Öneri Yeni Sunucu Gelmeli mi?

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve KomediaN tarafından 14 Eylül 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Yeni sunucu gelmeli mi?

1. Evet

63,6%
  2. Hayır

36,4%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. KomediaN

KomediaN User

Merhabalar;

Arkadaşlar herkesin bildiği gibi Türkiye sunucusuna yaklaşık 6-7 yıldır yeni sunucu gelmiyor.
    TR6 serveri en son geldi ve başka açılmadı.

Oyuna yeni başlamış birisi olarak eski sunucularda başlayınca insanların hesabı 5-6 yıllık iken ben daha yeni oyuna başlamış olup onları yakalamaya çalışıyorum.

Oyunda hesabını fulleyen 100+(belki daha fazla kafadan salladım) kişi var.Oyunu oynarken amacımız bu adamları yakalayıp savaş yapmak.

Oyuna sürekli yenilik geldiğini düşünürsek benim bu adamı yakalamam 2 3 yılı en az buluyor.

Artık yeni sunucu açılma vakti gelmedi mi?

Bir sürü oyuncu kaybı yaşanılmışken hafif reklam yapılıp üstüne yeni bir sunucu tarihi vermek güzel olmaz mı?

Hem bırakmış oyunculardan belirli bir kısmı nostalji diye geri gelebilir, hem de oyuna yeni başlayacak kişilerin eskisi gibi gözü korkup oyuna başlamaya tereddüt etmesine gerek kalmayacak.

Şimdi gelelim eski sunuculardaki kişi sayısına.

Çoğu kişi eski sunucularda zaten çok az kişi var yeni sunucu iyice boşaltır gibisinden konuşmalar yapabilir.

Bunun çözümü çok basit sunucu birleştirme.
    Zaten Oyunun büyük bir bölümü gemisini fullemiş durumda.
    Oyunu güzel yapan şey rekabetti ve şuan bu rekabet sadece full+full olup pvp yapan kişiler arasında gerçekleşiyor.
    Eğer oyuncu sayısı azalırsa diğer sunucuları da birleştirsinler.
    Zaten kim fazla oyuncu olmasına karşı çıkar ki?
    TR serverlarının çoğunun birleştirilip artık yeni sunucunun gelmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Sunucu birleştirmek herkesin işine gelecektir diye tahmin ediyorum.
    Oyundaki rekabeti biraz daha arttaracaktır.

Şöyle biraz başka oyunlardan örnek vereyim.

xxx oyunu uzun zamandır sunucu açmıyordu.
    Yetkililer oyunun reklamını yapıp yeni sunucu açmaya karar verdiler ve etrafa reklam yağdırdılar.
    Sonucunda gelen sunucular ağzına kadar dolu olup çoğu eski oyuncuyu oyuna geri çektirler.

Aynı olayın darkorbit için de gerçekleşeceğini düşünüyorum.

Gerçekçi olursak eskisi kadar artık dolmaz ama yine şuanki düşük oyuncuya göre büyük bir değişiklik olacağını tahmin ediyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum.

2. Aliens

Aliens User

Sunucuların zaten birleştiğini (TR1 - TR5 / TR3 - TR2 / TR4 - TR6) hatırlatmak isterim. Ama yeni bir sunucu fikrine de karşı çıkmam doğrusu.

KomediaN ve ŞahFD bunu beğendi.
  3. ŞahFD

ŞahFD User

Hocam meraba, şimdi ben tr serverlerinde oynamıyorum fakat, geçen gün server seçme yerinden baktığım zaman yine tüm tr serverlerini görüyorum ?

tr1 tr3 tr4 tr5 tr6 e hani serverler birleştirilmişti?

Hepsine tek tek tıklayarak girdim kontrol ettim, hepsininde sıralamaları farklı, acaba ben başka bir oyun mu oynuyorum :D ? Yoksa hayal mi görüyorum tamamen merak ettiğim için soruyorum tüm serverler hala duruyor gibi sanki, buna bir açıklık getirirsen sevinirim hatta ss'de atabilirim,
    -----------------------

Arkadaşın konusuna gelicek olursam, aslında oyuncu sayısı zaten eskiye göre az yeni serverin açılmasına gerek yok lakin,

Şuda bir kesin sonuç ki

Darkorbit eğer yeni bir sunucu açarsa çok iyi para kazanır,

İnsanlar direkt erkenden sıralama kasmak ve zirveye oturmak için delilerce para yatırabilir, buda hem oyunda yükselmek isteyen yeni oyuncularin işine gelir, hemde oyuna yeni başlayan arkadaşlarin,

Yani oyuna yeni kayıt olan birisi(TÜRKİYEDEN)

Kayıt oalcaği zaman direkt en son açılan servere yönlendirilir, direkt, tr1 gibi taaa fii devrinden kalma bir servere değil, böylece oyuncu daha zevk ve keyif alir oynadiği oyundan,

Ayrıca yeni açılan sunucular her zaman kalabalık olur,,

Şöyle bir örnek vericem, bigpointin rakibi olan bir başka alman markasi oyun firmasi Baş harfi G***** (Reklam etmeyim)

Belki bilen bilir, Şimdi onunda 2 tane oyunu var birisi gladyatörlük adına diğeri şehir kurma adına bu oyunlarda darkorbit gibi eskinin zirvesi olan oyunlardır,

Hala ayaktadır fakat oyuncu sayısı %90'nın altına düşmüştür,

Fakat bu oyun şirketi, mesela her 1 senede bir oyun sunucusu açıyor (Yeni ve oradan yeni oyuncular kapıp, paralarını kapıp)

Daha sonra bir yolunu bulup, diğer sunuculara entegre edip, bir şekilde yolunu buluyor birleştiriyor,,

Aynısı darkorbitte'de olabilir diye düşünüyorum,

4. Aliens

Aliens User

Birleşmeden önce hesap açıp o sunucuları seçerseniz görünür. Ama birleştikten sonra bir hesap açın: Sadece TR1 - TR3 - TR4 sunucularını göreceksiniz.

.Paradoks. ve ŞahFD bunu beğendi.
  5. ŞahFD

ŞahFD User

Peki anlattığınız için teşekkür ederim, ama şuna nasıl açıklık getireceksiniz,

Bende eski hesap olduğu için hani ifarklı farklı gözüküyor ya,

Peki girdiğim her serverde neden farklı sıralama gösteriyor? Mesela tr1'le tr2'nin siralamasi birleşmedi mi? Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

6. Aliens

Aliens User

Merhaba; TR-1 / TR-5 ile, TR-3 / TR-2 ile ve TR-4 / TR-6 ile birleşti. Yani TR-1 ve TR-2 sıralamaları ayrı olması gerekiyor.

7. ŞahFD

ŞahFD User

Şimdi yeni bir hesap açtım deneme amaçlı,

Gerçekten serverler birleştirilmiş bir şekilde gösteriliyor,

Mesela 6 tane rus serveri 2 servere düşmüş

7 tane (7) evet parantez içine aldım 7 tane serveri olan alman serveri 2 servere düşmüş,

Ama türkiyede hala 3 server var, ben trde oynamıyorum ama oyuncu çokluğu ve eğlence açısından keşke birleşseydi demek istiyorum 2 sunucuya

KomediaN bunu beğendi.
  8. FurkanS53

FurkanS53 User

Bencede yeni sunucular açılmalı. Yeni sunucu açılıp ileride diğer sunucularla birleştirilebilir. Bu sürede yeni sunucuda daha iyi gelişme imkanı olacaktır.

ŞahFD ve KomediaN bunu beğendi.
  9. KomediaN

KomediaN User

Arkadaşlar serverlar birleştirilmiş denmiş bilgim var farkındayım onun ama ben bütün tr sunucularının birleştirilmesini düşünüyorum.
    Zaten her server en az 7+yıldır açık.
    Serverlar birleştirilse arada pek bi fark olmayacaktır.
    Hepsi nerdeyse birbiri ile aynı sıralamadaki oyuncuların hepsi full zaten.

Benim olayım Oyuna yeni başlayan birisinin ilgisini çekmek veya eskiden oynayıp bırakan birisinin tekrar başlaması.

Yeni sunucu açılıp üzerine reklam yapılırsa eskiden oynayıp bırakan veya yeni başlamayı düşünen herkes korkmadan rahatlıkla başlayabilecek.

Şimdi yeni bir sunucu açılsa hem bir sürü kişi oraya yönelir hem oyunu bırakanlar oyuna geri dönecektir.
    Yukardaki arkadaşın dediği gibi sıralamaya oynamak isteyenler oyuna fazlasıyla para yatıracağından bigpoint'in de işine yarayacaktır diye düşünüyorum.

Umarım yakında yeni sunucu gelir 7+ yıl çok fazla artık yeni sunuccu gelmeli diye düşünüyorum.

İşte olay burada senin kaçırdığın nokta burası.

Yeni sunucu her türlü insanların ilgisini çeker.
    Bigpoint bu yeni sunucu açılış tarihini belirleyip biraz reklam yaparsa bir sürü oyuncunun geri döneceğini düşünüyorum.

10. ŞahFD

ŞahFD User

Eğer yazımın devamını okumuş olsaydınız, ''Lakin'' Kelimesinden sonra yeni sunucu açılmasını desteklediğimi görürdünüz ;)

Lütfen birşeyleri tam görmeden okumadan at gözlüklerimizle bakmayalım :)

11. KomediaN

KomediaN User

Desteklemeni gördüm.
    Senin yazdığın şeye yorum yaptım.
    Sen oyuncu az gerek yok demişsin.Sonrasında bigpoint'in kazanacağı maddi imkandan bahsetmişsin.
    Ben ise yeni sunucunun oyuncu çekeceğinden bahsettim.
    Hem hiç bilmeyen 0 dan başlayan oyuncu hem de eski oyuncuları çekecektir.

''AT GÖZLÜKLERİ'' ile senin bakmamanı tavsiye ederim ben senin yorumuna kötü bir laf atmadım.
    Senin yorumunda kaçırdığın noktayı belirttim tekrar.

12. Yeni server açılırsa helix %400 de en az 2-3 tane 1.3 milyon uridium çekerim :) Hızlıca havoc, hercules, rank kasıp tadını çıkarırım :)

13. KomediaN

KomediaN User

Her oyunda olduğu gibi maddi durumu iyi olan kişiler tabii ki öne çıkacaktır.
    Ben şuan tr6 da oynarken ev parası versem bile anca yakalarım adamları....

14. ŞahFD

ŞahFD User

Bu şekilde düşünürsen oyundan keyif alamazsin

Global avrupa 1 diye bir server var nasil bir server olduğunu biliyormusun? Tr6 dediğin serverin 5 katı zorluğunda,

Orada 500 200 milyona aldığın gemi tasarımları falan(günlük, haftalık)

Bahsettiğim serverde 2-3-4 milyar arası satılıyor,

Kamuflaj cpu'ya adamalr 4 milyar basıyor,

Acemi binbaşı 4 m rütbe puanı istiyor,

Yani tr6 son derece basit bir server orada'da hesabım var merak etme,

Ama buradaki asil konu insanları yakalamk değil sen zaten full olduktan sonra güçlü olduktan sonra güçlü insanları kestikten sonra, Sıralamaya girmenin falan pek önemi yok bence,

Benim şahsi düşüncem :)

Yani yeni server çıkarsa elbet desteklerim yeni başlayanlar için fakat, senin serverin gerçektende çok kolay bir server dostum,

İNAN BANA..

15. KomediaN

KomediaN User

demek istediğim şu,

Eski servera yeni bir oyuncu başlayıp rekabet edebilmesi için full+full olması lazım.
    Rekabet zaten bu tarz oyunları güzel yapan özellik.

7 8 yıllık serverlarda bu rekabet maalesef olmuyor.

TR6 örnek verdim.
    Diğer serverlar tabii daha zor olabilir bir şey demiyorum :p

16. öncelikle merhaba,evet anlattığın durum çok can sıkıcı olsa da yapılacak birşey yok. Sunucular ancak yetersiz kalması durumunda yeni sunucu açılabilir. Yani tr 1-5 sunucusunun kapasitesi 300 bin oyuncu ise şuan o kapasitenin onda birinin bile dolu olduğuna inanmıyorum. Yani oyuncunun zorlanmasindan öte bir durum bu.

17. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Sunucu birleştirmelerinin çok uzak bir geçmişte olmaması ve yeni sunucu ihtiyacı olmaması nedeniyle önerinizin gerçekleşmesi mümkün görünmemektedir. Ancak şikayetlerinize raporlarımızda yer vereceğiz.

Konunuzu kilitleyerek arşive taşıyorum.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.