Öneri Yenilenmiş Grup Sistemi ve Savaş Lobisi

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve Aliens tarafından 6 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Bu yeniliği nasıl buldunuz?

1. Gayet iyi.

86,3%
  2. İyi değil.

11,0%
  3. ... eklenirse/çıkarılırsa daha iyi olur.

2,7%
  1. Aliens

Aliens User

Yenilenmiş Grup Sistemi

Yeni sürümle beraber eski grup sisteminde önemli iyileştirmeler yapmaya karar verdik. Artık amacına göre çok farklı stilde gruplar oluşturabilir, sen ve takımın destansı savaşlarla veya zorlu uzaylı akınlarıyla baş edebilirsin! Bu sistem bazı grup seçenekleri sunuyor ve her birinin kendine has özellikleri bulunmaktadır.

Yeni Pencere:
    Grup ayarlarına Grup Penceresindeki [​IMG] butonu yoluyla ulaşılabilir. Savaş Lobisi ise [​IMG] butonu ile açılır. Şayet ayarlardan özellikle bir grup seçilmediyse oluşturulan her grup Standart Grup sayılır. Grup çevrilmek istenirse mevcut grup bozulmalı ve yenisi oluşturulmalıdır. Kısıtlanmış haritalar içerisinde kısıtlamaya takılan gruplar oluşturulamaz.

Standart Grup:
    • Bu grup eski min.2 - max.8 kişilik grup sistemidir, çalışma sisteminde bir farklılık bulunmaz.
    • Bu grupla Turnuva Haritasına erişilemez.
    • Bu grup varsayılandır ve farklı bir grup türü seçilmediği takdirde oluşturulan her grup bu sistemde oluşur.
    PvE Grup:
    • Min.9 - Max. 16 kişiden oluşturulabilir.
    • Bu gruplar PvP Haritaları, LoW, Hades, Karantina Bölgesi vb haritalarda çalışmaz ve böyle bir grubun üyesiyken bu haritalara erişim söz konusu olmaz.
    • Bu grupta TP ve Şeref destekleri paylaşılmaz.
    • Gruptan elde edilen hasar destekleri sadece PvE hasarı sağlar, PvP hasarı yalnızca sizin sahip olduğunuz destek miktarı kadar artış gösterir.
    • Bu grupta NPC ödülleri ve görev ilerlemesi paylaşılır.

PvP Grup:
    • Bu gruba minimum 12 seviye oyuncular katılabilir veya kurabilir.
    • Min.9 - Max. 12 kişiden oluşturulabilir.
    • Bu gruplar x-1, x-2 haritaları, LoW, Hades, Karantina Bölgesi vb haritalarda çalışmaz ve böyle bir grubun üyesiyken bu haritalara erişim söz konusu olmaz.
    • Bu gruptayken 4-4 altı bir haritada imha olur ve Hangarda Doğ seçeneğini kullanırsanız x-8 haritasına gönderilirsiniz.
    • Bu grupta TP ve Şeref destekleri paylaşılmaz.
    • Ayrıca gruptan elde edilen hasar destekleri sadece PvP hasarı sağlar, PvE hasarı yalnızca sizin sahip olduğunuz destek miktarı kadar artış gösterir.
    • Bu grupta NPC ödülleri ve görev ilerlemesi paylaşılmaz, ödül ve ilerleme ilk sıkana verilir.
    Turnuva Grubu:
    • Bu grup sadece Savaş Lobisi ile oluşturulabilir ve sadece Turnuva Haritasında çalışır.
    • Bu grup minimum 5 kişi, maksimum 10 kişiden oluşturulabilir.

Turnuva Haritası ve Savaş Lobisi

Bu güncelleme aynı zamanda iki önemli içerikte kazandıracak:
    Savaş Lobisi ve Turnuva Haritası!

Savaş Lobisi Nedir:
    Savaş Lobisi grup penceresinden erişilebilen; 1v1, 1v1v1 ve 1v1v1v1 seçeneklerine sahip ve siz ile rakibinizi/rakiplerinizi Turnuva Haritasına ışınlamanıza olanak tanıyacak yeni bir sistemdir. Bu sistem hem sunucunuzdan rakiplerle hemde diğer sunuculardan rakiplerle mücadele edebilmenize olanak tanır. Böylelikle grup savaşlarınızı çok daha benzersiz ve keyifli, aynı zamanda dış etkilere karşı korumalı bir yerde gerçekleştirebilirsiniz.

Turnuva Haritası Nedir:
    Turnuva Haritası Savaş Lobisi ile erişebileceğiniz bir Grup Savaşı haritasıdır. Bu haritada bazı sınırlamalar vardır:
    • Turnuva eşlemesi yapabilmeniz için karşı takımın/takımların da aynı sayıda oyuncu içeren gruplar oluşturması gerekir.
    • Bu haritada şirketlerin bir önemi yoktur, grubunuz önemlidir.
    • Gruplar eşlendiği ve haritaya ışınlandığında geri sayımı başlatabilmeleri için her grup ilgili yeşil çemberin içerisine girmeleri gerekir, 60 saniye AFK olan grup bir uyarı mesajı alır ve haritadan uzaklaştırılır.
    • AFK bırakan (çembere girmeyen) oyuncular ilk eylemlerinde uyarı alırlar, ikincinde 1 saat turnuvaya girememe cezası alırlar. Bundan sonraki her AFK bırakmalarında en son aldıkları cezaya 1 saat daha eklenir ve uzaklaştırılır.
    • Yeşil Alanla gruplar aktif edildiğinde haritayı terk etmek mümkün değildir.
    • Bu haritada bağlı olduğunuz gruptan ayrılamaz veya ona zarar veremezsiniz.
    • Bu haritada imha ettiğiniz gemilerden hiçbir kazanımınız olmaz ve sizde imha olursanız sizinde kaybınız olmaz.
    • Bu haritada kullandığınız akıllı bomba, yakan iz vb. hiçbir öğe (mayınlar hariç) grubunuza hasar vermez.
    • Bu haritada savaş süre sınırı 15 dakikadır. Bu sürenin sonunda en fazla kayba uğrayan taraf kaybeder. Taraflar eşit sayıda kayıp vermişse DP miktarının ortalaması az olan takım mağlup sayılır.
    • Bu haritada SpearHead ve Defcom gemilerinin Mükemmel Kamuflaj özelliği çalışmaz.
    • Bu haritada kamuflaj alınamaz, hangar değiştirilemez, kişiler sekmesi, UBA, R-Zone açılamaz.
    • İmha edilen kişi savaşı izleyebilir ama müdahil olamaz. (O kişi haritada ölmeyen kişiler için görünmez olur ve hedef alınamadığı gibi mayınları aktif edemez, mayın bırakamaz ve savaşın seyrine karışamaz. Ayrıca imha olduğu tur, paylaşımlı destekleri grubunun diğer kişileriyle paylaşılmaz.)
    Tunuva Haritaları:

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 6 Haziran 2020
    *FastMonster*, _-Thanatos-_ ve Minerva bunu beğendi.
  2. okumadan olumlu oy kullandım

3. Buna benzer bir konuyu daha önce ben oluşturmuştum,

*Mesela insanlar grup oluşturacak*
    (Kristalon grubu)
    (100'lük görevler grubu)

(Cubikon görevi grubu)
    (İnvoke, kesmek isteyenler gelsin :D)Gibi, gibi isimlerle gruplar oluşturacak

İnsanlar grup arama listesinde bu grup isimlerini görüp neye ihtiyaçları varsa hangi gruba ihtiyaçları varsa ona girebilecekler.
    Ve, görevi olanlar bu grup sistemi ile gruba katılıp görevlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde bitirebilecek, ama konum konu açma kurallarına uymadığı için kapatılmıştı,

Neyse en azından senin ki daha güzel olmuş görsel falan hazırlamışsın
    , oyum olumlu,

4. Aliens

Aliens User

Evet ama benim konum seninkinden önemli farklara da sahip. Turnuva sistemi olsun, PvP ve grupların işleyişi olsun. Olumlu oyun için teşekkür ederim. :)
    Teşekkürler efenim. :)

5. ateistkeci

ateistkeci User

Oyum olumlu ola :p

Dün o konuyu arıyordum güncel diye yorum atmaya :( bu geldi şimdi fikrim bi değişti buna güncel yorum atalım :D

6. Aliens

Aliens User

Ne konuda bir değişim oldu? :D

Bu arada, oy vermeyi unutmuşsun. :D

7. ateistkeci

ateistkeci User

Artık destek buraya o anlamda :p

Ayrıca oy verdim sen görmüyorsun

8. Aliens

Aliens User

Şimdi geldi, ondan önce çok yeniledim sayfayı yenilememe rağmen gelmemişti.

Fikri beğenmene çok sevindim. :)

9. ateistkeci

ateistkeci User

Senin tarayıcın bozuk ben oyumu vermiştim aaaaaa :D

10. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Emeğiniz ve konunuzu kurallara uygun açmış olduğunuz için teşekkür ederiz. Konunuzu Güncelleme ve Fikir Havuzu Index konusuna ekliyorum ve destek aldıkça da raporlarımıza ekleyeceğiz. :)

Ek olarak konu içerisindeki ifadelerin yanlış anlaşılmalara mahiyet vermemesi amacıyla "SSS" ve "DarkOrbit Ekibiniz" ifadelerini konu başlığınızdan ve mesajınızdan çıkarmış bulunmaktayım.

İyi forumlar.

11. Aliens

Aliens User

Konu günceldir.

12. Farkındayız size de iyi bayramlar arada DC uğrarsınız umarım. Bays

13. TanrıEru

TanrıEru Guest

Güzel konu güncel tutulması hoş olmuş bi kısmını gereksiz bulsam da turnuva modu gayet hoş ve eğlenceli olabilir tabi sonunda ufak tefek ödüller de olabilir uba daki gibi sanki ama neyse şimdi yorum yapıp bulamaça çevirmeye gerek yok

14. zztetk

zztetk User

Darkorbit böyle birşeyi aktif etse savaşlar çok zevkli hal alır UBA sistemi gibi seprom beslemeleri inaktif durumda olmaması lazım seprom osmium kalkanlara veya hız için promerium aktif olması lazım bu haritalarda Aynı Jackpot nasıl oynanıyorsa o kurallar geçerli olması gerekiyor bence 15dk çok uzun bir süre 5v5 - 3v3 - 1v1 gibi değişik savaş stilleri eklenebilir buna göre harita boyuda küçültülebilir yıllardır savaşmayı vs atmayı seven oyuncuların beklediği şey bu herkesin kendisini en iyi şekilde gösterebildiği Jackpot turnuvası vardı kaldırdılar en azından burada bir lig oluşturulabilir aylık 1. klan yada tüm serverler için aylık en iyi oyuncu şeklinde kesinlikle UBA gibi olmaması gerekiyor ubadaki harita çok dar ve birçok şey kullanılamıyor seprom osmium roketlerde besleme bile yok gerçekten çok iyi bi çalışma olmuş sonuna kadar destekliyorum,

ateistkeci bunu beğendi.
  15. guncel

16. Emeğine saglik gercekten güzel konu.

17. Süper konuymuş, kendimce şunlar da olsaydı daha iyi olurdu dediklerim;
    - 3v3, 5v5 ve 8v8 savaş seçenekleri eklenebilir
    - Harita boyutları savaşan kişi sayısına göre küçültülmeli veya büyültülmeli
    - Son olarak ödül sisteminden hiç bahsetmemişsin çok aşırı ödüller söz konusu olmamalı işin ucunda büyük ödüller olunca suistimal edilme ihtimali de doğal olarak artıyor, onun yerine dengeli ve tatmin edici 1 Haftalık v.i.p, 10k sep, 100k uri vs gibi haftalık veya aylık ödüller verilebilir

18. Destekliyorum, gelirse heyecanlandıran bir yenilik olabilir. +1

19. D4Y1*

D4Y1* User

olabilir

Sayfayı Paylaş