Öneri Yenilenen LEONOV <---

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve RΛ¢ØN™»C★« tarafından 15 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Leonov Gemisi Yeni özellikleriyle Gelsin Mi?

1. Evet

oy sayısı 30
    68,2%
  2. Hayır

oy sayısı 7
    15,9%
  3. Geliştirilebilir

oy sayısı 7
    15,9%
  1. Eski leonov bilindiği üzere kendi eski haritalarında ve diğer haritalarında özellikleri değişebiliyordu aşağıda ki tabloda göründüğü gibi...

StandartAna haritalar
    Hız360380
    Kargo5001.000
    Lazer66
    Jeneratörler66
    Darbe Puanı64.000160.000
    Ekstralar11

Fakat leonovun artık daha çok kullanışlı hale gelme vakti geldi de geçiyor..

1- Artık ''Standrat ve Ana harita'' gibi ayrım olmayacak.(Tüm haritalar'da özellikleri sabit kalacak)

2- Leonov gemisinin ana haritalar'da lazer,roket ve kalkanların %200 oranında gücü artıyordu bu özellik aynen sabit kalacaktır.

3- Gemi Özellikleri;

Hız380
    Kargo1.000
    Lazer6
    Jeneratörler7
    Darbe Puanı160.000
    Ekstralar2

Bu özelliklerin kesinlikle abartı olduğunu düşünmüyorum bence gayet makul darbe puanı goliath,vegeance gibi gemilerden daha az. lazer slot ve jeneratör slotu da az. Fikir ve yorumlarınızı her zaman ki gibi bekliyorum. Benim derdim oyunun dengesini bozmak değil de ''eskide kalmış ve hiç bir oyuncunun dönüpte yüzüne bakmadığı gemileri canlandırmak..''

Amatörce bir görsel hazırladım artık elimden geldiği kadar.

Şöyle bir görüntüsü olabilir;

Yorumlarınızı mutlaka bekliyorum :)

2. WolfWar

WolfWar User

Güzel ve yapılması gereken bir yenilik +1

RΛ¢ØN™»C★« bunu beğendi.
  3. Çok gereksiz.

4. Leonov gemisinin uygun başlangıç gemisi olduğunu düşünürsek yerinde bir güncelleme olur; fakat geminin hızina dikkat. Baskına gelen goliath leonovu yakalayabilmeli. +1:)

5. Teşekkür ederim :)
    Bana çok mantıklı bir sebep söyle ben de senin yorumunu gereksiz bulmayın kardeşim?
    Hızı goliath ile aynı :) Ayrıca desteğin için teşekkür ederim.

6. Yeteneklere sahip lenov bigboy ve nostromo konumu inceleyebilirsin.

7. Lazer bonusunun iki kat olması esasında önemli değil ama roket hasarının iki kat olması büyük bir sorun. İç içe uçuş düzenine gelen yeni güncelleme ile roketler roket hasarı biraz daha arttı. Yeni güncelleme ile PLT-2021 29145, PLT-3030 43718 max hasar veriyor. Oyunda roket ucuz olduğu ve kutulardan falan bolca verildiği için yeni haritada leonov bot gemisinden başka bir şey olamaz. Bu geminin roketlerinin gücü yüzünden lazerlere olan bağımlılık azalır ki bu da oyun içinde lazer alımını dolayısıyla uri harcanımını düşürür.

Edit: Hasar konusunda droit tasarımlarını unutmuşum bir %10 da oradan ekleyin.

8. Leonov gemisi başlangıç gemisi olarak tasarlandı. yeni oyuncuların daha hızlı gelişebilmesi için harita bonusuna ihtiyaç var. Ek olarak başlangıç oyuncuları genel olarak uridiumunu lazere harcamaz. Sub elit ve tam elit gemiler de galaksi kapılarından elit cephane ihtiyacını karşılar. Dolayısıyla uridium harcanımını genel olarak etkilemez.
    Edit 1: Avantaj kutuları roket vermemektedir. Etkinlik avantaj kutuları da R-310 ve PLT-2026 vermektedir; yani credilik roketler. Pld-8 plazma ayırıcı sınıfından olduğu için hasar vermemekte yani harita bonusundan etkilenmiyor.
    Edit 2: Bütün oyuncuları aynı kefeye koymak haksızlık olur. 3. taraf yazılım kullanımını kanıksayarak nerf yapacağımıza yadsıyarak yeni oyuncuların elini güçlendirsek, bu uğurda eski ve kolay elde edilebilen gemileri bir nebze olsun güçlendirerek oyuncuların kullanımına sunsak daha iyi olmaz mı ?:)

Son düzenlenen: 20 Haziran 2018
  9. Oyunda Sayborg ile hasar bakımından kafa kafaya bir gemi Leonov.

Leonovun x4 ile 69.000 lazer hasarına sahipken diğer yandan Leonov İç içe ile 43718 Roket hasarına sahip olur.
    Sayborg x4 ile 82.000 lazer hasarına sahipken burgu ile bu rakam 98400 olur ve ayrıca 14572 de roket hasarına sahip olur.

Bu durumda Sayborg toplam 112972 iken Lenov 112718 hasara sahip olacaktır. Yani neredeyse bire birler.
    Tabii geminin hızı ve kalkanı Sayborg'dan daha az ama 5-10 bin uridiuma satılan bir geminin oyundaki en güçlü gemiye hasar olarak kafa tutması abestir. İşin diğer bir boyutu ise bu hasar için Leonov daha az lazer harcıyor.

Kısacası demem o ki bu gemi Sayborg'a kafa tutmaz elbet ama bu hasar gücü ile bildiğiniz bot gemisi olur. Asıl eşitsizlik ise düşük lazer güçlerinde tavan yapıyor. x2 ile verilen hasarda Leonov çok daha avantajlı hale geliyor. Bildiğiniz üzere Spektrum'un özelliği sadece lazer hasarını düşürüyor yani Leonov bu durumda da avantajlı halde. Bunun yanında bu gemiyi kesmek için uğraşmaya değmeyecek bir rütbe ve ödül veriyor. Nereden bakarsanız bakın bu geminin yeni haritaya çıkması mantıklı değildir.

Avantaj kutuları vermemekte elbette lakin özel günlerde topladığım 100.000 PLT-3030 ve kapılardan kastığım 600.000 PLT-2021 roketim varken eminim bot gemilerinde bundan kat be kat fazlası vardır. Ve size katılıyorum "Leonov gemisi başlangıç gemisi olarak tasarlandı."

10. Yeni haritalarda harita bonusunun olması mümkün olamaz; aksi takdirde pusatın pabucu dama atılır. Nerf yemeyecek şekilde güncelleme getirmek lazım. Ben eski haritalarda da roket bonusunu kaldıralım şeklinde anladım, eski haritalarda bonuslar kalsın. Baskına gelen tam elitlerin canını yaksın ki yeni başlayanlar rahat kasılsın
    Edit 1 : Net rakam vermekten kaçınmak gerek. Ek olarak dağıtılmış hasar desteğını hesaba katmamışşın. Grup desteğiyle beraber X4 ile 120.000 civari hasar çıkarabilirsin. Ondan dolayı 1 vs 1'de karşı tarafın grupta olmadığından emin olman lazım.;)
    Edit 2: İnan bana kimin kime üstün geleceği hiç belli olmaz. Zamanında attığım bir vsyi paylaşayım: Cerrahla Eski haritalarda baskındayken
    Halkalı cyborg peşime takıldı. Hızdayken halkayı boşaltıp çarka aldı. Biraz kovalattım. Daha sonra ağırıma geçip burgudayken x4-rsb karıştırdım. Adam güm:D.

11. Şöyle bir yorumla cevaplayım.

1- Leonov'da herhangi bir yetenek yok cayborgtaki gibi
    2. Roket konusunda ki hasara gelicek olursak zaten şuan roket hasarı x2 kat fazla yani bu sonradan benim ekleyeceğim bir şey değil. Ayrıca sizin dediğiniz PLT-3030 roketi ''İNCE AYAR'' ister. İnce ayarsız hiç bir işe yaramazz.
    3. Cayborg ile asla aynı kefene koyulmayı geçin. Cayborg ile yarışamaz bile şu jeneratör, lazer ve ek olarak gelen %10 DMG nin farkındamısınız? Yarısı leonov'da yok %200 lik kısma bence boşuna takılıyorsunuz. Bu lazerleri 6 dan 12 yapar. İç içe açı uçuş düzeni sadece leonova özel %65 lik bir damage değil tüm herkese özel öyle değil mi? Ayrıca cayborg burgu ile gelse iç içe açıdan daha çok kar elde eder.

Saygılarımla..
    Gerçekten haklsın kardeşim ben bunu nasıl unutmuşum :eek:

12. Yorumumda yaklaşık bir hasar hesaplaması yaptım eksik bir şey varsa ekleyiniz. Hasar olarak birbirlerine x4 ile çok yakın olduklarını ve x2, x3 gibi lazerlerde ise Leonov'un önde olacağını da belirttim.

Yanlış anlaşılmasın sizinle veya fikrinizle alakalı bir sorunum yok sadece oyunda dengesel olarak bir sorun oluşacağını söyledim. Bu da sadece benim görüşümdür.

13. Ben her türlü görüş,fikir yoruma açığım bundan ötürü kimseye ters düşmem veya kimseye kızamam bu da sizin fikriniz.

Lakin böyle bir şey olucaksa bile benim yazdıklarımla birebir olucak diye bir kaidede yok.Sizin de dediğiniz gibi abartı bir durum olursa DO zaten bazı değişikler yapabilir. Veya gemiye ulaşılmasını zorlaştırabilir.

Örneğin 300 500 bin uridium veya paymentte 50-100 TL gibi

14. Eski harita için bir şey belirtmedim konuşmalarım yeni haritalar üzerinedir. Grup güçlendiricilerini saymadım zira ikisi için de geçerli olan bir şeyin etkisini yok sayabiliriz.
    Evet net rakam vermek mantıklı değil ama kıyaslama için anlık bir ölçü birimi de şart :)

15. İlk konuşmanıza yeni haritalar için diye başlasanız daha sağlıklı olurdu. Siz söylemeden konuşmanızın ne üzerine olduğunu bilemem:). Şöyle söyleyeyim 70.000'i %135 ile çarpin birde 90.000'i. Aradaki farkı göreceksiniz, etkisi yok sayılamayacak kadar fazla:). Anlık kıyaslama demişsiniz ama tam donanımlı kararsız LF-4'le 92.000 küsür anlık hasar verebilirsiniz cyborgla. Demek ki 89.400 max değilmiş:D.
    Edit: Konuşmalarınızda hile programları kullanımını kanıksama havası sezdim, bunu temelde kabul edip görüş belirtmişsiniz. Tekrar ve tekrar söylüyorum G.İ.Ş kurallarınca 3.taraf yazılım kullanımı yasaktır. Düşüncelerinizi bu yazılımlar üzerinden değil de oyunun genel işleyişi üzerinden yaparsanız daha sağlıklı olur

Son düzenlenen: 22 Haziran 2018
  16. karakule26

karakule26 User

Bu leonov heryerde olsa eski haritada kasılabiliyor keşke her haritaya gidebilsem leonov yaparım gemiyi asla değişitmem :D

17. emperyan

emperyan User

Leonov u leonov yapan özelliği almak istiyorsn sen ben günlük görevlerin bir kısmını rahat yapabilmek için onu kullanıyorum hem az lazer hemde kimse kesmeye çalışmıyor kafam rahat. Leonov a kozmetik tasarım gelmeli veya modul, bigboy a bile tasarım geldi...

goliat0 bunu beğendi.
  18. leonovu credili gemi yapın ana harita avantajını 3 katına çıkarın ,
    x-6 x-7 x-8 avatnajını 2.5 katına çıkarın en iyisi

Sayfayı Paylaş