Yeni Yapay Zekalı NPC'ler ve Gelecek Adım ARŞİV

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve FENOMEN tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. FENOMEN

  FENOMEN User

  Merhaba Uzay Pilotları,

  14 Şubat Pazartesi günü oyunda bulunan NPC (yaratıklar) için yeni bir yapay zeka sistemini devreye alacağız. Aranızdan bazıları, bizlere söz verdiğiniz, vaat ettiğiniz ve gelecek yeni yaratıklar nelerdir? diye soruyordu.
  Bizler gelecekte NPC lerin daha heyecan verici ve daha yenilikçi olması için uğraşıyoruz. Ancak eski yapay zeka sistemi ile NPC’lerin davranışları ve geliştirilebilmesi çok sınırlı ve zor idi. Bu yüzden son aylarda bunun üzerinde yoğun bir şekilde çalışarak harikalar yaratacak, gelecekte taze ve farklı NPC lerin alt yapısını oluşturacak yeni yapay zeka sistemini geliştirdik. Zor olan kısım şu anda var olan NPC lerin davranışlarını taklit edebilecek ve yeni NPC lerin alt yapısını oluşturabilecek bir yapay zeka sistemi olması idi ve bunu da başardık.
  Bundan Sonra Bu Sizin İçin Ne İfade Edecek?
  Aslında şu an hiç bir şey. Geçerli NPC lerin davranışlarında önemli bir fark olmayacaktır. Bir tek istisna dışında. Kristallon! Bu NPC eskisinden daha akıllı bir davranış sergileyecek ve imha edilmesi biraz daha güç olacak. Davranışlarda inanılmaz küçük farklılıklar var ancak bu sizin oyununuzu etkilemeyecektir.
  Galaxy Gatesler Etkilenecekmi?
  Hayır, kesinlikle hayır. Galaxy Gateslerdeki NPC lerde eski yapay zeka sistemi kullanılmaya devam edilecek ve kesinlikle etkilenilmeyecektir.
  Bu Gelecek İçin Neyi İfade Ediyor?

  Bambaşka davranışlar sergileyecek yeni, farklı NPC’ler ile yola devam edebileceğimizi. Hepinizin yeni NPC’ler istediğini biliyoruz ve bunu realize edebileceğiz. Yeni yapay zeka sistemini geliştirmek çok zamanımızı aldı ancak sonuçlardan mutluyuz. Sizlerinde bu souçtan mutlu olacağınızı umuyoruz.
  Önümüzdek haftalarda sizlere söz verdiğimiz yenilikleri yerine getirmeye yönelik çalışmalarımız olacaktır. Uzayı takip edin!!!
  Darkorbit Takımınız
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş