Ahhh eski darkorbit

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve ŞahFD tarafından 18 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. ŞahFD

ŞahFD User

yıl 2007-2008-2009 araları

Goliathin sadece 3 tane tasarımı var turuncu goliath(Cdli satiliyordu aldiğiniz zaman insanlar size ilah gözüyle bakiyordu)
    Pembe goliath(Darkorbit ilk çıktığında herkesi kırmızı goliath diye yutturup pembeye boyatmıştı alan herkes pişman olmuştu :D)

Birde normal goliath

Haritalarin tasarımları bu gün yeni harita olarak lanse edilen haritalardan bin kat daha güzeldi inanmayan görsellere darkorbit eski haritalar yazarak bakabilir O ne tasarımlar vardi öyle 1-6 daki o yanan güneş 4-4 deki süpernova 3-1 haritasindaki o kraterler her haritanin kendine has güzelliği vardi..

En güzel haritalar mmonun'du(Bence)
    Sonra vrunun haritalari geliyordu
    En kötü haritalar ise zavallı eicindi :D (Tabi bunlar bana göre)

En sevdiğim haritalar

1-6

Bu haritanin bir avantaji birde dezavantajı vardı.

Avantaj(Düşman oyuncular için)
    Harita kıpkırmızı olduğu için ve çok parlak olduğu için çok rahatça baskin kesim gibi şeyler yapabiliyordunuz.Mini haritada çok nadir farkediliyorsunuz

Dezavantaj(mmolular için) avantajin tam tersi düşmanlari göremiyor ve gözleriniz bazen çok yoruluyor :D

Her haritada 400-500 oyuncu portaller dop dolu

Günlük oyuncu sayisi 8-9 bin(10 binide görmüştüm global avrupa 1 de)

Pilot profili yok apis yok zeus yok

Ful olmak sadece

31 lf3
    8 iris
    goliath
    15 bo2(16) da olabilir
    15 hız jenenatörü

Alin artik fulllsünüz server birincisiyle bile kapişabilirsiniz :D

2. Ahhh be neydi o günler 2009 yılında TR2 de oynuyordum Mordan sibelon ile devolarium eski hallerimden korkardım. Uridyum gitmesin diye bigboy ile patlayınca tekrar satın alırdık port başlarında en az 50 adam 30 tane 1-1 25 tane 1-2 de BOT , HİLE yokdu. Mavi sıkmak için phonix mi kullanmadık. Goliath vegaence görünce bende alabilirmiyim diyip de kutu toplayıp 1 haftada max 10 bin uridyum yapıyorduk oda patlayınca credi olmayınca tamire gidiyordu içim cız ederdi 500 uridyum tamire verince kutu dan 100 uridyum cıkınca oha bak 100 uridyum geldi derdik kardeşimle haftasonları jackpot arenası vardı Cesur pilotlar hesabınızdaki ikramiye yi kazanan kişi nakit alıcak diyordu. Hiç yemedi ona katılmak. [​IMG]

AHH AHH HEY GIDI GÜNLER HEY

3. ŞahFD

ŞahFD User

Duygulandirdin be kardeşim :)

O eski haritanin tasarimlari bir tek bana güzel gelmiyor değil mi? :)

Eskiden öyle tamir ettirmek o kadar kolay değildi gemiyi yil 2007-2008-2009

Öyle mobil ödeme falan yok kredi karti herkeste yok,

Euroyla satiliyor oyun para birimleri,

Tabi ben o zamanlar 14 yaşinda falandim çocuktum yani

Goliath olup patlayip kaç ay galaksi gatesden günde birtane gelen(1) ücretsiz enerjiyle ya bir tane bedava tamir kuponu gelmesini beklerdik yada extra dp çıkmasini çünkü gemimizi ancak öyle kullanabilirdik..

1 ay boyunca her gün galaxy gatesten tamir kuponu yada extra dp çıkmasini beklemiştim...

Ne günlerdi bee..

İlk goliath aldiğim günü bile hatirliyorum..

Saat 05-06 ihalesi

25 m basip almiştim goliath _IM_LEGEND__ TR1

o gün sevinçten uyuyamamiştim..

Mavi sıkmak ise bir efsaneydi düşünsene artik mavi sıkıyorsun vay be!

Not:Şimdi ise full lf4'üz ama kırmızı sıkıyoruz nereden nereye :D

4. mavi sıkmak sadece mavi sıkmak için phoenix alıp onunla gezerdim güçlü adamların peşine takılıpı (chatten anlaşıp) pet görevi görürdüm asdaskdgasdkhglldslkf asilkdas

5. Güzeldi BE o Günler

fuyyus_1907 bunu beğendi.
  6. -Star-

-Star- User

Mordon keserek kurmay binbaşı olabildiğiniz yıl 2008 :D 6 flaxlı bigboyla 700 vuran kurmay binbaşıydım :D Keşke elimde ekran görüntüleri olsa da atsam şuraya.

fuyyus_1907 ve ŞahFD bunu beğendi.
  7. ŞahFD

ŞahFD User

İnanırım kardeşim inanirim 30 bin rütbe puanıyla binbaşı olduğumu hatirladiğim zamanlar var ki bu da en sonraları için geçerli şim 2 milyon 900 bin rütbe puanım var uzman yüzbaşiyim acebi binbaşı için 3.5 milyon rütbe puanı istiyor nereden nereye :D

fuyyus_1907 bunu beğendi.
  8. bigboyla baskına gittiğim günler geldi aklıma vay be bence bi etkinlik yapmak lazım bir tarih belirleyip eski gemilerle haritalarda yaratık kesip o günleri yad etmek ne güzel olurdu hayaligenç admine söylemek lazım:):):)

Melik•Bey ve ŞahFD bunu beğendi.
  9. Bence onun yapabileceği birşey değil Aslında herşeyi iptal edip server birleşimleri hariç o zamana geri gidilse BOT LAR HİLELER olmadığı zamanlar

Melik•Bey ve fuyyus_1907 bunu beğendi.
  10. Dostum d-raven gemisiyle sayborg ların peti gibi davranmak çok tatmin edici oluyor , görünüş itibari ile minik sayborg gibi zaten ^^

Minerva bunu beğendi.
  11. ŞahFD

ŞahFD User

Çok güzel bir fikir

Ayrica hatirlayanlar var mi bilmiyorum belki eski modlar veya eskiden oynamiş adminler bilir,

Eskiden canavarlar şimdiki gibi kolay kesilmediği için,

Portta uyutma diye bir terim vardi,

Canavarları portta uyutup keserdik..

Hele sibelon...

Yeni başlayanlarin kabusu şuanki grafik ne ki 2007 yılındaki sibelonu görseydiniz akliniz yerinden çıkardı bir ekranı kaplıyordu neredeyse :D

Hele boss sibelona hiç girmiyorum bile,

Cubikon kesmek bile daha kolaydi

800 bin kalkan 800 bin dp vihuuuu :D

Alın size eski sibelon

Eski vengeance

Eski leonov

BONUS::
    ...

Liberatör gemisini hatirlayanlar var mı :D?

12. Liberatör gene akılda Nostdromo ile piranha acayip di hatta ben Piranhaya sümük burun veya sümüklü burun derdim.

ŞahFD bunu beğendi.
  13. Lİberator çok güzel görünüyor...

ŞahFD bunu beğendi.
  14. ŞahFD

ŞahFD User

Hahahahaha sümük burun yemn ediyorum bende sümüğe benzetiyordum tek değilmişim :D Bu arada pranha aklımdan çıkmış hatirattiğin için teşekkürler ben liberatörü en unutulmuş gemi saniyordum ama meğersem piranhada varmiş, çünkü libaratör yine az çok 1-2 sene önce yeni versiyonuyla tabi başlangiçta veriliyordu ama piranha komple toz olup tarihin tozlu raflarina gitti :D

Bak birde bunu unutmuşuz

YAMATO!!
    (İlk Hali)

Ben serverlerde bu gemiyi alip ismini strenur koyup düşman avlayan saykolari bile görmüştüm ne günlerdi ya :D

BONUS....

Eskiden baskınlara 100-200 kişi toplu gidilirdi......

Melik•Bey, ZONGULDAKLIM ve .Paradoks. bunu beğendi.
  15. Darkorbit yamato ve defcom u yenileyip önümüze koydu da yetmedi , bu gemileri yeniden hayata döndürseler de kullansak çok iyi olacak

16. Gözümde canlanır koskoca mazi eski Dark nerdee bu Dark nerde.

17. hayaligenc

hayaligenc User

eskiler demeyin bana :( mazisi çok özlemi hep olan eskiler :(

geriye dönemiyoruz maalesef, herşey yeniliğe ayak uydurmak zorunda

18. Viraaa

Viraaa User

eski sibelon resmide varmi elinizde:) aaa yukarda varmis tamam:)

ama o mavi oyle bi guzel maviydiki. onu neden degistiler halen anlamiyorum.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 20 Ağustos 2019
    Melik•Bey, .Paradoks. ve ŞahFD bunu beğendi.
  19. Dayanamıyom Dayanamıyom.

Neye?

Darkorbitim eski haline.

Ahh nerde o günler.

20. ŞahFD

ŞahFD User

Haklısın...
    Birde sanırım hiç değinmemişiz ve bahsetmişiz ama şöyle bir şey vardı..

Evet mavi sıkmak yeşil sıkmak çok güzeldi. o zamanlar (2007-2008-2009)

Fakat 2010 oyuna pilot profili dahil olduktan sonra..

Biliyorsunuzki kelle avcısı 1 ve 2 diye birşey çıktı ve bunları tamamlayınca kalın sıkar oldukk..

İşlte asil olayda burada başliyordu(Herkes hatirlamaz)

Kelle avcısınınıu eskiden tamamlayınca (Yani kalin sıkınca)

O kadar güzel mavi yeşil kırmızı sıkılıyordu ki

Okadar kalın sıkılıyordu ki renkleri görmeniz lazımdı

Şuankinin 2 katı kalınlığında ve şuanki mavinin 10 kati güzelliğinde...

Görmeniz lazım anlatamam.

İnternettten 2010 20012 arasi gibi videolari seyredip o eski kalin eski maviye bakıp şuanki de neymiş diyebilirsiniz...

Daha sonra kaliteyi düşürdüler

Sebepte serverlere ağirlik mi yapıyormuş ne yapiyormuş falan filan...

Hep dediğim ve hep diyeceğim gibi..

Oyun bence sürekli geriye gidiyor ve kimse bunun darkinda değil :)

tutunamayan bunu beğendi.