Zephyr Gemisi hakkında

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve ΛΣƘ tarafından 21 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. ΛΣƘ

ΛΣƘ User

Arkadaşlar bu yeni gelen gemi nasıl? Savaş bileti ile almaya değer mi ? Kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler...

2. MrWho

MrWho User

Harbiden ya bi tane bile inceleme videosu hasar testi filan yapan yok mu vslerde mi iyi pala da mı npc kesme de mi yoksa avcı mı biraz aydınlatın da

3. ۰V۰

۰V۰ User

Zephyr gemisi bence PvP gemisi değil zira öyle olsaydı yeteneklerinden biri sadece yaratıklara yönelik olmazdı. Zephyr gemisinin iki yeteneği mevcut. Birinci yetenek yaratıklara oldukça düşük hasar veren, orta ya da üst sınıf oyuncuların hızlı slot kısmına bile yerleştirmeye tenezzül etmeyeceği bir yetenek. Ayrıca bu yeteneğin soğuma süresi de epey uzun. O yüzden bu yeteneği tamamıyla kullanışsız buluyorum ancak alt sınıf oyuncular için ekstradan hasar imkanına sahip olduğu için bazı oyuncular bu gemiyi tercih edebilir.

Diğer yetenek ise kullanıldığında hızı artıran aktif yetenek, kullanılmadığında ise vuruş menzilinizi artıran pasif yetenek. Bu yeteneklerden tam verim almak için öncelikle bulunduğunuz haritada minimum 20 tane yaratık kesmeniz lazım ki yeteneğiniz şarj olsun. Unutulmaması gereken husus şudur, eğer harita değişirseniz ya da çıkış alırsanız kestiğiniz yaratıklar boşa gider ve yeteneğiniz sıfırlanır. Bu durumu ileride düzeltebilirler diye düşünüyorum.

Haritada 20 tane yaratık kestiğinizi ve yeteneğe basıp geminizin hızınızı artırdığınızı varsayalım. Hız konfisinde ve çark düzeninde ulaşabileceğiniz en yüksek hız 745'dir. Eğer çark dışında hızınızı negatif anlamda etkilemeyen başka bir diroit düzeni kullanıyorsanız hızınız 717 olacaktır. Bu durumda gemi nasıl kullanılabilir?

• Bu gemi donmuş labirent etkinliğiyle birlikte geldi. Gemi tasarlanırken etkinlik içerisinde de kullanılabilir olmasına dikkat edilmiştir diye düşünüyorum. Sykn yaratığı haritada belirdiğinde bu özelliği kullanıp, diğer tüm gemilerden hızlı bir şekilde yaratığa ulaşıp puan kazanabilirsiniz. Eğer amacınız meteroid kesmek değil de bu yaratığı olabildiğinde imha edip sıralamaya girmekse etkinlik haritasına bu gemiyle girmekte fayda var.
    • PvP ya da PvE haritalarında kaçan hızlı gemileri yakalamak için bu özellik kullanılabilir. Ancak PvP haritalarında yaratık olmaması, bu haritalarda nadiren yaratık çıkması, BL haritalarında ise yaratık kesmenin çok da kolay olmaması nedeniyle bu geminin PvP ve BL haritalarında kullanışlı olacağını sanmıyorum zira yukarıda da belirttiğim gibi harita değiştirdiğinizde ya da çıkış aldığınızda yeteneğiniz sıfırlanıyor. Yeteneği maksimum düzeyde şarj etmek içinse minimum 20 tane yaratık kesmeniz gerekiyor.
    • Size saldıran gemilerden kaçabilirsiniz.
    Kısacası hız yeteneğinin genel itibariyle en verimli şekilde kullanılabileceği haritanın mevcut etkinlik haritası olduğunu düşünüyorum. Peki 20 tane yaratık kestikten sonra hız özelliğini aktif etmezsek gemiyi nasıl kullanabiliriz? 20 tane yaratık kestikten sonra yetenek maksimum düzeyde şarj olur ve lazerlerinizin menzili artar.
    • Lazer menziliniz diğer gemilerden daha uzun olduğundan dolayı kaçan gemiler menzilinizden biraz daha uzun bir sürede çıkacağı için rakibe birkaç saniye daha hasar verme imkanınız olur. Eğer rakip milim canla kaçıyorsa muhtemelen rakibi imha edersiniz. Kullanışlı bir özellik olduğunu düşünmüyorum.
    • Lazer menziliniz artırdığı için bazı yaratıkları hasar almadan ya da normalden daha az hasar alarak kesme imkanınız olur. Bunun da kullanışlı olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca menzilim arttı diye düşünüp Mindfire ya da Invoke'yi hasar almadan kesmeye çalışmayın, hasar alacaksınız.

Son düzenlenen: 21 Aralık 2019
    .Paradoks. ve Minerva bunu beğendi.
  4. SELOCAN

SELOCAN User

kısaca çöp gemi desek yalan olmaz

5. Praire

Praire User

bu gemi ile sadece size karşılık vermeyen oyuncuları kesebilirsiniz :DD
    eğer yeteneklerine düzenleme gelirse bir ihtimal kullanılabilir

6. mind kesmek istiyosan berserkerin hasarı düşmana yönlendirme özelliğini kullan daha iyi

7. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Konunuzu daha uygun bir bölüme taşıyorum. Burada oyuncularımızın görüşlerini almaya devam edebilirsiniz.

Dilediğiniz zaman da konunuzun kilitlenmesini talep edebilirsiniz.

Deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaşmış olduğunuz için teşekkürler.
    Lütfen görüşlerinizi belirtirken kullanmış olduğunuz üsluba dikkat ediniz. Özelliklerini beğenmeyebilirsiniz ve bu çok doğal ama forum içerisinde de uymanız gereken kurallar mevcut.

İyi forumlar.

8. ΛΣƘ

ΛΣƘ User

kilitlenebilir sağolun

9. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

İsteğiniz üzerine konunuzu kilitliyorum.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.