Duyuru Yine Dediklerim Çıktı

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 22 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Öncelikle konuda tartışma veya bunun gibi bir şey istemiyorum ve bunu okuyup bana saldırmak isteyecek olan troll arkadaşlara sesleniyorum lütfen saçma sapan yorumlarda bulunmayın sadece ve sadece yönetimin daha tedbirli olması açısından bu yazıyı yazmış bulunmaktayım. Eskide olsam GİŞ kurallarını fes etmediğime rağmen hala bu oyunun resmi bir oyuncusuyum ve fikir belirtmek benimde hakkım olduğunu düşünüyorum.

Yıllar önce dedim ki forumda sunucuları birleştirmeyin bakın altını çize çize dedim sunucuları birleştirmeyin onun yerine sunucular arası geçiş olsun millet belli miktar para ödesin farklı sunuculara ayda bir geçme hakkı olsun dedim.

Tabii ki bu fikir sadece benim değil binlerce oyuncunun fikiriydi ancak son gelen sunucu birleştirme güncellemeleri oyunun kötü durumunu daha kötü duruma düşürdü.

Oyunda ki sunucuların birleşmesi sonucunda bir çok şekilde hatalar meydana geldi. Eğer sunucular arası geçiş fikiri uygulansaydı şu an bir çok oyuncu mağdur olmayacaktı üstüne insanlar daha mutlu bir şekilde oyunlarını oynayacaklardı. Ayrıca her sene zam yaparak fiyatların bu kadar yüksek olmasına gerek kalmayacaktı.

Botçuların olmasıda aslında bir bakıma sunucuların küçülmesiyle sunuculara yük bindirecek yani daha fazla lag olacak hatta ve hatta belki sunucular çökme noktasına gelecek.

Şimdi ben bunu neden söyledim ?

Çok basit bir şekilde belirteyim bu mevzuyu şimdi sunucu dediklerimiz aslında binlerce kişiyi kabul edebilecek olan gelişmiş çok fazla işlem kapasitesine sahip yüzlerce GB hatta bazen TB'larca Ramleri olan 30-100 çekirdekli birden fazla işlemcileri olan cihazlardır.

Şimdi siz diyelim bir kovaya kalıbından fazla su doldurursanız kovaya dolan su taşacaktır aynı mantık sunucular içinde geçerlidir.

Şimdi sunucular kira parasını azaltmak için ve azalan oyunculara karşı kalabalık olan sunucularda ki oyuncuları az sunucularda ki oyuncularla bir araya getirmek için birleşti peki şimdi bunun yan etkileri daha zarar verici olacak ? Hadi kira parası olayını es geçelim çünkü büyük firimalara karşı bazı firimalar daha ucuza teklif verebilir yani GLOBAL olan şirketlere ayrıcalık tanırlar. Negatif yöne gelirsek yani oyun 2006-2011 arası Darkorbit değil. Oyunda bir çok şey sunuculara inanılmaz bir yük bindirmekte buda sunucularda çok fazla sıkıntı ortaya çıkarmakta. Birde Türkiye sunucularının Almanya da olması bunu daha kötü duruma götürüyor yani arada geçen iletişim zamanı bile sunucuya ve bizim bilgisayarlarımıza negatif yansıyor.

Yani sonuç olarak bu sunucu birleştirme güncellemesi yerine yıllar önce dediklerimiz yapılsaydı bu kadar oyuncu mağdur olmayacaktı yönetimde kendini bu kadar sıkıntıya sokmayacaktı.

Çok fazla çözüm ürettik ancak bir netice alamadık sağlık olsun yapacak bir şey yok. Bu yazıyı yazmamın sebebi ise geçmiş senelerde söylediğim önemli oyunun yönünü daha iyi yerlere çekebilecek şeylerin tekrar gün yüzüne çıkarmaktır.

Ancak şunu belirtmeliyim ki ben sadece eski bir oyuncuyum bu oyunu sevdiğimden dolayı kötü olmasını ben şahsen istemiyorum ancak alınan kararlar yapılan güncellemelerin oyuna yıllardır kan kaybettirdiğini görüyorsak ve hala bir şeyler yapamıyorsak ve hala fikirlerin pek bir önem taşımadığını görüyorsak pes etmek manasızdır.

Çünkü zararın neresinden dönülse kardır kazançtır.

Saygılarımla 11 senesini bu oyuna vermiş ancak çok fazla sıkıntılarla boğuşmaktan yorulmuş bir oyuncu.

Son düzenlenen: 22 Ekim 2018
    ALONE_WOLF_☾☆, Prophecy ve KATALONYA bunu beğendi.
  2. KATALONYA

KATALONYA User

Geçici bir süreç aksama olması normal çözümü için bugünden itibaren çalışmalara başlandı geriden geliyorsun.

3. Konuyu güncelledim şimdi tekrar okursanız sevinirim.

Geçici bir süreç olabilir ancak uzun vadede yine sıkıntılar çıkacaktır.

Bakınız bunu neden diyorum TR3'de yaklaşık 2-3 sene önce sadece geceleri ki geceleri en boş zaman olacakken oyun oynanmaz hale geliyor lagdan geçilmiyordu. Sadece 2-3 klan savaşıyor baskın atıyor diye sunucular patates oluyordu.

Şimdi bunun önlemi alınmaz ise daha kötü şeyler olacak yani maliyet artacak insanlarda ki memnuniyetsizlik artacak...

Burada felaket telalığı yaptığım yok sadece olacakları söylüyorum umarım yönetim önlemini alır yoksa geçen senelerden daha kötü günler sizleri bekliyor yani daha laglı daha sunucuların çökmesinin sık yaşandığı günler bekliyor.

ALONE_WOLF_☾☆ ve Prophecy bunu beğendi.
  4. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Konunuzu en uygun bölüme taşıdım. Burada üyelerle fikirlerinizi karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde tartışabilirsiniz.

İyi forumlar.

5. Prophecy

Prophecy User

Sorun daha yeni mi çözülmeye başlıyor ben birleşmeden beri oyuna sadece giriş yapıyorum o kadar. Klanımdakiler biz oyunu bırakıyoruz oynanacak gibi değil diyorlar. Kapıda lag, orada lag, burada lag. Nasıl çözülecek onu da açıklar mısınız?

6. KATALONYA

KATALONYA User

Duyuruları ve süreci takip etmen dileğiyle. Türk forumu biraz geriden geliyor discord ve alman forumu biraz daha önceden bilgi veriyor test serverda bununla ilgili çalışma yapıldı şuan tüm serverlara uygulanıyor testinide şuan çift kapı etkinliği getirerek uyguluyorlar bunu ben değil dark orbit ekibi haber veriyor bi zahmet okuyu ver.

__AZRAİL... bunu beğendi.
  7. Bu seferde -server değişimi olduğu vakit- gemiler eksik atarılacaktı bilmem ne olacaktı yine isyan yine isyan. sonuçta bu oyunun adı darkorbit yani
    = sorun, problem, bug :D

8. Ara sıra uğra bi ses ver,
    Eskilerin muhabbetine doyum olmaz:)

9. __AZRAİL...

__AZRAİL... Guest

Merhaba.

Sayın arkadaşım güzel yazıyorsunuzda bizler yetkililerden bize mesaj gelmeden başka ülkelerin forumlarını alıntı yapıp sizlere bilgi veremeyiz çünkü asılsız olur sizlere yalancı çıkmakta var bu yüzden bizleri gerici olarak cezalandırmayın lütfen.

İyi forumlar.

KATALONYA bunu beğendi.
  10. KATALONYA

KATALONYA User

Yanlış anlamayın burada bir itham söz konusu değil alman forumunun sizden önce yazması gayet normal oyun Türkiye'de kurulsaydı ilk siz yazardınız arada saat farkı oluyor bazen mesela alman forumuna bakıyorum aradan 8 saat sonra Türk forumunda yazıyor bazen çeviri gerektiriyor yanılmıyorsam ekip mesai saatine denk geldiğinde foruma geçiriyor. Azıcık almancanız ve google translate gücünüz varsa takvim girdisine daha hızlı ulaşılabiliyor demek istediğim bu duyurular genelde forumdan zaten benzer zamanda yapılıyor.

11. Ses

12. Dediğime pişman ettin :D

13. Prophecy

Prophecy User

Pardon da server birleşmesinden önceki kasmaları çöz(mediler)dükleri gibi mi?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.