Öneri Yeni PvP sistemi: Bekçiler ve Suçlular

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve JohnShepard tarafından 27 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Yargı Puanı sistemi sayesinde belli sorunların önüne geçilebilir mi?

1. Evet.

60,0%
  2. Hayır.

40,0%
  1. Oyunda PvP gerçekten büyük bir önem taşıyor ve oyunun bir çok sorununu da yine PvP ile çözmek mümkün.

Yargı puanlama sistemi:
    Bu puanlama sistemi sayesinde oyuncular eğer bekçiliklerini iyi bir şekilde yaparsa belli avantajlara sahip olacaklar (Şeref puanı desteği, Market indirimleri, Görevlerden alınan tecrübede artış gibi).
    Ancak eğer suç işlerlerse Yargı puanları düşecek ve suçlarının devamında aranma seviyeleri artacak, aranma seviyesi arttıkça yakalayan bekçinin alacağı ödül de artacak.

Suçlar:
    1. 1 günde 250'den fazla avantaj kutusu toplamak(250'den sonra toplanan her kutu başına -100 yargı puanı)
    2. Aynı oyuncuyu 5 defadan fazla patlatmak (5 kereden sonra her patlatmada -1000)
    3. Haritadaki 1 günde yok edilen NPClerin %35'ine sahip olmak (haritada en az 1000 NPC yok edilmeli yani bir haritada 1 günde 10.000 NPC yok edildiyse 3.500 tanesini tek bir oyuncu yok etmeli. +1 aranma seviyesi)
    4. Tarama yapmadan bir oyuncuya saldırmak (Eğer başlatılan saldırı suçlu bir gemiye ise -500 eğer masum bir gemiye ise -2000)
    5. Masum bir oyuncu patlatmak -4000

Aranma Seviyeleri

1. seviye ★ -10.000 yargı puanı:

• Bu seviyedeki oyuncular avantaj kutularından %75 daha az ödül alırlar.
    • 5 saniyelik tarama ardından suçlu oldukları ortaya çıkar.
    • Patlatıldığında patlatan oyuncuya +500 yargı puanı sağlarlar.
    • Diğer oyunculara %10 daha fazla hasar verir.
    2. seviye ★★ -35.000 yargı puanı:
    • Bu seviyedeki oyuncular avantaj kutularından %75 daha az ödül kazanırlar.
    • Görevlerde %10 daha fazla katkı sağlamaları gerekir.(10 lordakia öldürmeleri gerekiyorsa 11 tane Lordakia öldürerek ancak görevi tamamlayabilirler.)
    • 3 saniyelik tarama ardından suçlu oldukları ortaya çıkar.
    • Patlatıldığında patlatan oyuncuya +1250 yargı puanı sağlarlar.
    • Diğer oyunculara %15 daha fazla hasar verir.
    3. seviye ★★★ -100.000 yargı puanı:
    • 1 saniyelik tarama ardından suçlu oldukları ortaya çıkar.
    • Görevlerde %50 daha fazla katkı sağlamaları gerekir.
    • Patlatıldığında patlatan oyuncuya +3750 yargı puanı sağlarlar.
    • Saldırı altındayken portallardan atlama yapamazlar.
    • Diğer oyunculara %20 daha fazla hasar verir.
    4. Seviye ★★★★ -500.000
    • Üzerlerinde bir işaret çıkar ve tarama yapmadan da suçlu olduğu anlaşılır.
    • Droidleri patlamalarda 2 kat hasar alır.
    • Kamufle CPU satın alamazlar.
    • Görevlerde %50 daha fazla katkı sağlamaları gerekir.
    • Görevlerde sadece Yargı puanı elde edebilirler başka ödül alamazlar. Ancak tamamladıkları görevlerden 5 kat daha fazla yargı puanı elde ederler.
    • Saldırı altındayken portallardan atlayamazlar.
    • Eğer bir başka 4. seviye suçlu tarafından patlatılırsa Uridiumunun yarısı diğer suçluya transfer edilir.
    • Bekçi tarafından Patlatılırsa bekçiye 10.000 yargı puanı sağlar.
    • 4. seviyeden düşük suçlulara ise 5000 yargı puanı sağlar.
    • Diğer oyunculara %40 daha fazla hasar verir.

Bekçi Unvanları

1. seviye Devriye 10.000 yargı puanı:

• Bu seviyedeki bekçiler %10 Market indirimine sahip olur.
    • Görevlerden, Kapılardan ve NPClerden %10 daha fazla şeref puanı elde ederler.
    • Patlattıkları suçlu başına 150 Uridium kazanırlar.
    2. seviye Dedektif 35.000 yargı puanı:
    • Bu seviyedeki bekçiler %20 Market indirimine sahip olur.
    • Görevlerden, Kapılardan ve NPClerden %20 daha fazla şeref puanı elde ederler.
    • Patlattıkları suçlu başına 250 Uridium kazanırlar.
    • NPC'lere %10 daha fazla hasar verirler.
    • %10 Daha fazla Kalkana sahip olurlar
    3. seviye Kolcu 100.000 yargı puanı:
    • Görevlerden, Kapılardan ve NPClerden %30 daha fazla şeref puanı elde ederler.
    • Patlattıkları suçlu başına 500 Uridium kazanırlar.
    • NPC'lere %20 daha fazla hasar verirler.
    • %20 Daha fazla Kalkana sahip olurlar
    4. seviye Komando 500.000 yargı puanı:
    • Görevlerden, Kapılardan ve NPClerden %50 daha fazla şeref puanı elde ederler.
    • Patlattıkları suçlu başına 750 Uridium kazanırlar.
    • NPC'lere %50 daha fazla hasar verirler.
    • %40 Daha fazla Kalkana sahip olurlar.
    • Bütün Oyuncular Komando Unvanını görür ancak yine de tarama yaparak 150 yargı puanı kazanabilirler.
    Yargı Puanı kazanmamın yolları:

• Görev tamamlamak.
      • Diğer suçlulara karşı savaşmak.
      • Kapı tamamlamak.
      • Maden satmak.
      • NPC patlatmak.
    Tarama Sistemi:
    • Bu sistem sayesinde saliseler içinde biten savaşlar ortadan kalkacak oyuncular yine tarama yapmadan saldırı başlatabilecekler ancak saldırdıkları oyuncu suçlu dahi olsa yargı puanlarından düşülecek sadece 4. seviye suçlulara taramadan saldırı başlatılabilecek.
    • Normal taramalar en fazla 5 saniye içinde sonuçlanacak. Masum bir oyuncuyu taramak 5 saniye sürecek ve tarama sonunda saldırı başlatılırsa kaç yargı puanı kaybedileceği hemen üstlerinde yazacak.
    • Tarama yapılan oyuncuya şuanda taranıyorsunuz uyarısı gidecek ve savaşa hazır olması gerektiğini farkettirecek.
    • Kamufle olmuş oyuncuları taramak 7 saniye sürecek kamufle iken tarama yapmak da 7 saniye sürecek.
    • EMA atıldığı takdirde Tarama iptal olacak.
    • 1 oyuncuyu taradığınızda 30 dakika boyunca bir daha tarama yapmadan oyuncuya saldırı başlatılabilir.

Son düzenlenen: 29 Nisan 2019
    YENİDENPASA, Spinaci ve PoetShadow bunu beğendi.
  2. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Konunuzu bölüm kurallarına uygun olarak açtığınız için teşekkür ederim, şu andan itibaren konunuz arkadaşlarımızdan destek aldığı sürece bizler de raporlarımıza ekleyerek sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız. Ayrıca konunuz an itibari ile Güncelleme ve Fikir Havuzu Index konusuna da eklenmiş bulunmaktadır.

Kişisel olarak merak ettiğim şey ise Bekçi ve Suçlu ünvanlarının daimi olup olmadığı olacak. Kazanma yollarının olduğu gibi kaybetme sebepleri de olmalı diye düşünüyorum. Örneğin bekçiler için belli bir süre oyuna girmeme, PvP haritalarında bulunmama gibi. Daimi olması durumunda güçlü oyuncular için kalıcı daha fazla avantaj sağlayan bir durum oluşabilir ve nispeten oyuncular arasındaki güç farkı daha da açılabilir :)

İyi forumlar.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 27 Nisan 2019
    Spinaci, PoetShadow ve JohnShepard bunu beğendi.
  3. Suçlulara oyun tamamen rastgele olarak af verebilir affın çıkması için en az 1 ay suçlu kalmalı ama. Ya da payment ile sicillerini temizleyebilirler.
    Bekçilerde ise Sezon sistemi olabilir her sezonun bitiminde Unvanlara göre ödüller dağıtılıp sıfırlanabilir.

Minerva bunu beğendi.
  4. Viraaa

Viraaa User

jandarma karakol hapishane felanda olmali.onlarida ekle.4-5 e adliye nobetci hakim ve savcida koy. 4-5in onunde durdum hasretin yerlere vurdum.ben uber saimon ararken petimden vuruldum. nerden gelio bole seyler akliniza bilmiom ki:)

5. DaglıAcS

DaglıAcS User

ARKADAŞIM DALGAM GEÇİYON BOS İSLERLE FORUMU OYALAMA DÜZGÜN FİKİRLERLE GEL

ÖZGÜRLÜK_YOLUNDA ve JohnShepard bunu beğendi.
  6. Senin fikirleri de görelim.Arkadaş ne güzel bir sorundan rahatsızlık duyup özgün bir çözüm önerisi ile gelmiş.Niye nefret dili kullanıyosun yoksa çok karışık geldi de anlayamadın mı ? :D

ZONGULDAKLIII ve JohnShepard bunu beğendi.
  7. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Forumda tamamen büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geldiği için yasaktır. Ayrıca mesajınızdaki üslubunuz için de sizi uyarıyorum. Atmış olduğunuz diğer iki mesajdaki büyük harf kullanımınız nedeniyle o mesajlarınızı kendim düzenledim.
    Lütfen mesajınızı düzenleyerek küçük harf kullanın ve tartışma ortamı yaratacak söylemlerden kaçının. Tekrarı durumunda cezai işlem uygulamak zorunda kalacağım.

İyi forumlar.

JohnShepard bunu beğendi.
  8. Kendimce önemli gördüğüm oyunda bir fark yaratabileceğini düşündüğüm konular açıyorum. Eğer fikrimin forumu oyaladığını düşünüyorsanız umarım daha güzelini siz açabilirsiniz. Konunuza elimden geldiği kadarıyla desteklemekten çekinmem.

Minerva ve Atakentlistyla bunu beğendi.
  9. Öncelikle konunuza bayağı özen göstermişsiniz. Benim de naçizane önerilerim var.

Gemisinin boyu 1.67'den kısa olanlar bekçi olamasın.
    Bekçi olanlar, görevde başarılı olursa polis olsun.
    Polis olan oyuncular, günlük 50 oyuncuya gbt yapmazsa kapılardan atlayamama cezası alsın.
    Daha önce sicilinde yaratık çalma, kasılan oyuncuya kamu bozma suçu olanlar memur olamasın. Hatta klanında bu suçlara bulaşan varsa memurluğu düşsün.

Neyse fazla uzatmayalım. Darkorbit'in işi belli olmaz. Bu konuyu hayata geçirirler! Uğraşır dururuz.

10. Viraaa

Viraaa User

bence memurlar KPSS ile alinmali.her onune gelen memur olmamali.bekciler ise duzgun bir mülakat sonucu alinmali.anasayfaya bir tane nizamiye kurulmali ve parola isareti bilmeyenler oyuna alinmamali.

Spinaci, .Paradoks. ve (silinen üye bunu beğendi.
  11. Önerileriniz için teşekkürler. Ancak ben daha çok Rıza baba ve ekibini eklemeyi düşünüyordum.
    Uğraşma kısmına gelirsek hangi konuda uğraştırıcı hale gelecek orayı anlamış değilim. Uğraşmaktan ziyade günlük PvP'nizi yaparken ekstra ödüllere sahip olacaksınız aslında.

Spinaci bunu beğendi.
  12. Rica ederim.

Uğraştırma konusuna gelirsek de DarkOrbit'in bu zamana kadar, bir şeyler almadan oyuncuya yarayacak pek bir harekette bulunmadı. O nedenle gelmesin dedim. Yoksa ben de isterim daha iyi uridium kasabileceğim, ekipman kazanacağım etkinlerinin gelmesini.

13. İşte bu onlardan biri eğer gerekli destek gelirse geliştirici ekibe sunulmakta bu fikirler. Gelen bir çok yenilik zaten Forumda yapılan önerilerle oluyor ancak çoğu yabancı forumlardaki öneriler olduğu için Türk oyunculara sanki akıllarına estikleri gibi güncelleme getiriliyor algısı oluşuyor.

Sempatik.57 bunu beğendi.
  14. RobinKudin

RobinKudin User

Kibariye :D queue size ne be adam istediği konuyu açar ciyaklamayın burda yalnız ben günde en az 400 kutu topluyom palaya üşendiğim için nası yapcaz
    mantıklı
    :D :D :D

Spinaci bunu beğendi.
  15. Sürekli olarak değil de etkinlik olarak gelebilir bence.

16. Aslında mantıklı ama sürekli olmasındaki ısrarım Bot kullanıcıların önüne daha rahat geçebilmek. Çünkü suçların çoğu bot kullanımı ile mümkün. Eğer bot kullanımı olmasa kesinlikle bir etkinlik olarak gelmesi daha uygun olurdu ancak botları temizlemek istiyorsak oyundan yaratıcı fikirler sunmalıyız. Recaptcha kodları gibi oyun zevkini bölecek bir sistem getirelim gibi bir konudan ziyade oyunun içine yenilik getirirken bir yandan da botlarla savaşı güçlendirebileceğimizi düşünüyorum.

17. Spinaci

Spinaci User

Yıldızlı evet veriyorum konu altın altın botlar ölür gider burada ama 4. seviye suçlunun 4. seviyeli biri tarafından öldürülünce urisinin yarısının gitmesi zor ayarlanacak bir şey o algoritmaları insan yapacak :D. Konu başlığı da konu içeriği kadar ilgi uyandırıcı olsa oylar 50 üstü olurdu herhal. Şahsen pvp'de takılan birisi değilim de *ehi*ehi*

18. Bence çok sağlam fikir oyuncunun hakkından oyuncu gelir :) tam destek.

19. Güncel.

20. Oyunda fazlasıyla eksiklik ve problem var. Böyle konuların açılmasını hiç mantıklı bulmuyorum. Bozuk bir düzene yeni etkinliklerin getirilmesi hiçbir fayda sağlamayacaktır.

"-1".

Sayfayı Paylaş