Öneri YENİ OYUNCULAR İÇİN URİDİUM VE CREDİ KASMA REHBERİ

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve FairyMind tarafından 6 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Rehberi nasıl buldunuz ?

1. İyi , gerçekten yardımcı oldun.

oy sayısı 9
    75,0%
  2. Biraz daha geliştirilebilir.

oy sayısı 3
    25,0%
  3. Gerçekten berbat.

oy sayısı 0
    0,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. FairyMind

FairyMind User

Merhabalar ,
    Bu gün oyuna yeni başlayan arkadaşlarım için ufak bir rehber hazırladım.Eğer orta seviyede bir oyuncuysanız ilk bölümü atlayın ve ordan devam edin.

Düşük Seviyedeki Oyuncular ;
    Muhtemelen para sıkıntısı çekiyorsunuz ve düşman baskınlarından bıkmış durumdasınız.Size tavsiyelerim şunlar :

1-) Eski haritadan çıkmayın
    Merak edip pvp haritalarına girmeye çalışmayın.Keseceğiniz npc lere yoğunlaşın.

2-) Uridium kasmak ön planda olsun
    Eski haritanın uridium yönünden en karlı npc si şüphesiz saimon ve mordondur.Hem kesilmesi kolaydır hemde güzel miktarda uridium verir.Kastığınız uridiumlar ile LEONOV STARJET gemisini alabilir , ev avantajı özelligi ile daha hızlı kasabilirsiniz.

3-) Görev yapın
    Görevleri yapmanız tecrübe kasmanızda çok yardımcı olucaktır.Görev yaparken npclerden aldıgınız ödülleri umursamayın.Görevi çabuk bitirmeye bakın ve grubu tonlarca arkadaşla doldurun.

4-) Skylab'ı geliştirmeye bakın
    Skylab oyundaki en karlı para kazanma yollarından biridir.Günlük 2-3m zar zor kasan biriyseniz kesinlikle skylab'ı geliştirin.Şu anda çok maliyetli gibi görünsede uzun vadede çok fazla para kazandırır.

Orta Düzey Oyuncular ;
    Evet geldik asıl konuya ..
    Şimdi arkadaşlar önceden skylabınızı geliştirdiğinizi varsayarak bunları yazıyorum.

1-) Cubikon partilerinde yerinizi alın.
    Cubikon oyunun en karlı npc'sidir.İlk sıkan kişiye hasar verdiği için güçsüz olan oyuncular için uğraş gerektirmeden credi , uridium ve iyi miktarda şeref kaynağıdır.3 İris bir goliath ile günlük 15m den fazla credi , 10k civarında uri kastığımı biliyorum.

2-) KRİSTALLON !
    Cubikondan sonra en etkili yoldur.Aslında kristallon bazı yönlerden biraz daha rahattır.Cubikon kalabalık olduğunda az kazanc sağlayacaktır.Cubikon baskında yiyebilir.Ama X7 haritasında köşelerde kristallon keserseniz gerçekten müthiş para kasarsınız.Cubiye göre biraz daha uğraşlıdır ama gerçekten karlıdır.

3-) Hedefiniz olsun.
    Diyelim ki kristallon kesiceksiniz.1-2 adet kestiniz ve sıkıldınız.Hayııır :) Kendinize her gün bir hedef koyarsanız emin olun sıkılmadan sürekli kesim yapabilirsiniz.Örneğin Bu gün 10 tane kristallon keseceğim ! Gene sıkılıyorum diyorsanız şarkı açabilirsiniz.Şarkıyla beraber keserken bazen farkediceksiniz ki hedefinizi geçmişsiniz :D

4-) Diğer oyunculara yardım edin.
    Kristallon kesen bir oyuncu gördünüz ve darbe puanı az ne yaparsınız ? Sıkmak mı ? Aa .. Hiç yakıştıramadım :)
    Böyle durumlarda o kişiye yardım edin.Emin olun ilerde bir gün sizinde canınız azaldığında bu insanlar size yardım edecektir.

5-) Boss grupları oluşturun !
    Kendimden örnek vereyim 7 iris 1 flax bir goliath'ım 26 adet lf3 ve 10 adet bo2 var.Benden daha kötü durumda donanımı olan arkadaşımla boss kristallon kesmekteyim.Gerçekten çok iyi miktarda credi kasıyoruz.Uzun sürüyor uğraştırıyor ama gruplarınızdaki kişi sayısını arttırırsanız bunu daha hızlı yaparsınız.

6-) Skylab'ınızdan her gün 3000 promerium gönderin ve satın.
    Şeref puanı 500.000 olan oyuncular tanesini 1000 crediden satar ve buda 3.000.000 kredi yapar.Her gün 2 defa yapıyorum ben mesela 8 mil credi ediyor.(vip oldugumdan hangar 4000)

Üst Düzey Oyuncular ;
    İrisleriniz tamamsa , lf3 ve bo2 sayınızda yeterliyse burdan devam edin.

Fullendiyseniz yapacağınız 2-3 şey kalmıştır.
    1.Argenizi yükseltmeye devam etmek.
    2.P.E.T'inizi fullemek
    3.Elit kasmak

1-)Argenizi yükseltmeye devam etmek.
    24 Arge ile kalın sıkma işini hallettikten sonra ne mi yapıcaksınız ? Hatırlarsanız bazı yeteneklere tam puan vermemiştiniz ;
    Gemi Gövdesi I : 2/2
    Mühendis : 1/5
    Kalkan Enerjisi : 5/5
    Kelle Avcısı I : 2/2
    Gemi Gövdesi II : 3/3
    Kalkan Sıklığı : 5/5
    + Ayarcı :
    5/5
    Kelle Avcısı II : 3/3
    + Roket Uzmanı :
    5/5

Bu yeteneklerinizin puanını tamamlayınız.Sonrasında yanıltma manevrası adındaki yeteneğe puan vermenizi öneririm.İlk adımda gerçekten çok işe yarar.

Yanıltma Manevrası : 2/2
    Yanıltma Manevrası 2 : 3/3

Bunlarıda verdikten sonra 36 arge olmuş bulunmaktasınız.Devamında istediğiniz gibi argenizi dağıtın.Bence devamında avantaj kutularına yönelik dağıtmalısınız.

2-)P.E.T fullemek.
    P.E.T savaşlarda sizin sadık bir dostunuz ! Uzayın en karanlık yerlerinde size yardım eden bir fedainiz ! Dostunuzu etkin bir biçimde kullanmak için levelini 15 yapmalısınız.Eğer fullseniz muhtemelen pet'inizin leveli 15 olmuştur.

Size tavsiyem
    İlk Önce Silah slotlarını açmak !
    Pet 15. seviyeye ulaştıgında 10 adet silah slotu açabilmektesiniz.
    Basit bir hesaplamayla (Lf3 lazer toplarıyla hesaplanmıştır) P.E.T ek olarak 1500 hasar vermektedir.Kullandığınız mermiye göre artmakla beraber düşündüğünüzde hiçte azımsanmayacak bir rakamdır.
    P.E.T'e ilk silah almamızın nedeni ise ; Bir adamla 1'e 1 karşılaştıgınızda sizin pet'inize sıkmaya çalışmayacaktır direk size odaklanır.

3-)Elit kasmak.
    Fullsenız artık sizin için eski haritalar zaman kaybından başka birşey değildir.
    DOĞRU PALADİUM'A
    Paladium topladığınız zaman 15 paladium madeni 1 Galaxy Gates enerjisi etmektedir.Kapı açmak için ucuz bir yol.Tonlarca uri harcamaktansa bunu tercih edin.
    Kapı olarak size tavsiyem ise
    ZETA.
    Hem kolay , kısa sürede biter
    Hemde Havoc tasarımı çıkarırsınız.
    Havoc tasarımlarını tamamladığınız takdirde %10 luk bir hasar artışı bonus hanenize eklenir.
    Ben zor kapıları seviyorum diyorsanız ve bolca elit istiyorsanız
    GAMMA kapısını önerebilirim.
    Gamma hem zor hem
    60.000 Uridium gibi bir ödülü var.Bunun yanında 60.000 Beyaz da cabası.

Bir rehberin sonuna geldik.Lütfen anketimize katılın , sormak istediginiz soruları sorun hemen yardımcı olayım.

Son düzenlenen: 6 Nisan 2015
    nail1454 bunu beğendi.
  2. VΛLVE™

VΛLVE™ User

güzel de ful elitler için de yapar mısın (iris lf3 bo2 hız anlamında )

3. FairyMind

FairyMind User

4. nail1454

nail1454 User

Çok teşekkürler, yeni başladım ve benim için güzel bir yol haritası ama Cubikon partilerine nasıl katılcağız?
    15lf3, 10 elit kalkan, 4 bo1 6 iris 2 flax 4 arge m var 85 saat oyun sürem var ama x3 ve x4 hritalarında bile günde 2 kere kesiliyorum
    bir sürü klana baş vurdum kimse almadı :(
    nasıl bir yol izlemeliyim? yardımcı olursaanız sevinirim.

biraz uri biriktirdim pet mi alayım kalkanlarımı elit yapayım?

Son düzenlenen: 6 Nisan 2015
  5. Merhabalar;

Öncelikle kendi geminizi biraz geliştirmelisiniz argesi,lf3 sayısı,elit kalkan sayısı,iris sayısı gibi şeyleri vip alıyorsanız pet alıp 8 lwl yapın kolay görevlerle petiniz açık olduğu zaman görevden aldığınız tecrübe puanı petinizede gidiyor.Bunlar bittikten sonra petinize kamikaze 3 otomatik toplayıcı 3,paladium topluyorsanız hammadde toplayıcı 3 alınız.Hammaddeleri iistediğiniz yerde satabilmek için ticaret modülü 3 alıp credi kasmanızı arttırabilirsiniz.

İyi forumlar.

6. nail1454

nail1454 User

Teşekkürler.

7. FairyMind

FairyMind User

Baskınlarda bende kesiliyorum.Önemli olan kesildikten sonra sinirlenip oyunu kapatmak değil başka haritalara gidip daha çok hırs yapıp kasılıcam ben demek :) Modumun dediği gibi argenizi yükseltmelisiniz.Cubi partilerine katılmakdan kastım cubiye adamlarla beraber sizde sıkın.

İyi oyunlar.

nail1454 bunu beğendi.
  8. Uridiumunuz mu bitti Baskına gelen büyük gördüğünüz abi dediğiniz kişilerden tek mı yediniz baaaa ne :D

Şaka bir yana pvp de katlayıcı ile kutu toplamak hepsinden daha etkilidir ;) Kolayca fullenebilirsiniz?

nail1454 bunu beğendi.
  9. FairyMind

FairyMind User

Evet :D katlayıcı ile fullenmekte mümkün çoğu yerde bunu yazarlar ama gerçekler çok farklıdır pvp haritasında yarım saat kutu topladıktan sonra fikriniz değişir :D çok sıkıcı çünkü.

10. nail1454

nail1454 User

kutu toplamak problem değil ben hiç paket almadan yaptım şimdiki gemimi bu pazar 25000 uri topladım kamuflajla ama katlayıcı paket diye bir şey bulamadım pedim daha yok katlayıcıyı pet olmadan kullana bilirmiyim?

yardımcı olan herkese çok teşekkürler. birde klanlar neye göre adam alıyorlar? şu halimle bir klana giremedim.

11. Katlayıcı varsa hiçte sıkıcı değil

300 uridium alıyorum kutulardan :)

nail1454 bunu beğendi.
  12. FairyMind

FairyMind User

nail1454 Katlayıcı paketi ana sayfanızda uridium sekmesine tıklayıp paketlerden ulaşabilirsiniz.

nail1454 bunu beğendi.
  13. nail1454

nail1454 User

teşekkür ederim.

14. Güzelmiş beğendim

15. dngn75

dngn75 User

Gayet güzel olmuş. Apis ve Zeus u da araya sıkıştırırsan tadından yenmez.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.