ZETA Kapısı İçin Tavsiye

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve Kara_Mamba2 tarafından 20 Şubat 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. 15 levelim gemim goliath sizden ZETA Kapısı için minimum sürede bitirebilmem adına konfigürasyon tavsiyeleri bekliyorum. Yazarsanız mutlu olurum.
   
 2. lazerlerini yazmalısın elinde neler var güve varmı kaç lf4 sün kaç prosun vesaire zeta yapmak için minimum 15 lf3 yeterli güve avcı dizcen droitlerde kalkan olmicak lazeri sepromla beslicen yaparsın
   
 3. .Mephistos.

  .Mephistos. S-Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Jeneratörleriniz tam ise ve güve diroit düzeniniz var ise zeta kapısını rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Bunlar yoksa zeta kapısına girmek için biraz bekleyip güve alabilirsiniz.

  İyi Forumlar.
   
 4. 6 tane lf4 - 9 tane lf3 var gemide burgu al dediler bir başka sorumda burgu aldım güve yok maalesef diroitleri nasıl dizmeliyim ?

  Jenaratörler tam derke n? Yani kaç tane hız veya kaç tane kalkan jenaratörü lazım sayı olarak yazar mısınız ?
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 23 Şubat 2021
 5. güve npc lerin canına fazla vurduğu için delme fazla olduğu için zeta daha koolay olur ama yine zeta yapabillirsin ama burguyla uzun sürer lazere seprom besle kapıya elinde venom varsa venom yoksa enforcerle gir rahat şekilde yaparsın
   
 6. .Mephistos.

  .Mephistos. S-Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  1. Konfigürasyonda
  Gemi içinde 15 adet lazer, 15 adet hız
  Diroitlerinizin 10 adet olduğunu düşünerek söylüyorum. 14 Adet kalkan 6 Adet lazer Spartan veya havoc

  2. Konfigürasyonda
  Gemi içinde 15 adet lazer, 15 adet kalkan
  Diroitlerinizin 10 adet olduğunu düşünerek söylüyorum. 17 Adet lazer 3 Adet kalkan Spartan veya herkül

  Bu dediğim Konfigürasyon bireysel denemelerimden ortaya çıkan Konfigürasyondur. Tabiki de bu benim stratejik planım sizinde bunu yapmanız beni çok mutlu eder. Ama kendi stratejinizi bulup ona göre savaşmanız daha yararlı olacaktır.

  İyi Forumlar.
   
 7. Benim 8 adet irisim var. Söylediğiniz taktikteki oranda aynı konfigürasyonları 8 irisli bir gemiye uygularsam yine başarı getirir mi sizce ?
   
 8. Burgu + Enforcer ile girip lazerleri Seprom ile beslersem ve full X2 ya da X3 lazerleri kullanırsam ne kadar sürer ortalama ?
   
 9. en kötü ihtimal 2 buçuk saat gemindeki ekipmanlara göre
   
 10. 6 LF-4 ve 9-10 tane LF-3 ile Zeta epey zor. Yani en azından çok uğraştırır ve baya zamanını alır. Ekipmanları biraz daha toparlayınca yapmanı tavsiye ederim. :)
   
 11. .Mephistos.

  .Mephistos. S-Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Elbette Ki getirecektir. Oranlar sabit olduğu sürece başarılı olacaksınız.

  İyi Forumlar.
   
 12. 1. konfi için 3k - 4k arası 2. konfi için 5k - 6k beslemesiz sıkıyorum. Enforcer ve Burgu ile girip x2 ve x3 lazer kullanmayı ve 5li roketatar ile 6.000 hasarlı roketi kullanmayı planlıyorum. Yani lazer hasarı olarak beslemeli bir şekilde 15k buna ek olarak 5li roketatar ve 6k hasarlı roket. Planım bu yönde Kalkan Enerjisi argesi 5/5 vaziyette diye can ve kalkan dolayısıyla pek problem yaşamam gibi geliyor. Sizin öneriniz nedir tam olarak, hangi ekipmanlar olmalı ? Şuan 2 parça kaldı zetanın açılmasına, yeteri kadar enerji birikene kadar söyleyeceğiniz ekipmanları temin etmeye çalışayım.
   
 13. Şimdi tam olarak 6 tane LF-4 + 9-10 tane LF-3 mü var ? Kalkan olarak B0-2 kaç tane , hız jeneratörü G3N-7900 mü ve kaç tane var ? Beslemeli olarak kalkan gücün ortalama kaç oluyor ? Hangi gemi veya tasarımlar var ?

  Şimdi genel olarak ;

  Goliath'a göre

  1. Konfigürasyon :
  Gemi : 15 LF-3 / 7 veya 8 tane hız / 7 veya 8 tane kalkan jeneratörü
  Droitler : 1 lazer (LF-4 vs yüksek hasar verenlerden olursa daha iyi ) + 1 Kalkan ( B0-2 veya varsa B0-3 olabilir ) veya droitler full lazer.

  2. Konfigürasyon :
  Gemi : 15 LF-3 / 10 tane hız / 5 tane kalkan jeneratörü veya full hız jeneratörü
  Droitler : 1 lazer (LF-4 vs yüksek hasar verenlerden olursa daha iyi ) + 1 Kalkan ( B0-2 veya varsa B0-3 olabilir ) veya droitler full kalkan.

  Aslında mantık şu ; ekipman durumuna göre bir konfigürasyonda vuruşa ağırlık verip diğerinde hız ve kalkan gücüne ağırlık vermek. Vuruş yüksek olan tarafla kapıyı yaparken eğer zorda kalırsan hız konfigürasyonuna geçip uzaklaşıp npc'ler sana gelene kadar tamir olmak ve eğer tamir olamazsan yine uzaklaşıp gemi darbe puanı ve kalkanı tam doldurmak içindir.

  Yani biraz da senin hesap durumuna ve kapı deneyimin ile el alışkanlığı veya el becerine bağlıdır. Dediğim gibi gerektiğinde kaçıp tamir olarak vs yaparak kapıyı bir şekilde yaparsın ama zaman alır büyük olasılıkla ama elektrik kesintisi ya da internet bağlantısının gitmesi gibi durumlar yaşanırsa işin zor olur. :)
   
 14. Zeta kolay kapı. Çok kasmana gerek yok. Kalkanını sıkı tut yeterli
   
 15. Zetadaki yaratıkların hepsinin menzili kısa. İnternetin dalgalanma yapmıyorsa sadece hız ve lazer koy kaça kaça bütün kapıyı hiç hasar almadan bile bitirebilirsin. Tabi varsa mutlaka güve kullan. Son iki haritadaki instalı bossu da, boss, küçük yaratıklar ve kendin arasında bir üçgen oluşturup bu üçgeni sürekli koruyarak ve kaçarak kesersin (Küçük yaratıkların önceliği instalı bossu takip etmek sana yaklaşmak değil).

  Anlatması biraz zor ama dediğimi anladıysan böyle yapabilirsin istersen 1k vur geç olur ama yinede bütün kapıyı yaparsın.
   
 16. arslanzero

  arslanzero User

  kaca kaca yapabilirsin ortalama 5 k sıksan bile
   
 17. og637

  og637 User

  Zamanında 1 lf3 6 flax iken x1 ile yapmıştım kapıyı. Hatta Exalted'a geçerken saldırı konfime ekstraları takmayı unutmuşum. Roketi bile elimle atıyordum. :) Konfi olarak şöyle yapabilirsin :

  Konfi 1 ;
  Gemi : Hız
  Droitler : Kalkan

  Konfi 2 ;
  Gemi : 5 Hız, Diğerleri kalkan
  Droitler : Lazer

  Patlayacak gibi olursan 1.konfiyle kaçıp can doldurabilirsin, 2.konfide de hem yavaş kalmazsın hem de maksimum hasar verirsin.
   

Sayfayı Paylaş