Yol Haritası Uzan Vadeli Planlar hakkında görüşler

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve buzmavi tarafından 14 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. buzmavi

buzmavi User

Bot ile mücadele son ört yılın en önemli ve uzun vadeli çalışması emin olunki bunda başarı son yıllarda dahada arttı ama kökünü kazımak o kadar kolay değil olsaydı zaten bunları konuşuyor olmayacaktık bile

2. buzmavi

buzmavi User

Jackpot tetleri halen bitmedi bir onraki Turnuvalarda herhangi bir aksilik yaşanmamı için teknik ekip bu çalışmalarını halen daha sürdürüyor bittiğinde ve JPA yapılacağı zaman gereğinde duyuruusu yapılır

3. buzmavi

buzmavi User

Bu bilinçli olarak yapıldı ama ve tasarımı kullanan kişi sadece öyle görüyor diğer üyeler normal ebatlarla görmekte

4. buzmavi

buzmavi User

Tartışma konusu zaten bu yüzden açıldı üyelerin görüşlerini öğrenmek ve bu yolda ortak bir çözüm üretmek

5. buzmavi

buzmavi User

1-Tartışma kousu zaten üyelerden geri bildirim alarak ne düşündüklerini öğrenmek ve bu doğrultuda yol haritası belirlemek için
    2-Uzun vadeli planlarda bu zaten düşünülüyor ama sömürüyüde engellemek için alınabilecek önlemlerle birlikte
    3-Genelde grafiklerde zaten bu öngörülerek yapılıyor ama yeterli gelip gelmediğini bazen aktif kullanıcılarla anlamak mümkün olabiliyor
    4-Öneriyi ileteceğiz
    5-Heyecan olur ama bunlar daha teknik yönleri olan konular bir yorum yapamayacağım ama elbette oyun kuruuclarına bu beklentiyi iletirim
    6-Gözünüz doysun:) Şaka şaka ,bu öneriyide ekleyeceğiz
    4-

6. buzmavi

buzmavi User

Böylesi bir çalışma var mı bilmiyorum ama üyelerin gündeminde olduğu için bizde üye görüşleri olarak zaman zaman merkeze iletiyoruz

7. birde görevler konusunda miner madness die bir görev var 150 aegıs 150 citadel 150 spearhead son 3 görevi bu öncekileri tamam hallederiz bisekilde goli vega kullanan var fakat sv de 1 tane bile citadel kullanan görmedim ama aegıs az da olsa görüyorum kesiyorum spearhead zaten 4-1 4-2 4-3 bot kaynıyo adamlar auto click diger botlar işte söylemim onları. yani server birleşmesi şart görevde yapamıyoruz yaratık kesmeylle tp kasılmıyor zaten oyuncu yok grupla kasılamıyoruz dolu olan türk svleri vardır tr1 tr2 tr3 mesela ama tr6 tr5 tr4 boş 3 e 3 sv birleşmesi olsa cok guzel olur daha rekabetli olur bizde bunu istiyoruz zaten rekabet olsun mücadele olsun grupca hareket edebilcegimiz baskınlar olsun haritada 10 a 10 vs atabilelim düşmanlarla, 2006 2007 2008 senesınde oyun harikaydı her portalda en az 20 30 kişi global avrupadan bahsediyorum inanılmaz bi rekabet vardı daha cok zevk veriyordu oyun ama simdi 1 2 kişi ancak var hatta portalların çoğu boş şart da şart yani :D bu kadar ısrar ediyorum olsun yanı destekleyenlerde var :D

8. danqer

danqer User

bu pazar günü ne yetişir mi acaba destekler bitmesin diye oyuna girmiyoruz rütbe düşüyor ona göre olmucak ise bizde kasılalım bari biraz

9. daha da ileri gidilebilir. Mesela bigpoint tüm sunucu bilgisayarlarını satıp, devasa bir tane alabilir. Yani düşünsenize 80 milyon oyuncunun tek bir sunucuda olduğunu :D Neyse şaka bir yana, inşallah ufakta olsa bir birleşme olur.

10. Bu ne gibi bir kazanç saglayabılır kı ben Son halınde Hazergene gırmek bıle ıstemıyorum

11. skayra1

skayra1 User

kardeşim dedigin dogrudur eskiden bir cok oyuncu vardı.Hep daha fazla para kazanıp yenilik cıkaran online oyunlardan sıkılan binlerce kişi darkorbiti denemek istediler, hatta bazıları uzun surede oyunu oynedı . Fakat Darkorbit te diger oyunların aynısını yapıp hemde diger oyunalrla kıyaslanamıyacak hatalar yaptıgı halde aynı klasmanda oldugunu düşündü. Bizim türk milletindede bir huy vardır " ben kazanayımda, hersey bana layık baskasında olmasada olur" mantıgıyla oyun devam ettigi için.
    1. Ne olursa olsun yeni oyunculara hiç şans tanınmadı. Ne haritalarda oyun oynayabilme. nede portlardan cıkabilme. nede oyunda gemisini güçlendirip, lvl ini artırıp kendisini zırtpırt kesenlere karşı bir şans tanındı.
    2. Oyunda oynuyamıyorsam para ile oynarım diyenler oldu, para bile bir işe yaramadı.
    3. Arada bir girer sıralama veya oyunda hak iddea etmemek bile olsa oylesine 2-3 npc öldürürüm diyenler oldu. Onu bile yaptırtmadılar.
    4. Paladium diye bir sey cıkmıs dendi. En iyi gemiler orda gruplasma yaptılar. Gercek paraya satmak icin bir suru hesap acıp kendilerinden baskasını oynatmadılar.
    5.Grup kapısı diyorsunuz kapatılmalı. Bu konuya yabancıların dediği bir lafı yazacagım. Noob lar bile bu şekilde düşünmez. Grup kapısındaki npclerin uyuması sorunu oyun la ilgili bir problemdir. Egerki oyunu yapanlar oyun içi sorunlara mudahele edemiyorlarsa , bir yerden hazır aldıkları şablonlar uzerinden oyunu yaptık deyip piyasadan para kazanma yoluna gitmişlerse oyuncularda bir suç yoktur.
    Yazdıkarımın ana fikri ise : Kendilerine Darkorbit yonetimiyiz diyenlerin aslında moderatorlukten baska bir sey yapmadıkları, bir BUG olayını bile halledemedikleri ve oyunun ve oyuncunun kalıcı olmasını saglayıcı hiç bir yapıcı bir seylerin yapılmamasıdır. Elinizde oyuncu kalmamıs bu saatten sonra yeni oyuncuda gelmiyecegine gore bundan sonrada elinizde artık kac tane oyuncunuz kaldıysa ona göre davranması gerektiğidir...

12. iskandinavya1 (int3)

13. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

haritalar bombos ben uzun suredir kapilardayim once zeta fulledim sonra kappa buda zaman aldi tabi sonra piyasa ciktigimda sasirdim birkac klan savasi disinda normal kasilan kalmamis bikac kasilanida diger sirketlerin baskina gelenleri rahat birakmadigindan haritalarda kasilmak hayal olmus...gelelim esas soruna bu millet nerde...gittim x2 den x3 e atlayan kapida dururken saskina dondum birdaha ...korkunc bir trafik yon belli low....oyun kuruculari online takipcileri yogunlugun hangi haritada oldugunu bizden iyi biliyor goruyor.....anlasilan o ki caydirici cezalar verilmedikce low yapanlar veya diger bttrlay gibi ve belki daha bilmedigim baska seylerde var yapanlar artmis....dilegimiz ise biran once oyunun eski sagligina kavusmasi...

14. YOKCANIM

YOKCANIM User

Seprom Sorunu: seprom sorununu çözmenin tek yolu seprom 9,00 bin den daha fazla yapmak artı yaratıklardan da seprom çıksa oda bir çözüm olabilir hem oyuncu online sayısı haritada daha fazla olur. Seprom da sınır olması mantığı yok bence oyunda seprom çok lazım ve sadece 9,00 bin sizlerde oyundasınız bir kişiye bide kasılarak uridyum ve savaşıyorsa nekadar yeterli

NPC Sorunu :NPC lerin uridyumunu artırırsanız low kapısına daha az girilir önceden gemi fullemek kolaydı ama şimdi uridyum yetişmiyor artı daha lf4 fulleyemeyenler var.

Low Sorunu : Low yanı grup kapısı daha bu seneye kadar kimsenin tenezzür etmediği bir kapı ama baya faydalı ama FALKON için çok basit bir yöntem aslında GG kapıları gibi sırayla çıksa burda sorun kalmaz bence bide yeni yaratıklar eklerseniz daha iyi olur bence

Oyuncu Sorunu : Bu son banlamalar dan sonra oyuncular baya azaldı ve bunun eksileri çok eskisi gibi dolu değil haritalar aslında millet daha az oyundan zevk almaya başladı ve oyun bırakmalar arttı SERVER BİRLEŞTİRME MÜMKÜNSE BUNU YAPILMASI ŞART

15. > Sayın yetkılıler sizlere bırseyı anlatmak ıstıyorum Grup kapısı ( LOW )
    > Arkadaşlar Bakın benım atıyorum 20 kısılık ful + full klanım Olsa ve bende bunların hepsini Kapıyı atlattırsam Century falconu bana cekseler ben bu centur falconu 5 dk de kesıyo olsam okadarda sürmez neyse 5 dk dıyelım 20 kısı bana grup kapısındakı falconu ayırıp ve bende bunların hepsini 5 dk de kessem 1 saatte atıyorum 15 tane grup kapısı yaptım Sayalım carpalımmı
    > 1 saatte 15 grup kapısı X 5000 URİDEN = 75.000 URI Eder pekı Bunu 24 saatle carparsak kaç yapar bılıyormusunuz ben hesapladım ve erınmeden bunları sıze yazıyorum.
    > 24 saat te yapılan urıdyum gemıye. 24 x 75.000 uri = 1.800.000 harfler bir miyon sekizyüz bin
    > Arkadaşlar bakın yazıcagımı lütfen dıkkaete alın bu adamlar 1 saatte 75 bın degılde 50 bın bıle kassa bu darkorbite zarar verır Ben bu Oyuna basladım ve basladıgımdan bellı 8 yıldır para veren bırıyım acın bakın lütfen kımseyı zorla ınandıracak degılım ben bu oyuna 1 EV parası harcadım mılyarlardan bahsedıyorum.
    >Ama bu adamların böyle yapması Bana cook pıss koyuyor Ben para verıyım urılere adamlar ordan kassın olurmu böyle bısey ya LOW kapısı cıktıgından bellı hep acıkları var bugları var Kaldırın Arkadaşş BUG'ları ACIKLARI kaldırmayın DIREKMENN Kapıyı Ortadan Kaldırın

Saygılarımla TR2 EFSANESİ

ÈrroR_™ bunu beğendi.
  16. buzmavi

buzmavi User

Citidel festivalimi yapalım ne dersiniz?

17. buzmavi

buzmavi User

İstemeiğini kullanmazsınız genel görüş beğenildi ,şahsi görüşüm bende beğenim:)

ÈrroR_™ bunu beğendi.
  18. buzmavi

buzmavi User

Hangi sunucu ne zamanlar boş oluyor yada sizin online olduğunuz zaman dilimleri ne?

ÈrroR_™ bunu beğendi.
  19. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

tr1 x6 ve x7 haritalari mesela kris kesen gruplarla dolu idi (aklima simdi geldi sayıca cok kris gorevlerimi eklense uber olmayan x6-7 ye ait ).sabahtan aksama kadar neredeyse bombos aksam 21-23 biraz artıs var ,mesela dun ilk kez cilgin cubide x6 da azcik kasilan pro yakalamaya urasan ama bakin eskiye gore cok az 10 kisiyi gecmeyen oyuncular gordum,birde klan savaslari artmıs ,tek tuk kasilanlarida baskina gelenler hal ediyor..pala isim olmaz 5 x durum ne bilmiyorum ordada afk cok ,chat low icin grup isteyenlerle dolu ..Adminim hal boyle ,biz krisleri bir bastan bir basa ceke ceke keserken cok mutluyduk,köklü bir duzene gercekten ihtiyacimiz var.
    + ekleme-- (aklima simdi geldi sayıca cok kris gorevlerimi eklense uber olmayan x6-7 ye ait )burda yanlız gorevlerdeki kris sayısı tek kisinin gunlerce kasılması gereken ve grupca yapilmayacak gorevler olsunki guclu klanlar 2 gunde gorevleri bitirip gene low kosmasinlar)haritalarda kasinilcak belkide bitirdikce yenilencek ama uzun surcek gorevler lazim tek kisilik.

Son düzenlenen: 20 Ekim 2014
  20. Admınım ben bu tasarımı aldıgımda bu halde degıldı ben yenı halı guzel degıl demedım boyutu cok buyuk dedım.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.