yıllar sonra oyuna yeniden başladım

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve General(Shadow.sword) tarafından 18 Kasım 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. bu birleştirdeki yeni roketarlar nedir?

2. Purgatory

Purgatory User

Detaylı bilgi için aşağıdaki konu başlıklarını takip edip inceleyebilirsin,
    Ana Sayfa > Forumlar > Yardım > Oyunla İlgili S.S.S. > Açıklamalar/Sözlük > SSS: Toplayıcılar ve Kapı Sevkiyatı!

Bu özellikle beraber, HST-2 Roketatarlarına bir güncelleme getiriyoruz. Bu roketatarlar, Birleştir’de bulunan yeni tariflerle beraber artık üretilebilir oldu. Üstüne üstlük, ateş gücü artışı ile birlikte yeni istatistikler geliyor. Bu da her roketatara yeni kabiliyetler kazandırıyor.

Bu yeni içerikler ile güç sizin yanınızda :)

İsimTarif maliyetiİstatistikler
    Triskelion
    300x Indoctrine Oil
    2.400x Bölünme
    3.200 Kyhalon
    500x Triskelion Alaşımı
    1x HST-02
    +%47,5 Roketatar Hasarı Artışı (20. Seviyede)
    -%25 Bekleme süresi (değişmez)
    4 saniye bekleme süresi
    3 roket kapasitesi
    Hydra
    300x Indoctrine Oil
    2.400x Bölünme
    4.800x Tetrathrin
    500x Hydra Alaşımı
    1x HST-02
    +%9,5 Roketatar Hasarı Artışı (20. Seviyede)
    +%30 DP, +%25 kalkan (değişmez)
    4 saniye bekleme süresi
    5 roket kapasitesi
    Neptune
    300x Indoctrine Oil
    2.400x Bölünme
    6.400x Bifenon
    500x Neptune Alaşımı
    1x HST-02
    +%28,5 Roketatar Hasarı Artışı (20. Seviyede)
    +%5 Hasar (değişmez)
    4 saniye bekleme süresi
    5 roket kapasitesi

Not: Alıntıdır.

YARGU bunu beğendi.
  3. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Ooooo :) @General(Shadow.sword) gözükmüyordun uzun zamandır. :) :D Oyuna yeniden başlamışsın o zaman sana kolay gelsin ve bol sabırlar. :D Oyun bıraktığın yerden çooooookkk ileri gitti ve bir sürü yenilik + değişiklik geldi. :D :)

4. Valla öyle olmuş. Bi girdim cahil kalmışım :D

5. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Ben hem bir taraftan yeniliklere uyum sağlayamadığım hem oyun tarayıcısı yani istemci'de yazıların %80'nin gözükmemesi nedeniyle sadece günlük gir - çık yapıyorum. :D :) Tabi illegal vb şeylerin iyice tavan yapması ve ayrıca chatte bile rahatça böyle şeylerin konuşulması da işin diğer bir tarafı oldu. :)

6. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

5 Yıllık bir donanıma sahip bilgisayarımdan birinde aynı sorun mevcuttu sanırım sebebi bazı donanımların güncelleme alamıyor olması, güncel işlemci ve bilgisayarlarımda denediğimde tüm yazılar gözüküyor. Özellikle bu sorunu yaşayanlarla deneme yaptık ve bunun temel sebebi programlar değil donanım güncellemesinden kaynaklı olduğunu gördük.

İyi Uçuşlar!

7. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Şu anda donanımsal ve yazılımsal güncellemeler tam yani bilmediğim bir donanım yoksa :) Bunun dışında Java ve Microsoft Visual Basic C++ güncellemelerini de ayrıca yaptım. Microsoft Visual Basic C++ 2005 , 2008 , 2010 , 2012 , 2013 ve 2015-2022 diye gözüküyorlar.

Ayrıca global bir oyun şirketinin bu kadar teknik bir işlem gerektiren bir oyun tarayıcısı veya kendi dedikleri adı ile client yapmaları pek mantıklı değil. Bu oyunu çeşitli yaş ve bilgisiyar bilgisine sahip kişiler oynuyor. Herkes yok o güncel mi bu güncel mi veya şunu da güncelleyeyim olmadı şu parçayı değiştirip yükselteyim hatta işletim sistemi değiştireyim diye uğraşması çok saçma bir durumdur. Zaten sadece Windows'ta çalışması bile oldukça fazla oyuncu kaybettirdi. Oyundaki illegal kullanımları saymıyorum.

Yani daha sade , kolay ve ulaşılabilir bir oyun tarayıcısı pardon client yapmaları ve ayrıca Windows , Mac Os , Linux , Ubuntu vb çok kullanılan sistemlerle uyumlu bir şey yapmaları gerekirdi. :) Neyse nasıl olsa kendi bildiklerini okuyorlar.

Bu ara tek merak ettiğim konu Adobe 2017 yılında yaptığı açıklamada 2020'de Flash'ı kullanımdan kaldıracağını ilan ettiği halde BigPoint/YooZoo veya Darkorbit neden bir tedbir alıp ön çalışmalara başlamadı ? Sorum size değil bu arada belirteyim de sıkıntı çıkmasın. :D :) 2020 sonlarından itibaren flash player'ın biteceği daha çok gündeme gelmesine rağmen ve şu ana kadar geçen zamanda bir beta versiyon yayınlanmaması unity ile ilgili bir çalışma yapılmadığını düşündürüyor. :)

8. Purgatory

Purgatory User

Bu düşüncene katılıyorum. Zamanında ben de bu konuda birşeyler yazıp çizmek istediysemde maalesef Bigpoint kendisini bu konuya karşı (G.İ.Ş=9.3 Kullanıcının diğer ödevleri) ile korumaya alıyor.

Bkz (G.İ.Ş=9.3.1):
    "9.3.1 Bigpoint oyunları ve hizmetleri kısmen çevrimiçi ortamda kullanıma tahsis eder. Yerel olarak kullanıcının cihazında gerekli olan yazılım (özellikle işletim sistemi ve web gezgini, gerektiğinde Flash ya da Java gibi eklentiler de), Bigpoint tarafından tahsis edilmez veya kurulmaz. Bigpoint bu konuda destek de vermez. Cihazı, Bigpoint’in oyunlarını ve hizmetlerini kullanmaya imkân verecek bir durumda bulundurmak kullanıcının ödevidir. Bigpoint buna uygun olarak, yerel olarak ihtiyaç duyulan yazılımın kurulması konusunda teknik bir yardımda da bulunmaz."

9. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Eğer tarayıcı oyunu olarak her işletim sisteminden ulaşılabilir bir oyun iken flash player bitiyor diye özel tarayıcı yapıp içine flash player gömüp bunu da çok matah bir şey gibi client diye sunarsan bazı şeyleri yapmak zorundasın aslında ama işte işlerine gelince GİŞ kuralları ama uygulamaya gelince ne bugcular ne botcular vs bir şey yapılmıyor. :D :)

Açıkçası zamanında sadece flash player güncellemesi çıkınca güncellemeyi yapıp oyuna her işletim sisteminden girilebiliyordu bildiğim kadarıyla ve hatta mobil telefonlardan da girilip en azından skylab sevkiyatlarına veya açıkarttırtmaya bakılabiliyordu.

Bu GİŞ kuralı maddesi tarayıcı oyunu olduğu dönemde kalmış sanırım. Neyse ben günlük girişimi yapıp çıkıyorum. :) Gerisi beni artık pek ilgilendirmiyor. :D :)