Duyuru Yepyeni bir Client: Tasarım Atölyesi!

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Aliens tarafından 7 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce gelmeli mi?

1. Evet.

oy sayısı 24
    77,4%
  2. Hayır. (nedeniyle)

oy sayısı 5
    16,1%
  3. Geliştirilebilir. (nedeniyle)

oy sayısı 2
    6,5%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Aliens

Aliens User

Evet arkadaşlar. Yeni bir fikir ile karşınızdayım.

Kişiselleştirme konusunda bu oyunun biliyorsunuz ki çok fazla eksiği var. Ve bende bu konuda eksikleri gidermek amacıyla kafa yordum. Ortaya bu fikir çıktı.

Oyuna harika bir özellik katacak olan Tasarım Atölyesi fikrini sizlere tanıtayım.
    (Görselleri ileride hazırlayıp konuya ekleyeceğim.)
    Anasayfaya Skaylab kısmına yeni bir sekme eklenecek.
    Ve orada değişik filitreler, grafikler olacak.
    Yukarıda detaylı Tasarım Atölyesi sekmesini görüyorsunuz.
    Bunların bir kısmı kredi, uridium, özel görev veya her kapının ödüllerine ve paymente konacak. Bu filitre ve kombinasyonlarla geminize ve droitlerinize mevcut tasarımların üzerine kendi isteğinizce efekt ve çizim yapabileceksiniz. Bu tasarım üzerine tasarımlar elbette özelliksiz ve görüntü için olacak. Ancak hoş tasarımlar yapabileceksiniz ki bu tasarımları kullanmak için o an kullandığınız özellikli veya yetenek tasarımlarını çıkarmanız gerekmeyecek. Ayrıca petinize de yepyeni görüntüler yapabilme imkanınız var. Bu oyunu kastırır veya renk körüyüm, bu beni rahatsız edebilir diyenlere ise elbette ayarlardan bu tasarımları gizle butonu aktif olacaktır.

Evet arkadaşlar. Konum şuan basit ve kaba taslak halindedir. İleride görseller eklenerek daha detaylı olarak tanıtılacaktır.
    Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenlenen: 8 Mart 2016
  2. Konuyu tam okumadım ama işin içinde payment var olacağını hissediyorum :D

Aliens bunu beğendi.
  3. Aliens

Aliens User

Ama şimdi bunu yapmak baya zor bir şey. O yüzden azıcıkta kazanması lazım. :D:D:D Umarım gerçekleşir. Sence güzel bir özellik mi? Biliyorsun, fikirlerin önemli.

4. Aliens

Aliens User

Teşekkür ederim. Lütfen konuyu yayalım da gerçekleşme şansı artsın.

5. Diğer konuda konuştuğumuz gibiyse sıkıntı yoktur ama konu içeriğini detaylıca okumadım şimdi zaman yok bi ara bakıyım :)

Kısa ve öz şahini modifiye edecez :D

6. Aliens

Aliens User

Rsimlerin bazılarını yükledim. İnceleyebilir misin?

7. Sadece resimleri diyorsan kısaca düşüncelerimi söyleyim.

İlk olarak gemi ile ilgili olacağı için bunu Skylab değilde "Hangar" bölümünde göstermen daha iyi olacaktır. Konuyu detaylı okumadığım için ikimizde aynı şeyi düşünüyorsak gemi ortada dönerken yanlarda paneller olur oradan düzenler ve anlık olarak değişimleri görüntülemiş oluruz.

8. Aliens

Aliens User

O kadar resim yapma kabiliyetim yok. Yoksa bende isterim göndürmek. Benim demek istediğim resim sistemi biraz tanıtıcı olmuş mu? Birde yardımcı olabilirsen öyle bir şeye aşırı mutlu olurum.

9. Ben resim konusunda pek iyi değilim :D Aslında konuyu tam yansıtmıyor gibi ama bakalım şimdi çıkmam gerekiyor :)

10. banada gönderirmisin

11. Aliens

Aliens User

Anlamadım. Neyi göndereyim?

12. Şimdi konuyu detaylı okudum da düşündüğümün dışındaymış. Buz tasarımındaki efekt gibi seçsek daha iyi olabilir. Zaten buz tasarımı tasarımsız aegis üstüne buz efekti.

13. Aliens

Aliens User

Bu daha gelişmişi. Burada kendin tasarımını oluşturuyorsun. Ama buz tasarımını da yapma şansın elbette var. Sence de güzel değil mi?

14. Şimdi bu tasarımın üstünde hafif belirgin olacak efekt ise sorun olmaz ama direk tasarım üstüne belirgin olarak etki ederse kötü tasarımlar çıkabilir bazılarında zevk berbat :D Bence hazır efektler satın alalım buz efekti, ateş efekti, bahar için yonca efekti gibi bunlarıda istediğimiz tasarım üstüne ekleyelim.

15. Aliens

Aliens User

Hafif efekt. Mesela gemin ilerlediğinde arkasında yıldız efekti vereceksen yıldız saçacak. Yoksa baştan bir tasarım olmayacak. Üzerine hafif rütuşlar anlayacağın. Ayrıca zevksiz diyemezsin. :D:D:D Herkesin zevki ayrı. :D

16. Dediğim gibi etkinliklerde hazır efektler satabilirler :) Bu hem karmaşık olur hemde zor olur hem payment olarak düşünmekte pek kolay değil kabul etmeyebilirler.

17. Aliens

Aliens User

Hepsi değil canım. Bazı çok özelleri olacak. Oyununda kazancı olmalı. Nede olsa böyle bir şeyi yapmak kolay değil. Mesela bazı film veya çok daha değişik objelerin süslerini getirebilirler. Bunları gemi tasarımı üstüne monte edebilirsin. Karmaşık ama çözülemeyecek bir şey değil. Hele bir gelsin de oyun onu tanıtır zaten.

18. atöyle denilince cs deki gibi birşey diye düşünmüştüm lakin daha farklı çıktı . aslında diroitler gibi gemi tasarımlarıda görsel olarak değiştirilebilse vede isteyen gemi tasarımını yapıp onu oyun içinden oylayabilsek - en çok oyu alan oyuna eklense . tasarımı yapanada hediye edilip değeri kadar uri verilse fena olmaz :D

sizin konunuz içinde biraz daha görsel olursa çok güzel olur

19. Aliens

Aliens User

Görsel hazırlama konusunda pek iyi değilim. Ve zaten konum bu. Değişik efekler kullanarak değişik şekiller elde etmek. Ancak belli bir seviyede. Ve alttaki tasarım ne olursa olsun onu tanınmaz hale getirmeyecek.
    Dediğiniz kulağa iyi hoş. Ancak oyla pek yapılmasa daha iyi olur.

20. Aliens

Aliens User

Güncel ve daha profesyonel görsel hazırlanmıştır. Konu güncel.
    @Rehber Mod senden ricam konunun anketinde ki oy kullananları görme seçeneğini açar mısın? Ben açmayı unuttum ve sonradan açılmıyor ne yazık ki. Yada açılmıyorsa bana haber vererek konumu sil de yeniden açıp yapabileyim.

Güncel.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 26 May 2016
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.