15. seviye olmak çok zor değil ama yinede o konuda bir oynama yapabilirim.
    Cevap 4: Zırh delme % oranı kadar lazer hasarınız belli bir miktarını kalkan yokmuş gibi dirak darbe puanına yönlendirmesidir (aynen dediğiniz güve gibi)
    Ayrıyeten önerileriniz ve desteğiniz için teşekkür ederim :)
    Desteğiniz için çok teşekkür ederim modum. Epeydir foruma girmiyordum, hala buralarda olduğunuzu görmek çok güzel :)
    Desteğiniz için çok teşekkür ederim :)

9. TinyKnight

TinyKnight User

Absorbe olayını anladım bende kafam doluyken okumuştum şimdi ise anladım :D Zırh delme nanoçipinin önlemini aldım demişsiniz ama dp çipi olan 2 kişi savaşıcak olursa dp çipinin değeri zırh delme çipini nötrlerken dp çipli 2 kişinin savaşı uzun sürebilir.Ayrıyetten ana nanoçip görevlerini zorlaştırmak istemedim uzun zamandır olan düşman katletme görevlerindeki sorun gibi sorunlar olursa sırf bu sebepten çip görevleride aksayabilir ve bu çip görevleri aşamalı bir şekilde olursa ve düşman katletme aşaması ilk ya da son aşamalarda olursa sıkıntı olabilir.

WolfWar bunu beğendi.

10. Zırh delme yerine yetenek süreleri üzerinde belki oynama yapılabilen bir çip olursa güzel olabilir.

Hasar konusunda çekincelerim var.

JohnShepard ve WolfWar bunu beğendi.
  11. WolfWar

WolfWar User

Hasar çok sıkıntı olmasın diye kalkanı, zırh delme çok sıkıntı olmasın diye de darbe puanını fazla yaptım. Yani herşey birbiriyle orantılı gönlünü ferah tut :)

anakin5555 bunu beğendi.
  12. WolfWar

WolfWar User

anakin5555 bunu beğendi.
  13. anakin5555

anakin5555 User

Umarimolur :)

ÈrroR_™ ve WolfWar bunu beğendi.
  14. TinyKnight

TinyKnight User

Zırh delme yerine saniye başına tamiri arttıran bir çip gelebilir ya da savaş içerisinde az miktarda gemi dpsini yenileyen bir çip olabilir.

Son düzenlenen: 18 Kasım 2016
    WolfWar ve anakin5555 bunu beğendi.
  15. WolfWar

WolfWar User

Güncel

16. anakin5555

anakin5555 User

HORTlatmışın :)
    Güncel :p

WolfWar bunu beğendi.
  17. WolfWar

WolfWar User

Eskilere bakıyordum :D

anakin5555 bunu beğendi.
  18. anakin5555

anakin5555 User

:D

WolfWar bunu beğendi.
  19. guzel olur+1 bız bunları teknoloji gibi kullancakmıyıza yoksa ırıs lf 4 kalkan gıbı eşyalar uri karşlıgında birlşetirme tarzı bişiymi yapcaz onuda açıklarmısın

anakin5555 bunu beğendi.
  20. WolfWar

WolfWar User

Bunlar teknoloji gibi sınırlı şeyler değil alıyorsun takıyorsun ömür boyu kullan :) Yani tabirinle lf4, kalkan gibi sürekli kullanımlı şeyler :)

anakin5555 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş