Yeni Takım İmha Maçı SSS

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve buzmavi tarafından 23 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. buzmavi

  buzmavi User

  Giriş
  Team Death Match (TDM), şirket genelinde geçerli olan bir ödül için bütün şirketlerin birbiriyle mücadele ettiği, DarkOrbit'teki bir etkinlik oyunudur. Her karşılaşma, belirli bir haritada iki şirket arasında yapılacaktır. 100 puana ilk ulaşan takım veya süre dolduğunda en fazla puana sahip olan takım karşılaşmayı kazanır. Kazanılan her karşılaşma için şirketin skorborddaki TDM toplamına bir puan eklenecektir. Oyuncular seviyelerine bağlı olarak iki gruba ayrılacaktır: 8-13 ve 14+.

  Eşleştirme
  İki tür eşleştirme vardır.
  • - İlk karşılaşmalar
  • - Yeni karşılaşmalar/Kazanan haritada kalır
  İlk karşılaşmalar: Bir TDM başladığında üç karşılaşma oluşturulacak ve her şirket aynı anda iki karşılaşmada bulunacaktır: - MMO - EIC - EIC - VRU - MMO - VRU
  Yeni karşılaşmalar/Kazanan haritada kalır: - Bir karşılaşma sona erdiğinde kazanan takım karşılaşmada kalmamayı tercih ederse, ilk karşılaşma kurallarına göre yeni bir karşılaşma oluşturulacaktır. Kazanan takım haritada kalmayı seçerse, daha önce karşılaşmadıkları bir şirketle karşılaşacaktır.
  TDM Kaydı
  [​IMG]

  Bütün x-1 haritalarında bir TDM dubası olacaktır. Pilotlar bu dubaya yakın uçtuklarında, dubanın üzerinde bir TDM lobi düğmesi belirecektir. Bu düğmeye tıklatıldığında bir lobi arayüzü açılır. 8. seviyenin altındaki oyuncular da TDM dubasını görecek, ancak lobiye gitmek yerine, TDM'ye katılabilmeleri için en az 8. seviyede olmaları gerektiğini belirten bir uyarı alacaklardır.

  Lobi Kullanıcı Arayüzü (UI) -
  [​IMG]

  -Lobi başlığına oyuncu seviyesi eklenir (8-13 veya 14+) ve UI'de sadece geçerli seviye aralığına uygun karşılaşmalar gösterilir ve otomatik olarak güncellenir.

  - Her karşılaşmanın, aşağıdaki bilgileri içeren kendine özel sırası vardır (belirtilen numaralar kendi fraksiyonunuza aittir):
  o Devam etmekte olan karşılaşmalar yeşil renkli küçük bir simgeyle işaretlidir
  o Oyuncular: X / 8 (örneğin 6/8)
  o Puanlar: O ana kadar kazanılan puan sayısı (öldürülen sayısından ölüm sayısı çıkarılarak bulunur)
  o Kuyrukta: Sırada bekleyen oyuncu sayısı
  o Rakip: Düşman fraksiyonlarından biri
  - Yalnızca oyuncunun şirketinin karşılaşmaları görüntülenecek ve sona eren oyunlar lobiden kaldırılacaktır.
  - Oyuncu bir karşılaşma sırasını seçtiğinde, söz konusu sıra vurgulanır ve karşılaşma bilgileri güncellenir:
  o Katılan iki şirketin o ana kadarki puanları ve katılan oyuncu sayısı gösterilir. o Karşılaşma başlamışsa, kalan süre gösterilecektir.
  o Yetersiz oyuncu sayısı nedeniyle karşılaşma başlamamışsa, karşılaşmanın başlayabilmesi için kaç oyuncu gerektiği belirtilecektir.
  - Oyuncu bir karşılaşmaya katılabilmek için Katıl düğmesine tıklattığında, aşağıdaki koşullar karşılanmışsa, TDM haritasına yollanacaktır:
  o Oyuncunun o anda bir Galaksi Kapısında, JPA'da ya da Grup Kapısında olmaması. Bir oyuncu henüz başlamamış bir TDM karşılaşmasına kaydolur ve yukarıda adı geçen haritalardan birine girerse, TDM kuyruğundan çıkarılacaktır.
  o Oyuncunun gereken seviyede olması.
  o Oyuncunun başka bir TDM karşılaşmasında bulunuyor olmaması. o Her iki takımından da en az üç oyuncunun katılmış olması: - Aksi durumda, karşılaşma başlatma koşulları yerine getirilene kadar oyuncu - TDM kuyruğuna ekli olarak kalır.
  o Bir karşılaşmanın önceden başlamış olması halinde, karşılaşma halen devam ediyor ve kendi takımında maksimum oyuncu sayısına ulaşılmamışsa, oyuncunun katılmasına izin verilir. Maksimum sayıya zaten ulaşılmışsa, oyuncu TDM kuyruğuna eklenecektir.
  Lobi davranışı
  - Bir oyuncu TDM kuyruğuna eklendiğinde, kuyruktaki sırası her değiştiğinde sunucu bildirimiyle bilgilendirilecektir.
  - Oyuncu, halihazırda bir kuyrukta olsa bile yeni bir kuyruğa girebilir. Bu durumda oyuncu mevcut kuyruktan çıkarılır ve yeni kuyruğa eklenir; yani oyuncu tek seferde yalnızca bir karşılaşmanın kuyruğunda olabilir.
  - Bir karşılaşmanın kuyruğuna girildiğinde, Katıl düğmesi Terket olarak güncellenir. Oyuncu Terket düğmesine tıklattığında kuyruktan çıkar.
  - Oyuncu, oturumunu veya oyun istemcisini kapatırsa, bütün kuyruklardan çıkarılacaktır.
  - Kuyruktayken fraksiyon değiştiren oyuncu, bütün kuyruklardan çıkarılacaktır; bunun karşılaşma sırasında olması halinde, oyuncu karşılaşmadan çıkarılacaktır.
  - Bir karşılaşmaya başlamanın ön koşulları karşılandığında, oyuncu bununla ilgili bilgilendirilir ve bir geri sayım göstergesi görüntülenir. Oyuncunun bu süre içinde katılımını onaylaması gerekir. Onay vermemesi halinde oyuncu kuyruktan çıkarılacaktır. Oyuncu ayrıca Kuyruğu Terket düğmesine tıklatarak kendiliğinden kuyruktan çıkabilir.


  Özel durumlar
  - Bir oyuncu bir karşılaşma için kuyruğa alınmış, ancak oyuncunun sırası gelmeden karşılaşma sona ermişse, oyuncuya yeniden denemesini söyleyen bir metin görüntülenir.

  TDM Oyun Mekaniği
  TDM haritası, iki dirilme bölgesinin bulunduğu yarım boy bir haritadır. Öldürüldükten sonra haritada yeniden dirilen oyuncular, 20 saniyeliğine kişisel SKB alırlar.
  Oyuncu TDM haritasındayken bir etkinlik penceresini açıp mevcut istatistikleri görebilir
  - Katılan 2 şirket için karşılaşma sayacı
  - Oyuncunun kalan can sayısı
  - Karşılaşmanın bitmesine kalan süre
  - 3 şirketin tümü için toplam etkinlik skoru


  Karşılaşma kuralları
  - Karşılaşma 20 saniye sonra başlar. Bu süre zarfında oyuncular dirildikleri alandan çıkamaz ve birbirlerine saldıramazlar.
  - Takımlar öldürme başına 1 puan alırlar.
  - Her oyuncu karşılaşmaya 3 canla başlar ve öldürüldüğünde bir can kaybeder.
  - 100 puana ulaşan ilk takım kazanır.
  - Dost birliğe ateş açılamaz.
  - Karşılaşma 15 dakika sürecektir, ancak takımlardan birinin 100 puana süre dolmadan ulaşması halinde erken bitecektir. Aksi durumda, en fazla puanı toplamış takım kazanır; beraberlik durumunda ise her iki takım da kaybetmiş sayılır.
  - Kazanan takım, şirketinin toplam etkinlik skoruna 1 puan ekler.
  - Bir oyuncu, öldürülmeden istediği zaman TDM'den çıkabilir. Bunun için her şirketin dirilme alanında bir simge bulunacak ve oyuncu devam etmekte olan karşılaşmadan çıkma seçeneğine sahip olacaktır. Oyuncu bu işlevi kullanırsa kendisine sonuç ekranı gösterilecek ve herhangi bir ödül almayacaktır.
  - Oyuncu bir karşılaşmadayken seviyesi artar ve artık mevcut seviye aralığının dışında kalırsa, mevcut karşılaşmayı bitirmesine izin verilecek ve haritadan atılmayacaktır. Ancak oyuncu kuyruktayken seviye aralığının dışına çıkarsa kuyruktan çıkarılacaktır.
  - Bir takım 30 saniyenin üstünde rakipsiz kalırsa, karşılaşma sonlanacak ve herhangi bir ödül verilmeyecektir.


  Ölüm ekranı
  Oyuncu, TDM haritasında öldürüldüğünde, kendisine aşağıdaki seçeneklerin bulunduğu ölüm ekranı gösterilir:
  - 15 saniyelik geri sayımın ardından, TDM haritasında şirketinin dirilme noktasında yeniden dirilmek.
  - 15 saniyelik geri sayım dolduğunda, serbest TDM yeniden dirilme seçeneğinin yerine varsayılan x-1 haritasında onarım seçeneği gelecektir.
  - Ölüm ekranında oyuncunun kalan canları gösterilecektir. Bütün canlarını kaybetmişse oyuncu yalnızca x-1 haritasında dirilebilecektir.

  Karşılaşma Sonucu Penceresi
  Karşılaşma Sonucu Penceresi, TDM sona erdiğinde veya oyuncu bütün canlarını tükettiğinde ekrana gelecektir. Bu pencere ekranda 30 saniye boyunca kalır. Oyuncular pencereyi kapatır ya da 30 saniyelik süre geçerse, oyuncular kendi X-1 haritalarına yollanırlar.
  Karşılaşma Sonucu Penceresinde aşağıdakiler görüntülenir:
  - Pencere manşetinde kazanılmışsa Kazandın, kaybedilmişse Yenildin, bütün canlar tüketilmişse de Bütün Canlarını Kaybettin yazacaktır.
  - Size ait istatistikler sol sekmede gösterilirken rakip şirketin istatistikleri sağ sekmede gösterilecektir:
  o Katılan tüm oyuncuların ayrı ayrı istatistikleri
  o Öldürme/Ölüm
  o Puan (öldürme eksi ölüm)
  o Verilen toplam hasar
  o Alınan toplam hasar
  o En çok hasar (tek seferde verilen en yüksek hasar)
  o Kazanma serisi: Bütün etkinlik boyunca ard arda kazanılmış maksimum karşılaşma sayısı
  - Tıklattığınızda kazanmış olduğunuz ödülleri görebileceğiniz Ödüller simgesi görüntülenecektir.
  Ödüller
  Şirket Geneli Ödülleri:
  Etkinliğin sonunda en çok puana sahip şirket, yalnızca 24 saatlik bir süre boyunca, aşağıdaki istiflenebilir Destekleri kazanacaktır:
  • - %10 daha yüksekmaden satış fiyatı
  • - Bonus kutu ganimetlerinde %10 artış (ekstra enerji hariç, bonus kutularının bütün içeriğini artıracaktır).
  • - %10 daha fazla TP (Desteklerde görüntülenmez/Desteklere eklenmez). Bu bonus, kazanan şirketin oyuncuları tarafından öldürülen tüm NPC'ler ve düşmanlar için otomatik olarak uygulanacaktır.
  • Beraberlik durumunda, hiçbir şirket kazanmış sayılmaz ve bu nedenle şirket geneli ödülleri de verilmez.
  Kişisel Pilot Ödülü:
  Oyuncular, kaybeden takımda olsalar da, etkinliğin sonunda veya bütün canları tükettiklerinde kişisel performans ödülleri alacaklardır. Ödüller farklılık gösterecek olup, oyuncu ne kadar fazla rakip öldürmüşse o kadar iyi ödüller alacaktır. Oyuncunun ölüm sayısı öldürme sayısından fazla olsa bile, oyuncuya küçük bir ödül verilecektir. "Kaybeden ödülü" denilen bu ödül karşılaşma başına yalnızca bir defa verilecektir. Oyuncu bütün canlarını kaybettikten sonra aynı karşılaşmaya yeniden katılır ve bütün canlarını yeniden kaybederse, kaybeden ödülünü ikinci defa alamayacaktır.

  Başarılar/Unvanlar:
  • - Ölüm Karşılaşması Kahramanı: TDM'de toplam 200 öldürme sayısına ulaşılması gerekir
  • - Ölüm Karşılaşması Savaşçısı: TDM'de toplam 500 öldürme sayısına ulaşılması gerekir
  • - Ölüm Karşılaşması Lideri: TDM'de toplam 1000 öldürme sayı
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 20 Haziran 2015
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.